IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • така е, диверсификация му е майката, анашите деди са го знаели това, дори без да са наясно, че съществува подобен термин. Иначе Моллов-Кафендарис, ако не ме лъже паметта, си ги изплатиха стабилно на наследниците с компенсаторки след 90-та година? Та пак е имало далавера, нали Е, най-далаверско е било да имаш лозе в Лозенец, ама... И все пак апокалиптичните пейзажи са все още далеч, но едно хубаво рестартче му е време да се случи - мъничко такова, не много голямо, че да не стане мяу накрая
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • А най-добре е от всичко по малко или по много - всеки според възможностите .....
      И добре е да се знае историята, най-добре от първо лице! Помня Дядо ми по бащина линия, след 9-ти са му национализирали 2 магазина, а аз със братовчедите си играехме с едни облигации (Моллов-Кафандарис ако ви говори нещо), само Златото му беше останало та е живял с него без да работи до началото на 70-те! И пощенски марки имаше на килограм, цели карета по 100 бр. ..... мъчил се е да диферсифицира човека и беше успял само със Златото!

      Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      .....................Но за всеки случай имам малко златце, както вече казах, други пък си имат койни, трети държат кеш - всеки според вижданията и преценките си. и все пак не чакайте края на света, пък и не е хубаво да идва
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

        Така и трябва!
        Живота е безкраен Труд и Борба! Поне докато можеш - после идва лесното ....
        Труд го знам къде е - едно село, дето май стана град до Пловдив, но Борба къде се намира, идея си нямам
        Иначе много апокалиптично, ама много - то аз, дето уж съм апокалиптик, не съм до тагава степен, а вие избивате рибата във водоема. Хубаво си правите къщи по ма'алите с вода по гравитачен път, но ако стане нещо, тогава какво - ще сте остров на стабилността ли? Отделно всеки има по някакъв имотец някъде, където може да отиде, а стари хора, които да му предадат занаят все още има.

        Аз обичам историята, а тя ни учи на много неща, пък и примерите са много и все повтарящи се - да, факт, светът вече твърде дълго е в мир и покой, но такъв мир и покой има и през периода 1815-1914, така че не е нещо извънредно. Оцелели сме при нашествия на всякакви орди - узи, печенеги, кумани, татари, османци и кой ли не и до голяма степен сме ги претопили, ше оцелеем и сега. София е била разбомбена яко през ВСВ и много софиянци какво правят - ами просто си се прибират по бащините/дядовите къщи. Ние, българите, не можем да се оплачем от имоти и природа - аз имам 4 селски къщи, 1 в курортен град и един апартамент на жената в окръжен град, отделно от това, дето е в София - е, дали ще оцелея все някъде, а?

        ми не съм се заредил с консерви и не чакам края на света, то той няма и да дойде скоро де - там след 4-5 милиарда години май беше, освен ако не живеем в матрицата и всичко тук е програмирано Но за всеки случай имам малко златце, както вече казах, други пък си имат койни, трети държат кеш - всеки според вижданията и преценките си. и все пак не чакайте края на света, пък и не е хубаво да идва
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Добра идея.............Но и други от години работят по въпроса...........Вече има и малък соларен парк.............
          Така и трябва!
          Живота е безкраен Труд и Борба! Поне докато можеш - после идва лесното ....
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

            Вие мислите, а някои вече сме го направили
            2 съседни къщи в село в Родопите. Цялото село е водоснабдено "на самотек", т.е. няма помпи или други електро-компоненти за водоснабдяването.
            От 8 години малък пчелин, не с цел изхранване, а по-скоро да хвана "занаята" - засега ....
            Само соларните панели предстоят!
            Добра идея.............Но и други от години работят по въпроса...........Вече има и малък соларен парк 25 киловата на денонощие с акумулатори 15 киловата.............
            Last edited by Hermes73; 15.06.2017, 12:55.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Мислим в една посока ................
              Вие мислите, а някои вече сме го направили
              2 съседни къщи в село в Родопите. Цялото село е водоснабдено "на самотек", т.е. няма помпи или други електро-компоненти за водоснабдяването.
              От 8 години малък пчелин, не с цел изхранване, а по-скоро да хвана "занаята" - засега ....
              Само соларните панели предстоят!
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Офроуд кемпера също e една много добра инвестиция. Това си е мини къща на колела. Може да отидеш навсякъде. Стига да имаш достъп до гориво.
                https://www.youtube.com/watch?v=i1JybirZW6E

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                  По принцип светът е голям и спасение дебне отвсякъде.....

                  А ако погледнем практично на нещата плана е само един.

                  1. Научаваш се как да експлоатираш глобалната система в своя полза за натрупване капитал.

                  2. Спираш да плащаш данъци до колкото е възможно и със спестените пари купуваш физическо злато и намираш подходяща земя на забутано отдалечено място. Препоръчително да е в планината, да има чиста питейна вода и да не е много на север.

                  3. Започваш да се самообучаваш как да живееш "off the grid" ! Това включва саморъчно строителство, боравене със машини, лов, риболов, отглеждане на зеленчуци, отглеждане на домашни животни, познаване на дивите растения и гъбите които стават за ядене......

                  4. Инвестираш в необходимата техника и оборудване. Инструменти, машини, соларни панели, оръжия......всичко необходимо.

                  When the shit hits the fan - забравяш за цивилизацията!

                  Общо взето това е. Може да звучи екстремно, но нека да не забравяме че само до преди 5-6 поколения, нашите предшественици са живеели точно така. По турско време хората са се заселвали във отдалечени планински местности. Почти всички планиски села в Бг са създадени по този начин.
                  Един се заселва, после други се присъединяват....и след едно поколение става село.

                  Градския живот няма бъдеще! Особенно след третата световна война, градовете ще бъдат последното място за което човек би си помислил да живее.





                  Мислим в една посока ................

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Съгласен съм с написаното от теб.Дай мнение как да се спасим от изброеното от теб.Ако е възможно разбира се.
                    По принцип светът е голям и спасение дебне отвсякъде.....

                    А ако погледнем практично на нещата плана е само един.

                    1. Научаваш се как да експлоатираш глобалната система в своя полза за натрупване капитал.

                    2. Спираш да плащаш данъци до колкото е възможно и със спестените пари купуваш физическо злато и намираш подходяща земя на забутано отдалечено място. Препоръчително да е в планината, да има чиста питейна вода и да не е много на север.

                    3. Започваш да се самообучаваш как да живееш "off the grid" ! Това включва саморъчно строителство, боравене със машини, лов, риболов, отглеждане на зеленчуци, отглеждане на домашни животни, познаване на дивите растения и гъбите които стават за ядене......

                    4. Инвестираш в необходимата техника и оборудване. Инструменти, машини, соларни панели, оръжия......всичко необходимо.

                    When the shit hits the fan - забравяш за цивилизацията!

                    Общо взето това е. Може да звучи екстремно, но нека да не забравяме че само до преди 5-6 поколения, нашите предшественици са живеели точно така. По турско време хората са се заселвали във отдалечени планински местности. Почти всички планиски села в Бг са създадени по този начин.
                    Един се заселва, после други се присъединяват....и след едно поколение става село.

                    Градския живот няма бъдеще! Особенно след третата световна война, градовете ще бъдат последното място за което човек би си помислил да живее.






                    Коментар


                    • Ако говориш за този: http://www.bulgariancoins.com/re_BGC...LevReverse.jpg
                      става, макар че и той е набалончен
                      всички други обаче са "ментета"!

                      Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                      За Иван Рилски не си ли чувал?
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Защо ако някой почне да печата хартиени пари държавата го обявява за престъпник, а когато сульо и пульо безконтролно си печатат виртуални еквиваленти на пари, държавата не прави нищо? Безконтролното печатане на виртуални еквиваленти накрая няма ли да доведе до виртуална хипер-инфлация?
                        абе не са баш сульо и пульо, тва нема как да стане на суяците койните са някъде измежду "400те умрели/деактивирани" нещо си койни .... Нема случайни неща, е тоя на Етериума "създателя" бил при терористите в Масква да обсъждат с вожда за създаване на крипто-рубла ли е кво е там ..... и ако тва е някой случаен сульо и пульо здраве му кажи .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Съгласен съм с написаното от теб.Дай мнение как да се спасим от изброеното от теб.Ако е възможно разбира се.
                          За Иван Рилски не си ли чувал?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                            Аз лично не съм оптимист по отношение на Биткойн. Самата Блокчейн технология наистина има потенциал на теория но не във формата в който се намира днес.
                            Най големия проблем е че тоталитарните правителства днес се стремят да контролират всичко. Те много добре разбират всички неефективности на системата и знаят за всички незатворени вратички.
                            Огромни суми се харчат за разузнаване и следене!
                            Реалното физическо пространство вече е регулирано отвсякъде.
                            Следващата стъпка ще бъде регулирането на виртуалното пространство! Именно затова аз като цяло съм скептичен относно бъдещия успех на валути като биткойн.
                            Рано или късно правителствата ще успеят да поемат контрол над тези валути защото в противен случай те ще представляват експоненциална заплаха за системата.
                            Съгласен съм с написаното от теб.Дай мнение как да се спасим от изброеното от теб.Ако е възможно разбира се.

                            Коментар


                            • Защо ако някой почне да печата хартиени пари държавата го обявява за престъпник, а когато сульо и пульо безконтролно си печатат виртуални еквиваленти на пари, държавата не прави нищо? Безконтролното печатане на виртуални еквиваленти накрая няма ли да доведе до виртуална хипер-инфлация?
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • явно доста хора се уплашиха от тази американска партенка.
                                тази година unique daily bitcoin transactions са били около 330 000, днес са около 100 000 (данни само от Coinbase)
                                „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                                Коментар

                                Working...
                                X