IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на "панелка" - струва ли си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Пухче Разгледай мнение
    Айде моля,санирането удължавало живота на сградите,пълни идиотщини
    Пухи, пухиии....
    няма смисъл никакъв да ти се обяснява, ама хайде:
    Ако тези паметници на социализЪма не се санират или ОБНОВЯТ някога по някакъв начин /такива технологично има НАЙ-различни/ ще дойде време, СЕГА ВНИМАВАЙ!, КОГАТО ЩЕ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ВЗРИВЯВАНИ, ПОНЕЖЕ ВЕЧЕ ЩЕ СА СТАНАЛИ НЕГОДНИ ЗА ОБИТАВАНЕ ОТ НОРМАЛНИ ХОРА! А ТЕ САМИ НИКОГА НЯМА ДА ПАДНАТ ОТ САМО СЕБЕ СИ - ПРОСТО ТАКАВА ИМ Е КОНСТРУКЦИЯТА.МОЖЕ ОТДЕЛНИ ЧАСТИ ОТ ТЯХ ДА ПАДНАТ ПО РЕД ПРИЧИНИ, НО КАТО ЦЯЛО ТЪПИЯТ ПАРАЛЕЛЕПИПЕД ЩЕ СИ СТОИ, анадънмо?
    Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от adriano1 Разгледай мнение
      Инвестиция - в смисъла че покупката на жилище е вид инвестиция
      Ако ще се дава под наем, ок. Тогава си смяташ бъдещите приходи, прогнозираш си възвращаемостта, инфлацията, сравняваш с др. възможни източници на доход и пр.

      Но ако ще живееш в него /дори и сега да си под наем/ пак не е никаква инвестиция. То си е просто покупка, която не се различава с нищо от останалите покупки. Гледай на него точно като на 40-годишен продукт и си помисли струва ли си изобщо да се купува нещо, дето впоследствие най-вероятно ще остане вечно твое!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Пухче Разгледай мнение
        Ако си я барнеш,какво ще барнеш? Можеш ли да барнеш метала? именно там е корозията,все едно аз да се мажа с крем и да съм по-красива от баба ти Лили Иванова,пък костите ми да са изгнили
        Айде моля,санирането удължавало живота на сградите,пълни идиотщини
        Под цялостно саниране се разбира, цялостно. Връзките на панелите се гледат със скенер, ако трябва се разбиват и презаваряват. Смяна на ВИК, ел. инсталация, външна топлоизплация. Ако това бъде направено, както са направили в Германия с панелките, определено няма да отстъпва по нищо на новото, епк-то, старото, младото, и каквото ще да е строителство. Само проблема е, че живеем в БГ и това няма да се случи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Зависи:
          1. Колко старо панелка;
          2. Колко сухо;
          3. Кефи ли те.
          Ами те последните са от 80-те години. Сухо - има панелки по 23 000 евра в Дружба. Не ме кефи,ама няма кинти за повече

          Коментар


          • Зависи:
            1. Колко старо панелка;
            2. Колко сухо;
            3. Кефи ли те.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Бреййй много инвиститори, много нещо!
              Сичко живо инвистира!

              Коментар


              • Ако си я барнеш,какво ще барнеш? Можеш ли да барнеш метала? именно там е корозията,все едно аз да се мажа с крем и да съм по-красива от баба ти Лили Иванова,пък костите ми да са изгнили
                Айде моля,санирането удължавало живота на сградите,пълни идиотщини

                Коментар


                • Първоначално изпратено от imoti Разгледай мнение
                  До момента няма паднала панелка
                  Ако си я барнеш след покупката си ок

                  лошото е в общите помощения и качеството на самото обкръжение.
                  Хахахха, те и след 100 години няма да паднат в тесния смисъл на думата.....

                  Но срокът им на годност е 60-65 години....
                  Трябва им тотално, повтарям цялостно САНИРАНЕ на тези сгради....и тогава може да им се удължи живота!
                  Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

                  Коментар


                  • ами посочи конкретно,град,квартал,за да ти кажем за качеството на строителството
                    посочих примери-Възраждане,блок строен на нужддите на ВМФ панелка,но качествено строителство 500 евра,панелка ...в район където аз не бих купила 840

                    Коментар


                    • Блогодаря за съветите. Все пак ще ми е полезно да чуя конкретни такива - за самите панелки,а не принципно за инвестицията в жилище.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пухче Разгледай мнение
                        в момента живея в 14 годишна панелка,в идеален център
                        под мен апартамента се продава само за 50 000 ЛЕВА,цената бих казала че е символична,защото в кварталите жилище с такава площ се продава за 65 000лв.
                        къде това
                        дой подробности

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение
                          Откога покупката на 40+ годишен продукт с неясен остатъчен живот се нарича инвестиция?
                          така си мислеше и един приятел когато си купи фиат пунто преди 10 години. Но се оказа, че моята стара жигулка го надживя.

                          По темата - направо ми става жал за пишман инвеститорите в нови или стари апартаменти. При толко варианти там да си завреш парите? Зависи си от конкретната панелка и от конкретното ново строителство. Най-добре е от 40те години тухлите или ЕПК като стабилност. Панелките като цяло имат проблеми а за повечето от новото не ми се и говори

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение
                            Откога покупката на 40+ годишен продукт с неясен остатъчен живот се нарича инвестиция?
                            Инвестиция - в смисъла че покупката на жилище е вид инвестиция

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                              Да се гледа само типа на сградата е доста кофти решение. Щом се говори за панели, явно другата алтернатива е ЕПК. Ами влез във вход със 20 апартамента и в такъв със 100. Ако лъхне на лучена яхния и пикня - бягай далече, ако ще и гранитна да е конструкцията.
                              Гаранция за това няма - сега живея в монолитен блок,ама от истинските монолитни и пак вмирисват входа на манджи

                              Коментар


                              • в момента живея в 14 годишна панелка,в идеален център
                                под мен апартамента се продава само за 50 000 ЛЕВА,цената бих казала че е символична,защото в кварталите жилище с такава площ се продава за 65 000лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X