IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добри Ютро!!!
    ПЕРФЕКТНА СТАТИЯ в Яхоо Финанс!!!
    Авторът прави много задълбочен анализ за нуждата от Дигитално Злато и кое ще бъде то!!!
    Накрая завършва: "In summary, despite the rise and fall of various alt coins and fork considerations, “time” works FOR bitcoin, not AGAINST it. Every day it doesn’t disappear, it gets one step closer to a permanent status of digital gold. Good luck!"

    Приятно четене от мен:

    Silver had its run during some periods and in some cultures, but silver has become “tarnished” as a store of value. Gold meanwhile has survived the rise of fiat and major economies moving away from the gold standard. It has also survived the loss of its utility as a convenient medium of exchange.
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Хубава статия от последния пост.
      Стабилната цена от близо 6000 долара в периода от август до средата на ноември се обяснява от някои с ниската производствена цена на съвременните технологии и присъщата сложност на изчислителната мощност, изисквана от кода на Bitcoin за увеличаване на дългосрочната стойност. Тезата: Под 6000 долара цената не може да падне, защото никой не би предложил повече нови биткойни.

      Но реалността е различна. Новият срив ясно показва, че криптосистемата няма фундаментална логика. Икономистът от Ню Йорк Нуриел Рубини, който си спечели репутацията на пророк за провала на криптовалутите, счита, че истинската стойност на биткойните е под нулата – заради високата консумация на енергия без икономическа полза....

      Резултатът: и търсенето на енергия също спада за първи път. „Bitcoin Energy Consumption Index" отчита понастоящем годишно потребление от 54 тераватчаса електроенергия само за биткойна - толкова, колкото и Бангладеш, страна с два пъти повече жители от Германия и вторият по големина текстилен производител в света. Но преди две седмици прогнозата беше за 73 тераватчаса. Намаляването на потреблението на енергия е индикация, че много миньори всъщност са решили да се оттеглят.
      Тука имаше същите тези, как цената не можела да падне под цената на добив. А чудовищната безсмислена консумация на ток, добит с горене на въглища е престъпление към планетата. И туй само за Биткойн, а има и още 1000 като него.
      Кви са тия лимитирани копия? Крипто котки и кучета доживях да видя, дето сринаха системата. Клонинг на клонинга видяхме на 15-ти. Тъпомерът кърти горната скАла, уж ги следя, и пак не мога да им насмогна на дивотиите. Най-тъпия балон в историята на човечеството!
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Crypto Screener
        https://de.tradingview.com/crypto-screener/

        чек да го пуснем и тука "копачите" да си изберат некоя подходяща кирка за нещо от всичките цифром: 1709 и словом : илядо семстин И девет лимитирани копия от крипто идиотщината ....

        с молба дан си чупите уредбите кат тези, много ви мола са сичко е на примоция -70% Коледно Намаление ....

        Яростта на криптокопачите
        Драстичните спадове в курсовете на криптовалутите накараха редица миньори да изпочупят оборудването си
        https://www.investor.bg/analizi/9/a/...achite-272654/

        P.S. пардон тва са тикери не лимитирани копия да се успокои народо ....
        Last edited by michaelis12; 29.11.2018, 13:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Това е и смисъла на цирка Не, няма да изчезнат лихвите, ще стане прозрачно какви ги върши посредника - банка, правителство и т.н.
          Зачертава се модела на кейнсианската икономика - в крайна сметка е доста болно да стимулираш растеж и потребление чрез инфлация ебаси! И докога така - че то вече няма накъде? Сатошко е идеалист - залагайки на справедлив но и по-стабилен във времето модел. Да видим в каква степен ще бъде постигнат.
          12 от първите топ 20 "валути" са пре-изкопани. Надолу е още по-голям процент, почти всички са предварително напечатани. Рипължиите директно си заявиха, че ще печатат още като му дойде времето. Т.е. изобщо не ви дреме как точно се генерират крипто песъчинките. EOS и още 11 като него в топ 20 е пре-напечатан, и могат да напечатат още колкото им скимне, само да има търсене.
          Парадигми, справедлив модел (половината Биткойни се държат от един самолет хора, реално може да се съберат в автобус, ако се има предвид, че един калпак има по няколко портфейла). Стабилен във времето - колко да е стабилен, като поевтинява 22 пъти за няма и година. Бтк кеш щял да замести Биткойна, дрън дрън, дори тия дето разплащаха с койни се отказаха.
          Койните са ЕДИНСТВЕНИЯ безкраен ресурс у видимата Вселена.
          Дори броя на електроните сме изчислили у видимата Вселена, краен брой е, нещо около 10 на степен 70-та. Дори сега изпечатаните крипто песъчинки са нещо от рода на 10 на степен 13-та.
          Граби народе, дефлация, неска има - утре нема! Аааайде, че ще свършат!
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Защо да няма лихва?

            Аз имам 10 коина и ти ги давам назаем срещу лихва.

            Аз имам 10 коина и ги давам на депозит в банката срещу лихва. Банката ти дава 10 коина заем на теб срещу по-голяма лихва.

            Сега аз имам 10 коина в банката, ти също имаш 10 коина на твоя сметка.
            Лихвата 0% ли е?

            Когато стигнеш до ХХХХ (краен брой криптоси) как ще начислиш лихва? откъде да дойде тя? нали няма повече криптоси?
            Банкиране с частичен резерв? Хептен невъзможно в такива условия.

            Математик си. Ако има субект в една затворена парична система (твърдо ограничено парично предлагане), който дава пари срещу лихва, след определен период от време всички пари ще се съберат в него. Зависи колко е лихвата, колкото по-голяма, толкова е по-кратко времето. Тва действа като прахосмукачка в системата.

            Защо изчезна златният стандарт? Точно златото е превръщало паричната система в почти затворена (златните запаси нарастват с по около 1% на година). Лихви и задължения не могат да растат безкрайно просто защото упражнението става безсмислено. Ясно е било, че няма да се изплатят. Просто няма с какво.
            Last edited by Kildirim_Bei; 29.11.2018, 17:12.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
              Ако най-голямото достойнство на която и да остане криптовалута е нейното предварително ограничено предлагане, се зачертава тотално модела на сегашната финансова система. При положение, че фиата изчезне и остане тая валута.
              Ще изчезне понятието лихва, защото няма как да има такава, ако имаш предварително ограничение на количеството валута в системата. Изчезва най-големия бизнес в света.
              Тва Сатошито дали го е мислил?
              Защо да няма лихва?

              Аз имам 10 коина и ти ги давам назаем срещу лихва.

              Аз имам 10 коина и ги давам на депозит в банката срещу лихва. Банката ти дава 10 коина заем на теб срещу по-голяма лихва.

              Сега аз имам 10 коина в банката, ти също имаш 10 коина на твоя сметка. Проблемът е че няма да мога да си ги изтегля преди ти да ги върнеш на банката. Но па мога да изтегля на някой друг коините, който също ги е дал на банката да ги депозира.

              Ако банката изпадне в ликвидност. На нея могат да и дадат заем от тея първите дето държат най-голям процент коини.



              Last edited by mathematician; 29.11.2018, 13:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                Ако най-голямото достойнство на която и да остане криптовалута е нейното предварително ограничено предлагане, се зачертава тотално модела на сегашната финансова система. При положение, че фиата изчезне и остане тая валута.
                Ще изчезне понятието лихва, защото няма как да има такава, ако имаш предварително ограничение на количеството валута в системата. Изчезва най-големия бизнес в света.
                Тва Сатошито дали го е мислил?
                Това е и смисъла на цирка Не, няма да изчезнат лихвите, ще стане прозрачно какви ги върши посредника - банка, правителство и т.н.
                Зачертава се модела на кейнсианската икономика - в крайна сметка е доста болно да стимулираш растеж и потребление чрез инфлация ебаси! И докога така - че то вече няма накъде? Сатошко е идеалист - залагайки на справедлив но и по-стабилен във времето модел. Да видим в каква степен ще бъде постигнат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ivan Terziev
                  Не корекция, ами катастрофа! Максимумът на бтк кеша е 4355 $, сега е 195,4 $ или наакване 22,3 (ДВАДЕСЕТ И ДВА) ПЪТИ!!!
                  Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
                  Ти си уникален просто. Що не погледнеш, че се раздели на 2 бит кеша. И реално сумата от двете е колкото беше преди това бит кеша. Тая стойност от 4355 е била миналата година януари. Когато Марин писа си беше спрямо биткойно колкото са сега и двата форка. Ще видим докъде ще ги докарат. Но и някой да е послушал не се е набутал със сигурност.
                  O, не знаех. Клонират се като бактерии. Клонингът се клонирал! И какво, коя е другата кеска, дето е клонинг на клонинга Bitcoin Cash? Губят ми се едни 4160 $.
                  Първоначално изпратено от marin1
                  Добри Ютро Цената на Биткоин Кеш (BCH) скача с над 8% за последните 24 часа! На 15-ти този месец ще се прави ъпгрейд на...
                  Написа го на 3-ти ноември, че кеша щял да се изстреля, цената е била 476 $. Сега е 191. Стана обратното. Или ако някой беше послушал Марин сега щеше да е 285$ вътрешно на всеки "инвестиран" bitcoin cash.
                  Last edited by IvanTerziev; 29.11.2018, 11:37.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Ако най-голямото достойнство на която и да остане криптовалута е нейното предварително ограничено предлагане, се зачертава тотално модела на сегашната финансова система. При положение, че фиата изчезне и остане тая валута.
                    Ще изчезне понятието лихва, защото няма как да има такава, ако имаш предварително ограничение на количеството валута в системата. Изчезва най-големия бизнес в света.
                    Тва Сатошито дали го е мислил?
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Защо биткойна се сгромоляса около 21/11/2018
                      и защо може да подскочи около 24/1/2019 ?
                      Отговорите тук: https://cryptonaute.fr/bitcoin-bours...-sortie-bakkt/
                      https://www.forbes.com/sites/pamelaambler/2018/10/04/crypto-adoption-gains-ground-between-bricks-and-clicks/#36ed0cbb50f4
                      Last edited by barbaron; 29.11.2018, 10:47.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                        Ти си уникален просто. Що не погледнеш, че се раздели на 2 бит кеша. И реално сумата от двете е колкото беше преди това бит кеша. Тая стойност от 4355 е била миналата година януари. Когато Марин писа си беше спрямо биткойно колкото са сега и двата форка. Ще видим докъде ще ги докарат. Но и някой да е послушал не се е набутал със сигурност.
                        Можеше и повече талант да покаже Недъгавото да избере SVто, дето е около стотак
                        Last edited by X_Y; 29.11.2018, 09:05.

                        Коментар


                        • [QUOTE=4o4ko;n3411321]
                          Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          За начало нека сравним долара с акция, търгувана на борса. Какви са приликите и разликите и как би изглеждал хибрид, взел най-добрите страни и на двете?[/QUOTE
                          Алт койните наподобяват такъв хибрид. И ако аз правя ico съм съгласен, че при сегашните регламенти или липсата им е супер. Но всичко това не дава отговор на поставените въпроси.
                          Точно това дава отговора - да разбереш с какво имаш работа. Първите спорове бяха именно по същността - валута ли е, акция/комодити ли. Като се замислиш как се преразпределят благата - та стигнеш до блокчейна и криптото по еволюционен път.

                          Мавриков, и тук си гола вода
                          Last edited by X_Y; 29.11.2018, 09:04.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            По делата му ще го познаете. Продава кески, купува гараж, купува злато, съветва за покупка на Bitcoin Cash, издъни се кат сибирска мечка (малко се самоцензурирах, приказката е друга, щото модовете само кибичат тука вместо да си пият винцето у тая фъртуна навън)...
                            Само аз ли виждам противоречие, Маринец? Ако някой те беше послушал за Биткойн Кеш - ся щеше да ближе люти рани. Не корекция, ами катастрофа! Максимумът на бтк кеша е 4355 $, сега е 195,4 $ или наакване 22,3 (ДВАДЕСЕТ И ДВА) ПЪТИ!!!
                            https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin-cash/
                            Ти си уникален просто. Що не погледнеш, че се раздели на 2 бит кеша. И реално сумата от двете е колкото беше преди това бит кеша. Тая стойност от 4355 е била миналата година януари. Когато Марин писа си беше спрямо биткойно колкото са сега и двата форка. Ще видим докъде ще ги докарат. Но и някой да е послушал не се е набутал със сигурност.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4o4ko Разгледай мнение

                              Алт койните наподобяват такъв хибрид. И ако аз правя ico съм съгласен, че при сегашните регламенти или липсата им е супер. Но всичко това не дава отговор на поставените въпроси.
                              От кретенOFF... отгвори не очаквай.
                              Last edited by X_Y; 29.11.2018, 09:04.

                              Коментар


                              • [QUOTE=redcretin;n3411309]

                                За начало нека сравним долара с акция, търгувана на борса. Какви са приликите и разликите и как би изглеждал хибрид, взел най-добрите страни и на двете?[/QUOTE
                                Алт койните наподобяват такъв хибрид. И ако аз правя ico съм съгласен, че при сегашните регламенти или липсата им е супер. Но всичко това не дава отговор на поставените въпроси.

                                Коментар

                                Working...
                                X