IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е любимата Ви компания за застраховки ,,Живот"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    За това кикерене имам предвид от страна на служителите на Алианц.

    Когато някой ти върти 80% от продажбите на ваши продукти, обикновено му се казва "Огромно благодаря!", ама само тук в БГ-то не се разбира.

    Иди в Алианц и поискай тарифа 16/17 да кажем, да не ти ги израждам всичките, които предлагаме, да видиш, че служител на Алианц не може да ти я предложи?

    П.П. Не ви знам по тарифа 20 дали сте си пооправили условията при пакетите злополука, ако ми кажеш процентите за обещетение, ще ти кажа дали сте ги изравнили с нашите, по-рано обещетенията бяха наполовина.

    Поздрави!

    П.П.П. И не е това основното, а отношението на разни дребни служителчета от Алианц към стратегически партньор, което се наблюдава само в БГ. Повярвай ми ... колегите в другите страни нямат тия наши кахъри и даже не можеш и да им го обясниш на какво се дължи това.
    Не съм служител на Алианц. Нямам никакво отношение нито към Евролайф нито към Алианц. Просто знам номера на Евролайф. Айде дай да направим сравнение м/у условията при вашите "уникални" тарифи и тези на Алианц? Дай да видим по кое примерно така наречената тарифа 20 на Алианц се различава от аналога на Евролайф 14-15-16-17 или който и номер да е там.
    И пак да повторя - нямам з-ка живот и никога няма да имам спестовна такава. Това е най- глупавия начин да си "инвестираш" парите. Не работя за Алианц, Евролайф, КД, Дженерали и др. Питам от чисто любопитство

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      За това кикерене имам предвид от страна на служителите на Алианц.

      Когато някой ти върти 80% от продажбите на ваши продукти, обикновено му се казва "Огромно благодаря!", ама само тук в БГ-то не се разбира.

      Иди в Алианц и поискай тарифа 16/17 да кажем, да не ти ги израждам всичките, които предлагаме, да видиш, че служител на Алианц не може да ти я предложи?

      П.П. Не ви знам по тарифа 20 дали сте си пооправили условията при пакетите злополука, ако ми кажеш процентите за обещетение, ще ти кажа дали сте ги изравнили с нашите, по-рано обещетенията бяха наполовина.

      Поздрави!

      П.П.П. И не е това основното, а отношението на разни дребни служителчета от Алианц към стратегически партньор, което се наблюдава само в БГ. Повярвай ми ... колегите в другите страни нямат тия наши кахъри и даже не можеш и да им го обясниш на какво се дължи това.
      Да 16 и 17 тарифа са специално разработени за Евролайф, но те не са нищо по различно от 20, 30, 40 и 50 тарифа, които се предлагат в офисите на Алианц директно.
      Разликата е в самото заплащане за агентите.
      Евролайф е мултилевъл и доста по веригата взимат комисион в зависимост от нивото, затова и първата вноска е само годишна.
      Лошото е, че в последствие много малко от клиентите се обслужват, както трябва. Виждала съм случаи в които, клиента отива да си внася в банката сам и не си знае нито договора ,нито сметката по която да внесе- и ако не се направи справка от офиса до ЦУ, клиента се връща. С една дума оставя се на произвола- сам да се оправя, в най добрият случай клиента си носи полицата при всяко плащане. Там се канят клиентите на обучение, което си го заплащат и в повечето случаи още на обучението си купуват и полица, дори няколко за цялото семейство, за което естествено получават и комисион.
      В офисите на Алианц, това няма как да се случи. Добрият консултант не продава на всяка цена, и обслужва дългосрочно клиента.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tradanza Разгледай мнение
        Айде бе? Я дай да видим кое не може Алианц да предложи в клоновата си мрежа?
        За това кикерене имам предвид от страна на служителите на Алианц.

        Когато някой ти върти 80% от продажбите на ваши продукти, обикновено му се казва "Огромно благодаря!", ама само тук в БГ-то не се разбира.

        Иди в Алианц и поискай тарифа 16/17 да кажем, да не ти ги израждам всичките, които предлагаме, да видиш, че служител на Алианц не може да ти я предложи?

        П.П. Не ви знам по тарифа 20 дали сте си пооправили условията при пакетите злополука, ако ми кажеш процентите за обещетение, ще ти кажа дали сте ги изравнили с нашите, по-рано обещетенията бяха наполовина.

        Поздрави!

        П.П.П. И не е това основното, а отношението на разни дребни служителчета от Алианц към стратегически партньор, което се наблюдава само в БГ. Повярвай ми ... колегите в другите страни нямат тия наши кахъри и даже не можеш и да им го обясниш на какво се дължи това.
        Last edited by marandi; 27.07.2010, 17:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Продуктите са над 20 броя.

          При Алианц се предлагат ексклузивни тарифи, които Алианц не могат да предложат в клоновата си мрежа. Могат да предложат подобни, като съотношение на продажбите за 2008 г. по памет ми се върти пропорцията 80% от продажбите им бяха през нас ( Евролайф ), а 20% през клоновата им и агентска мрежа.

          При Граве продуктите са същите, съотношението тогава беше 95% на 5% или нещо подобно, пак в наша полза.

          AIG сме избягвали да предлагаме, поради многократните ни опити да си подобрят общите условия, защото не бяха конкуретни.

          Брокерът присъства в около 20 държави от ЦИЕ и договорните му отношения са с централите на самите компании, а не само на местно българско ниво. По принцип често държи първото място за Европа като брокер по живото и логично за БГ-то нещата са идентични, за което вероятно си има причина

          Поздрави!

          П.П. По принцип поради добрите резултати и прекрасно партньорство, Граве закупи част от брокера в България и едва ли в бъдеще ще се допуснат нови партньори. Като цяло австрийците излязоха по-хитри, докато Алианц отказваха да приемат резултатите по продажби и се опитваха да ни копират, отделно в началото "наостряха" служителите срещу нас, въпреки ясните условия за партньорство и видимия благоприятен ефект за тяхната компания. С времето се поизгладиха нещата и дано българския менижмънт малко е "поумнял", понеже нещо не схващаха какво значи да си партньор с някого в 20 държави. Та, затова имаше опити за "побългаряване" от тяхна страна.
          Айде бе? Я дай да видим кое не може Алианц да предложи в клоновата си мрежа?

          Коментар


          • Да, АИГ не ми направиха добро впечатление навремето, затова отхвърлих тяхната оферта.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Цар Симеон Разгледай мнение
              Да де, не знам дали мога да ги изброя - Алианц, Граве и AIG. Бива ли ги продуктите е въпросът?
              Продуктите са над 20 броя.

              При Алианц се предлагат ексклузивни тарифи, които Алианц не могат да предложат в клоновата си мрежа. Могат да предложат подобни, като съотношение на продажбите за 2008 г. по памет ми се върти пропорцията 80% от продажбите им бяха през нас ( Евролайф ), а 20% през клоновата им и агентска мрежа.

              При Граве продуктите са същите, съотношението тогава беше 95% на 5% или нещо подобно, пак в наша полза.

              AIG сме избягвали да предлагаме, поради многократните ни опити да си подобрят общите условия, защото не бяха конкуретни.

              Брокерът присъства в около 20 държави от ЦИЕ и договорните му отношения са с централите на самите компании, а не само на местно българско ниво. По принцип често държи първото място за Европа като брокер по живото и логично за БГ-то нещата са идентични, за което вероятно си има причина

              Поздрави!

              П.П. По принцип поради добрите резултати и прекрасно партньорство, Граве закупи част от брокера в България и едва ли в бъдеще ще се допуснат нови партньори. Като цяло австрийците излязоха по-хитри, докато Алианц отказваха да приемат резултатите по продажби и се опитваха да ни копират, отделно в началото "наостряха" служителите срещу нас, въпреки ясните условия за партньорство и видимия благоприятен ефект за тяхната компания. С времето се поизгладиха нещата и дано българския менижмънт малко е "поумнял", понеже нещо не схващаха какво значи да си партньор с някого в 20 държави. Та, затова имаше опити за "побългаряване" от тяхна страна на регионални нива, а не на централно.
              Last edited by marandi; 27.07.2010, 17:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tradanza Разгледай мнение
                Ами виждам го, че е решил да си купува "човекозастраховка", което според мен е грешка. Но така и така ще греши по- добре да е в правинлата компания
                И как реши, че това е правилната компания - франчайзингът, който има само едно общо со Алианц - името?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от divinesweet Разгледай мнение
                  за да не сбърка
                  това за спорта и спора с импето

                  а сериозно- изслушай едни двама агенти или брокер, който работи с тях и тогава преценявай

                  ако не разбираш нещо от това което ти говорят питай
                  застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                  http://www.broko.bg/blog

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    И защо да го прави?
                    за да не сбърка
                    застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                    http://www.broko.bg/blog

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      И защо да го прави?
                      Ами виждам го, че е решил да си купува "човекозастраховка", което според мен е грешка. Но така и така ще греши по- добре да е в правинлата компания

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tradanza Разгледай мнение
                        Отивай в първия офис на Алинац и въобще не се чуди
                        И защо да го прави?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Цар Симеон Разгледай мнение
                          Да де, не знам дали мога да ги изброя - Алианц, Граве и AIG. Бива ли ги продуктите е въпросът?
                          Отивай в първия офис на Алинац и въобще не се чуди

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Цар Симеон Разгледай мнение
                            Да де, не знам дали мога да ги изброя - Алианц, Граве и AIG. Бива ли ги продуктите е въпросът?
                            От Алианц чувал най-много оплаквания, но повечето абсолютно неоснователни. АИГ - знаем - бил съм там на обучение - кьопави им бяха продуктите - поне тогава, Гравитационните - нямам конкретни впечатления.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Приятелю - Евролайф са брокер, значи предлагат услугите на други компании...
                              Да де, не знам дали мога да ги изброя - Алианц, Граве и AIG. Бива ли ги продуктите е въпросът?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Цар Симеон Разгледай мнение
                                Някой може ли да ми каже нещо за Евролайф и дали може да им се има доверие. Заслужава ли си да се инвестира в продуктите им?
                                Приятелю - Евролайф са брокер, значи предлагат услугите на други компании...
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X