IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Money - ще се напълнят с фалшиви златни пари, в момента в бижутерията е пълно с бижута от чисто злато които не са само от чисто злато и може и търсенето на олово чак да скочи.

    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Keep going ...

      Коментар


      • Нека Китай да го направят като в 19 век, всеки да може да носи хартия и да получава срещу нея ценният “ресурс” злато. Така най-добре ще стане ясно за какво иде реч и какъв цирк е златният стандарт.

        Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        marin1 - въвеждането на златен стандарт става чрез изкупуване на златото на хората от държавата, тя насилственно им го купува за да повярват те че хартиените пари са обезпечени със злато. Така се прави - една ниска цена в хартиени пари и нямаш право да имаш злато и който не се оттърве навреме от него - затвор. На мен ми го е разказвал човек който си е "продал" златото когато е въвеждан златния стандарт в САШ, странно в учебниците това е спестено..забравили са да го напишат.

        Коментар


        • На Импето няма да му хареса това защото то направо убива детското в него обаче човека беше много сериозен и паметлив и никак не си фантазираше реалността. Имаше бизнеси за четвърт милиад долара честно спечелени пари без да е приватизирал нищо за 5 стотинки и нито една сграда не беше построил за която общината да го освободи от данъци.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Най-готината първоаприлска.

            https://bivol.bg/bg-bitcoin-deal.html

            Коментар


            • Нека китайците да си въведат златния стандарт у дома. Кой ги спира? Нека направим този експеримент с Китай, а и защо не с Русия също

              Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              не съм марин, но и аз искам! или частично или пълно..

              пълно няма как да стане, защото това ще означава , че всички ще видят , че царят е гол.
              изтокът изведнъж ще отскочи мощно нагоре и ще се окаже, че Китай+Русия+Индия ще са по-богати от САЩ+ЕС (много се спекулира какви всъщност са реалните резерви на Китай, а индийското население трупа злато исторически)

              даже една турция може да се окаже по-богата от 90% от държавите от ЕС, защото там също народа обича да пести в златни пари.

              та връщането на златния стандарт ще е доста трудно и ако има нещо такова си мисля, че ще на национално ниво, а не на глобално.
              в момента обаче са актуални валутните войни и никой не иска неговата валута да блести и да мега ултра стабилна, защото значи да си убие експорта , нали сега това е мантрата който изнася е капитан! и има инвестиции и трупа запаси тлъстинки.

              нека удари една яка криза на парите и вероятно по време на нея ще разбрем какви са плановете Б на отделните Централни Банки.
              когато парите станат на вестници буквално тогава ще се заговори, че стандарта (златен, сребърен, петролен, микс) в крайна сметка е точно застраховка срещу това парите от средство за съхранение на стойност, търговия и тн - се превръщат в инструмен за провеждането на политки от дадено разумно/неразумно управление.

              поздрави

              Коментар


              • marin1 - въвеждането на златен стандарт става чрез изкупуване на златото на хората от държавата, тя насилственно им го купува за да повярват те че хартиените пари са обезпечени със злато. Така се прави - една ниска цена в хартиени пари и нямаш право да имаш злато и който не се оттърве навреме от него - затвор. На мен ми го е разказвал човек който си е "продал" златото когато е въвеждан златния стандарт в САШ, странно в учебниците това е спестено..забравили са да го напишат.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                  Предполагам визираш някакви екзистенциални проблеми, защото откакто го няма златния стандарт всички като цяло живеем несравнимо по-добре.
                  Живееш на кредит затънал в дългове и една по-голяма криза и започват самоубийствата.Не си мисли,че
                  тая игра на тука има ,тука няма те прави по-умен или щастлив.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                    голяма част от проблемите на Човечеството идват след премахването на Златният Стандарт!!!
                    Предполагам визираш някакви екзистенциални проблеми, защото откакто го няма златния стандарт всички като цяло живеем несравнимо по-добре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      marin1 - искаш ли да бъде въведен златен стандарт, импето му е голям фен.
                      не съм марин, но и аз искам! или частично или пълно..

                      пълно няма как да стане, защото това ще означава , че всички ще видят , че царят е гол.
                      изтокът изведнъж ще отскочи мощно нагоре и ще се окаже, че Китай+Русия+Индия ще са по-богати от САЩ+ЕС (много се спекулира какви всъщност са реалните резерви на Китай, а индийското население трупа злато исторически)

                      даже една турция може да се окаже по-богата от 90% от държавите от ЕС, защото там също народа обича да пести в златни пари.

                      та връщането на златния стандарт ще е доста трудно и ако има нещо такова си мисля, че ще на национално ниво, а не на глобално.
                      в момента обаче са актуални валутните войни и никой не иска неговата валута да блести и да мега ултра стабилна, защото значи да си убие експорта , нали сега това е мантрата който изнася е капитан! и има инвестиции и трупа запаси тлъстинки.

                      нека удари една яка криза на парите и вероятно по време на нея ще разбрем какви са плановете Б на отделните Централни Банки.
                      когато парите станат на вестници буквално тогава ще се заговори, че стандарта (златен, сребърен, петролен, микс) в крайна сметка е точно застраховка срещу това парите от средство за съхранение на стойност, търговия и тн - се превръщат в инструмен за провеждането на политки от дадено разумно/неразумно управление.

                      поздрави
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Проблемът е, че при златния стандарт винаги е имало повече пари отколкото злато.

                        Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                        Разбира се че искам. Личното ми мнение е, че голяма част от проблемите на Човечеството идват след премахването на Златният Стандарт!!! Но това е много, много дълга тема .....
                        Вече спрях да пиша в темата за Златото, че там има доста "разбирачи" част от които се подвизаваха за кратко тук а друга част от тях продължават да се мъчат

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          marin1 - искаш ли да бъде въведен златен стандарт, импето му е голям фен.
                          Разбира се че искам. Личното ми мнение е, че голяма част от проблемите на Човечеството идват след премахването на Златният Стандарт!!! Но това е много, много дълга тема .....
                          Вече спрях да пиша в темата за Златото, че там има доста "разбирачи" част от които се подвизаваха за кратко тук а друга част от тях продължават да се мъчат
                          Last edited by marin1; 01.04.2018, 11:12.
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • marin1 - искаш ли да бъде въведен златен стандарт, импето му е голям фен.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Значи има още надолу

                              Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                              Просто и ясно !
                              И важи за всичко




                              [ATTACH=CONFIG]n3319685[/ATTACH]

                              Коментар


                              • Просто и ясно !
                                И важи за всичко




                                Click image for larger version

Name:	DZktlH5VwAAES5_.jpg large.jpg
Views:	1
Size:	74.8 КБ
ID:	3319685

                                Коментар

                                Working...
                                X