IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Крипто-пирамидата, че ще изгърми нямам никакво съмнение, тъй като с криптоси не може да се търгува нито една стока, нито са удобни за масово използване.
    Както е завършила манията по лалетата, така ще приключи и манията по тъпите криптоси. Само че сега е в разгара си и е във фаза обиране на парите на балъците. В един бъдещ момент балъците ще се опитат да си вземат обратно печалбата и изведнъж ще установят, че държат само едни безполезни цифрички.

    Започвам да се питам, когато крипто-пирамидата изгърми и се разпадне, дали това няма да предизвика криза и да повлече и реалната финансова система. Според мен няма да е зле ако банките направят изявление, че нямат и не държат експозиции в измислени койни, за да са спокойни вложителите за спестяванията си.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
      Иване, смекчил си тона нещо, почнал си да влизаш в темата май
      Все същият съм си. Още веднъж да кажа, че отделих няколко месеца да разуча криптосите и сорса на Биткойн. Цената му беше къде 100$, изстреля се на 1250, после седя на около 400 за около 3 години.
      Съвсем друго имам предвид с адопшън, разпространение, приложение и т.н. Изчислителната мощ на машините може да даде само предимство пред другите копачи в общия трупан хаш. В момента АСИК за sha256 е с макс 14 терахаша, ако аз например имам АСИК с 100 терахаша просто ще рашавам повече дялове и съответно ще взема по-голяма част от наградата за блока, тоест ще имам конкурентно предимство пред другите копачи - нищо повече.
      Да де, ама някой ще намаже, докато си купят и другите от новите копачки. После пак се връщаме на старото, с разликата, че си изхвърлил старата копачка за ХХХХ лева, и пак наново!
      Но, проблема пред биткоин в момента е единствено, че технологията не може да се приложи като заместител на парите, защото не може да поеме необходимия брой транзакции. Ето това е разбирал Сатоши и явно е смятал, че след 100 години биткоин ще може да транзитира необходимия брой транзакции за да замести сегашните пари и цялото увеличение на броя на транзакции заради глобално по-голямото разпространение на технологията. Но изглежда, че това ще стане доста по-бързо, "светкавичната мрежа" е почти готова, а тя е само първата стъпка.
      Мрежата е вече готова, разни валути заявяват МИЛИОНИ транзакции в секунда. Днес и СЕГА. И не, това НЕ е Биткойн класик!

      Я ми отговори - ако има децентрализирана валута, независеща от правителства и банки и има приложимостта на сегашните пари, кой луд би ползвал нещо друго? Та на мен са ми над 200 лева на месец таксите само за имането на банкови сметки, не говоря изобщо за ползването им. И да издържам целия изгнил регулационен апаратат над същата тая банкова система?!?! Да не сте държавни служители всичките хеитъри да се притеснявате нещо
      На всички криптоси им липсва едно много дребно, но изключително сложно за реализация нещенце. Сторниране.
      Не съм държавен служител. В момента съм фриленсър - стартъпър. Криптосите са ми много сгодно решение. Ама нямам доверие, че тия цени ще устискат и 3 месеца. Битият кон от 18 и нещо вече е на 14 и нещо. Само за денонощие.
      Та, ако тези технически затруднения се предолеят в рамките на 5 години, а не на 50 години колко точно трябва да е цената на биткоина, че ми говориш за балони, пирамиди и т.н.? За да замести сегашната парична маса, ако не се лъжа, цената на биткоин трявба да е над милион долара. Ми да не вземе да я замести бре, тогава какво правим? Отново да подчертая - всичко което пиша е само вероятен сценарии, изобщо не е сигурно сбъдване. Само бъдещето ще покаже какво ще стане, всеки да си прецени кой вариант му изглежда по възможен и от там да реши да влиза ли или не. Всъщност е точно толкова просто
      Туй казвам и аз, пак на цена го обърнахме! Шараните не са наясно, че си набиват парите в един софт с отворен код. Нищо тайно и сложно. Ценността е самосбъдващата се прогноза в една счетоводна книга, блокчейн е точно това. Всеки един може да си притежава своя собствена такава система, и то в пъти подобрена спрямо динозавъра Биткойн класик.
      Всички алткойнове са с отворен код. Иначе няма кой да си купи от тъпите им стотинки. Дърпаш сорса, пипнеш 2-3 стринга, и имаш собствен алткойн. Точно толкова добър като оригинала. Кое точно да им е ограниченото на тия тъпни?
      Last edited by IvanTerziev; 09.12.2017, 21:56.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Иване, смекчил си тона нещо, почнал си да влизаш в темата май
        Съвсем друго имам предвид с адопшън, разпространение, приложение и т.н. Изчислителната мощ на машините може да даде само предимство пред другите копачи в общия трупан хаш. В момента АСИК за sha256 е с макс 14 терахаша, ако аз например имам АСИК с 100 терахаша просто ще рашавам повече дялове и съответно ще взема по-голяма част от наградата за блока, тоест ще имам конкурентно предимство пред другите копачи - нищо повече.
        Но, проблема пред биткоин в момента е единствено, че технологията не може да се приложи като заместител на парите, защото не може да поеме необходимия брой транзакции. Ето това е разбирал Сатоши и явно е смятал, че след 100 години биткоин ще може да транзитира необходимия брой транзакции за да замести сегашните пари и цялото увеличение на броя на транзакции заради глобално по-голямото разпространение на технологията. Но изглежда, че това ще стане доста по-бързо, "светкавичната мрежа" е почти готова, а тя е само първата стъпка.
        Я ми отговори - ако има децентрализирана валута, независеща от правителства и банки и има приложимостта на сегашните пари, кой луд би ползвал нещо друго? Та на мен са ми над 200 лева на месец таксите само за имането на банкови сметки, не говоря изобщо за ползването им. И да издържам целия изгнил регулационен апаратат над същата тая банкова система?!?! Да не сте държавни служители всичките хеитъри да се притеснявате нещо
        Та, ако тези технически затруднения се предолеят в рамките на 5 години, а не на 50 години колко точно трябва да е цената на биткоина, че ми говориш за балони, пирамиди и т.н.? За да замести сегашната парична маса, ако не се лъжа, цената на биткоин трявба да е над милион долара. Ми да не вземе да я замести бре, тогава какво правим? Отново да подчертая - всичко което пиша е само вероятен сценарии, изобщо не е сигурно сбъдване. Само бъдещето ще покаже какво ще стане, всеки да си прецени кой вариант му изглежда по възможен и от там да реши да влиза ли или не. Всъщност е точно толкова просто

        Коментар


        • Монопола, за техническата част си прав. С изключение на едно - колкото и изчислитена мощ да избълва хардуерната индустрия - Биткойн сам си регулира трудността, че да изкарва заложеното количество койни. И 1000 пъти да станат по-мощни копачките - все му е тая.
          Вместо да вземете да схванете смисъл на нещото, което евентуално ще промени технологичния свят, вие мрънкате като не знам какво. В момента биткоин е единствено възможност, вероятност, сценарии или както искате го наречете, още не е направил нищо, бъдещето ще покаже, но през това време поне разберете какво е, че да не се излагате.
          Тука спорим единствено за цената, че е хипер мега гига балонизирана. Историята не познава по-тъпанарска пирамида. Вероятно щото повечето не могат да вдянат компютърната част, и почват да боготворят един алгоритъм със средна сложност. Един редови програмист е натоварен на къде по-сложни проекти.
          Спор няма, че блокчейн променя индустрията, това вече е факт. Не знам някой да го е оспорвал.
          Last edited by IvanTerziev; 09.12.2017, 21:21.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            http://www.bitcoinblockhalf.com/ - monopola да превеждам ли какво е това, а изчислителната мощ верифицира транзакциите, като междувременно се откриват нови блокове. Не само че имат общо двете операции, но са като една и когато се изкопае и последния койн пак същата изчислителна мощност ще е необходима за да се осъществяват транзакциите. Разбира се това е условно и зависи от броя на транзакциите и размера на веригата и всяка минала транзакция си остава кодирана във веригата и тя расте и изчислителната мощност също трябва да нараства за да не се удължава времето за транзакции. Нещо се опитваш да ме излъжеш, но май ти си глупака. Или си от тези които прадават сатошита на баламурниците, а аз им казвам да не купуват сатошита защото ще си ги чукат в главите. А то купувачи за цели койни няма май щото ракетата излетя и цената е за извънземни малоумници.
            Ми я вземи преведи бе сладур
            Пич, толкова си зле, че наистина не знам защо си губя времето, но може пък някой друг да вземе да му е полезно написаното.
            Та, пълни глупости плещиш, явно си вярваш, тоест не лъжеш, остава другият извод - не си особено озарен, така да се каже
            Биткоините се генерират след решаване на блок. На всеки 210 000 блока (10 минути е на блок, общо 4 години) броя на генерираните биткоини намалява двойно. Първите 4 години всеки блок е "давал" по 50 броя, после по 25, в момента е 12,5 биткоина и тоя сайт дето си ми пуснал ти показва колко блока остават до следващия етап. А сега взимаш едно листче и химикал и смяташ в тази прогресия кога ще бъде изкопан последния биткоин, ако пък го изкараш 2020 години си направо пример за ония 80те процента на онзи червен нещастник.

            Мога и още надълко и широко да ви оборвам глупостите, ама няма смисъл. Аз съм юрист бе да еба, щом аз мога да разбера техническата част би трябвало всеки поне малко интелигентен човек да може.

            За копането - парите идват от генерираните на всеки блок коини и таксите за транзакции. Алгоритъм така е направен, че си самобалансира трудността според включените мощности, тоест не е възможно да се реши блок за по-малко от 10 минути. Сатоши ги е броил 100 години, защото явно е вярвал, че дотогава адопшъна ще е толкова голям, че за копачите пак ще има сериозни приходи от такси, понеже броя транзакции ще е гигантски. При сметката вероятно е ползвал закона на Мур, но същият този закон май му изтича срока, така че ще видим дали няма да се окаже, че копането ще става все по-доходоносно.

            Вместо да вземете да схванете смисъл на нещото, което евентуално ще промени технологичния свят, вие мрънкате като не знам какво. В момента биткоин е единствено възможност, вероятност, сценарии или както искате го наречете, още не е направил нищо, бъдещето ще покаже, но през това време поне разберете какво е, че да не се излагате.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

              Това къде , в старческия дом ли ?
              Не, в Чичоне на Гурко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                IvanTerziev- големия номер е в копането, то връзва изчислителна мощ да стои в мрежата ако няма копане ще има скъпи транзакции. Транзакциите за големите суми на богатите ще са евтини, тези за дребни сатошита ще са убийственно скъпи съотнесено към сумата.Най добре всеки да си направи койн и кой колко успее да пласира от него си му е кредит, но ще трябва да гарантира че нещо винаги може да се купи с тоя койн.
                Една транзакция ще минава за милисекунди. Нито от ASIC се нуждае, нито от видеокарти. Като няма транзакции - процесорът си спинка и не хаби ток.
                Ако не е изкуственото копаене - всеки лаптоп ще може да участва в системата, без да се озори повече от торентите да речем. Дори торентите товарят повече, че там прехвърлят гигабайти. Една транзакция е до няколко мегабайта. Има проекти да се направи верифициране само на хеша на блока, не целия блок да се набива в блокчейна. Тогава ще си менкаме по някой друг килобайт, и дъртите ни компютри от мазата ще имат мощта да поддържат системата.
                Поредният упорит мит е, че блокчейн иска някакви сериозни ресурси, че да работи.
                Last edited by IvanTerziev; 09.12.2017, 18:55.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • IvanTerziev- големия номер е в копането, то връзва изчислителна мощ да стои в мрежата ако няма копане ще има скъпи транзакции. Транзакциите за големите суми на богатите ще са евтини, тези за дребни сатошита ще са убийственно скъпи съотнесено към сумата.Най добре всеки да си направи койн и кой колко успее да пласира от него си му е кредит, но ще трябва да гарантира че нещо винаги може да се купи с тоя койн.

                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • DeBeers - колко скоро ще се спука ? Мафията наля пари в толкова реклами че сега трябва койните да се продадат на бабите, те пък имат пари само за сатошита и тя става една.Може би ще се чака доизкопаването и скъпите транзакции и това ще гръмне пирамидата - 2020 година, сиреч ще излезе че има време бабите да ги купят и да ги продадат на банките накрая.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                      Какво толкова ви бърка, нали "балона" ще се спука скоро? А ако сте толкова загрижени за природата, защо не се дразните, че максималната скорост на автомобилите не е ограничена до оптималния разход на двигателя, примерно 110 км/ч. По този начин знаете ли колко енергия ще се спести, че и човешки животи дори. Или пък огромните телевизори, може да подхванете една кампания да се забранят всички телевизори по-големи от 24". Ако знаете колко ток и ресурси ще се спестят.
                      Балонът ще се спука разбира се. Няма нещо да му расте цената до безкрай, при неограничено предлагане. На всичко отгоре не може да го видиш ни пипнеш.
                      Няма да спрат да горят мегавати на халост, това е сигурно.
                      Карането над 110 носи някаква полза, колкото и спорна да е тя.
                      От "копаене" няма полза, при все, че и сега има бол криптоси, дето не се копаят, или се копат частично, и после MLM.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                        Frosti и останалите между които и аз - се дразним от едно. Напразното хабене на гигавати. Ако не горяхме въглища за това - не ме бърка особено, въпреки че товари енергопреносните системи. Биткойн и всички дето се копаят - са изгенерирали милиони тонове СО2, и все повече ще бълва.
                        Какво толкова ви бърка, нали "балона" ще се спука скоро? А ако сте толкова загрижени за природата, защо не се дразните, че максималната скорост на автомобилите не е ограничена до оптималния разход на двигателя, примерно 110 км/ч. По този начин знаете ли колко енергия ще се спести, че и човешки животи дори. Или пък огромните телевизори, може да подхванете една кампания да се забранят всички телевизори по-големи от 24". Ако знаете колко ток и ресурси ще се спестят.

                        Коментар


                        • Най ме дразни че китайците ще им влязат още пари от тази измама и парите ще излязат от места където и без това трудно се изкарват пари. Не крия че съм настроен анти голобалната икономика - защото с нея вече е прекалено отдавна. Койните ако спукат глобалния балон ще се окажат убийственно полезни, да спрат нещо което и с война не може да се спре. Тръмп беше се заканил да ги спира но и него го купиха. Те мислят че е важно да се произвежда в Америка, не важно е да не се произвежда в Китай и то ще почне да се произвежда на място - по скъпо и много по качественно.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                            Е как де, чета надолу хората са притеснени от кражби, други искат да ги преследват а има и такива дето искат да ги забраняват. Разтревожен е народа.
                            Frosti и останалите между които и аз - се дразним от едно. Напразното хабене на гигавати. Ако не горяхме въглища за това - не ме бърка особено, въпреки че товари енергопреносните системи. Биткойн и всички дето се копаят - са изгенерирали милиони тонове СО2, и все повече ще бълва.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Пирон - да и казината да затворим викам аз. Може генерално да съм прав, за нищо не стават но представи си че им се намери полезно приложение и ползата от тях е огромна след време. Атомните бомби определено не са полезни а вредни, но са имали възпиращата сила и са наложили мир. Може и с койните да е така, може да създадат по будно поколение което чете повече, изучава математика и не разчита на компютърния калкулатор само. Знам ли аз.
                              Това вече е по-добре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                                Абе, не знам какво е, ама днес хапвах и на масата до мен едни пенсионери (70-75+ години) коментираха биткойн и единия обясняваше на другите какво е това и как работи... Леко се шокирах. Май наистина балона много се е надул
                                Това къде , в старческия дом ли ?
                                Last edited by majnata; 09.12.2017, 17:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X