IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marin1
    Фрости, Фрости ......
    Простотията на пиксел почва да клони към БЕЗКРАЙНОСТ като се появиш в темата .....
    Кво ти пука, оставяме те ти да станеш милионер от крипто-борса без адрес, хоствана в някой гараж. Ония дето си бяха вложили парите в мтгокса и те за малко да станат милионери от измислените койни... но нямаха късмет.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Отскоро си в темата, моето момче, та затова ти позволено да грешиш за горното
      В момента имам друга работа, но утре да речем мога да разровя как Биткойн темата потъва вдън земя като от 1250 цената уйде до 300$. Искаш ли?
      Опитваш се да се представиш за "много навътре в нещата" пък едва вчера разбра че има и "леки" портфейли, освен ядрото???
      Значи имам си опасенията от тия леки портфейли, ама да речем не са най-големия проблем. Бай хойн не ми е страст. За мен е динозавърска технология, и не съм го проучвал откъм third party услуги.
      Опитах да събера екип за нещо много по-добро. Не е за сам човек.
      Ей ти тука страницата с всички портфейли - та дано прехванеш нещо, че да не ти е напразно "драскането" тук:
      https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet
      Не ме интересуват. Онлайн порфтейлът ми е достатъчен, колкото да седят там едни 200 $, ако се наложи да ползвам бай хойн по предназначение, не за спекула.
      Иииии ....... мечтата на Мис АлаБала е Световен Мир и Намаляване на Парниковите Газове ....
      Пилеене на ГИГАВАТИ е престъпление срещу планетата. Както искаш така го разбирай! Поне докато не спрем да горим въглища. Като почнем да ползваме чиста енергия - тогава ОК.
      Значи могат да ме карат насила да плащам еко-такса още като си купя колата. Пък вие ще ми цапате с милиони тонове CO2, и то заради измислената ви динозавърска технология? Която на всичко отгоре няма капацитета да замести кеша!
      Last edited by IvanTerziev; 08.10.2017, 14:16.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Иначе може да погледнеш темата - като спихне цената и се покривате да не казвам като какво. Настава тишина, до следващото балонизиране.
        Отскоро си в темата, моето момче, та затова ти позволено да грешиш за горното
        Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Цената е такава, защото си нямате на идея какво седи зад тоя софтуер. Едно е да хапваш наденички, друго е да участваш в производството им, с всичките им мръсни тайни!
        Опитваш се да се представиш за "много навътре в нещата" пък едва вчера разбра че има и "леки" портфейли, освен ядрото???
        Ей ти тука страницата с всички портфейли - та дано прехванеш нещо, че да не ти е напразно "драскането" тук:
        https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet
        Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        В момента сте в ролята на гастроном, който се подиграва и мрънка срещу колбасаря, който производител се гнуси да опита от тия наденички дето му е продал.
        Иииии ....... мечтата на Мис АлаБала е Световен Мир и Намаляване на Парниковите Газове ......
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          да коментатор съм на свободна практика ... кое как ще ви оберат ?! ми като му спихнат цената на биткойна и довиждане какво толкоз сложно има ?!..... как кои банкери ще спечелят ?! то колко вида банкери има ?! тея които контролират парите как кои .... за какво да изкарам пари от тази дадена ситуация ?! аз гледам как да се опазим от крадци и стоя надалече от финансови пирамиди ....
          Нещо нередно има в мислите ти. Защо да го сриват като това е най-евтиния начин за разработване и тестване на софтуер измислен някога. Съкрщаването на разходи е и тяхна първа задача. Очевидно вече и правителствата видяха ниша за съкращение на администрацията. Хората видяха убежищеот безумни феодали. Е кой да го срине. Докато е полезно за обеществото .... ще го има, а срив и подем има във всичко. Виж от балон е много, много далеч. Че то една голяма фирма има по-голяма капитализация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

            Аха - Инвестиционен Форум е!!! Долното съм писал на 16.05.2017, 10:14:

            Който ме е послушал - да е направил 200% горница от тогава!
            Ма то парникови газове, световен мир - имам чувството че възприемате Форума като конкурс за миски и се държите като такива ....
            Оставяме на теб да станеш милионер от койните. Печатай докато можеш, че май им идва краят през 2018-та.

            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

              Аха - Инвестиционен Форум е!!! Долното съм писал на 16.05.2017, 10:14:

              Който ме е послушал - да е направил 200% горница от тогава!
              Ма то парникови газове, световен мир - имам чувството че възприемате Форума като конкурс за миски и се държите като такива ....
              Аз не отричам, че си познал, тоя път.
              Пак да кажа, че разумният инвеститор търси фундамента.
              Иначе може да погледнеш темата - като спихне цената и се покривате да не казвам като какво. Настава тишина, до следващото балонизиране.
              Цената е такава, защото си нямате на идея какво седи зад тоя софтуер. Едно е да хапваш наденички, друго е да участваш в производството им, с всичките им мръсни тайни!
              В момента сте в ролята на гастроном, който се подиграва и мрънка срещу колбасаря, който производител се гнуси да опита от тия наденички дето му е продал.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Skromen Разгледай мнение

                Да предположим, че си прав. Първо кои банкери ще спечелят? Централни банки може би, че за другите .... Как ще ни "оберат" .... пак никак не е ясно?
                Е ти как ще изкараш пари от представения вариант? А може би си наблюдател и коментатор на свободна практика?
                Много въпроси пораждаш, защото не казваш кое как, а може би не знаеш.
                да коментатор съм на свободна практика ... кое как ще ви оберат ?! ми като му спихнат цената на биткойна и довиждане какво толкоз сложно има ?!..... как кои банкери ще спечелят ?! то колко вида банкери има ?! тея които контролират парите как кои .... за какво да изкарам пари от тази дадена ситуация ?! аз гледам как да се опазим от крадци и стоя надалече от финансови пирамиди ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                  Аха - Инвестиционен Форум е!!! Долното съм писал на 16.05.2017, 10:14:

                  Който ме е послушал - да е направил 200% горнца от тогава!
                  Ма то парникови газове, световен мир - имам чувството че възприемате Форума като конкурс за миски и се държите като такива ....
                  Има един лаф - богат е тоя който не е фалирал. Или е забогатял 1 път повече, отколкото е фалирал.

                  Френдли ремайндер, че утре горницата от 200% може да я няма.



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

                    Все пак отгоре пише "инвестор", и разумният инвестор понякога търси фундамент във вложенията си.
                    Аха - Инвестиционен Форум е!!! Долното съм писал на 16.05.2017, 10:14:
                    Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                    Балона се надува със страшна сила и скорост!
                    "We have never seen such enthusiasm for trading blockchain tokens as we have in the past few months. Since January, we’ve seen an increase of more than 600% active traders online and regularly process 640% more transactions than we did merely 4 months ago."
                    https://m.poloniex.com/press-release...t-on-Poloniex/
                    В момента цената на Биткоина е в корекция и е идеална възможност за последни покупки под 1700 USD/BTC
                    Да не кажете после - "ти защо не ни предупреди"!!!
                    Който ме е послушал - да е направил 200% горница от тогава!
                    Ма то парникови газове, световен мир - имам чувството че възприемате Форума като конкурс за миски и се държите като такива ....
                    Last edited by marin1; 08.10.2017, 12:54.
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                      Принципа е - Не е важно аз да съм добре а Вуте да е зле!
                      Дразни те, че не повтаряме като папагали мантрите за новата парадигма, и как щял вечно да поскъпва, защото бил в ограничено количество?
                      Или има нещо друго?
                      Все пак отгоре пише "инвестор", и разумният инвестор понякога търси фундамент във вложенията си.
                      Аз лично единствено не съм ОК дето няколко ТЕЦ-а генерират парникови газове, само заради малоумния начин за копаене и пилеене на гигавати. За 10 години все се надявах да спре тая истерия. Има много по-смислени криптоси. За съжаление не успяха да се наложат.
                      Един ден като стана цар ще ви задължа да копаете само от фотосолари!
                      Last edited by IvanTerziev; 08.10.2017, 12:36.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Принципа е - Не е важно аз да съм добре а Вуте да е зле!
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                          ето за койнаджиите нали се радваха за "крито валутата биткойна" как го приели в Джапания мда но бай ти жълтур не приема байкойна за официално платежно средство а си прай собствена криптирана йена. От тука нататък както имаше и доста пичое дет мислеха че крито щуротиите ще навлезнат яко и тва е супер, аз не вижам нищо супер а виждам безкешовото общество, т.е. мечтата на банкерите се изпълни ......

                          J Coin: Erste Digital-Währung als Gegenmodell zum Bargeld
                          https://deutsche-wirtschafts-nachric...l-zum-bargeld/

                          или както сме писали и по-рано теста със свободните криптоидиотщини мина, банкерите видяха че работи народа много им се кефи, технологията ще остане, байхойните ще си заминат парите на балъците ще бъдат обрани не само това че балъците ще бъдат обрани, но и ще им се сложи хомот с безкешова криптовалута разбира се контролирана пак от банкерите .....

                          P.S. а я тука една статия, що ли не е нищо чудно в нея .... знам аз че не е на Сакото Яката в гаража как си мисли Бай Ганьо от Сусурлево ама се некогаш истината ше излезе наяве ..... ако им я пуснат тука като новина или в Дневник може и БТВто тек тогава мое и да поверват ....

                          EXPOSED: The real creator of Bitcoin is likely the NSA as One World Currency
                          http://www.zerohedge.com/news/2017-0...world-currency
                          Да предположим, че си прав. Първо кои банкери ще спечелят? Централни банки може би, че за другите .... Как ще ни "оберат" .... пак никак не е ясно?
                          Е ти как ще изкараш пари от представения вариант? А може би си наблюдател и коментатор на свободна практика?
                          Много въпроси пораждаш, защото не казваш кое как, а може би не знаеш.
                          Last edited by X_Y; 08.10.2017, 11:46.

                          Коментар


                          • ето за койнаджиите нали се радваха за "крито валутата биткойна" как го приели в Джапания мда но бай ти жълтур не приема байкойна за официално платежно средство а си прай собствена криптирана йена. От тука нататък както имаше и доста пичое дет мислеха че крито щуротиите ще навлезнат яко и тва е супер, аз не вижам нищо супер а виждам безкешовото общество, т.е. мечтата на банкерите се изпълни ......

                            J Coin: Erste Digital-Währung als Gegenmodell zum Bargeld
                            https://deutsche-wirtschafts-nachric...l-zum-bargeld/

                            или както сме писали и по-рано теста със свободните криптоидиотщини мина, банкерите видяха че работи народа много им се кефи, технологията ще остане, байхойните ще си заминат парите на балъците ще бъдат обрани не само това че балъците ще бъдат обрани, но и ще им се сложи хомот с безкешова криптовалута разбира се контролирана пак от банкерите .....

                            P.S. а я тука една статия, що ли не е нищо чудно в нея .... знам аз че не е на Сакото Яката в гаража как си мисли Бай Ганьо от Сусурлево ама се некогаш истината ше излезе наяве ..... ако им я пуснат тука като новина или в Дневник може и БТВто тек тогава мое и да поверват ....

                            EXPOSED: The real creator of Bitcoin is likely the NSA as One World Currency
                            http://www.zerohedge.com/news/2017-0...world-currency
                            Last edited by X_Y; 08.10.2017, 11:45.

                            Коментар


                            • Xman, да беше малко понаучил за софтуера ли ...
                              Бегла идея поне!
                              Поне някой познат да беше намерил, София е пълна с програмисти!
                              Пишеш някакви фермани, аз лично стигнах до второто изречение, и спрях.

                              п,с, Почнах отзад напред, и пак смех:
                              Когато Биткойн е бил създаден в началото, е било достатъчно просто Сатоши да "дръпне шалтера" и всичко е щяло да приключи..
                              п.с.2
                              51% атаката не води автоматично до непоправим "апокалипсис", както някои хора погрешно смятат.
                              Бах го, и до кво води??
                              Само ако искат де, с 51% мощ стават чорбаджии на мрежата.
                              Туй четох аз из рекламите, не знам за теб!


                              п.с.3
                              Една от крайните мерки при такъв тип атака е т.нар. смяна на PoW... т.е. смяна на алгоритъма за копаене, това могат да го направят дивлопърите в краен случай и при продължителна атака от страна на миньорите.
                              Баа го, все пак има надежда в теб!

                              Вече ми доскуча да чета щуротии...
                              Всъщност последното болднато изключва предните ти писания.
                              Last edited by IvanTerziev; 07.10.2017, 23:11.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                                Xman1
                                ... Та все пак, значи на теория печатането е възможно
                                просто никой няма интерес от това?

                                и нещо което ми убягва - 100% сигурно ли е, че ако някой напечата нови койни, било то хакери,миньори или създателите, то всички останали ще разберат?

                                Единствения начин някой да "напечата" повече монети е като си даде по висока награда за изкопан блок.... т.е. вместо 12,5 биткойна, да си даде примерно 15 биткойна. Ако някой от миньорите направи това случайно или не, другите биха отхвърлили този блок като невалиден. Единствения начин някой миньор да "вкара" такива невалидни блокове във веригата е като направи т.нар. 51% атака. но това веднага ще се разбере, защото всички ще видят, че някой добавя невалидни блокове. Ако това беше възможно без да се забележи, просто най малко някой бъгнат миньор щеше да го направи по случайност. Всеки блок се проверява математически... не е достатъчно просто да си извършил математически изчисления, а и блока който се опитваш да добавиш към мрежата, трябва да е валиден. Невалидни блокове автоматично се отхвърлят... и който е копал Биткойни или други валути го знае това... когато има повреден хардуер и бълва невалидни блокове, миньорския пулл не плаща за тях... т.е. невалидните блокове не се приемат по принцип. (това не го преценява човек) 51% атаката е всъщност възможна, защото повечето миньори с невалидната мрежа, просто ще надделеят над другите, но това разбира се би било видяно от цялата останала мрежа... т.е. портфейлите на търговците също ще смятат тези блокове за невалидни. На практика 51% атаката е неосъществима без всички да разберат... ще започнат едни реорганизации във веригата... блокове които са вече са изкопани и добавени, ще започнат да бъдат отхвърляни. Една от крайните мерки при такъв тип атака е т.нар. смяна на PoW... т.е. смяна на алгоритъма за копаене, това могат да го направят дивлопърите в краен случай и при продължителна атака от страна на миньорите.


                                Такъв тип 51% атаки са били провеждани в миналото срещу малки монети, като вариантите тогава са два, първия е просто монетата се обезценява почти до нула и на практика изчезва... втория е смяна на PoW алгоритъма. При Биткойн и другите големи монети, варианта с изчезването е по скоро невъзможен, защото едва ли всички потребители биха се съгласили да се разделят с парите си... по скоро ще има смяна на PoW и врменно обезценяване на монетата. 51% атаката не води автоматично до непоправим "апокалипсис", както някои хора погрешно смятат.


                                Основната защита на криптовалутите срещу всякакви атаки, е че хората които ги притежават, имат по голям интерес цената на техният дял да расте отколкото да правят атаки... и когато има много участници с много пари става все по трудно за външен играч да се намеси и да "унищожи" валутата. Биткойн в момента може да бъде унищожен единствено ако някоя от големите държави го атакува с целия си ресурс... но това как ще остане скрито е друг въпрос.


                                Когато Биткойн е бил създаден в началото, е било достатъчно просто Сатоши да "дръпне шалтера" и всичко е щяло да приключи... днес трябва някоя от големите държави да го атакува, не просто да го забрани, една забрана няма да спре Биткойн, трябва активна атака.
                                Last edited by Xman1; 07.10.2017, 20:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X