IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минимална пенсия - 490 лева, минимална заплата - 504 лева, добре ли е?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Реално пенсиите могат да бъдат и двойни достатъчно е Мутрата да спре да краде

    , ама той макар и да не е на власт си е подписал договори за години напред така че за удвояването на пенсиите ще се наложи да почакат още няколко години докато бъдат изчистени золумите на ГРОБ
    Тук освен мутрата може да включиш и Тодор Живков, Антон Югов и Добри Терпешев.
    Не усещате ли, че ставате смешни. В стремежа си да очерните политически противник, пишете безсмислени неща.
    Партия была, есть и будет есть!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Реално пенсиите могат да бъдат и двойни достатъчно е Мутрата да спре да краде

      , ама той макар и да не е на власт си е подписал договори за години напред така че за удвояването на пенсиите ще се наложи да почакат още няколко години докато бъдат изчистени золумите на ГРОБ
      На крив ..й вуната му пречи.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Реално пенсиите могат да бъдат и двойни достатъчно е Мутрата да спре да краде

        , ама той макар и да не е на власт си е подписал договори за години напред така че за удвояването на пенсиите ще се наложи да почакат още няколко години докато бъдат изчистени золумите на ГРОБ
        За какво да спира, ако таланта му е в краденето

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          ПС
          А какво стана с "абе да се маха, пък после ще му мислим"? Дойде ли време?

          Реално пенсиите могат да бъдат и двойни достатъчно е Мутрата да спре да краде

          , ама той макар и да не е на власт си е подписал договори за години напред така че за удвояването на пенсиите ще се наложи да почакат още няколко години докато бъдат изчистени золумите на ГРОБ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Понеже в този форум са едни от най-мислещите хора у нас (казвам го без ирония, макар да има и катран в кацата с мед), форумът е икономически, а и е пълно с политически тролове, създавам нова тема, за да ми обясните на мен, глупавия, къде е икономическата логика в това минимланта пенсия да е 490 лева, а минималната заплата - 504??? Пенсията е с включена добавка, а заплата е с приспаднати данъци и осигуровки, т.е. реално получаваните.

            Обяснете ми защо държавата в много прав текст ни казва на нас, тези, които се осигуряваме на максимума, че сме идиоти и че, ако не я лъжем, за да се осигуряваме на минимума, то сме най-големите тъпаци евър!!!

            Обяснете ми каква е икономическата и моралната логика пенсията да е по-голяма от заплатата, на която някой Мунчо се е осигурявал до миналата година?

            Обяснете ми откъде ще дойдат тези пари, от какво ще се отреже, за да има за тези, хм, хайде, няма да ги квалифицирам.

            Обяснете ми пак малоумните мантри и лъжи (долни манипулации на хора с килийно образУвание), как хората се пенсионирали на 65, ма живеели до 70 и затова всичко било точно. За тези, хм, неособбено умни хорица, ето данните от ДОО към НОИ - https://www.nssi.bg/aboutbg/st/analyses/331-doo, цитирам:

            Средната продължителност на получаване на лична пенсия през 2020 г. е 21,7 години при 21,8 г. през 2019 г. За личните пенсии за осигурителен стаж и възраст тя е 23,3 години. Работещите при условията на първа категория труд получават пенсия средно 30,0 години, при втора категория – 27,4 години, при трета – 26,1 години. Личните пенсии за инвалидност поради общо заболяване се получават средно 11,9 години, а тези за инвалидност поради трудова злополука и професионална болест – 34,4 години.
            Средният осигурителен стаж, превърнат към трета категория труд, към 31 декември 2020 г. при личните първи пенсии за осигурителен стаж и възраст е 38,5 години, а при новоотпуснатите – 36,4 години. Действителният стаж при личните първи пенсии за осигурителен стаж и възраст е 34,9 години, а при новоотпуснатите пенсии от този вид – 34,3 години.

            Та хайде да видим дали ще стане дискусия с цифри, или пак пак ще има тъпи лафчета от сорта "ми то с 300 лева живее ли се" - ми не, не се живее, но на мнозинството, вземащи 300 лева (досега) и тази пенсия им е прекалено голяма. Да видим, все пак сме икономически форум.

            П.С. Май избори през 2 месеца не се оказа особено разумно решение...
            Ето ще помогна:
            Средната продължителност на живота в България през април 2020 е била 73.6 години. Така че тези цифри които даваш са възможи, но в тази група има например военни, които са уволнени на по 35-40 години, и получават немалка пенсия. Има полицаи на същия принцип. И то не от сега, доста от тези бивши военни и полицаи нямат още 60 навършени години. И не са малко, а са започнали да взимат пенсия още около 2000 година и преди това. Поне трима знам които пишат тук.

            ПС
            А какво стана с "абе да се маха, пък после ще му мислим"? Дойде ли време?

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Някои тук правят сметки на пари, осигуровки, пенсии, тавани и т.н. Не си правете такива сметки, защото на определен период от време ( за някои по няколко пъти в живота) стават големи политически и икономически промени и сътресения, които заличават всичко, което е постигнато. Пенсията е подаяние, което държавата в лицето на управляващите решава колко да бъде. Поне откакто помня, тя е политическо решение. Аз не искам да разчитам и не разчитам на пенсията. Затова изобщо не ми пука за увеличения, несправедливости и всякакви промени в пенсионното дело. Например, от вчера се забъркаха толкова каши и още никой не знае кое как ще бъде. Просто не желая да се безпокоя от тези неща и да разсъждавам по тези въпроси.
              Партия была, есть и будет есть!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Понеже в този форум са едни от най-мислещите хора у нас (казвам го без ирония, макар да има и катран в кацата с мед), форумът е икономически, а и е пълно с политически тролове, създавам нова тема, за да ми обясните на мен, глупавия, къде е икономическата логика в това минимланта пенсия да е 490 лева, а минималната заплата - 504??? Пенсията е с включена добавка, а заплата е с приспаднати данъци и осигуровки, т.е. реално получаваните.

                Обяснете ми защо държавата в много прав текст ни казва на нас, тези, които се осигуряваме на максимума, че сме идиоти и че, ако не я лъжем, за да се осигуряваме на минимума, то сме най-големите тъпаци евър!!!

                Обяснете ми каква е икономическата и моралната логика пенсията да е по-голяма от заплатата, на която някой Мунчо се е осигурявал до миналата година?

                Обяснете ми откъде ще дойдат тези пари, от какво ще се отреже, за да има за тези, хм, хайде, няма да ги квалифицирам.

                Обяснете ми пак малоумните мантри и лъжи (долни манипулации на хора с килийно образУвание), как хората се пенсионирали на 65, ма живеели до 70 и затова всичко било точно. За тези, хм, неособбено умни хорица, ето данните от ДОО към НОИ - https://www.nssi.bg/aboutbg/st/analyses/331-doo, цитирам:

                Средната продължителност на получаване на лична пенсия през 2020 г. е 21,7 години при 21,8 г. през 2019 г. За личните пенсии за осигурителен стаж и възраст тя е 23,3 години. Работещите при условията на първа категория труд получават пенсия средно 30,0 години, при втора категория – 27,4 години, при трета – 26,1 години. Личните пенсии за инвалидност поради общо заболяване се получават средно 11,9 години, а тези за инвалидност поради трудова злополука и професионална болест – 34,4 години.
                Средният осигурителен стаж, превърнат към трета категория труд, към 31 декември 2020 г. при личните първи пенсии за осигурителен стаж и възраст е 38,5 години, а при новоотпуснатите – 36,4 години. Действителният стаж при личните първи пенсии за осигурителен стаж и възраст е 34,9 години, а при новоотпуснатите пенсии от този вид – 34,3 години.

                Та хайде да видим дали ще стане дискусия с цифри, или пак пак ще има тъпи лафчета от сорта "ми то с 300 лева живее ли се" - ми не, не се живее, но на мнозинството, вземащи 300 лева (досега) и тази пенсия им е прекалено голяма. Да видим, все пак сме икономически форум.

                П.С. Май избори през 2 месеца не се оказа особено разумно решение...
                Работещите и пенсионирани при трета категория получавали пенсия средно 26,1г.Тва койги измисля тия вицове...Това означава средно да живеемпо 90г...което е тотална измама

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Плоският данък затова е добър, защото данъчната тежест е еднаква
                  Божкееееее. Това май е точен цитат от Мария Антоанета.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    от къде ги взема да дава ве?
                    Аз съм и от 2-те страни, И не си харча пенсията.
                    ОТ КРЕДИТИ НА НИСКА ЛИХВА. По същият начин откъде и Гърците ги вземат и Амриканците и целият развит свят. Само в банановите държави държавата не взема на кредит и не дава. Идиот такъв
                    с това и третото и четвъртото тримесечия ще са РЕКОРДНИ ОТНОВО! какво по-добре за икономиката

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Крети, ти нали живееш в Дойчланд, кво ти пука за "кочината". Не ни гледай нас, глей си талибаните и рефюджийс уелкъм
                      Е та той е там заради тея рефюджийс търси си мъж

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Че аз да съм казал нещо друго? Разбира се, че таванът на пенсиите е безумна, при това дива и популистка простотия. А струва само 11 милки да си платят на хората реалните пари, ама нъцки, друго си е да даваш на лъжците и крадците, осигурявали се на минимума
                        Груец реални са пенсиите изчислени въз основа на вноските през целият осигурителен стаж а не през трите най добри години.Баща ми навремето се пенсионира с трудов стаж 40 г целия първа категория като 22 е работил като старши оператор в един от най тежките цехове на НХК...Комшийката която цял живот беше готвачка в текезесето но работи четири години в НХК най обикновена разтоварачка на нефт на титул 101 взе по голяма пенсия от баща ми..Така че недей с тия честни пенсии.Измамници това какви пенсии какви пет лева...А забравих баща ми е бил и три години войник..Та се пенсионира с 69г стаж при преизчислението..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                          БГ инвеститор, псевдо анализатори отново не са в час и отново демострират татална липса на адекватност и разбиране.
                          Господа, по цял свят когато Държавата ДАВА е добре, особено ако не е са 5-6 фирми, а за всички!
                          тези 120 лв. на всеки пенсионер за три месеца, са колко? плюс майчинските за втората година, колко правят които Държавата ДАВА до края на годината - 800 милиона лева? Миналата година Държавата ДАДЕ на ПИБ 200 милиона, благодарение на което влязохме в Чакалнята, сега дава 800 милиона, което е нужно да влязат пари в ИКОНОМИКАТА, защото пенсионерите харчат всичко което получават, и това е добре и за доходите, защото те ще продължат и под друга форма от 2022 със сигурност и ще даде доходите нужни за ЕВРОТО.
                          КОГАТО ДЪРЖАВАТА ДАВА Е ВИНАГИ ДОБРЕ!!!
                          от къде ги взема да дава ве?
                          Аз съм и от 2-те страни, И не си харча пенсията.
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • С даване от Държавата ще стане и приемането на Еврото, добре дошли в новите реалности!

                            Коментар


                            • БГ инвеститор, псевдо анализатори отново не са в час и отново демострират татална липса на адекватност и разбиране.
                              Господа, по цял свят когато Държавата ДАВА е добре, особено ако не е са 5-6 фирми, а за всички!
                              тези 120 лв. на всеки пенсионер за три месеца, са колко? плюс майчинските за втората година, колко правят които Държавата ДАВА до края на годината - 800 милиона лева? Миналата година Държавата ДАДЕ на ПИБ 200 милиона, благодарение на което влязохме в Чакалнята, сега дава 800 милиона, което е нужно да влязат пари в ИКОНОМИКАТА, защото пенсионерите харчат всичко което получават, и това е добре и за доходите, защото те ще продължат и под друга форма от 2022 със сигурност и ще даде доходите нужни за ЕВРОТО.
                              КОГАТО ДЪРЖАВАТА ДАВА Е ВИНАГИ ДОБРЕ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                но ако съм на минума, ще ми даде 500 кинта (с тенденция да расте), аз ще си докарвам 700 кинта от наем (с тенденция да расте), общо 1200 и ще имам един апартамент горница, който си е само и единствено мой и мога да го правят каквото си поискат след смъртта ми, когато и да е тя. .
                                Аххааа, досети се...

                                Коментар

                                Working...
                                X