IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взимане на ипотечен кредит и пускане на апартамента под наем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
    Па от сделки, не от оферти я е извадил Да не е кат теб.
    Доста си забавен.Нещо нотариус с тефтерче ли го даваш или?
    Чешете си езиците тука а немате 2 лева да се обръснете ама... инвестирате в имоти. Не.. по-точно не инвестирате, щото не е доходно. Друг е въпроса че нямате какво ама..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
      В момента средната е над 1000 евро на квадрат. Полека не полека.. толкова е. На хубавите имоти е 1700 до 2000. А тая средна от 1200 за 2008ма от къде я извади незнам
      Па от сделки, не от оферти я е извадил Да не е кат теб.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
        2008-а средната цена на кв. м в София беше над 1200 Евро. Средната. Полека цените да са такива в момента. Вдигат се, факт, но има доста време, докато достигнат нивата от 2008-а.
        За презумпциите знам много добре, защото с очите си видях как по време на бума десетки хора се набълбукаха със заробващи ипотеки с кошмарни условия за ужасни дупки. Познавам и неколцина, дето купиха с готови пари апартаменти с цел отдаване под наем и досега не са си избили дори парите за ремонта и обзавеждането, камо ли да са на печалба. И това, подчертавам - с готови пари. Ако бяха с ипотека, картинката би придобила трагикомични измерения.
        В момента средната е над 1000 евро на квадрат. Полека не полека.. толкова е. На хубавите имоти е 1700 до 2000. А тая средна от 1200 за 2008ма от къде я извади незнам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
          Темата е за наем не за цена на имота. А на кого каква му е била презумцията не мисля че можеш да знаеш.
          По отношение на цените, в момента цените са на нивото на 2008ма и в пъти по-високи от 2003та, така че който е купил преди 2007ма, презумцията му е съвсем валидна
          2008-а средната цена на кв. м в София беше над 1200 Евро. Средната. Полека цените да са такива в момента. Вдигат се, факт, но има доста време, докато достигнат нивата от 2008-а.
          За презумпциите знам много добре, защото с очите си видях как по време на бума десетки хора се набълбукаха със заробващи ипотеки с кошмарни условия за ужасни дупки. Познавам и неколцина, дето купиха с готови пари апартаменти с цел отдаване под наем и досега не са си избили дори парите за ремонта и обзавеждането, камо ли да са на печалба. И това, подчертавам - с готови пари. Ако бяха с ипотека, картинката би придобила трагикомични измерения.
          Never underestimate the predictability of stupidity

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            аз си мислех, че 8-10 години е прекалено къс срок, че да забрави човек как е ял дървото с кредитете, но ако свалят сега изискванията веднага ще наскачат да се ушият с нови кредити и ипотеки

            о, унесен във философстване, пропуснах да кажа, че и аз наскоро се уших със заем
            Естествено. Причината за балона не беше, че хората изведнъж са се видели с много пари, а че баМките тотално занижиха изискванията за отпускане на ипотечни кредити и даваха пари на сульо и пульо. И понеже българинът друга инвестиция освен бурканбанк, депозит и апартамент не знае, всичко живо се втурна да "инвестира" в апартаменти.
            В ипотечния кредит няма абсолютно нищо лошо, стига да си си направил сметката. При сделка от типа "панелка в Люлин за 1000 Евро квадрата, финансирана на 100% с 30-годишен ипотечен кредит с ГПР 10%" сметката просто няма как да излезе. А голяма част от сделките бяха именно такива.
            Never underestimate the predictability of stupidity

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
              По начина, по който се случи в периода 2003 - 2008 - да, определено е лошо.
              Иначе има общо с темата, доколкото в споменатия период мнозина се хвърлиха да купуват имоти с дългосрочни ипотечни кредити с презумпцията, че цените на жилищата и наемите ще растат всяка година с 10-20%, че наемът ще покрива вноските по кредита и че след 20 години апартаментът ще е удесеторил цената си.
              Нещо май не стана точно така
              Темата е за наем не за цена на имота. А на кого каква му е била презумцията не мисля че можеш да знаеш.
              По отношение на цените, в момента цените са на нивото на 2008ма и в пъти по-високи от 2003та, така че който е купил преди 2007ма, презумцията му е съвсем валидна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                И това е... лошо или?
                Изобщо, какво общо има това с темата?
                По начина, по който се случи в периода 2003 - 2008 - да, определено е лошо.
                Иначе има общо с темата, доколкото в споменатия период мнозина се хвърлиха да купуват имоти с дългосрочни ипотечни кредити с презумпцията, че цените на жилищата и наемите ще растат всяка година с 10-20%, че наемът ще покрива вноските по кредита и че след 20 години апартаментът ще е удесеторил цената си.
                Нещо май не стана точно така
                Never underestimate the predictability of stupidity

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение

                  Ми навремето точно така стана. Изтъпани се някакъв министър на ЦАРА по телевизията и ни в клин, ни в ръкав заяви, че имотите в България били много евтини и щяло да има драстично поскъпване и хоооооооооооп - за една нощ цените скочиха с 10%. Банките услужливо намалиха до кминимум (да не кажа - премахнаха) изискванията за отпускане на ипотечен кредит и лавината тръгна - НАГОРЕ
                  И това е... лошо или?
                  Изобщо, какво общо има това с темата?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение

                    Ми навремето точно така стана. Изтъпани се някакъв министър на ЦАРА по телевизията и ни в клин, ни в ръкав заяви, че имотите в България били много евтини и щяло да има драстично поскъпване и хоооооооооооп - за една нощ цените скочиха с 10%. Банките услужливо намалиха до кминимум (да не кажа - премахнаха) изискванията за отпускане на ипотечен кредит и лавината тръгна - НАГОРЕ
                    аз си мислех, че 8-10 години е прекалено къс срок, че да забрави човек как е ял дървото с кредитете, но ако свалят сега изискванията веднага ще наскачат да се ушият с нови кредити и ипотеки

                    о, унесен във философстване, пропуснах да кажа, че и аз наскоро се уших със заем
                    Last edited by ratten; 27.09.2016, 12:30.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      еми ако така за казали по телевизора...
                      аз съм фен на кредитите ninja, най-яките!
                      Ми навремето точно така стана. Изтъпани се някакъв министър на ЦАРА по телевизията и ни в клин, ни в ръкав заяви, че имотите в България били много евтини и щяло да има драстично поскъпване и хоооооооооооп - за една нощ цените скочиха с 10%. Банките услужливо намалиха до кминимум (да не кажа - премахнаха) изискванията за отпускане на ипотечен кредит и лавината тръгна - НАГОРЕ
                      Never underestimate the predictability of stupidity

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                        Още малко ще се вдигнат цените, банките ще пуснат пак кредити "па-па-па" и пак ще се навъдят тия с 30-годишните ипотеки.
                        Масата участващи на пазара на имоти купува на връх и продава на дъно
                        еми ако така за казали по телевизора...
                        аз съм фен на кредитите ninja, най-яките!
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          не драматизирай, тия дето се ошиха преди 8-9 години с 30 годишни ипотеки, в момента липсват от тоя пазар.
                          сега се купува с по-голямо самоучастие и сроковете са по-къси. сметките също са по-прецизни.
                          Още малко ще се вдигнат цените, банките ще пуснат пак кредити "па-па-па" и пак ще се навъдят тия с 30-годишните ипотеки.
                          Масата участващи на пазара на имоти купува на връх и продава на дъно
                          Last edited by Crux; 27.09.2016, 11:38.
                          Never underestimate the predictability of stupidity

                          Коментар


                          • Ясни правила за ипотеките!

                            http://www.blitz.bg/news/article/447989

                            Хубаво е да се знае крайната сума, за да си направиш сметка на парите, които би получил от наем на имота който отдаваш купен с ипотека. Хубава промяна
                            Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                            Коментар


                            • Моля, придържайте се към темата.
                              रादोस्त

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                                Па то и по Слънчака се гърми хахаха, за паркомясто И по бургаското летище. Седи си, тук и без това не си дотрябвал на никого
                                За какво да съм им дотрябал.На тях им трябват повече мюслита.Колкото по-църни толкова по-добре.

                                Коментар

                                Working...
                                X