IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mоля за конкретика, за какво си струва да изтеглим дълг с цел инвестиции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Ами принадената стойност е че ще имаме един огромен трудов пазар. Реално всеки от почти на всякъде в България ще може да работи почти навсякъде в България без всъщност да си напуска собственото жилище, където и да е то. Пет лъча - един софия варнау един софия бургас, Русе - варна- бургас и видин- софия - петрич и хващаш 98% от населението.

    Няма балони в заплати, няма балони в недвижими имоти. няма претъпкани квартали и гета. Реално България ще се превърне ве един мегаполис.
    Абе не знам. При 20-30 евро на 100 км, доста ще се замислям дали да не живея в гето

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Къде е принадената стойност? Иначе не съм запознат за колко километра могат да се вдигнат 300. Най-бързо съм се движил с италиански влак. Ама там някакви 200 май бяха
      Ами принадената стойност е че ще имаме един огромен трудов пазар. Реално всеки от почти на всякъде в България ще може да работи почти навсякъде в България без всъщност да си напуска собственото жилище, където и да е то. Пет лъча - един софия варнау един софия бургас, Русе - варна- бургас и видин- софия - петрич и хващаш 98% от населението.

      Няма балони в заплати, няма балони в недвижими имоти. няма претъпкани квартали и гета. Реално България ще се превърне ве един мегаполис.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Е не е така. На мен например ми се иска да живея в пловдив, но да бачкам в софия. Ако разходите ми за билети са по-ниски от наема в софия с удоволствие бих го направил ако мога да се прибера за 25 минути.
        Къде е принадената стойност? Иначе не съм запознат за колко километра могат да се вдигнат 300. Най-бързо съм се движил с италиански влак. Ама там някакви 200 май бяха

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Седя си и си мисля. До къде ще ходим с 300км в час? Самальоти си има, магистрала ни направи Бойко, мое и да я завърши тази година. Тази железница, някак излишна ми се струва. Освен ако и на теб като малък не са ти купили влакче като на мен
          Е не е така. На мен например ми се иска да живея в пловдив, но да бачкам в софия. Ако разходите ми за билети са по-ниски от наема в софия с удоволствие бих го направил ако мога да се прибера за 25 минути.

          Коментар


          • Спомена се няколко пъти инвестиране в образование.
            Образование, ама с много високи такси.
            Студентски заеми, покриващи таксите за обучение и издръжка. Ако завършилият работи в България, държавата му поема вноските по заема.
            Високите такси ще дадат възможност за привличане на по-добри преподаватели.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Модерна железница. Да може като нормален бял човек от Западна европа, да се придвижваме с 300 км в час.
              Седя си и си мисля. До къде ще ходим с 300км в час? Самальоти си има, магистрала ни направи Бойко, мое и да я завърши тази година. Тази железница, някак излишна ми се струва. Освен ако и на теб като малък не са ти купили влакче като на мен

              Коментар


              • Няма смисъл да си чешим езиците.
                Червените боклуци вече са си разпределили комисионните.
                За останалите в БГ наивници - 1 среден се полага само.
                Нищо ново под слънцето.

                http://www.investor.bg/centralna-i-i...belene,147537/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                  Искахте и получихте конкретен отговор, след като делнахте доста конкретното предложение на Наивника.
                  Въобще замисляте ли се каква ви е политиката на цензуриране?
                  В добавка и рязането на линкове към други финансови сайтове.
                  Изтрих само едно предложение, не няколко и то не касаеше темата, беше закачка със сайта Investor.bg.

                  Коментар


                  • Модерна железница. Да може като нормален бял човек от Западна европа, да се придвижваме с 300 км в час.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      ще си ги мерим ли, що ли? Ако искаш може да пробваме - да не Очудиш на резултата после Понякога имаш някаква много странна мания на величие и чувства на последна инстанция и център на света, а уж от Искъро по-длибоко немало
                      Моето IQ съм го мерил мисля и би те учудило доста, но както и да е - понеже те обидих (за което се извинявам) дължа поне малко обяснение:

                      Инфраструктурата е зле, защото и държавата е зле (а не обратното), безработицата е огромна, a липсата на заетост (истинската безработица) колосална и несъизмерима дори с кризата в Германия от 30 те години. Образованието макар не веднага, а до 2-3 г. решава големи части от проблема с безработицата, а веднага решава около 5% от него. Научно развойната дейност също, но тя може да се реши и с данъчни облекчения каквито няма в момента. Затова и другата част която споменавам е Енергийна ефективност, но не сегашния план на кабинета. От 4 години държавата налива в пътища, да виждаш някъде полза от това, освен, че софиянци стигат лятото по-бързо до Слънчев бряг? Нито пътища нито магистрали са донесли досега и лев на страната, нито са намалили безработицата, няма и да я намалят в дългосрочен план, както не я намалиха и в краткосрочен. 22.03.2011 - Защо магистралната икономическа политика на Бойко Борисов носи и е обречена на неуспех http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...3&df=8&dflid=3

                      А за ползите от образованието намери някъде за реакциите на Канада и Швеция в кризите - Чичко Гугъл все ще ти изрови нещо. Задай си въпроса и защо в тия страни кризата минава за броени дни.
                      Last edited by Jay Gould; 27.02.2013, 17:28.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        мече, малко май не схвана - не ти говоря само за пътища, а и май ти лиспва икономическото образУвание...
                        Пуснах ти цитат на това което сам си написал. Не знам на кого ще му трябва образувание. Така или иначе си срещу него

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                          Оливаш се с тая инфраструктура. Да правиш пътища, където ще минават по няколко съмнителни индивида на година... - а кой ще ги поддържа после. Патките ли, и другите корумпирани инфраструктурни ?? А може би ти ще ги поддържаш с данъците, глобите и таксите към бюджета
                          мече, малко май не схвана - не ти говоря само за пътища, а и май ти лиспва икономическото образУвание...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Айде мини и ти един тест за IQ.. По умен си от тия в Канада и Швеция или що? Не ми се пишат доклади по темата..
                            ще си ги мерим ли, що ли? Ако искаш може да пробваме - да не Очудиш на резултата после Понякога имаш някаква много странна мания на величие и чувства на последна инстанция и център на света, а уж от Искъро по-длибоко немало
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                              Най-голямото богатство на държавата е научно технологичния потенциал на народо населението. Вземете за пример Иран. Инвестираха в технологията на д-р Кеше и благодарение на това, в момента те не са във война!

                              Да се инвестира в оползотворяването на тералните води за топлоенергия и електродобив по примера на Италия.
                              Създаване на балнологични курорти чрез които да лекуваме болните хора на Европа.
                              Развитие на пенсионния туризъм. Например докарване на пенсионери от Япония и Южна Корея, които да живеят, да почиват и да се трудят 1 месец във България.
                              Какво имам предвид:
                              До всеки хотел (почивна станция) да има парници където пенсионерите ще могат да работят по 3 часа дневно, за тях това ще е едно разнообразие като се има презвид скучния им живот. Но преди да влезнат в парника, може сутрин след сутрешния тоалет, да ги учат да месят хляб и баници, да готвят традиционни български гозби!
                              Помислил съм и за тези които са на инвалидни колички, те могат да бъдат обучавани да плетат вълнени чорапи и покривки, като след оплитането ще си ги купуват по задължение, например 100 евро една красива покривка.
                              Есента могат да бъдат впрягани да правят домашна лютеница, компоти, трушии и кюпаво, които естествено ще си ги купуват като скъпи спомени.
                              Имам и още идей как да им запълваме ежедневието на старците, стига държавата да инвестира, мога да разработя подобрен бизнес план.
                              А някой трябва да ги донаучи и на Вин-Чуна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                1. В инфраструктура
                                2. В Инфраструктура
                                3. В ИНФРАСТРУКТУРА

                                ...
                                ами колко селски пътчета има, а да не говорим за ВиК на малките населни места (все още си кендзат навън в 21 век), за пречиствателни станции и т.н. и т.н. Все пари от ЕС, които чакат да ги вземем, но и ние да осигурим малко съфинансиране.
                                А както знаете, пари-стока-пари' и като се види ръст на БВП, на фона на загиващи икономики около нас, познайте къде ще се насочат паричните потоци от чужбина, търсеюи риск+печалба. щото сега сме просто по-малко сриваща се икономика с мизерно, но фискално стабилно правителство - освен ДЦК всяка друга инвестиция тук е безумна.

                                Казвал съм го много пъти - единствената полза от фискалната ни стабилност е да вземем колкото се може повече пари на ниска лихва, но нито стотинка от тези пари да не дава за социални плащания, а само за съфинансиране на ИНФРАСТРУКТУРА!!!
                                Оливаш се с тая инфраструктура. Да правиш пътища, където ще минават по няколко съмнителни индивида на година... - а кой ще ги поддържа после. Патките ли, и другите корумпирани инфраструктурни ?? А може би ти ще ги поддържаш с данъците, глобите и таксите към бюджета

                                Коментар

                                Working...
                                X