IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
    Фрости ела да ми хакнеш портфейла и да ми откраднеш биткойните.
    За какво са ми твоите измислени биткоини? Аз не се занимавам с продажба на наркотици.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
      Аз не държа да се качва и не мисля по въпроса изобщо, затова няма как да се качва/слиза в главата ми, просто обръщам внимание, че сигурно така ще стане, сега ако искаш да се хващаме на басове може да измислим нещо. Примерно - ако се качи - ти ми пращаш 0.1 биткойн, ако не се качи - казваш ми къде да ти пратя равностойността на 0.1 биткойн в 'обикновена' валута. Само измисли как да стане и анонимно това нещо, анонимно дарение ли да ти правя нещо като биткойн да е.. ).
      Е, по-добре satoshidice, поне ще разбере защо цената трудно ше стане 0 (зеро)

      Коментар


      • Фрости ела да ми хакнеш портфейла и да ми откраднеш биткойните.Нали в Гугъл пише как става.Вече минавате в сферата на научната фантастика.Аз лично нещо не мога да си представя как някой ще дойде у нас ще седне на компютъра ще ми открадне пртфейла и после ще изгуби около 3 години за да намери паролата и после вътре като намери 0.03 биткойна какво правим?Този някой откъде ще знае къде живея,къде си държа портфейла и колко биткойна имам вътре?Или Фрости-прости ще го направи като по филмите застава на една пейка пред нас и отваря лаптоп по екрана на който тече текст на черен фон.Пуска вируса и на всички в квартала им спира тока и им изчезват портфеилите....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
          Не става въпрос за това дали аз или ти ще си криптираме портфейлите, става въпрос за това какъв процент от новоизлюпените "инвеститори" в биткоини ще го направят и какво ще е нивото на доверие към системата след няколко шумни медиини отразявания на изчезнали сметки...
          Идиотът навсякъде си е идиот. Дали ще го окрадат на улицата, дали мръсни гадни хакери ще го изтарашат или сам ще се хвърли от балкона, все тая. Поддръжници винаги ще има и на двете системи. Както и , предполагам, някои много се кефят на културната революция на Мао Дзедун, въпреки че масово днес китайчетата карат Ферари

          едит: сигурна инвестиция няма. в тази тема са само предположения и идеи за бъдещето. Моето мнение е, че ще го бъде с криптовалутите. И не съществува някой чичко с пръчката, който определя какво да се случи - няма такова нещо. От разпределената система няма по-хубаво нещо, а и по-справедливо. Всеки сам си носи отговорността за парите. Ако не може - съвсем официално си наема финансов съветни/настойник, който в случая трябва да бъде и доста печен компютърно.


          Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


          Значи и алгоритъм си имате - 8 дни ръст, 4 дни спад, после 10 дни ръст и 6 спад и т.н.
          това е за да се поддържа интереса на миньорите. Но и да не са на огромна печалба, нещо като саморегулиране. Така е и с една обикновена мина за копане на въглища да речем. Може да работи на загуба, ама известно време, след това трябва да затваря мощности.
          Last edited by verimg; 14.04.2013, 22:04.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Не зная как е при другите приложения-порфейли, но в Bitcoin-Qt имаш възможност да си криптираш портфейла чрез Encrypt Wallet. Използваш достатъчно дълга и разнообразна фраза опне 40-50 символа. Примерно аз използвам такава техника гледаш любимата си картина, избираш поне 3-4 предмета в нея смесваш ги с няколко специални символа, числа или адреса на ел. поща и си готов и непробиваем. Дори и да ти открадне някой портфейла ти, той не може да го отключи /декриптира/. А и когато приложението прави изходящ превод задължително те кара да въвеждаш паролата!

            Освен това отнасяйте се към биткойн със същото подобавощо внимание както към останалите пари. Така например, винаги ли носите всичките си спестявания в портфейла си като излизате навън? Така и в Интернет. Щом комютъра ти е на линия, ти си навън! Ето защо разделете биткойните в различни по сигурност портфейли. Имайте един от тъй наречените студени портфейли с основните биткойн спестявания, да речем на флашка или на хартия с частните ключове на QR код за по-лесно четене от смартфона ви. Съэхранявайте ги по-начин все едно са пачка банкноти! И респективно един портфейл в компютъра ви, който винаги ви е на линия, със символична сума.
            Не става въпрос за това дали аз или ти ще си криптираме портфейлите, става въпрос за това какъв процент от новоизлюпените "инвеститори" в биткоини ще го направят и какво ще е нивото на доверие към системата след няколко шумни медиини отразявания на изчезнали сметки...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              Напиши в гугъл bitcoin hacked и ще разбереш колко си непробиваем.
              А ако напишеш в Гугъл "frosty is idiot" ще разбереш, колко си умен. Излизат 17 000 000 резултата!
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                4i4o, Сложността се сменя на 6 дни и остава еднаква в рамките на тях. Сега са останали 3 до следващата смяна.
                Ето тук може да се гледа и прогнозната сложност за следващия период:

                http://allchains.info/



                Значи и алгоритъм си имате - 8 дни ръст, 4 дни спад, после 10 дни ръст и 6 спад и т.н.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                  ще се качва в главите на такива като теб и маистора
                  Аз не държа да се качва и не мисля по въпроса изобщо, затова няма как да се качва/слиза в главата ми, просто обръщам внимание, че сигурно така ще стане, сега ако искаш да се хващаме на басове може да измислим нещо. Примерно - ако се качи - ти ми пращаш 0.1 биткойн, ако не се качи - казваш ми къде да ти пратя равностойността на 0.1 биткойн в 'обикновена' валута. Само измисли как да стане и анонимно това нещо, анонимно дарение ли да ти правя нещо като биткойн да е.. ).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                    Очевидно е, че цената ще катери нагоре..
                    ще се качва в главите на такива като теб и маистора


                    Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Не зная .
                    между другото кво стана с оня твоя прогноза че най-много три дена щял да бъде под 200$ коина ? Ми че те минаха вече 4-5 дена

                    Кво стана с оная прогноза за златото на 5000$ ?
                    Кво стана с оня прогноза за койна 250 000$ ?

                    Май не те бива много в прогнозирането
                    Last edited by Zal_Negodnik; 14.04.2013, 20:35.

                    Коментар


                    • 4i4o, Сложността се сменя на 6 дни и остава еднаква в рамките на тях. Сега са останали 3 до следващата смяна.
                      Ето тук може да се гледа и прогнозната сложност за следващия период:

                      http://allchains.info/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Не зная как е при другите приложения-порфейли, но в Bitcoin-Qt имаш възможност да си криптираш портфейла чрез Encrypt Wallet. Използваш достатъчно дълга и разнообразна фраза опне 40-50 символа. Примерно аз използвам такава техника гледаш любимата си картина, избираш поне 3-4 предмета в нея смесваш ги с няколко специални символа, числа или адреса на ел. поща и си готов и непробиваем. Дори и да ти открадне някой портфейла ти, той не може да го отключи /декриптира/. А и когато приложението прави изходящ превод задължително те кара да въвеждаш паролата!
                        Напиши в гугъл bitcoin hacked и ще разбереш колко си непробиваем. И с криптиране, и без криптиране парите ти могат да се изпарят по всяко време без да се усетиш.



                        Но понеже нямаш много пари по сметките си, не представляваш интерес за хакерите.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                          .......... За биткойн след 3 дена се предвижда 16% ъп. Очевидно е, че цената ще катери нагоре. Трудно се добива тва животно


                          А след 4 - 32 %, 5 - 64 %..... До 10 дни милиЦИонери....
                          Успех

                          Коментар


                          • И аз не разбирам какво му е смешното на щайгата. Човека сам си е купил 4-ри карти, а не е кандидатствал по европрограма или друга шуробаджанащина, като реши, че не му трябват - сваля ги и ги дава на децата се стрелят на каунтърстрайк. На картите им няма нищо - при такова охлаждане! Коя кутия би осигурила по-добро охлаждане? И колко би струвала. Изобщо - какво се обаждате по инженерно-технически въпроси, неподготвени. В северните страни, хората дори държат компютрите на терасата, за да се охлаждат по-добре. Така или иначе копането с видеокарти е до време. Трудността напоследък се вдигна много и на биткойн и на всички алтернативни монети. Въпреки последния спад, намаляване на трудността не се забелязва, напротив - прогнозите са за вдигане на трудността на всички вериги. За биткойн след 3 дена се предвижда 16% ъп. Очевидно е, че цената ще катери нагоре. Трудно се добива тва животно

                            wallet.dat - задължително криптиран и по възможност на не-уиндоус компютър. Както е добре известно Уиндоус е ОС със затворен код и чичко бил гейтс би могъл(особено ако му нареди някой) да се докопа до уолет-а, дори и без да има 'вируси' на компютъра. Основният уолет, наистина е добре да е на офлайн носител - флашка, компакт диск.
                            "НО - Паролата не трябва да бъде забравена! Ако трябва - по-добре да се запише и скрие на тайно място. Забравена парола - заключен портфейл!"
                            Затова е добре да направи човек една две транзакции от основния си портфейл, за да напише паролата в реална обстановка и моторната памет да му сработи.
                            Оттам нататък - късмет на всички които се хванат с монетките.
                            Last edited by verimg; 14.04.2013, 20:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                              Ако нещо ме притеснява в цялата система е, че wallet.dat е оставен на видно място из папките и само вика ".. ела Вълчо, изяж ме"
                              Не зная как е при другите приложения-порфейли, но в Bitcoin-Qt имаш възможност да си криптираш портфейла чрез Encrypt Wallet. Използваш достатъчно дълга и разнообразна фраза опне 40-50 символа. Примерно аз използвам такава техника гледаш любимата си картина, избираш поне 3-4 предмета в нея смесваш ги с няколко специални символа, числа или адреса на ел. поща и си готов и непробиваем. Дори и да ти открадне някой портфейла ти, той не може да го отключи /декриптира/. А и когато приложението прави изходящ превод задължително те кара да въвеждаш паролата!

                              Освен това отнасяйте се към биткойн със същото подобавощо внимание както към останалите пари. Така например, винаги ли носите всичките си спестявания в портфейла си като излизате навън? Така и в Интернет. Щом комютъра ти е на линия, ти си навън! Ето защо разделете биткойните в различни по сигурност портфейли. Имайте един от тъй наречените студени портфейли с основните биткойн спестявания, да речем на флашка или на хартия с частните ключове на QR код за по-лесно четене от смартфона ви. Съэхранявайте ги по-начин все едно са пачка банкноти! И респективно един портфейл в компютъра ви, който винаги ви е на линия, със символична сума.
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Ето защо "забраната" върху криптовалутите може да стане само по един единствен начин - ни повече, ни по-малко като се забрани Интернет!
                                Той и Садам Хюсеин си мислеше като теб едни работи ама не му се получиха
                                Няма невъзможни неща особедно когато става въпрос за огромни суми пари и иземване функциите на долара !
                                Койна могат да го унищожът по 10 различни начина стига да пожелаят.2-3 години само копачите знаеха какво е койн ,след мединия шум около пукването на балона вече не е така.Койна привлече вниманието на хората който казват кое и как ще бъде .Въпроса е само кога те ще пожелаят да натиснат копчето.

                                Коментар

                                Working...
                                X