IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е любимата Ви компания за застраховки ,,Живот"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • сега се и поразрових

    6,15 % годишна анюилизирана доходност от 2006 досега за нискорисков фонд в облигации предвид кризата мисля никак не е зле!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gorkata Разгледай мнение
      Мерси за линка

      Импе, не знам дали 6те ми прати6 линк, гледам в момента само тези които са на страницата ви в БГ (пратени от dessi_georgieva).

      зна4и без да се заяждам, като от4итам 4е и моите загуби на борсата съ6то са зна4ителни, мисля 4е вашите фондове (тези които са изброени) нямат особенно голяма доходност.

      Само факти - данните са взети от вашия сайт:

      КД облигации: 20.00.2000 - 128,7512
      21.07.2010 - 129,0895
      КД акции: 04.05.2006 - 1,0200
      21.07.2010 - 0,6990
      КД Пеликан: 10.00.2000 - 19,7121
      21.07.2010 - 13,8888

      Мисълта ми е 4е за 10 години, успеха ви (ако така го наричате) не е много голям. Сега импе може6 да ме обори6 4е годините са кофти, съгласен съм. Но всеки може да види резултатите и да си направи сметката.
      Мисля 4е това е доста по зле от софикс - само един пример.

      Та в тоя ред на мисли - Импе, може ли да ми прати6 резултатите на останалите ви фондове, предполагам 4е след като са с по-дълга история, съответно са и по представителна извадка. Особенно ми е интересно този с 17% доходност за балансирания, както и каква доходност обе6тавате и каква сте реализирали за тези 18 години.

      Тогава бихме разбрали дали аналогията ми е тъпа, както и резултатите - визирам твоя цитат "защото нашите фондове се управляват не от 6-годишни лапета, а от доказани професионалисти - и резултатите категорически го доказват."

      Хубаво е 4е сте млада компания, желая ви късмет, само 4е в тоя бизнес не съм сигурен дали е предимство.

      Доводите ти за6то сте пла6тали малко Обезщетения 6те ги възприема като опит за хумор
      тези фондове нямат 10 годишна история!
      първите 2 са от 2006 , а третия е от 2004 мисля,но не съм сигурен!

      Коментар


      • Много по-сигурни сме от бамчицата, защото сухото на нашите клиенти е защитено от евентуална хиперинфлация... а бамковият депозит не е.

        Нещо май не разбирам-парите на клиентите се инвестират във фондове, има голяма- хиперинфлация, съответно активите се обезценявати ... къде е защитата им в този случай.
        Абе хора, Вие работа в офиса или на терен нямате ли, че по цял ден сте във форума- а, да, загрях. В момента работите с потенциалните клиенти.

        Коментар


        • Мерси за линка

          Импе, не знам дали 6те ми прати6 линк, гледам в момента само тези които са на страницата ви в БГ (пратени от dessi_georgieva).

          зна4и без да се заяждам, като от4итам 4е и моите загуби на борсата съ6то са зна4ителни, мисля 4е вашите фондове (тези които са изброени) нямат особенно голяма доходност.

          Само факти - данните са взети от вашия сайт:

          КД облигации: 20.00.2000 - 128,7512
          21.07.2010 - 129,0895
          КД акции: 04.05.2006 - 1,0200
          21.07.2010 - 0,6990
          КД Пеликан: 10.00.2000 - 19,7121
          21.07.2010 - 13,8888

          Мисълта ми е 4е за 10 години, успеха ви (ако така го наричате) не е много голям. Сега импе може6 да ме обори6 4е годините са кофти, съгласен съм. Но всеки може да види резултатите и да си направи сметката.
          Мисля 4е това е доста по зле от софикс - само един пример.

          Та в тоя ред на мисли - Импе, може ли да ми прати6 резултатите на останалите ви фондове, предполагам 4е след като са с по-дълга история, съответно са и по представителна извадка. Особенно ми е интересно този с 17% доходност за балансирания, както и каква доходност обе6тавате и каква сте реализирали за тези 18 години.

          Тогава бихме разбрали дали аналогията ми е тъпа, както и резултатите - визирам твоя цитат "защото нашите фондове се управляват не от 6-годишни лапета, а от доказани професионалисти - и резултатите категорически го доказват."

          Хубаво е 4е сте млада компания, желая ви късмет, само 4е в тоя бизнес не съм сигурен дали е предимство.

          Доводите ти за6то сте пла6тали малко Обезщетения 6те ги възприема като опит за хумор
          Last edited by gorkata; 22.07.2010, 16:24.

          Коментар


          • Горката - линк ще получиш.... но не знаеш ли, че младостта не е порок? Тъкмо защото сме млада компания не сме закостенели като мислене. По тая логика всички щяха и до сега да говорят по телефонът с шнурът, вместо да сложат мобата в джобът.

            Аналогията ти е тъпа - защото нашите фондове се управляват не от 6-годишни лапета, а от доказани професионалисти - и резултатите категорически го доказват. За тия няколко години (не 10, а 18) сме натрупали активи на стойност над милиард еврокинта - мисля нелошо за малка компания... а за да знаем колко е доходността не е нужно да "раздаваме" пари, защото знаем кой колко ще получи, ако рече да се откаже.
            Обезщетения сме изплащали - това че не сме изплатили много (както някой долу подчерта) има две прости причини - 1. малко от клиентите ни се отказват и прекратяват договорите си, за да им върнем парите по откупна стойност обратно, 2. малко от клиентите ни се осакатяват или отиват при Петър. Първото говори, че продуктът ни е добър, второто - че носим късмет на хората.

            Виж ако искаш само защита, без инвестиция - има и такъв продукт - всеки си решава.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • http://http://www.kd-group.bg/files/ft_pelikan_BG_06_2010.pdfМожеш да видиш в какво се инвестира в Българските фондове и каква е доходността от началото на предлагането- а информацията я има и всеки ден по пресата.
              Last edited by dessi_georgieva; 22.07.2010, 15:31.

              Коментар


              • http://http://www.kd-group.bg/index....d=lst&t=slo&f=http://http://www.kd-group.bg/index....d=lst&t=slo&f=http://http://www.kd-group.bg/index....d=lst&t=slo&f=
                Първоначално изпратено от gorkata Разгледай мнение
                Импе, уважавам мнението ти, но мисля 4е тука се раздаде малко.

                Имам наблюдения върху застраховките, вашите и останалите - мислех да си правя такава....

                Идеята за мен е преди вси4ко сигурност (бих си направил такава само и единствено ако имам деца, дай боже ). В този смисъл твоята компания директно отпада ... Няма как един здравомислещ 4овек да се довери за следващите 30-40 години на компания която е от 10 години, никой не я е 4увал и не е ясно колко 6те я има. Каквото и да обещавате, няма да зву4и сериозно да ти доверя живота си и спестяванията си. Нещо пове4е, при условие 4е никога не сте раздавали пари (поне аз не съм 4увал), каква е гаранцията 4е доходността и там про4ие някога 6те станат?

                Ако мога да наравя един аналог - ти би ли си доверил парите на едно 6 годи6но лапе, което ти обе6тае висока доходност ?

                Не нали

                Разбирам 4е иска6 да си намери6 хора, ама тука си мисля 4е сме интелигентни хора, който иска си преценя и ре6ава ...

                6те те помоля за услуга - може6 ли да даде6 линк към годи6ната доходност на ва6ите фондове (вси4ки разбира се, не избрани) по години, от на4алото на вашето съ6тествуване. Предполагам 4е това е необходима информация, която би трябвало да е задължително да осигурите, и всеки 6те може да се ориентира в нея.

                Мерси предварително

                Коментар


                • Импе, уважавам мнението ти, но мисля 4е тука се раздаде малко.

                  Имам наблюдения върху застраховките, вашите и останалите - мислех да си правя такава....

                  Идеята за мен е преди вси4ко сигурност (бих си направил такава само и единствено ако имам деца, дай боже ). В този смисъл твоята компания директно отпада ... Няма как един здравомислещ 4овек да се довери за следващите 30-40 години на компания която е от 10 години, никой не я е 4увал и не е ясно колко 6те я има. Каквото и да обещавате, няма да зву4и сериозно да ти доверя живота си и спестяванията си. Нещо пове4е, при условие 4е никога не сте раздавали пари (поне аз не съм 4увал), каква е гаранцията 4е доходността и там про4ие някога 6те станат?

                  Ако мога да наравя един аналог - ти би ли си доверил парите на едно 6 годи6но лапе, което ти обе6тае висока доходност ?

                  Не нали

                  Разбирам 4е иска6 да си намери6 хора, ама тука си мисля 4е сме интелигентни хора, който иска си преценя и ре6ава ...

                  6те те помоля за услуга - може6 ли да даде6 линк към годи6ната доходност на ва6ите фондове (вси4ки разбира се, не избрани) по години, от на4алото на вашето съ6тествуване. Предполагам 4е това е необходима информация, която би трябвало да е задължително да осигурите, и всеки 6те може да се ориентира в нея.

                  Мерси предварително

                  Коментар


                  • Рийдъров - дори и да станем на клон - за клиентите е все тая. За Румъния - отговори колежката - конкурентите ни чакат същото да се случи и туканка от година и повече вече, ама все още копненията им напразни са.
                    Да - би било по-секси да има по-добри данъчни облекчения - но за това вината не е в човекозастрахователите, а в крадливата държава.
                    Нито сме виновни и за тъпотата на масовият човек, който продължава да си къта сухото в бамчицата, забравил ного бръже какво стана 97-а година.

                    Не станали много голям фактор повади калпавият маркетинг - някои хора не разбират, че дори и да продаваш най-доброто, файдата не е голяма, ако това е известно на 0.03% от потенциалните ти клиенти... но има хора, които имат необходимото мислене, за да изберат подобен продукт - мнозина от тях - в този форум.
                    Казваш фалит - варианти - два - или полиците се откупват от други човекозастрахователи (всеки ще възползва - това са готови клиенти) или договорите се прекратяват и хората си получават парите по откупна стойност... а при нас тя е мнооого по-висока, отколкото при други компании - още в първите години хората могат да си вземат вкараните парички с печалба... така че "бракът" въобще не е толкова дългосрочен.

                    Много по-сигурни сме от бамчицата, защото сухото на нашите клиенти е защитено от евентуална хиперинфлация... а бамковият депозит не е.

                    Муси - щом Алианц не те изкефиха - любопитно ми е коя компания си избра? Сподели, ако не тайна - и най-вече защо нея?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Цар Симеон Разгледай мнение
                      Интересно е това, което казваш. Може ли още два уточняващи въпроса, ако имаш желание и време да ми кажеш:
                      1. Как е било положението с доходността предходните години?
                      2. Откъде черпиш информацията?
                      Винаги за теб
                      1. Доходността за предходите години не ми върши работа и не ме интересува по простата причина,че е по-вероятно хората от последната година да ми управляват парите занапред отколокото тези от от преди 10години(примерно)
                      2.Специализирани интернет сайтове - има ги в гугъл

                      Лично аз си направих такава застраховка (живот със спестовен характер)преди 2 месеца и за мен беше важно повече рисковете,които тя покрива,но в този тип продукти доходността върви заедно с другото и когато седнахме с брокера(SDI) да разгледаме нещата определено на Алианц не ми харесаха условията,като едното от тях бе именно доходността
                      Only God Can Judge me...

                      Коментар


                      • Не видях коментар за ситуацията с КД в Румъния и евентуални прилики с тукашното дружество. До колкото съм чувал (от източници извън страната) за България се търси вариант за преобразуване в клон, продажба или wind up на бизнеса. Може и да са само слухове.

                        Дали инвестиционната "човекозастраховка" е продуктът на бъдещето - може би, но това зависи от много външни за компаниите фактори. В държавите с най-голям обем подобни продукти (Франция, Италия, Германия) основния двигател е комбинацията от застрахователното покритие със сериозните данъчни префернции. Доскоро премиите там намаляваха данъната основа на входа и не се облагаха на изхода, т.е. при прогресивна данъчна скала спестовните застраховки имаха предимство от 30-35, дори и 40% пред всяка друга инвестиционна схема. В България подобен лост практически липсва, което прави този вид застраховки слабо конкурентни.
                        По принцип в България спестяването чрез финансови инструменти е сведено практически само до банкови депозити (25+ млрд. срещу максимум няколко стотин млн. в инструменти извън пенсионни фондове). Това според е една от големите спирачки и пред развитието на капиталовия пазар - просто лисват значителни средства, които да бъдат инвестирани в дялови участия, но това е друга тема.

                        За КД - продукта им наистина е интересен, но е факт, че за няколкото години, през които са тук не успяха да станат дори и малък фактор на нашия мини пазар. Дори и една взаимоспомагателна кооперация е с пъти по-голяма от тях.Инвестиционните "човекозастраховки" принципно се борят за спестяванията на хората, а в този област мисленето (и на предлагащи и на търсещи) е изостанало у нас с много години дори от бившите соц-страни в централна Европа.

                        Та в този ред на мисли е трудно да се избере любима компния тук - всички имат много трески за дялане, някои цели клонове ;-). Съгласен съм до някъде със space-man за риска от подобно дългосрочно обвързване - сигурността за съществуваенто на компанията е много важно при обвързване за 10 и повече години. То това си е почти брак ;-). За АИГ - глупостите които натвориха не бяха в "човеказастраховането". Там са си стабилни, а и вече май продадоха този бизнес за доста пари.

                        Импе, не е задължително зад всеки застраховател да стои презастраховател, а дори и да има той участва в изплащането на рисковите обезщетения. При инвестицията целият риск, включително и от фалит на компания, се носи от плащащия полицата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
                          Това е въпрос на мотивация и не променя по никакъв начин моделът на работа на този тип компании. Това е високо рисккова инвестиция от страна на клиента с оглед задълженията които поема за дълъг период от време и неясен краен резултат.
                          Напротив - това е рядко нискорискова инвестиция. Наясно ли си напримерно, че зад всеки застраховател стои презастраховател? Бамката е по-рискова - помним какво се случи 97-а година.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Преди време от АИГ по корем провлачиха да ме прикоткат - по три различни линии, ама аз не отидох - и доволен от това.
                            Това е въпрос на мотивация и не променя по никакъв начин моделът на работа на този тип компании. Това е високо рисккова инвестиция от страна на клиента с оглед задълженията които поема за дълъг период от време и неясен краен резултат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
                              Любимата ми компания е AIG.След като излапаха парите на клиентите си с тлъсти заплати бонуси премии и т.н. държавата трябваше да ги спасява с париците на хората плащащи данъци и застраховани там за да не рухне пирамидата.Сега лапането продължава до следващата криза. Моделът е печеливш за шефовете,служителите и ритналите камбаната според мястото им в хранителната верига. Печелят и мениджъри на мултинационални компани в България застраховали служителите си прекратявайки им застраховките.
                              Честито на печелившите,а на застрахованите "GOOD LUCK" и да верват повече!
                              Преди време от АИГ по корем провлачиха да ме прикоткат - по три различни линии, ама аз не отидох - и доволен от това.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Любимата ми компания е AIG.След като излапаха парите на клиентите си с тлъсти заплати бонуси премии и т.н. държавата трябваше да ги спасява с париците на хората плащащи данъци и застраховани там за да не рухне пирамидата.Сега лапането продължава до следващата криза. Моделът е печеливш за шефовете,служителите и ритналите камбаната според мястото им в хранителната верига. Печелят и мениджъри на мултинационални компани в България застраховали служителите си прекратявайки им застраховките.
                                Честито на печелившите,а на застрахованите "GOOD LUCK" и да верват повече!

                                Коментар

                                Working...
                                X