IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Кога ще повярва баба Пена и дори моя скромна милост в това нещо? Етера в момента е наполовина от преди 2 месеца, Биткойна и той. По едно време гонеха една четвърт от Коледното си ниво.
    Ква валута е това??? Днес си продавам къщата за кески, след 2 месеца не мога да си купя и барака с тия "пари"!
    А защо не върнеш 1 година назад или 2? Много удобно си избираш периода нещо. Ако преди 1 година си беше продал къщата за кески, сега щеше да имаш за 10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin
      писАл съм, че разбрах че биткойна е цифровият долар в момента, в който масата повярва в него. За мен създаването на фючърси беше преломният момент.
      Кога ще повярва баба Пена и дори моя скромна милост в това нещо? Етера в момента е наполовина от преди 2 месеца, Биткойна и той. По едно време гонеха една четвърт от Коледното си ниво.
      Ква валута е това??? Днес си продавам къщата за кески, след 2 месеца не мога да си купя и барака с тия "пари"!
      Last edited by IvanTerziev; 08.03.2018, 12:50.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Много си.......знаеш къв..да не ти казвам))) - Умен.

        Утре подари на жена си или гаджето...един пръстен от мед и после и обясни че няма никакъв смисъл да се набутваш да и даваш златен след като всичко е само сантимент. ))) И като се окисли от сълзите и.....или от твоите - ако ти го завре някъде както бих направил аз....да знаеш че не си прав))...и на него да не си посмял да сложиш диамант...цирконий е перфектно или сфаровски...пак здраво...същото...кви са тея диаманти...сентимент.

        Дори елемнтарно не знаеш поне от обща култура с какво златото се отличава от другите метали. С това че не променя характиристиките си през годините...не се окислява и т.н....даже и не ръждясва представи си.

        Щом ТИ специално си писъл че биткойна е новия цифров долар...и на всичкото отгоре и "СТОЙНОСТ" съхранявал...може би на похабения ток....пък и валута е яка....няма как да не е така - бъди сигурен. Това е солиден аргумент.

        Освен това....блокчейна е страхотна защита от манипулации.....невероятна...точно от манипулации...

        Ей поне едно изречение да беше горе долу смисленно....ама не...

        Ей затова са направили хората ИСО та....ей за такива като тебе...прави са - евала им.

        само да те питам въпреки че няма голям смисъл....ти кога разбра точно че биткойна е новия цифров долар? КОгато беше 100 $ или когато стана 20 хиляди?
        Умен съм, факт.

        те ти бижута от мед, проблем?
        https://www.google.de/search?q=%D0%B...w=1366&bih=658


        писАл съм, че разбрах че биткойна е цифровият долар в момента, в който масата повярва в него. За мен създаването на фючърси беше преломният момент.

        ПП: за такива като теб хората са направили централни банки - да ядете дървото както в БГто '97а Хиперинфлация и после обмен 1000:1.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Ей затова са направили хората ИСО та....ей за такива като тебе...прави са - евала им.
          Такива като него са милиарди, вярващите във всякакви идиотщини - религии, божества, пирамиди. Та не ги подценявай, най-малкото заради числеността им. По-скоро помисли по какъв начин можеш ти да се възползваш от наивността и лековерието.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Не ме разбирай погрешно, не съм фен на криптото. Смятам, че очакванията криптото да стане пари са абсурдни.

            И аз отдавна казвам, че фундаментът това са очакванията за бъдещето базирани отчасти на опита от миналото, и отчасти от наблюденията на настоящето. Тези очаквания са рефлексивни и в някаква степен самосбъдващи се. Също така са променливи и функционират като feedback loop.

            Абе, фундамента не е точно това ама....те разбирам кво искаш да кажеш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
              Голям праз че е ресурс, тя и медта е ресурс ама цената и не е толкова висока. Чист сентимент е златото, ако хората не вярват че е ценно - котировките му ще са близки до тия на медта. Биткойнът конкретно е цифровият долар, вече съм го писал - в момента се превръща във валута-убежище за съхранение на стойност.
              Същността на блокчейна обаче я прави защита от контрол, централизация и манипулиране. В това е ценността на повечето криптоси.
              Много си.......знаеш къв..да не ти казвам))) - Умен.

              Утре подари на жена си или гаджето...един пръстен от мед и после и обясни че няма никакъв смисъл да се набутваш да и даваш златен след като всичко е само сантимент. ))) И като се окисли от сълзите и.....или от твоите - ако ти го завре някъде както бих направил аз....да знаеш че не си прав))...и на него да не си посмял да сложиш диамант...цирконий е перфектно или сфаровски...пак здраво...същото...кви са тея диаманти...сентимент.

              Дори елемнтарно не знаеш поне от обща култура с какво златото се отличава от другите метали. С това че не променя характиристиките си през годините...не се окислява и т.н....даже и не ръждясва представи си.

              Щом ТИ специално си писъл че биткойна е новия цифров долар...и на всичкото отгоре и "СТОЙНОСТ" съхранявал...може би на похабения ток....пък и валута е яка....няма как да не е така - бъди сигурен. Това е солиден аргумент.

              Освен това....блокчейна е страхотна защита от манипулации.....невероятна...точно от манипулации...

              Ей поне едно изречение да беше горе долу смисленно....ама не...

              Ей затова са направили хората ИСО та....ей за такива като тебе...прави са - евала им.

              само да те питам въпреки че няма голям смисъл....ти кога разбра точно че биткойна е новия цифров долар? КОгато беше 100 $ или когато стана 20 хиляди?
              Last edited by Iv_max; 08.03.2018, 05:05.

              Коментар


              • Не ме разбирай погрешно, не съм фен на криптото. Смятам, че очакванията криптото да стане пари са абсурдни.

                И аз отдавна казвам, че фундаментът това са очакванията за бъдещето базирани отчасти на опита от миналото, и отчасти от наблюденията на настоящето. Тези очаквания са рефлексивни и в някаква степен самосбъдващи се. Също така са променливи и функционират като feedback loop.

                Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Така е в някаква степен. Но това не променя факта че златото е ресурс който реално се използва в икономиката. Прав си че се използва и за това което казваш...но затова си има основателна причина. А тя е миналото му. В което е било разплащателно средство и с него са се покривали парите. Тук разбира се сентимента го има. Но реално сентимента го има във всеки един пазар. В акциите и т.н...поради същата причина поради която някой слага пари в акции - без значение кво казва...не да си върне парите от дивидент а от надеждата че те ще поскъпнат. Така и златото...някой се надява то да поскъпне по ред причини. В някой от тях има известна логика - в някой няма. Но същото е положението при кой да е актив. Всичко е очаквания. Аз за кво казвам че фундамент няма много отдавна.

                Коментар


                • Голям праз че е ресурс, тя и медта е ресурс ама цената и не е толкова висока. Чист сентимент е златото, ако хората не вярват че е ценно - котировките му ще са близки до тия на медта. Биткойнът конкретно е цифровият долар, вече съм го писал - в момента се превръща във валута-убежище за съхранение на стойност.
                  Същността на блокчейна обаче я прави защита от контрол, централизация и манипулиране. В това е ценността на повечето криптоси.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Но все пак основната функция на златото е като се изрови от земята после да се закопае на друго място в земята и да се плаща на въоръжена охрана да го пази.

                    Доста прилики с биткойна. Златото е токен.

                    Така е в някаква степен. Но това не променя факта че златото е ресурс който реално се използва в икономиката. Прав си че се използва и за това което казваш...но затова си има основателна причина. А тя е миналото му. В което е било разплащателно средство и с него са се покривали парите. Тук разбира се сентимента го има. Но реално сентимента го има във всеки един пазар. В акциите и т.н...поради същата причина поради която някой слага пари в акции - без значение кво казва...не да си върне парите от дивидент а от надеждата че те ще поскъпнат. Така и златото...някой се надява то да поскъпне по ред причини. В някой от тях има известна логика - в някой няма. Но същото е положението при кой да е актив. Всичко е очаквания. Аз за кво казвам че фундамент няма много отдавна.

                    Сега за биткойна работата е друга. Въпреки че може да ти изглежда същата на пръв поглед. На пръв поглед и двете са спекулативни ...някой даже нарича биткойна защита против рецесия....което ако не е смешно щеше да е безумно.

                    Обаче това което хората не вдяват...е че валути след като има 5 - може да има 50 000....няма никакъв проблем да има колкото искаш. Някой ще смени задачата дето решават компютрите лаишки казано и готово. Ако някоя поскъпне много....някой ще каже що да не ползвам другата - ква е разликата?
                    До като златото е едно....и освен това е ресурс използван в бижутерията и то сериозно използван и освен че е относително ограничено и се изхабява....т.е отива в бижута непреккъснато и малко се връща. . Представи си ако някой утре почне да добива кал и ти каже че това е злато...щото била оранжева и имало само на един баир...21 тона кал. И ти повярваш. После някой ще намери на друг баир друга кал...ама малко по жълта...и ти пак ще повярваш...и ако почне на всякъде да се продава кал с различни цветове кога точно ще се усетиш че ти продават кал - а не злато? Това е положението с криптовалутите.

                    Освен това....има един моемнт който не е за пренебрегване. Това е малко вероятно да се случи...дори почти невъзможно...обаче все пак е възможно. Може да дойде момент в бъдещето когато се случи някакъв катаклизъм. Да не дава ГОСПОД да сме живи - ние и децата ни поне. Например война....или да падне метеорит и да избие половината хора...или болест някаква...паниката която ще настане може да доведе до хиперинфлация в цял свят. В подобен случай правителствата и въобще света....ще се наложи да успокоят по някакъв начин положението. Единствения начин е да се обезпечат парите с нещо физическо. Няма друго по подходящо нещо в нашия свят към момента освен златото за тази цел. Първо щото е било такова и хората му вярват , второ щото е относително ограничено и най важното - щото всички големи държави притежават запаси от злато. Ако ти смяташ че държави като САЩ, Русия, Китай, Германия, Италия и т.н купуват злато щото няма кво да си праят парите се бъркаш. При форсмажорни обстоятелства...много бързо положението може да се стабилизира ако имаш злато да обезпечиш парите които печаташ. В нормалан ситуация няма да стане това - но при ФОСРМАЖОРНИ обстоятелства - със сигурност. Която държава има с кво да обезпечи парите които печата при криза....ще бъде ноемр 1 в света. За това дали си се замислял? За това държавите купуват.

                    Между другото...един допълнителен и не маловажен фактор за търсенето на златото е държавното търсене.

                    Сега ти може да кажеш....ама що вместо златото при такава криза - хиперинфлация да не се спре с биткойна...нали и той е само 21 милиона?
                    Ами за това има поне 7-8 причини....първата е - защото всяка валута поне за момента която се търгува е частна. Никоя държава няма да се осланя на частна група от хора да държат парите. Второ - щото ако има само биткойн...по съм съгласен че може да се контролира...но какво пречи всяка държава в тази ситуация да използва различна криптовалута...и да си направи още колкото иска валути...крипто...при положение че има много криптовалути и технологията позволява да се направят още колкото искаш....ще се полчуи хиперинфлация и при криптовалутите поради големия им брой.На всичкото отгоре...те нямат ниакква вътрешна стойност не са обезпечени с нищо....освен с евентуален краен брой. сао че това че САЩ ще излязат и ще кажат...слушайте ние ще напечатаме нови долари ама смао 10 трилиона. Вярвайте ни....ще им повярваш ли? Т.е новия долар ако е кграничен - ще е ценен ли?

                    Така че....не съм защитник на златото....но все пак...златото си е злато..а биткойна е просто една технология...която мжое да бъде замененеа с друга във всеки еидн момент.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                      Едва ли някой знае "крайната цел"... криптовалутите са просто следващата стъпка в еволюцията на разплащанията. А ти приличаш на хората които вярват в днешно време, че Земята е плоска. Непрекъснато искаш някакви "аргументи" и като ти ги кажат, дори не си правиш труда да ги коментираш... или ги коментираш само за да ги отхвърлиш.

                      Аз съм почти 100% убеден, че криптовалутите са бъдещето на разплащанията... и единственото нещо, което могат да направят държавите и банките е да ги забавят, с което да забавят и развитието на човечеството и икономиката. Което ще ги направи абсолютно безполезни в очите на бъдещите поколения, както в момента църквата изглежда безполезна.

                      По-важното е че историята ще се запази... и сегашния натиск от правителствата срещу криптовалутите, няма да бъде забравен никога и ще дойдат поколения, които ще знаят истината, а не като сегашните хора, за които "сигурноста, бързината и анонимноста нямат значение". Правителствата си решават днес, до колко ще бъде тяхната релевантност и легитимност в бъдеще, ако изобщо остане такава.
                      Т.е ти вярваш че криптовалутите са следваща стъпка в разплащанията ама не знаеш защо е необходимо това или защо ще стане?

                      Просто си вярваш. Ако имаш аргументи - това е добре но аргументите не е задължително да са вярни.
                      Бъди така добър да споделиш твоите лични аргументи? Щото моите ги дадох. Ако не си съгласен кажи къде бъркам.
                      В момента правителствата не оказват никакъв натиск над криптовалутите в интерес на истината. Има борси, има ICO та, има търговия - никой не ти забранява да си купиш....къде е натиска?
                      Аргумента срещу анонимността на транзакциите - съгласен ли си с него или не си? Т.е добре ли е някой да преведе Х милиона на друг и за това да няма следа?
                      Друго нещо...да кажем банките ги няма. И плащанията минават през блокчейна. Такси - ще има. Ти по ОК ли си да плащаш такси на миньорите от колкото на банките? Просто питам.
                      Бързината казваш няма значение за хората сега - разбира се че има значение. Аз казах че ако искаш да си платиш в амазон нещо си....ти плащаш с кредитна или квато искаш карта и на секундата поръчката ти тръгва. Щото Виза да кажем гарантира за плащането, Колко по бързо би могло да стане с криптовалута? От гледна точка на чистите парични преводи....ако да кажем утре дадена банка предложи технология ако пратиш пари те да са след 10 минути при другия - това ще те устрой ли за да не искаш да се занимаваш с криптовалута? Сега има системи като РИНГС които в рамките на държавата получаваш пари за няколко часа..а в рамките на европа - на следващия ден. Това устройва ли те като бързина?
                      Сигурността казваш.... добре...сега ако пратиш пари някъде през банка...те сигурни ли са че няма да се загубят или не са сигурни? Колко по сигурни ще са с криптовалута?

                      Т.е сигурността я имаш...анонимността я нямаш...и бързината относително я имаш но може да се желае и повече и технологично рано или късно банките ще предложат това.

                      Опитвам се конструктивно да коментирам темата. Интересно ми е наистина как мислиш. Ако не съм прав кажи къде бъркам.

                      Виждам че си против правителствата....няма лошо...кажи каква виждаш алтернативата? Т.е ако си против нещо би трябвало да знаеш с какво да го замениш. Просто питам.


                      Коментар


                      • Но все пак основната функция на златото е като се изрови от земята после да се закопае на друго място в земята и да се плаща на въоръжена охрана да го пази.

                        Доста прилики с биткойна. Златото е токен.

                        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Не е вярно. Златото има приложение в индустрията и бижутерията. То има стойност. Сентимента е спекулативен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Не, сентимент и спекулация са две различни плоскости въобще.
                          Златото също се движи от сентимент
                          Не е вярно. Златото има приложение в индустрията и бижутерията. То има стойност. Сентимента е спекулативен.

                          Коментар


                          • Xman1 - по скоро са от миналото, икомиката е блокирана от кухи неща които създават измамна капитализация и позволяват централизация на ресурсите.

                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tukasam Разгледай мнение
                              Тоя etc ме върна детската градина но ще го държа до последно ако ще 1$ да стане
                              Кое това? ETH ли имаш предивид, дето за няма и 2 месеца е паднал 1,93 пъти или близо 50%?

                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Тоя etc ме върна детската градина но ще го държа до последно ако ще 1$ да стане

                                Коментар

                                Working...
                                X