IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е любимата Ви компания за застраховки ,,Живот"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нали знаете , че при спестовните" Живот и рента" ( с най-голям пазарен дял) имаме техническа лихва включена в ЗС, като я приспаднем реалната доходност е 3-5% годишно и то върху резерва. Не може да покрие само инфлацията.
    Да ама това също не се казва на клиента- и той в даден момент ако е жив и здрав- пие една студена вода.
    Честито на тези които спестяват за пенсия по този начин.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Цар Симеон Разгледай мнение
      Интересно е това, което казваш. Може ли още два уточняващи въпроса, ако имаш желание и време да ми кажеш:
      1. Как е било положението с доходността предходните години?
      2. Откъде черпиш информацията?
      Информацията е реална- от реална доходност
      2004- 2009 год.- как Ви се струва -Пак Ви питам
      а какво се говореше- 8-10% годишно- да ама не - 2007, 2008, 2009- 0%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blackthorn Разгледай мнение
        обаче нещо ми направи впечетление за КД.
        При премиен приход 2,3млн.лв. имате изплатени 36х.- това е невероятна рентабилност. Дет се вика "къде ги кътате парите"
        Ами какво да се прави... много рядко се случва някой да се откаже и полицата си да откупи, а и не щат да мрат проклетите клиенти...
        Или ти предлагаш да опаткаме десетина, та да се хвалим, че плащаме обезщетения?

        Не само че прекратяванията на договори от клиентите са редки, но, поне в нашата кантора, последните месеци редовно ВЪЗСТАНОВЯВАМЕ - тоест хора, които са спрели да плащат, отново започват.
        Last edited by Императорът; 22.07.2010, 12:05.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от divinesweet Разгледай мнение
          Импе, за дългосрочна доходност няма да спорим, щото това е разговор за грамотни икономисти. Не можеш да ми вадиш последните 17 години за следващите 20! Колко дълго един възникващ пазар ще е такъв!? А каква част от портфейла ви не е с български фондове!?
          Правете си бизнеса както си щете, но публично е добре да се представят обективни факти. Не казвай за нещо средно добро, че е невероятно. Заради стойки като вашите е до тук имиджа на застраховките живот. Няма един продавач на застраховки живот, да представя обективно достойнствата и да не крие слабите страни, с убедеността, че такива няма.
          Застраховката живот е обективна необходимост. За който я осъзнава като такава. Кой продукт е въпрос на потребност, платежоспособност и склонност към риска. Избора на компания опира до адекватното предлагане, качество на продукта и неговото управление през дългите поне 10 години, ноухау и най- вече изградено доверие.
          Трудно се позиционирате в такъв контекст. Нищо повече!
          Ами точно - аз говоря с факти, а ти - с предположения. Доходността за минали периоди е факт, бъдещата доходност е предположение. Преди самата ти каза, че 30% е невероятно висака прогнозна доходност (за високодоходен фонд), сега твърдиш, че 17% за балансиран е "средна работа" - всеки път извърташ нещата както на тебе ти е угодно. Да част от портфейла на нашите фондове е извън Бг, естествено - при нашият умрял и неликвиден пазар... ние се грижим за парите на клиентите си - още повече, че наблягаме на диверсификацията заради тяхната сигурност.

          Колко време един възникващ пазар ще е такъв ли? Ами ето - сега нашият все едно е възникващ, като гледам нивата и оборотите - да не говорим, че за период от 10-30 години ще има поне още 1-3 борсови кризи - а от тях клиентите могат да спечелят добре при правилно управление на инвестицията си.

          Да не говорим, че нападките ти са твърде недостойни - за човек, който е работил в компанията на добра и твърда заплата, получавана благодарение на нашият труд.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
            1.50
            Как ти се струва?
            Интересно е това, което казваш. Може ли още два уточняващи въпроса, ако имаш желание и време да ми кажеш:
            1. Как е било положението с доходността предходните години?
            2. Откъде черпиш информацията?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Цар Симеон Разгледай мнение
              И колко е?
              1.50
              Как ти се струва?
              Only God Can Judge me...

              Коментар


              • Импе, за дългосрочна доходност няма да спорим, щото това е разговор за грамотни икономисти. Не можеш да ми вадиш последните 17 години за следващите 20! Колко дълго един възникващ пазар ще е такъв!? А каква част от портфейла ви не е с български фондове!?
                Правете си бизнеса както си щете, но публично е добре да се представят обективни факти. Не казвай за нещо средно добро, че е невероятно. Заради стойки като вашите е до тук имиджа на застраховките живот. Няма един продавач на застраховки живот, да представя обективно достойнствата и да не крие слабите страни, с убедеността, че такива няма.
                Застраховката живот е обективна необходимост. За който я осъзнава като такава. Кой продукт е въпрос на потребност, платежоспособност и склонност към риска. Избора на компания опира до адекватното предлагане, качество на продукта и неговото управление през дългите поне 10 години, ноухау и най- вече изградено доверие.
                Трудно се позиционирате в такъв контекст. Нищо повече!
                застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                http://www.broko.bg/blog

                Коментар


                • обаче нещо ми направи впечетление за КД.
                  При премиен приход 2,3млн.лв. имате изплатени 36х.- това е невероятна рентабилност. Дет се вика "къде ги кътате парите"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    Здравей скъпа Надя,
                    хубаво е че си....началото на ЗД"КД Живот"АД
                    браво на вас! ако я няма и кашата и простота от преди- честито за новата посока!
                    застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                    http://www.broko.bg/blog

                    Коментар


                    • Надя - отиди в новата ни централа - да видиш как сми се "свили". Офисът е по-голям от предишният.
                      Закрили сме офиси в някои градове - е и?

                      За сметка на това отворихме в други.

                      За 30% прогнозна доходност за високодоходните фондове - да, доста изглежда - вече залагаме по-малка. Само че чудно - как БАЛАНСИРАНИЯТ ни фонд Галилео за 18 години има близо 17% средногодишна доходност? Това вече не са прогнози, а ФАКТИ, пък ти се смей колкото си щеш.

                      Маранди - чети преди да ми отговаряш - втори сме в ИНВЕСТИЦИОННАТА човекозастраховка - а това е продуктът на бъдещето. Имаме си и класическа, но (чудно защо ли) клиентите не я искат.

                      Инвестиционната човекозастраховка е продуктът на бъдещето, защото само тя може да защити парите на хората от инфлацията със съответната доходност... по принцип човекозастрахователната защита е ФИНАНСОВА, защото ако някой клиент се възнесе при Петър, ние не можем да го върнем - но ако самите пари не са защитени, за какво говорим изобщо?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от divinesweet Разгледай мнение
                        Импе, душко! Чуй сега пристрастното ми мнение. На човек който почна от първите стъпки на тая компания, още преди да се появиш ти. Единственото което има смисъл в този продукт е че той е гениално прост! А най добре работят простичките неща! Но до там свършва хубавото. Щото все пак тази компания работи и се менажира от българи. Дано повечко интелект да влагат от преди. Щото до преди година две такъв нямаше!
                        Това е единствената компания която почна да продава преди да знае как да издава полици. Виж първите версии- до №50- покриват 2 от 7-8 изисквания на кодекса.
                        Общите условия се допълват от некакви вътрешни правила, които се съмнявам да са написани, но така или иначе не са публични. Айде да не ти припомням простотията, за която сме говорили и преди- при откуп да искат пластиката дебитната карта! е не го искали, ама го написали…
                        Няма да изпадам в детайли за куците моменти в общите условия, които ти вардят интереса в едни дългосрочен договор. Иднексацията ми е любима част и как тънко се скубе с нея от инвестиционния резерв в полза на премийния.
                        Това е единствената компания в която нов продукт се е разработвал, да се чете превежда от секретарката. Как човек без икономическо образование прави застрахователен дериват- няма да говорим… продукта е рента гарант, за да не се колебаеш.
                        Офертичките, които се правеха за клиентите са с некви прогнозни 30% годишна доходност. За срок от 20-30г. и в тая супер оферта всички умираха поне милионери, щото пред чудото на сложната лихва к’во да правят!? Смехорий!
                        Оперативен директор на тази същата компания за почти година беше едно типче който не правеше разлика между полица и премия. А между другото колко бос-а се смениха в тази компания за 4 години за съществуване. Що се свихте в тесно офисче за икономия!? Колко офиса затворихте!? Колко хора избягаха!? Да не говорим колко от компаниите на групата вече ги няма. Май секюритито е свършило с ликвидацията вече.
                        На възходящ пазар всички могат да се хвалят, но.. в кризата остават само добрите.
                        А похвали се ти сега
                        Здравей скъпа Надя,
                        хубаво е че си била вътре в кухнята на нещата, но защо нищо не направи за да се променят в по-добра посока.
                        Като бачкаха и взимаха тлъсти заплати, никой не казваше нищо- а сега като се махнаха повечето хора почнаха да плюят- по компанията, а това е плуене по целият бизнес.
                        Каквото и да си говориме в крайна сметка всичко се свежда до положителен мениджмънт и положителни хора и професионалисти които работят за дадена компания. Всички останали, които ги спускат с парашут и хал хабер си нямат от бизнеса-
                        само го сриват. А това е престижен бизнес помагащ на хората.
                        А за офисчето- всички знаеш, че правят оптимизашия на разходите- и по време на криза да плащаш 6000 евро наем си е жив подарък за собственика , който не пожела да свали наема дори с 20 %, а знаеш че наемите паднаха доста повечко и има толкова празни офиси- така че това беше правилното решение - същият по големина офис на 60% по ниска цена- ако не си ходила отиди да го видиш, че е по уютен и добър.
                        Аз мисля ,че и ти да беше собственик и ти щеше да вземеш това решение.
                        А в момента шефовете са Словенци, а те са като евреите- дават , но и следат разходите- което е нормално.И сега смятам, че това е най- доброто управление от началото на ЗД"КД Живот"АД
                        Last edited by dessi_georgieva; 22.07.2010, 09:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Като те чета и имам чувството, че живея на друга планета - хихи

                          Колко ви е пазарния дял бре, душко? От 1% стана ли 1.5% от пазарЯ по живото?

                          На база на този пазарен дял как се сметна, че сте втора по големина сила ( цитат )? Изтъкваш "чилякозастраховката" свързана с инвестиционен фонд, а тя с колко дял е от целия пазар и само вие ли я предлагате? Ърмм ..?

                          П.П. Нищо не коментира за КД-Румъния по същество и какво да очакваме в БГ?

                          Поздрави!
                          Даааа за Румъния могат да се коментира много- но не знам дали знаеш, че там бяха наели едни "много добри" англичани, които са си поживяли доста добре 2-3 години, и от там дойде голямата загуба , но клиентите са доста повече от в България, и сега нищо не са загубили- даже им се гарантира 10% доходност по полиците- за разлика от конкуренцията в България- клиент внесъл 5000 евро еднократно по застраховка в най добрата компания и за 5 години- доходността му е 450 евро- при положение че риска му е носен върху 5010 евро.
                          Какво ще кажеш ?, а да не говорим за тарифа 60- едно голямо "дърво"
                          Last edited by dessi_georgieva; 22.07.2010, 09:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            За това кой продукт е най-добър - аз казвам - нашият - с прозрачност, гъвкавост и доходност. Покритието при събитие си е покритие навсякъде. Ако някой казва, че продуктът на някой друг е по-добър - съгласен съм да сравняваме.
                            Бъдещето - то някои ни предричат фалит откак сме на пазарът, ама ние не само че не фалираме, но и напротив - чувам пазарният ни дял е нарастнал по последни данни. Инвестиционната човекозастраховка е продектът на бъдещето, без значение дали на някои им харесва или не - а в него ние сме втората по сила компания на нашият пазар - Алианц и т.н. ни гълтат прахът. .....
                            Като те чета и имам чувството, че живея на друга планета - хихи

                            Колко ви е пазарния дял бре, душко? От 1% стана ли 1.5% от пазарЯ по живото?

                            На база на този пазарен дял как се сметна, че сте втора по големина сила ( цитат )? Изтъкваш "чилякозастраховката" свързана с инвестиционен фонд, а тя с колко дял е от целия пазар и само вие ли я предлагате? Ърмм ..?

                            П.П. Нищо не коментира за КД-Румъния по същество и какво да очакваме в БГ?

                            Поздрави!
                            Last edited by marandi; 22.07.2010, 00:20.

                            Коментар


                            • Импе, душко! Чуй сега пристрастното ми мнение. На човек който почна от първите стъпки на тая компания, още преди да се появиш ти. Единственото което има смисъл в този продукт е че той е гениално прост! А най добре работят простичките неща! Но до там свършва хубавото. Щото все пак тази компания работи и се менажира от българи. Дано повечко интелект да влагат от преди. Щото до преди година две такъв нямаше!
                              Това е единствената компания която почна да продава преди да знае как да издава полици. Виж първите версии- до №50- покриват 2 от 7-8 изисквания на кодекса.
                              Общите условия се допълват от некакви вътрешни правила, които се съмнявам да са написани, но така или иначе не са публични. Айде да не ти припомням простотията, за която сме говорили и преди- при откуп да искат пластиката дебитната карта! е не го искали, ама го написали…
                              Няма да изпадам в детайли за куците моменти в общите условия, които ти вардят интереса в едни дългосрочен договор. Иднексацията ми е любима част и как тънко се скубе с нея от инвестиционния резерв в полза на премийния.
                              Това е единствената компания в която нов продукт се е разработвал, да се чете превежда от секретарката. Как човек без икономическо образование прави застрахователен дериват- няма да говорим… продукта е рента гарант, за да не се колебаеш.
                              Офертичките, които се правеха за клиентите са с некви прогнозни 30% годишна доходност. За срок от 20-30г. и в тая супер оферта всички умираха поне милионери, щото пред чудото на сложната лихва к’во да правят!? Смехорий!
                              Оперативен директор на тази същата компания за почти година беше едно типче който не правеше разлика между полица и премия. А между другото колко бос-а се смениха в тази компания за 4 години за съществуване. Що се свихте в тесно офисче за икономия!? Колко офиса затворихте!? Колко хора избягаха!? Да не говорим колко от компаниите на групата вече ги няма. Май секюритито е свършило с ликвидацията вече.
                              На възходящ пазар всички могат да се хвалят, но.. в кризата остават само добрите.
                              А похвали се ти сега
                              застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                              http://www.broko.bg/blog

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
                                Ти си явно единствения,който се занимава с инвестиции,фондове и застраховки във Варна.Що не вземеш да ни "отвориш" малко нас неуките И все пак наистина - защо не кажеш каква е доходността на Алианц по застраховките Живот за миналата година? Аз мога да ти отговоря - защото не искаш да се излагаш...
                                Вярно - колко е?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X