IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на "панелка" - струва ли си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

    Разликата е доста осезаема, особено в старите тухли, но няма да те убеждавам ти си знаеш
    Аз живея в тухла и знам за какво става въпрос.Не мога да разбера само защо повечето хора тука смятат че в панелките живеят само лоши и мизерни хора а в новото само добри богати красиви и умни?Аз имам приятел който живее в ново санирана панелка.Хората си сложиха картини и цветя по стълбището направиха си беседка отпред вечер се събират децата си играя до сред нощ пред блока..До нас построиха преди две годин ново строителство което вече се разпада...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Това важи за сегашните "модерни" тули. При старите тули не е така. Но пък винаги може да се налепи изолация връз тулата и шумо-проблемът да бъде решен, при това с избор на матряли. Не е като при соц-а да няма избор, Макар, че да се влага сериозно в панеляк си е някак недалновидно в дългосрочен период
      Ми аз нова тулъ немам.И у старата си се чува как вратите скърцат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Предубеден си.Аз никога не съм живял в панелка но в тухлата всичко си се чува.
        Това важи за сегашните "модерни" тули. При старите тули не е така. Но пък винаги може да се налепи изолация връз тулата и шумо-проблемът да бъде решен, при това с избор на матряли. Не е като при соц-а да няма избор, Макар, че да се влага сериозно в панеляк си е някак недалновидно в дългосрочен период
        Last edited by precakanoto; 01.06.2020, 22:18.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Ти па що си мислиш че некой иска да живее с теб.Въобще учудва ме тъпотията която цари между ушите ти.То сигур в тухлените сгради живеят все готини прекрасни кротки добри хора.
          Разликата е доста осезаема, особено в старите тухли, но няма да те убеждавам ти си знаеш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

            Ето това е главната причина да не искаш да живееш в панел. Пълно е с термити като 13ADROL, които ще бутнат я “само един кумин”, я само нещо друго. Експириънса е много хубав с такива съседи.
            Ти па що си мислиш че некой иска да живее с теб.Въобще учудва ме тъпотията която цари между ушите ти.То сигур в тухлените сгради живеят все готини прекрасни кротки добри хора.
            Last edited by power grid; 01.06.2020, 20:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Идеята е, ако не дай си Боже падне блока, ще се кооперират да си построят нов върху земята. Само, че, аз след като изкъртих просто един комин в моя панеляк, установих, че е по-як от мавзолея.......та в тази връзка има още десетки години, разни вещери да бутат панелките
              Ето това е главната причина да не искаш да живееш в панел. Пълно е с термити като 13ADROL, които ще бутнат я “само един кумин”, я само нещо друго. Експириънса е много хубав с такива съседи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Предубеден си.Аз никога не съм живял в панелка но в тухлата всичко си се чува.
                Глупости, ела в истинска стара тухла 70 см тухлена стена външна и 50 вътрешна + замаски, да чуеш дали нещо се чува.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение

                  Именно. И аз правя разлика, защото съм живял и в тухла и в панел, и продължавам да живея в панел за момента. Мога да потвърдя, че и при двете се чува, но в панелката е една идея по-силно. Дори успявам да чуя телефонните разговори на комшиите, което не е нормално.
                  Предубеден си.Аз никога не съм живял в панелка но в тухлата всичко си се чува.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                    Като младеж съм спал в доста панелки и няма нищо общо с тухлен апарт. Дали вода в баня, дали казанчето, дали някоя комшийка отгоре или отстрани щъка, все се чува в панелката. Повярвайте ми - живял съм все в тухла и има огромна разлика. Сега в новите строителства има малко повече проблеми, защото слагат някои фибран на подът, уж за изолация, но това увеличава чуваемостта доста. И ако някъде стените са 1/2 тухла с гипс също.
                    Именно. И аз правя разлика, защото съм живял и в тухла и в панел, и продължавам да живея в панел за момента. Мога да потвърдя, че и при двете се чува, но в панелката е една идея по-силно. Дори успявам да чуя телефонните разговори на комшиите, което не е нормално.

                    Коментар


                    • Като младеж съм спал в доста панелки и няма нищо общо с тухлен апарт. Дали вода в баня, дали казанчето, дали някоя комшийка отгоре или отстрани щъка, все се чува в панелката. Повярвайте ми - живял съм все в тухла и има огромна разлика. Сега в новите строителства има малко повече проблеми, защото слагат някои фибран на подът, уж за изолация, но това увеличава чуваемостта доста. И ако някъде стените са 1/2 тухла с гипс също.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение

                        Абсолютно подкрепям. Особено, че няма сравнение между тухла и панелка спрямо изолираността на шум.
                        Пълна заблуда ама пълна да не кажа лъжа и в тухлата е същото като в панела чува се всичко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                          +1 към мнението. Купувам само тухла, ново строителство с % идеална част от земята.

                          Това последното е супер важно! Иначе нямаш нищо.
                          Абсолютно подкрепям. Особено, че няма сравнение между тухла и панелка спрямо изолираността на шум.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                            ако може да обясниш, за какво точно ти е 1/100 част от примерно 300 квадрата?
                            Ако може да построиш 100 имота върху 300м2-шапка ти свалям.
                            Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Идеята е, ако не дай си Боже падне блока, ще се кооперират да си построят нов върху земята. Само, че, аз след като изкъртих просто един комин в моя панеляк, установих, че е по-як от мавзолея.......та в тази връзка има още десетки години, разни вещери да бутат панелките
                              лордче, те като протече покрива не могат да се разберат и да съберат 5к лв.
                              кога 100 човека ще се разберат всеки да даде / па и да ги има / по 100к лв?!
                              ни -ко -га.
                              това си остава мит номер едно при имотиту.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                                ако може да обясниш, за какво точно ти е 1/100 част от примерно 300 квадрата?
                                Идеята е, ако не дай си Боже падне блока, ще се кооперират да си построят нов върху земята. Само, че, аз след като изкъртих просто един комин в моя панеляк, установих, че е по-як от мавзолея.......та в тази връзка има още десетки години, разни вещери да бутат панелките

                                Коментар

                                Working...
                                X