IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Mоля за конкретика, за какво си струва да изтеглим дълг с цел инвестиции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
    Няма начин да интегрираш хора които не искат.На тези мангали които искат трябва да се подаде ръка.Онези които не искат в гета и оградени с бодлива тел както и с вечерен час и забрана за силна музика.Вътре патрулира тежко въоръжена жандармерия и кой гъкне куршум.Освен това трябва да се отворят границите за образовани хора от Украйна Беларус и други от бившия Съветски съюз.А от тамошните българи който иска веднага да му се осигурява лична карта и да пристига.Като вкараме да речем два милиона от вън мангалите ще се поразредят.
    Ето едно определение за етнос, което бях срещнал някъде.

    “Етнос” - гръцка дума, определение не само на наличието на един или друг народ на земята, но и подразбиращи се черти, като преданост на всеки човек към народа си, стремеж да се запази и съхрани събраното богатство на националнаита(етническа) култура, език, територия наследена от предците – с една дума, тези фактори, под въздействието на които в течение на векове се е формирал генофонда на нацията и нейната памет за всичко преживяно от предците. Трябва да се отбележи, че тази памет пренесена през вековете, не трябва да се подценява при никакви обстоятелства. В много от съвременните и междунационални конфликти тя играе важна роля. За нея се отнасят такива определения, като – етническа памет, национален идентитет или национално самосъзнание.

    Отлагането на наложителните действия ще ни създава все повече проблеми. Стабилна държава или само от един етнос, или равенство и отговорност пред закона за всички, никаква толерантост към "етнически особености", етнически паразитизъм и тероризъм. Спирам дотук, че иначе трябва да спомена и език, религия и религиозна търпимост, ...


    А извън спама, това което и други са споменали - принадена стойност и това което може да я създаде - обучение, технологии, наука.
    Преработка на селскостопанската продукция в България и износ на качествен готов продукт.
    Лека промишленост, че вече по магазините само китайски стоки.
    Оборудване, технологии, специалисти сами да си разработваме ресурсите, вместо да гушим концесионерите.
    Проекти свързани с туризма,ама не само кръчми за пияндетата, ами и за културно-историческите обекти, атракциони, инфраструктура за достъп, спа, качество и култура на обслужването, средства да се пооправят и другите градове освен София - като дойде човек да има за какво да си даде парите с кеф и пак да иска.
    Last edited by citizen_bg; 28.02.2013, 18:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Защото ако инвестора скоро не се разчисти от политическата гнус от всички партии, която е налазила тук, скоро ще се очисти от инвеститори. Жалко за форума, но няма тема, в която човек да каже какво да е мнение и да не цъфне поредното политическо леке. Това не от днес, още от предния кабинет бе така, но последните 2-3 г. вече се чудя кои сме повече тук. Спекуланти, или ченгета и политически доносници. Политически форум ли сме тук, или пишем за икономика и бизнес? И няма ли най-после кой да разкара тия политически лайна от пейзажа, че вече успяха да прогонят 50% от пишещите тук?!
      + 1 318 259 008 !!!!!!!!!!!
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Защото ако инвестора скоро не се разчисти от политическата гнус от всички партии, която е налазила тук, скоро ще се очисти от инвеститори. Жалко за форума, но няма тема, в която човек да каже какво да е мнение и да не цъфне поредното политическо леке. Това не от днес, още от предния кабинет бе така, но последните 2-3 г. вече се чудя кои сме повече тук. Спекуланти, или ченгета и политически доносници. Политически форум ли сме тук, или пишем за икономика и бизнес? И няма ли най-после кой да разкара тия политически лайна от пейзажа, че вече успяха да прогонят 50% от пишещите тук?!
        +1, тук няма как да не те подкрепя - има ги и в двата полюса и са еднакво отвратителни (хеле пък "либералите")
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Жей - Кокосов има лудо, бе - защо въобще му обръщаш внимание?
          Защото ако инвестора скоро не се разчисти от политическата гнус от всички партии, която е налазила тук, скоро ще се очисти от инвеститори. Жалко за форума, но няма тема, в която човек да каже какво да е мнение и да не цъфне поредното политическо леке. Това не от днес, още от предния кабинет бе така, но последните 2-3 г. вече се чудя кои сме повече тук. Спекуланти, или ченгета и политически доносници. Политически форум ли сме тук, или пишем за икономика и бизнес? И няма ли най-после кой да разкара тия политически лайна от пейзажа, че вече успяха да прогонят 50% от пишещите тук?!
          Last edited by Jay Gould; 28.02.2013, 14:17.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            На мен да кажеш, че съм фен на червените - няма по-смешно нещо и само показва какви сте се събрали в това БКП на име ГЕРБ За разлика от вас, Бойко, Лиляна и Теб, никога не съм членувал в БКП. И няма ли една тема поне, която да не политизирате?!
            Жей - Кокосов има лудо, бе - защо въобще му обръщаш внимание?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
              IQ-то си колкото и да го мериш, все ще си остане малко и червено, а и БСП като работодател не си струва, само за смях ставаш с импотентните си одумвания и глупости.по адрес на герб, сякаш сме забравили как е всеки път когато твоя работодател от Позитано бъде изритан от властта след протести - 91-ва, 97-ма, 2003-та
              На мен да кажеш, че съм фен на червените - няма по-смешно нещо и само показва какви идиоти сте се събрали в това БКП на име ГЕРБ За разлика от вас, Бойко, Лиляна и Теб, никога не съм членувал в БКП. И няма ли една тема поне, която да не политизирате?!

              ПС: Ако бяхте чули хора като мен, които ви симпатизираха първите седмици и бяха пуснали по една бюлетина за вас, никога нямаше да се докарате до там хората да ви гонят с камъни. Обаче не. Събрахте се само комунисти и псувахте всеки десен който се опитваше да ви каже по нормален начин, че няма как с комунистически методи да се прави икономика. Я каби другарю, бивш член на БКП, колко пъти аз и много колеги тук ви предупреждавахме за цените на тока? Откак сте на власт. Е, яжте си попарата сега. Борисов си тръгна изгонен като куче, третият премиер на комунистическо правителство след Адрей Луканов и Жан Виденов изпратен като тях с камъни, псувни и проклятия и който не се посвени да окървави като предшествениците си столицата. Имаше тук-таме позитивни елементи в управлението му, като това, че прати самолет за един болен моряк, но го затри точно това за което предупреждавахме с някои колеги "Ток, газ, вода, данъци". И за ден не остави хората на мира, без да им сервира някоя гадост! Да бе по-умен, щеше поне компания да си подбере, не само "роднина-милиционер" и вместо с митничари, щеше да рита футбол с офицери, ама на... Алчността е лош избор за компания!

              Работа не става само с "наши хора" комунистче. Става с можещи
              Last edited by Jay Gould; 28.02.2013, 14:13.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батко Пешо Разгледай мнение
                Няма начин да интегрираш хора които не искат.На тези мангали които искат трябва да се подаде ръка.Онези които не искат в гета и оградени с бодлива тел както и с вечерен час и забрана за силна музика.Вътре патрулира тежко въоръжена жандармерия и кой гъкне куршум.Освен това трябва да се отворят границите за образовани хора от Украйна Беларус и други от бившия Съветски съюз.А от тамошните българи който иска веднага да му се осигурява лична карта и да пристига.Като вкараме да речем два милиона от вън мангалите ще се поразредят.
                Туй се едно аз съм го написал.


                + 438 224
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                  Мангалите трябва да се измисли начин да се интегрират, иначе БГ е обречена, човешкият капитал е най ценният...не знам как, но хубаво е да е с морков а не тояга;

                  е не с пари на калпак естествено, но начин не може да няма!!

                  дори нови емигранти да се мисли как да се привлекат , с някакъв ценз...
                  американците хич ама хич не са прости!!

                  пс.
                  не забравяйте че всеки голям проблем е и голяма възможност, и които измисли решение на този проблем ще остане в историята , и то не само на България!
                  Няма начин да интегрираш хора които не искат.На тези мангали които искат трябва да се подаде ръка.Онези които не искат в гета и оградени с бодлива тел както и с вечерен час и забрана за силна музика.Вътре патрулира тежко въоръжена жандармерия и кой гъкне куршум.Освен това трябва да се отворят границите за образовани хора от Украйна Беларус и други от бившия Съветски съюз.А от тамошните българи който иска веднага да му се осигурява лична карта и да пристига.Като вкараме да речем два милиона от вън мангалите ще се поразредят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                    Мангалите трябва да се измисли начин да се интегрират, иначе БГ е обречена, човешкият капитал е най ценният...не знам как, но хубаво е да е с морков а не тояга;

                    е не с пари на калпак естествено, но начин не може да няма!!

                    дори нови емигранти да се мисли как да се привлекат , с някакъв ценз...
                    американците хич ама хич не са прости!!
                    ...само дето никой на света още не е измислил такъв начин. По времето на комунизмът бяха държани в страх - горе-долу работеха и не смееха да вършат тежки престъпления - но само дотам, повече и не може да се направи - пак си останаха долно качество. Сравни колко са циганите, издигнали се до някакво ниво в наука или в дейност свързана с науката и знанието (има ли въобще друг, освен Чирков) и колко са арменците, постигнали това - при положение че като етнос те са 10 пъти по-малобройни. А благодарение на толерастията и беззаконието н последните 23 години, израстна мангалско поколение, което не само, че е негодно за нищо, но е и възпитано да вярва, че му е позволено всичко, включително най-варварските престъпления. Това поколение просто НЕ МОЖЕ да стане дори и малко пълноценна част от обществото - нека си кажем истината в очите.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Според циклофреникът Кокосов тия същества:



                      щели до станат основната производителна сила на България.

                      Явно според него трябва да произвеждаме само чаавета за резервни части и л.йна... защото 90% от мангалите не създават нищо друго.

                      Ван - така е. Мангасаринът първо не желае да се интегрира, защото сега такива престъпници като бойкоборисов го хранят пожизнено без да работи и го оставят да краде и граби на воля... пък нека работещите Българи, като тия във ВМЗ да умират от глад на работните си места. Второ - мангасаринът е и неспособен да стане част от обществото. От чааве, което на 7-годишна възраст още не се е научило да говори членоразделно, което проси и рови по кофите, вместо да ходи на училище, което на 10-годишна възраст започва да краде, а на 12 - да се размножава - просто не може да стане човек, каквото и да си въобразяват толерастите. Дори и да е имало някакви скромни дадености нап риродна интелигентност, мангалското битие в катунът ги е унищожило, превръщайки го в скудоумно животно... и вината не е в нас, защото няма държава на света, където мангалите да са станали етнос, равностоен на останалите хора... просто няма - и това доказва, че те са генетически непълноценни. Расизъм, нерасизъм - това са фактите.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Мангалите трябва да се измисли начин да се интегрират, иначе БГ е обречена, човешкият капитал е най ценният...не знам как, но хубаво е да е с морков а не тояга;

                        е не с пари на калпак естествено, но начин не може да няма!!

                        дори нови емигранти да се мисли как да се привлекат , с някакъв ценз...
                        американците хич ама хич не са прости!!

                        пс.
                        не забравяйте че всеки голям проблем е и голяма възможност, и които измисли решение на този проблем ще остане в историята , и то не само на България!
                        Last edited by Longin; 28.02.2013, 11:25.
                        "the trend is your friend until the end..."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
                          Най-после едно наистина добро и смислено мнение, браво!
                          Защото нали никой не мисли, че психично болни хора като Импа са в състочние да правят деца или пък да ги възпитават?! тъвно но факт, циганите са наяето спасение и ако не ги опразоваме и влючим в икономическиа цикъл, нчмоа кой да ни плаща пенсиите след 30 години!! Пак казвам хора като импа дори и да правят деца не стават, българите май и да се множим сме забравили!
                          Ние сме ги включили отдавна в икономическият цикъл.Ние изкарваме данъците те ги харчат.Пълен баланс.Колега говориш пълни хуморески.Всеки един процес е двустранен.Т.е да има желание за интеграция.Аз поне виждам желание само за пари пари пак пари.А това не е решение.Интеграция със силата на закона е решението.И прилагащи го политици с топки а не *ъзоблизачи.

                          Коментар


                          • Малък кредит за да вземем под аренда солунския съд да поработи и тука:
                            http://www.dnevnik.bg/sviat/2013/02/...na_prisuda_za/
                            Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Добри идеи са дали някой колеги по-долу.
                              Аз искам да добавя само още нещо.

                              Могат и трябва да се вложат повече пари в интерграция на ромите.
                              Един от най-добрите начини е през привличане към образованието на децата им, а защо не и на по-порасналите такива.
                              Топли закуски, плодове... добри идеи, трябва още в тази посока. Още морковчета вместо тояги.
                              Няма как насилствено да променим демографията (силната раждаемост) при тях, а и няма нужда, просто трябва да се възползваме от нея, вместо после те да се възползват и да паразитират на обществото.
                              Това е по-скоро дългосрочна инвестиция, но ще има и доста краткосрочни позитиви.
                              Най-после едно наистина добро и смислено мнение, браво!
                              Защото нали никой не мисли, че психично болни хора като Импа са в състочние да правят деца или пък да ги възпитават?! тъвно но факт, циганите са наяето спасение и ако не ги опразоваме и влючим в икономическиа цикъл, нчмоа кой да ни плаща пенсиите след 30 години!! Пак казвам хора като импа дори и да правят деца не стават, българите май и да се множим сме забравили!
                              podpis

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Моето IQ съм го мерил мисля и би те учудило доста, но както и да е - понеже те обидих (за което се извинявам) дължа поне малко обяснение:

                                Инфраструктурата е зле, защото и държавата е зле (а не обратното), безработицата е огромна, a липсата на заетост (истинската безработица) колосална и несъизмерима дори с кризата в Германия от 30 те години. Образованието макар не веднага, а до 2-3 г. решава големи части от проблема с безработицата, а веднага решава около 5% от него. Научно развойната дейност също, но тя може да се реши и с данъчни облекчения каквито няма в момента. Затова и другата част която споменавам е Енергийна ефективност, но не сегашния план на кабинета. От 4 години държавата налива в пътища, да виждаш някъде полза от това, освен, че софиянци стигат лятото по-бързо до Слънчев бряг? Нито пътища нито магистрали са донесли досега и лев на страната, нито са намалили безработицата, няма и да я намалят в дългосрочен план, както не я намалиха и в краткосрочен. 22.03.2011 - Защо магистралната икономическа политика на Бойко Борисов носи и е обречена на неуспех http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...3&df=8&dflid=3

                                А за ползите от образованието намери някъде за реакциите на Канада и Швеция в кризите - Чичко Гугъл все ще ти изрови нещо. Задай си въпроса и защо в тия страни кризата минава за броени дни.
                                IQ-то си колкото и да го мериш, все ще си остане малко и червено, а и БСП като работодател не си струва, само за смях ставаш с импотентните си одумвания и глупости.по адрес на герб, сякаш сме забравили как е всеки път когато твоя работодател от Позитано бъде изритан от властта след протести - 91-ва, 97-ма, 2003-та
                                podpis

                                Коментар

                                Working...
                                X