IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mоля за конкретика, за какво си струва да изтеглим дълг с цел инвестиции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    На пръво място - в Българи.

    Всичко останало е после.





    Ама не виждам защо да теглим дълг - пари в държавата има - и още повече ще има, ако не позволяваме да ни ограбват повече. И да запушим дупките, разбира се.

    За мене няма по-добра вложение от това във свестни хора!!!

    Коментар


    • За демографията американците са измислили страхотен вариант: Зелена карта. Пуска се зелена карта за България, и тутакси ще се напълни с всякакъв генетичен мат'риял
      А, да: Още, може и да е /относително/ безплатно: Само за обучение на новите българи по език да плати държавата. За останалото, новите ни съграждани сами ще си плащат, и няма да има проблеми.
      ...е, надявам се.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Добри идеи са дали някой колеги по-долу.
        Аз искам да добавя само още нещо.

        Могат и трябва да се вложат повече пари в интерграция на ромите.
        Един от най-добрите начини е през привличане към образованието на децата им, а защо не и на по-порасналите такива.
        Топли закуски, плодове... добри идеи, трябва още в тази посока. Още морковчета вместо тояги.
        Няма как насилствено да променим демографията (силната раждаемост) при тях, а и няма нужда, просто трябва да се възползваме от нея, вместо после те да се възползват и да паразитират на обществото.
        Това е по-скоро дългосрочна инвестиция, но ще има и доста краткосрочни позитиви.
        Батя - сори, ама не съм очаквал токаво реплика от тебе - наивно е. Няма в цял свят толкова пари, че да интегрират т.нар. "роми". Сам бойкоборисов "инвестира" 12 000 000 000 за мандата си в циганите и какво получихме в замяна? Ами... цигани - с всичките им етнокултурни "прелести" - бандитизъм, тероризъм, разбойничество, източване и разсипване на социална и здравни системи.

        "Силната раждаемост" при тях може и да не може да се промени, но ако им се спре издръжката, тя ще бъде компенсирана с още по-"силна" смъртност - именно защото са паразити.

        Тъкмо заради това казах, че трябва да се инвестира в Българи.
        Мнозина сте чели моята демографска програма - ако аз бях на мястото на бойкоборисов 4 почти години и я бях прилагал, досега да са се родили 300-400 000 Българчета и да са дошли туканка още стотина хиляди етнически Българи от други страни в трудоспособна и фертилна възраст... отделно още толкова млади българи нямаше да емвигрират, а щяха да родят децата си и да работят туканка.... и демографската катастрофа щеше да бъде отменена.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Бих предложил

          Туризъм: да се инвестира в туристически обекти, от които ще печели държавата. Да се създадат условия в даден град туриста да прави поне една нощувка.

          Земеделие: Да се създадат условия за земеделие с добавена стойност. Както споменаха по-долу (маслодайни - биогорива). Консерви, компоти, билки, каквото се сетите. Да има работа за повече от един комбайнер. И износ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            За електронна администрация във всяка една област с изчерпателна база данни.
            Почти незабавно ще се възвърне инвестицията стига да се разкара без забавяне поне половината ненужна бюрократична сбирщина.
            За ползата за бизнеса да не приказваме.

            Както и за електронно гласуване и референдуми.
            С въвеждане на образователен и социален ценз за да се елиминират гномите.
            За така нареченото електронно правителство - но да бъде направено като отделен проект, защо не и като публично-частно партньорство ? Определено с външни - задължително с чужди консултанти. Ефекта ще бъде бърз и ще облекчи бизнес, инвеститори и граждани ...и бюджета в средно и дългосрочен план. Разбира се, че ще има съпротива - най-вече "вътрешно-ведомствена"....Това е още една причина реализацията му да не бъде обвързана с политически и роднински връзки.
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Могат и трябва да се вложат повече пари в интерграция на ромите.
              Напълно съгласен. По 10000 на мангал за интеграция, обаче ако не се интегрира - бачкане в кариерите докато върне 20000

              Коментар


              • За нищо!

                Имаме готови проекти, за които сме дали, до момента, около 30% от нужната инвестиция и май с това ще си останем, че нямало пари за довършване. Тоест ще връщаме пари за нищо насреща. Първо да покаже някой че знае какво е инвестиционен проект (да не се бърка с братчед) и да му пука за държавни пари, а чак тогава да мислим за заеми - проект по проект, ама все едно свои пари вкарваме, трябва да мислим

                Коментар


                • Батята това е кауза пердута.Теорията е едно, практиката е съвсем друго.

                  Коментар


                  • Добри идеи са дали някой колеги по-долу.
                    Аз искам да добавя само още нещо.

                    Могат и трябва да се вложат повече пари в интерграция на ромите.
                    Един от най-добрите начини е през привличане към образованието на децата им, а защо не и на по-порасналите такива.
                    Топли закуски, плодове... добри идеи, трябва още в тази посока. Още морковчета вместо тояги.
                    Няма как насилствено да променим демографията (силната раждаемост) при тях, а и няма нужда, просто трябва да се възползваме от нея, вместо после те да се възползват и да паразитират на обществото.
                    Това е по-скоро дългосрочна инвестиция, но ще има и доста краткосрочни позитиви.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                      Моля за конкретни проекти. Дори и сега инвестираме, защото Европа дава до 80%, другото до 100% си е наше капиталово участие.

                      Но какво си струва да се построи?

                      Може би напоителни системи?

                      Повече от всичко, тук е нужна конкретика

                      Възнамерявам ако се съберат достатъчно конкрентни предложения да ги изнеса в статия, която да служи като начален сборник на такива идеи.

                      Рубини към България: Изтеглете държавен дълг, за да стимулирате растежа
                      http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...asteja,147504/
                      В енергийна ефективност си заслужава. И най-лесно, ще се направлява и контролира процесът на едро, според мен. И нека Силата бъде с нас. Останалите варианти включват яко крадене и са много по-скъпи за гражданството а, освен това, наливат непомерно много пари не където трябва.

                      Коментар


                      • На пръво място - в Българи.

                        Всичко останало е после.





                        Ама не виждам защо да теглим дълг - пари в държавата има - и още повече ще има, ако не позволяваме да ни ограбват повече. И да запушим дупките, разбира се.
                        Last edited by Императорът; 27.02.2013, 20:57.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Седя си и си мисля. До къде ще ходим с 300км в час? Самальоти си има, магистрала ни направи Бойко, мое и да я завърши тази година. Тази железница, някак излишна ми се струва. Освен ако и на теб като малък не са ти купили влакче като на мен
                          Аз пък си представям как се качвам на гарата в Попово и след 40мин. пристигам на плажа в Албена!
                          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                          Коментар


                          • Реално погледнато Рубини е напълно прав. Няма смисъл най-бедната държава в ЕС да бъде и по-свята от Папата и да прави чак такива огромни икономии. Особено когато ние не сме в Еврозоната и правилата, които в момента се налагат няма да важат в пълна степен за нас. От това следва да се отбележи, че не е необходимо да имаме чак толкова нисък Дълг/БПВ. Използването на икономическия ливъридж е много широко разпространено и при правилно приложение може да доведе до чудесни резултати! Моите лични предпочитания са за директно вдигане на доходите на хората - как това ще се случи няма никакво значение. Целта е просто да се вдигне потреблението, за да може машината, наречена икономика да заработи на по-бързи обороти. Българският consumer (потребител) е добре възпитан, особено по-бедните слоеве и пенсионерите. Имат ли пари те ги харчат! Аз съм на мнение, че не е необходимо чак толкова много, за да се задвижат нещата. Освен това при едно леко бутане на икономиката напред, веднага ще се задействат едни trigger-и в чужбина, които само това чакат - преките чуждестранни инвестиции отново ще потекат - защото те все още виждат България като нереализиран, незапълнен, развиващ се пазар (emerging market)- естествено те искат чиста икономика, при която правителството не пречи за развитието и!
                            Искрено се надявам след 2-3 месеца един нов кабинет да изтегли малко кредити и да гарантира добра (а не лоша, каквато е в момента) пазарна среда на бизнеса. След това нещата ще си тръгнат от само себе си - повишаване на доходите, намаляване на безработицата, а в дългосрочен план и намаляване на демографската криза. Хората от чужбина не искат да се страхуват да инвестират като дойдат тук, правителството на ББ обаче направи точно това, заради това то беше вредно за икономиката ни, следователно и за гражданите.
                            Last edited by LuckyYou; 27.02.2013, 19:52.
                            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Абе не знам. При 20-30 евро на 100 км, доста ще се замислям дали да не живея в гето
                              Е и цената има значение разбира се Аз за това казвам че всичко зависи от съотношението разходи за път, разходи за наем.

                              Коментар


                              • Комутирането е голяма работа по света. И аз съм имал шанса да му се порадвам, по време на странстване тук таме. Наистина голямо удобство. Друг въпрос, че някои нови технологии са на път да направят физическия офис ненужен.
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X