IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

    Докато се разхождам в парка съм сдал всичкото биткойн кеш. Последно ми се е изпълнило в 0.1999. и за 1275 в долари. Ходило е до 1395 и 0.23 на моята чаршия. Чудя се кой шит да захващам ся
    Честито !
    Пий си питието и заеби тръпката.Многото адреналин не е за препоръчване....

    Коментар


    • Таки, ами обери стотинките на балъците ве, кво чакаш... дай инфо за последните ти сделки

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Много хора не... повечето са разни спекуланти, но някои от основните играчи да. Не за друго, а защото са хора които вярват на математиката повече отколкото на някакви "авторитети" или дори на очите си... очите лъжат, математиката никога.
        Дори и да са прави! Нивата на ентусиазъм и хвърчене отново надхвърлиха многократно нормалното развитие на нещата (както винаги)...и както статистиката ми сочи ще има FINANCIAL PAIN

        Коментар


        • Първоначално изпратено от takiteasy Разгледай мнение
          Лелее като те слушам прав си ама по принцип....ако по отношение на биткойна много хора мислят така значи върхът е близо...ако не и подминал....

          Много хора не... повечето са разни спекуланти, но някои от основните играчи да. Не за друго, а защото са хора които вярват на математиката повече отколкото на някакви "авторитети" или дори на очите си... очите лъжат, математиката никога.

          Коментар


          • Бах тоя бит кеш,ко ма напрай.....

            избързах със затварянето май...

            ама кой да знай
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Мисля, че блокчейна е интересна и полезна идея за реализация на много смислени неща. Нямам специално отношение към криптовалутите, освен интерес като към всяко ново нещо.
              Но не мога да скрия учудването си от развитието на пазарите на криптовалутите и оценката им във фиатни пари, както и някои разсъжденияпо тези въпроси. Последното мнение на Xman1 ме провокира да пиша сега...

              Колкото и да са несъвършени фиатните пари, целият ни живот засега се крепи на тях. Нещата, на които ставаме свидетели на пазарите на криптовалути, могат да се тълкуват по много начини.

              1. Пълно отричане на фиатните пари: котировките на пазарите на биткойна и бтк-кеша през последната година направо го крещят това - имам чувството, че някой си прави пълен та*ак с долара и другите валути. Дали е нарочно, дали не е... само един Господ и неговият пророк Сатоши го знаят.

              2. Нови пазарни реалности: невъобразими дневни суингове в двете посоки без ограничения, нараствания и падания с 2- и 3-цифрени проценти за много кратки периоди от време... не знам това за какво се прави, да свикне народа с такива картинки ли, и постепенно да ги приема за новата пазарна реалност ли... тва е много рисково в определен план и притъпява основни инстинкти, развивани досега....

              3. 100% виртуалност: никакъв фундамент, липса на база за прогнозиране, всичко е възможно (както се изрази бай Марин). Да, наистина е така...
              Примерно някой бая ще се замисли да сложи $10 000 като прогнозна цена на акция на Apple, MS или F/B примерно в обозрим план (компаниите са избрани произволно, просто са популярни)... нормално, има некъв ориентир, една компания ще стане примерно 4-5 пъти по-голяма като капитализация от целия останал пазар?!?...
              Виж, тва при БТК вече го няма като проблем - спокойно говори народа за 10, 20 , дори 30 К долари....значи още една преграда в мисленето е паднала.... тва пак е рисково в определен план, няма никъв компас и никъв здрав разум не помага засега....

              Мнението ми е лично и не е препоръка за нищо.
              Last edited by Kildirim_Bei; 11.11.2017, 19:05.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                Защо да няма връзка с реалноста?! Какво е всъщност "реалноста"... само това което можеш да видиш и пипнеш... или нещо повече. Знаеш ли... самото понятие реалност е абсолютна измишлиотина, защото ние не знаем какво е. (макар и да си вярваме, че знаем)

                Относно фундамента... истината за фундамента е... че няма фундамент по принцип.

                Някога са си мислели, че фундамента е Земята... защото е била център на вселената. Дълги години върху това нещо се е градяла цялата философия на човечеството...


                Днес вече знаем, че матиматиката е по добър фундамент от кое да е материално нещо, защото е универсално приложима... т.е. имаме едновременно нов "център на вселената" и нов "бог". Макар и да не ги наричаме по този начин, но всъщност са точно това. Оказва, се че истинският фундамент е, абсолютно абстрактен и едновременно с това по реален от "реалноста".
                Лелее като те слушам прав си ама по принцип....ако по отношение на биткойна много хора мислят така значи върхът е близо...ако не и подминал....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                  Не може нищо да се каже за нещо без фундамент и връзка с реалността, човек
                  Прави ми впечатление обаче, че биткойна и БТК-кеша са отрицателно корелирани в момента, а сумата БТК+БТК-кеш е равна на макса на биткойна до сега...

                  P.S. Ама верно изби рибата тоя кеш... за 2 дена - 100% ръст.

                  Мнението ми не е препоръка за нищо.

                  Защо да няма връзка с реалноста?! Какво е всъщност "реалноста"... само това което можеш да видиш и пипнеш... или нещо повече. Знаеш ли... самото понятие реалност е абсолютна измишлиотина, защото ние не знаем какво е. (макар и да си вярваме, че знаем)

                  Относно фундамента... истината за фундамента е... че няма фундамент по принцип.

                  Някога са си мислели, че фундамента е Земята... защото е била център на вселената. Дълги години върху това нещо се е градяла цялата философия на човечеството...


                  Днес вече знаем, че матиматиката е по добър фундамент от кое да е материално нещо, защото е универсално приложима... т.е. имаме едновременно нов "център на вселената" и нов "бог". Макар и да не ги наричаме по този начин, но всъщност са точно това. Оказва, се че истинският фундамент е, абсолютно абстрактен и едновременно с това по реален от "реалноста".
                  Last edited by Xman1; 11.11.2017, 18:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Не може нищо да се каже за нещо без фундамент и връзка с реалността, човек
                    Прави ми впечатление обаче, че биткойна и БТК-кеша са отрицателно корелирани в момента, а сумата БТК+БТК-кеш е равна на макса на биткойна до сега...

                    P.S. Ама верно изби рибата тоя кеш... за 2 дена - 100% ръст.

                    Мнението ми не е препоръка за нищо.
                    Докато се разхождам в парка съм сдал всичкото биткойн кеш. Последно ми се е изпълнило в 0.1999. и за 1275 в долари. Ходило е до 1395 и 0.23 на моята чаршия. Чудя се кой шит да захващам ся

                    Коментар


                    • Освен това, по време на dot.com балона хората купуваха масово акции на компаний само с по един сайт и ги оценяваха на милиони подобно на новите готини криптоси сега! Цената на биткойн е доволно полудяла, идеална за разкеширане, докато има купувачи разбира се...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Пу да не му е уроки на Кеш-а Унция злато Такъв пъмп да видим дъмп-а. Някой има ли достъп до форуми за пъмп енд дъмп. Чешите си езиците за глупости и никой на никой не помага. Един шийт ми го дъмпнаха за една нощ с 50% а след това го качиха с 300. В момента помпят кеш-а, но никой няма инфо за таргета.


                        Ако големите риби са решили да се местят скоро няма да има дъмп.... но това никой не го знае. За сега най голямото изявление е че bitcoin.com ще започне да продава директно Биткойн Кеш.

                        Коментар


                        • Абе, хубава работа е това bitcoin-a ама взе да става улава! В началото поне употребата му поддържаше логически някак си цената. Сега реалния стокооборот с биткойни остана делече далече и единствения двигател на цената остана, рекламата и очакванията, че започва нова икономическа ера. На мен тези неща ми говорят много. Освен това за да отскочи от тези цени, трябва два три пъти повече ентусиазъм, новини,семинари и инвеститори! ;-) Мисля да псуна некоя друга монетка на късо съединение....
                          С близък стоп...
                          Last edited by takiteasy; 11.11.2017, 17:50.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Пу да не му е уроки на Кеш-а Унция злато Такъв пъмп да видим дъмп-а. Някой има ли достъп до форуми за пъмп енд дъмп. Чешите си езиците за глупости и никой на никой не помага. Един шийт ми го дъмпнаха за една нощ с 50% а след това го качиха с 300. В момента помпят кеш-а, но никой няма инфо за таргета.
                            Не може нищо да се каже за нещо без фундамент и връзка с реалността, човек
                            Прави ми впечатление обаче, че биткойна и БТК-кеша са отрицателно корелирани в момента, а сумата БТК+БТК-кеш е равна на макса на биткойна до сега...

                            P.S. Ама верно изби рибата тоя кеш... за 2 дена - 100% ръст.

                            Мнението ми не е препоръка за нищо.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 11.11.2017, 17:02.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Пу да не му е уроки на Кеш-а Унция злато Такъв пъмп да видим дъмп-а. Някой има ли достъп до форуми за пъмп енд дъмп. Чешите си езиците за глупости и никой на никой не помага. Един шийт ми го дъмпнаха за една нощ с 50% а след това го качиха с 300. В момента помпят кеш-а, но никой няма инфо за таргета.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                                Има си достатъчно връзка и в тоя момент. Трудно е обръщането на алткойновете в БТК.
                                Какво е трудното в обръщането на алткойновете в БТК?
                                Да се измери налягането на въздуха в отделните такива ли?

                                Иначе, с фиатните пари директна връзка няма, и трябва някой (central counterparty) да се нагърби да я осигури, демек да гарантира за кеширането.
                                In XXXcoin we trust...but we have to cash in at some point in time

                                Мнението ми не е препоръка за нищо.
                                Last edited by Kildirim_Bei; 11.11.2017, 13:18.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X