IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пирон - да и казината да затворим викам аз. Може генерално да съм прав, за нищо не стават но представи си че им се намери полезно приложение и ползата от тях е огромна след време. Атомните бомби определено не са полезни а вредни, но са имали възпиращата сила и са наложили мир. Може и с койните да е така, може да създадат по будно поколение което чете повече, изучава математика и не разчита на компютърния калкулатор само. Знам ли аз.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

      Е как де, чета надолу хората са притеснени от кражби, други искат да ги преследват а има и такива дето искат да ги забраняват. Разтревожен е народа.
      Абе, не знам какво е, ама днес хапвах и на масата до мен едни пенсионери (70-75+ години) коментираха биткойн и единия обясняваше на другите какво е това и как работи... Леко се шокирах. Май наистина балона много се е надул

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Тука коментираме основно цената, и чат пат някои масово разпространени заблуди. Не съм видял някой да се е запритеснил от експлозията на криптосите. Като ги направят използваеми - ще ги ползвам. Сега са мания по лалета без лалета дори.
        Е как де, чета надолу хората са притеснени от кражби, други искат да ги преследват а има и такива дето искат да ги забраняват. Разтревожен е народа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
          Супертрейдъре, вземете се организирайте контра-криптосите и закрийте амбразурата с телата си/парите си/ да спре тази напаст, че иначе Човечеството ще стане свидетел на уникална експлозия на "Нищото" наречено Биткойн. Вие сте много, вие сте сила, па знам ли, може да имате и топки.
          Тука коментираме основно цената, и чат пат някои масово разпространени заблуди. Не съм видял някой да се е запритеснил от експлозията на криптосите. Като ги направят използваеми - ще ги ползвам. Сега са мания по лалета без лалета дори.

          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Супертрейдъре, вземете се организирайте контра-криптосите и закрийте амбразурата с телата си/парите си/ да спре тази напаст, че иначе Човечеството ще стане свидетел на уникална експлозия на "Нищото" наречено Биткойн. Вие сте много, вие сте сила, па знам ли, може да имате и топки.

            Коментар


            • Рипълите не ползват процесора дори. И не съм чул да са несигурни, от сума и години са на пазара.
              Безсмислените изчисления са само заради децентрализацията. Т.е. койновете да се разпределят между максимален брой хора. Поне това е първоначалната идея, алфа версията. После има бета версия, лайтовете сума и време не можеха да ги подкарат на ASIC.
              Има огромно количество валути, дето не се копаят. Със звездичка излизат в coinmarketcap. Номерът е, че пускат предварително генерирани милиарди койни, и дори стотинки да струват пак симулират огромна капитализация. Да излязат напред в класацията.
              Шараните като видят това и купуват ли купуват, щот модерно нали...

              Колата първо излезе с колелета на каруца, после ги направиха гумени, и ѝ туриха стартер. И с криптосите е същата работа.
              Last edited by IvanTerziev; 09.12.2017, 16:32.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • IvanTerziev - както би го коментирал и ти самия , този суперкомпютър без да консумира енергия няма да работи също а нея ще я платят тези които са си шернали процесорите. Разбира се че има криптоси които не се копаят, но това е за сметка на сигурността им. Може с много малко пресмятания да са генерирани, няма проблем и дори с пресмятания с които да сее справи процесора на старичък компютър сигурно. Цялата работа е едно зарибяване, което при биткойна е по формула.
                Ако говорим за полезна употреба при криптосите съм песимист че някога ще се използват полезно.Самата верига - огромен разход за да се поддържа и да я има. Става въпрос за ирационалност и тя няма как да продължи вечно, в един момент някой ще каже че не е рационално и ще вземат да му повярват особенно след като са платили тлъсти такси и са загубили парите си.
                - Ако въпроса е да се направят други вериги с по ниски разходи то това може да стане но те в интернет няма да оцелеят. Между другото койните вече са над 21 милиона сигурно, защото и тази верига е разпробита като швейцарско сирене. Първия и пробив беше огромен и жесток, за него се знае от всички а това как пробилите я не са се сдобили с абсолютно никакво количество койни и как всички са били блокирани е без доказателства. Всички други пробиви са били вече по малки и никой не ги е регистрирал защото не са толкова брутални, но с времето колко ли койни са създадени по този начин - милиони може би.
                Всички "валути" са копани, може с една проста или няколко прости функции да са генерирани за секунди но пак са си копани, разбира се за това е изразходвана много по малко енергия.
                Last edited by supertrader; 09.12.2017, 16:27.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  IvanTerziev - копането, смятането може да са безсмислени но са неизбежни от гледна точка на сигурноста. Разбира се че може с много по ниска сигурност, освен това копането и валидирането на транзакции са едно и също нещо и когато се запишат 21 милиона койна просто повече няма да се записват нови койни но копането трябва да продължи с нарастваща сила - информацията с всяка транзакция расте. Веригата е енергиен вампир и ще си остане такъв докато пропадне и мощностите се изключат от нея.
                  И като как ще коментираш, че има много валути, дето не се копат? Само няколко поста надолу дадох пример как изкараха валута, дето ти шерва процесора към пул, и ставаш част от суперкомпютър. И тая процесорна мощ я продават в последствие. Излиза много по-евтино от да инвестираш в хардуер на собствен суперкомпютър. С други думи използват ресурса на вече произведения хардуер, вместо да генерират още вредни газове за ново железо.

                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • IvanTerziev - копането, смятането може да са безсмислени но са неизбежни от гледна точка на сигурноста. Разбира се че може с много по ниска сигурност, освен това копането и валидирането на транзакции са едно и също нещо и когато се запишат 21 милиона койна просто повече няма да се записват нови койни но копането трябва да продължи с нарастваща сила - информацията с всяка транзакция расте. Веригата е енергиен вампир и ще си остане такъв докато пропадне и мощностите се изключат от нея.

                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Джей, Сега наистина си давам сметка, че просто трябваше да си направя труда и да намеря сам и да прочета. Което пък от своя страна щеше да е повод да науча нещо още! Ама, какво да се прави! Просто дигиталната тематика не раздвижва душата ми, не ме мобилизира!
                      Предпочетох да питам колегите.
                      Добре, че беше И.Терзиев, да има търпението да ми обясни внятно като на дебил /какъвто съм си/ и да мога да схвана, че не е някаква супер сложна работа - то прилича на УЕП.
                      А това, че на пресконференцията имаше умишлено изкривяване на фактите и обстоятелствата, че с премълчаване и пестелив подбор на подходящи думи се вкарва темата в друг коловоз, то се виждаще и усещаше от километър.
                      Мисля, че ще стане весело. Някои вече са изпратили запитване по повод тая камара пари в Европейската Комисия и до различни комисари, Европарламента и някои депутати там, до Интерпол, до ФБР, ЦРУ, до службите на страните от SELEC, самите тях и още и още, включително до Репортери без граница, защото от вчера в много бг сайтове информацията и оригиналните съобщения по случая се цензурират от медиите.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        ===.
                        Джей, Сега наистина си давам сметка, че просто трябваше да си направя труда и да намеря сам и да прочета. Което пък от своя страна щеше да е повод да науча нещо още! Ама, какво да се прави! Просто дигиталната тематика не раздвижва душата ми, не ме мобилизира!
                        Предпочетох да питам колегите.
                        Добре, че беше И.Терзиев, да има търпението да ми обясни внятно като на дебил /какъвто съм си/ и да мога да схвана, че не е някаква супер сложна работа - то прилича на УЕП.
                        А това, че на пресконференцията имаше умишлено изкривяване на фактите и обстоятелствата, че с премълчаване и пестелив подбор на подходящи думи се вкарва темата в друг коловоз, то се виждаще и усещаше от километър.
                        Last edited by RUBLA; 09.12.2017, 15:28.

                        Коментар


                        • http://www.bitcoinblockhalf.com/ - monopola да превеждам ли какво е това, а изчислителната мощ верифицира транзакциите, като междувременно се откриват нови блокове. Не само че имат общо двете операции, но са като една и когато се изкопае и последния койн пак същата изчислителна мощност ще е необходима за да се осъществяват транзакциите. Разбира се това е условно и зависи от броя на транзакциите и размера на веригата и всяка минала транзакция си остава кодирана във веригата и тя расте и изчислителната мощност също трябва да нараства за да не се удължава времето за транзакции. Нещо се опитваш да ме излъжеш, но май ти си глупака. Или си от тези които прадават сатошита на баламурниците, а аз им казвам да не купуват сатошита защото ще си ги чукат в главите. А то купувачи за цели койни няма май щото ракетата излетя и цената е за извънземни малоумници.
                          Last edited by supertrader; 09.12.2017, 14:51.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Днес са пуснали още един виц ''Смотан превод направил прокуратурата собственик на 213 519 биткойна'' https://www.dnes.bg/crime/2017/12/09...itkoina.361788

                            Долу един от колегите каза, че ще изкарат (дежурните им действия), много версии, за да замажат кражбата на 2 тира пари и вече почнаха, това им е 3-та или 4-та версия по темата Чудя се обаче колко ли плащат на медиите да тиражират подобни простотии?
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Спецпрокуратурата отрече да е конфискувала биткойни
                              Гледах тази пресконференция и съм със смесени чувства. Моето субективно усещане беше, че по лицата и на 4-та присъстващи беше написано, че са чували за койните, но не са напълно сигурни, какво точно е това. Не стана ясно, доколко и задаващите въпросите знаят повече. Типично полицейска работа, крият незнанието си с тайнственост и малословие и двусмислени гримаси. С оглед на спецификата, много е смислено да се направи опит за разясняване на съдържанието, което се влага в понятията: изземване и конфискация, доколкото става дума за биткойни.
                              Фактът, че са "намерени" тези порядъково 200К койни практически нито беше категорично потвърден, нито категорично и недвусмислено отхвърлен. Доста енергично само се отричаше изземване и конфискация. Моля, по подготвените по темата колеги да ми помогнат да се ориентирам.Какво точно следва да се разбира под "намерени" и "видяни" койни. Не трябва ли ключ за тази цел?! Пък веднъж като вече разполагаш с ключ (независимо от вида му), трябва да си ненормален за да го оставиш за съвместно ползване заедно с други. Може въпросът ми да е глупав, но аз като аналогов човек не се притеснявам да задавам глупави дигитални въпроси.
                              ''Ние поставихме въпроса и дадохме рецептата, която не е измислена от нас, а от ФБР. Конфискуваните биткойни се прехвърлят на специален публичен wallet. Така се предпазват от кражби и се признава публично, че държавата им е собственик. Оттук-нататък всеки ще може да следи какво се случва, дали се използва разумно този актив, дали се инвестира, дали се продава в най-удачния момент на търг и т.н.''

                              Изчезналите пари са на стойност по курса вчера; $ 320 291 311.14 (532 900 683.4747 лв.) за Bitcoin Cash + $ 3 326 764 807.35 (5 533 075 227.5845 лв.) за Bitcoin, което е равно на $ 3 647 056 118.49 или 6 064 324 913.8252 лв. (6.064... млрд. лв.). МВР са обявили първо тия пари, а после млъкват по темата, а днес някакъв прокурор е обявил, че нямало такова нещо. Което обаче НЕ обяснява, защо на сайта на Southeast European Law Enforcement Center (SELEC) го има и защо ако ги е ''нямало'' МВР не е обявило, че никога не е конфискувало тия пари. Напротив - на 29 май те се хвалят, че на 19 май са конфискували 213 519 биткойна.

                              Това са парите за 32 - 33 чисто нови самолета Saab J-39 Gripen, цяла флотилия фрегати, бюджета на МВР или армията за 6 години, пенсиите за почти цяла година, една малка АЕЦ и огромна част от външния ни дълг.
                              Last edited by RUBLA; 09.12.2017, 14:34. Причина: Линк към конкурентна медия.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                OK! (Предполагам че си програмист или може би греша?) А защо си сигурен че информацията е "случайна" ? Аз мисля че SHA-256 не е във основата на блокчейна а е само за заблуда! Аз мисля че във "случайните" числа има закодирана някаква друга информация.
                                Биткойн е първия опит за разпределена валута. Не е първата криптовалута. Liberty reserve се сдоби с Оня Прословут Банер, дето те набеждават у всички земни грехове.
                                Зорът е бил да се подкара нещо работещо. Хич не им е било до задни мисли, скрита информация и бля бля. Системата генерира някакъв хеш, пуска го до всички миньори, и те се мъчат да докарат някакъв там минимален брой нули. Тия необходими нули се увеличават с времето, и така се регулира трудността. Мисля, че на 2 седмици се преизчислява необходимия брой нули.
                                Не се сещам тия нагласени сметки за какво реално могат да се ползват. Идеята им е да се децентрализира копаенето.

                                Биткойн понеже е първият, привлякъл обществения интерес, и понеже огромната част не са от IT сферата... Почват да го митологизират, богосравняват и не знам още колко супер дупер.
                                А всъщност е като първата кола на Форд, от ония с колелета от каруца.
                                Last edited by IvanTerziev; 09.12.2017, 14:20.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X