IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на "панелка" - струва ли си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе не си струва, ама ако нямаш пари за друго...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение
      Мисля, че не си струва да се купуват панелки. По-добре да се инвестират пари в нещо по-качествено. Това е дом все пак, не килограм домати.
      По принцип за инвестицията в качеството на един дом съм съгласна, но не и за сравнението.

      Коментар


      • Мисля, че не си струва да се купуват панелки. По-добре да се инвестират пари в нещо по-качествено. Това е дом все пак, не килограм домати.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

          Глупости, ела в истинска стара тухла 70 см тухлена стена външна и 50 вътрешна + замаски, да чуеш дали нещо се чува.
          Стига с тези замаски...замазка се пише. 90% от брокерите се в едно и също училище са ходили. Обявите им грамотни та дрънкат.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Mа разбира се че има и не ги мразя.Имам роднини вече на 90г софиянци....ма тия с претенциите за аристокрация са пълни смешници.Стари хора има и в Русе и в Пловдив навсякъде има ама не се правят на глупаци с претенции.София била на средноевропейски стандарт ти с всичкия ли си????Погледни си улиците тротоарите фасадите на сградите.Погледни си миризливия градски транспорт селската автогара съборетините по кварталите.Погледни 20г таралясници по улиците безразборното паркиране по улици и градинки лайната по улиците кучетата още да изброявам ли...А културата на повечето софийски убитници с претенции за аристокрация е по зле от Факултето.Погледни каруците в европейстата София комбетата мръсния въздух пушека.Пенсионери ровещи по кофите за боклук.София е на 1000г от средноевропейския стандарт и 10000000 километра встрани.Тия простотии ги пиши в темата бисери и вицове.и вземи се разходи по другите държави да видиш в какво гомно живееш.Няма по грозен попикан и гнусен град в Европа от София....Хора с пенсии по 200 евро и заплати по 600 били на европейски стандарт...Дори ендекато опикахте.Заграбили сте всичките ресурси на страната и ми говориш за развитие.Но запомни от мен че все някога властта ще се смени и няма да видите стотинка от държавният бюджет.Селски бекове сте с претенции за аристокрация...
            Виж в централна европа заплатите и да говорим. Унгария, Словакия, Хърватия - София не е много далеч като доходи, а догонва и като инвестиции, особено в някои ключови сектори. Иначе на село си е хубаво. Стой си там - не е проблем.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

              Пич, не си избивай комплексите на тема провинция тук. Стари столичани има и това, че не си от тях, не означава, че трябва да ги мразиш. Това, че София е на средноевропейски стандарт и досега привличаше в пъти повече инвестиции и хора не е нещо, заради което са виновни хората. Едни региони западат, други просперират - така е в Словакия, в Германия, в САЩ. Потеклото не можеш да си смениш, но не си превръщай това в надпис на челото.
              Mа разбира се че има и не ги мразя.Имам роднини вече на 90г софиянци....ма тия с претенциите за аристокрация са пълни смешници.Стари хора има и в Русе и в Пловдив навсякъде има ама не се правят на глупаци с претенции.София била на средноевропейски стандарт ти с всичкия ли си????Погледни си улиците тротоарите фасадите на сградите.Погледни си миризливия градски транспорт селската автогара съборетините по кварталите.Погледни 20г таралясници по улиците безразборното паркиране по улици и градинки лайната по улиците кучетата още да изброявам ли...А културата на повечето софийски убитници с претенции за аристокрация е по зле от Факултето.Погледни каруците в европейстата София комбетата мръсния въздух пушека.Пенсионери ровещи по кофите за боклук.София е на 1000г от средноевропейския стандарт и 10000000 километра встрани.Тия простотии ги пиши в темата бисери и вицове.и вземи се разходи по другите държави да видиш в какво гомно живееш.Няма по грозен попикан и гнусен град в Европа от София....Хора с пенсии по 200 евро и заплати по 600 били на европейски стандарт...Дори ендекато опикахте.Заграбили сте всичките ресурси на страната и ми говориш за развитие.Но запомни от мен че все някога властта ще се смени и няма да видите стотинка от държавният бюджет.Селски бекове сте с претенции за аристокрация...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Тоя факт дето го цитираш е някакво клише..Няма как човек изтеглил 70-80000 евро кредит за да купи коптор ново строителство да има 50% по големи възможности от някой дето живее в панелка без кредит.София е осеяна с панелки дори по центъра ги има.Както съм ти казвал много пъти Освобождението на България заварва София малко под 12000 овчари и диви селяни Плевен например е 14000 жители.Откъде се взеха тия стари софиянци аристократи толкова възпитани и образовани?Интересно е че очите ми виждат съвсем различна картинка в София....Претенции може да има Велико Търново един наистина хубав град да не говорим за Пловдив.София е едно вмирисано гомно което ще бъде опикано и осра но още повече защото от това място идват бедите на цялата страна.България беше разрушена от алчни и прости софийски крадци воглве с драгалевския крадец...Затова сега всички ще дойдем в София и ще рушим.Когато властниците разберат че има и други градове и че в тях също трябва да се инвестира дотогава софия ще се сговнява..Не може всичките пари на България за София...
                Пич, не си избивай комплексите на тема провинция тук. Стари столичани има и това, че не си от тях, не означава, че трябва да ги мразиш. Това, че София е на средноевропейски стандарт и досега привличаше в пъти повече инвестиции и хора не е нещо, заради което са виновни хората. Едни региони западат, други просперират - така е в Словакия, в Германия, в САЩ. Потеклото не можеш да си смениш, но не си превръщай това в надпис на челото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от The Matrix Разгледай мнение

                  Прави разлика между старите тухлени блокчета и ЖСК строени от хората, живеещи в тях. Разликата е огромна. От небето до земята и обратно.

                  THE MATRIX
                  Имам предвид едни сиви, от началото на 60-те години,

                  Те също се водят кооперации и са строени от собствениците, платили са на баш майстор, да им ги построи.

                  И не са били скъпи, сравнено с цените след това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Наистина, въпросните апараменти са просторни и стабилно строителство. Всички стаи са големи,

                    Роднини имаха/имат такива апартаменти. Някой имат и килери, но са без асансьор. Отделно, че общите части понякога са стари и неприятни.

                    Интересно е, че ако гледате български филм от 70-те години, там дават такива блокчета. И също изглеждат сиви и малко очукани. Още тогава не са били перфектни.
                    Прави разлика между старите тухлени блокчета и ЖСК строени от хората, живеещи в тях. Разликата е огромна. От небето до земята и обратно.

                    THE MATRIX

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от The Matrix Разгледай мнение
                      Няма нищо по-добро от старите тухли, качествено старо соц строителство особено така наречените ЖСК, когато тогавашната власт разреши на хората да си сторят тези малки кооперации, обикновено на 4 - 5 етажа. Здрава тухла, здрав бетон. Добра топлоизолация, шумоизолацията е малко по-добре от панела. Апартаментите в такова ЖСК са между 80 и 110 квадрата, 3 или 4 стайни + кухня. Големи стаи, отделна кухня (по проект). Обикновено апартаментите в такова ЖСК вървят с таванска стая + голяма маза + голям гараж. Рядко само гараж + маза. Поддържани общи части, стълбище и други.

                      THE MATRIX
                      Наистина, въпросните апараменти са просторни и стабилно строителство. Всички стаи са големи,

                      Роднини имаха/имат такива апартаменти. Някой имат и килери, но са без асансьор. Отделно, че общите части понякога са стари и неприятни.

                      Интересно е, че ако гледате български филм от 70-те години, там дават такива блокчета. И също изглеждат сиви и малко очукани. Още тогава не са били перфектни.

                      Коментар


                      • Няма нищо по-добро от старите тухли, качествено старо соц строителство особено така наречените ЖСК, когато тогавашната власт разреши на хората да си сторят тези малки кооперации, обикновено на 4 - 5 етажа. Здрава тухла, здрав бетон. Добра топлоизолация, шумоизолацията е малко по-добре от панела. Апартаментите в такова ЖСК са между 80 и 110 квадрата, 3 или 4 стайни + кухня. Големи стаи, отделна кухня (по проект). Обикновено апартаментите в такова ЖСК вървят с таванска стая + голяма маза + голям гараж. Рядко само гараж + маза. Поддържани общи части, стълбище и други.

                        THE MATRIX
                        Last edited by The Matrix; 05.06.2020, 08:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                          Да това си е основният довод, който направи малко пари напуска панелката и купуват по-бедни. Добро лошо, няма значение, тенденцията е ясна.
                          А за сегашният бум бях чул че младите въобще не искат да чуят за панелка, налитат само на ново строителство, дори модерната по време на предишния бум стара тухла вече май не се търси както тогава. Затова и тая лудница с нови кооперации, цени до небето и прочие. Ама балона май се спука.
                          Не е точно така.

                          Новите тухли са по 120-150 000 евро, хубави тристайни, а това са много пари. И не могат да бъдат изплащани от двойка с месечен доход 3000 лв.

                          Има хора, които искат да купят в съседен блок на родителите си, и са склонни да купят старо строителство.

                          Дори през 2014-2015 г. комшии купиха двустайни панелни жилища от 1985 г. за по 39 000 евро и 42 000 евро, за ремонт. А сега ремонтирани вървят по обяви 75000-80 000 евро, сходни двустайни апартаменти.

                          По мои наблюдения евтини "стари тухли" излизат рядко, но има такива обяви в Подуене и Суха река, в стари блокчета, но на много изгодна цена.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                            Защото панелките повечето са в дружба, младост, люлин и други подобни. И защото е факт, че хората са поне с 50% по-малки възможности, по правило. Иначе са им хубави разпределенията на панелките, особено спрямо новото строителство.

                            Аз също съм сменял квартали и блокове. Живял съм и в много прилична панелка - но живущите бяха само стари софиянци, беше в централен район и нямаше наематели във входа. Бяха просто обезщетени, но културни хора, не селяци и овчари от периферията. Тенденцията в панелките в наши дни е там да купуват хора с ниски възможности или да се взимат за под наем, а наемателите в един вход свалят качеството на живот в него най-много.
                            Да това си е основният довод, който направи малко пари напуска панелката и купуват по-бедни. Добро лошо, няма значение, тенденцията е ясна.
                            А за сегашният бум бях чул че младите въобще не искат да чуят за панелка, налитат само на ново строителство, дори модерната по време на предишния бум стара тухла вече май не се търси както тогава. Затова и тая лудница с нови кооперации, цени до небето и прочие. Ама балона май се спука.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                              Защото панелките повечето са в дружба, младост, люлин и други подобни. И защото е факт, че хората са поне с 50% по-малки възможности, по правило. Иначе са им хубави разпределенията на панелките, особено спрямо новото строителство.

                              Аз също съм сменял квартали и блокове. Живял съм и в много прилична панелка - но живущите бяха само стари софиянци, беше в централен район и нямаше наематели във входа. Бяха просто обезщетени, но културни хора, не селяци и овчари от периферията. Тенденцията в панелките в наши дни е там да купуват хора с ниски възможности или да се взимат за под наем, а наемателите в един вход свалят качеството на живот в него най-много.
                              Тоя факт дето го цитираш е някакво клише..Няма как човек изтеглил 70-80000 евро кредит за да купи коптор ново строителство да има 50% по големи възможности от някой дето живее в панелка без кредит.София е осеяна с панелки дори по центъра ги има.Както съм ти казвал много пъти Освобождението на България заварва София малко под 12000 овчари и диви селяни Плевен например е 14000 жители.Откъде се взеха тия стари софиянци аристократи толкова възпитани и образовани?Интересно е че очите ми виждат съвсем различна картинка в София....Претенции може да има Велико Търново един наистина хубав град да не говорим за Пловдив.София е едно вмирисано гомно което ще бъде опикано и осра но още повече защото от това място идват бедите на цялата страна.България беше разрушена от алчни и прости софийски крадци воглве с драгалевския крадец...Затова сега всички ще дойдем в София и ще рушим.Когато властниците разберат че има и други градове и че в тях също трябва да се инвестира дотогава софия ще се сговнява..Не може всичките пари на България за София...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Аз живея в тухла и знам за какво става въпрос.Не мога да разбера само защо повечето хора тука смятат че в панелките живеят само лоши и мизерни хора а в новото само добри богати красиви и умни?Аз имам приятел който живее в ново санирана панелка.Хората си сложиха картини и цветя по стълбището направиха си беседка отпред вечер се събират децата си играя до сред нощ пред блока..До нас построиха преди две годин ново строителство което вече се разпада...
                                Защото панелките повечето са в дружба, младост, люлин и други подобни. И защото е факт, че хората са поне с 50% по-малки възможности, по правило. Иначе са им хубави разпределенията на панелките, особено спрямо новото строителство.

                                Аз също съм сменял квартали и блокове. Живял съм и в много прилична панелка - но живущите бяха само стари софиянци, беше в централен район и нямаше наематели във входа. Бяха просто обезщетени, но културни хора, не селяци и овчари от периферията. Тенденцията в панелките в наши дни е там да купуват хора с ниски възможности или да се взимат за под наем, а наемателите в един вход свалят качеството на живот в него най-много.
                                Last edited by Дебнем на замаушка; 02.06.2020, 10:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X