IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
    "...В петък Европейският съюз и европарламентът се договориха за по-строги правила за избягване прането на пари и финансирането на тероризъм през платформи за криптовалути. Част от тях забраняват анонимните транзакции на такива платформи. Собствениците на такива сайтове за обмяна ще трябва да идентифицират потребителите си.


    Съгласно процедурите на ЕС тази договореност предстои да бъде формално одобрена от 28-те държави и от евродепутатите, след което в рамките на 18 месеца трябва да бъде въведена в националното законодателство на страните членки....."

    Не разбра ли вече, че ако възпрепятстват биткойн, ще се търгува на черно и цената му ще скочи? Ако пък не го възпрепятстват, всички ще имат лесен достъп и цената му пак ще скочи. Изобщо няма вариант да не скочи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
      "...В петък Европейският съюз и европарламентът се договориха ...
      Борсите и сега искат лични данни. Портфейлите са анонимни, системата е така направена. Излизаш на светло чак като искаш да обръщаш в кеш.
      Нещо не разбрах смисъла на тая новина. И сега е така.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • "...В петък Европейският съюз и европарламентът се договориха за по-строги правила за избягване прането на пари и финансирането на тероризъм през платформи за криптовалути. Част от тях забраняват анонимните транзакции на такива платформи. Собствениците на такива сайтове за обмяна ще трябва да идентифицират потребителите си.


        Съгласно процедурите на ЕС тази договореност предстои да бъде формално одобрена от 28-те държави и от евродепутатите, след което в рамките на 18 месеца трябва да бъде въведена в националното законодателство на страните членки....."


        Коментар


        • Beim Bitcoin jagt ein Rekord den nächsten. Dennoch sollten Anleger ihr Augenmerk lieber auf andere Digitalwährungen legen, rät Internetexperte John McAfee. 18.12.2017

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

            Има ли статии колко може да е реалната капитализация на тия койни? Виждам някакви 600 милиарда долара по сайтовете но знам че повечето са кухи. Та 30%, 40%? Дори и да паднат не виждам големи рискове освен за спекулантчета които са вкарали масово по няколко хилядарки но щом искат да рискуват на макс тяхна си работа.
            IOTA имат "капитализация" 11 милиарда. Кавичките не са случайни. Фащат готов сорс, пипнат тук там, избълват 2 милиарда виртуални песъчинки. Предполагам генерирането трае максимум половин час. Пуснат го по борсите и пуснат слуха, че Microsoft седи зад това. Пуснат транзакции между свои портфейли, за няколко хиляди $, колкото да отчете цена. И те ти 11 милиарда въздух под налягане!

            По-голямата част от валутите в топ 100 са преизкопани. Същата схема на симулиране на капитализация. Длъжен съм да призная, че поне не хабят ток с гигаватите. Дърпат колкото софтуера за лаптопа.

            Ето и други мислят така:
            По-внимателно взиране показва едно – биткойнът е преди всичко парадигма на балон. Вътрешната стойност на виртуалната валута е.... кръгла нула. За разлика от петрола биткойнът не изпълнява никаква продуктивна функция, за разлика от акциите не секюритизира никакъв дял от дружество, а за разлика от долара стойността не е гарантирана от правителството.

            В най-добрия случай биткойнът е една неясна надежда за технологична революция, а в най-лошия - една гигантска измама.
            ...Към днешна дата валутата е от особено значение за перачите на пари, трафикантите на наркотици и изнудвачите, защото могат да използват кибернетичната валута, за да въртят анонимно бизнеса си.

            Отвъд нелегалността на биткойна засега той не доказва много реални ползи. За сметка на това функционира по-добре във финансовия свят. Цената е нараснала значително и сега се търгува над нивото от 19 000 долара. Интернет балонът беше шега в сравнение с това.

            Независимо от това много фенове виждат само една посока за цената - нагоре. И там е проблемът. Курсът се задвижва почти само от спекулации.
            ...
            Голяма част от това, което на регулирани пазари би вкарало дилърите в затвора, тук може да се прави свободно: договаряне на цени, координиране на стратегиите за търговия, манипулиране на пазара.
            Само да добавя, че за разлика от петрол долар и акции - Биткойн почнаха да го забраняват.
            https://www.investor.bg/kriptovaluti...pazari-252118/
            Last edited by IvanTerziev; 18.12.2017, 13:35.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Няма да кешират.

              Ще купуват койни и ще си ги подаряват един на друг.

              На мене някой ако ми подари койни няма да ги продам веднага. Ще подходя прагматично и ще изчакам още да се надуе, до 27 000 - 28 000. Нека има малко тръпка.

              Но ако моментума замре и койните се юрнат надолу с едни 10-15%, ще ги разкарам.

              Каквото и да си говорим, играта на койни ме забавлява. На чужд гръб.
              Last edited by Money; 18.12.2017, 13:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                Абе сега предпразнично според вас хората ще кешират или ще влизат нови, какво мислите

                Суперче, да разбирам, че според теб кода на биткоин никой не го разбира и освен това, ти не го разбираш, но пък смяташ, че в него имало таймер
                Дали ще кешират или не не ме вълнува - гледам само графиките и опитвам по тях да отгатна къде ще върви цената. Всякакви новини само ми пречат и опитвам да не ги следя. Трендът за мен е на север и чакам да преминем 25К. След това очаквам сериозна корекция до около 16К. Всичко това, разбира се е ориентировачно и може да се промени - новата информация, която се появява може да промени таргетите.
                п.с. Как мислите, дали IOTA не се готви за ново рали? Според мен приключи с корекцията и предстоят цени от около 7-7.50 долара, ако не и нагоре. Почти винаги EOS и IOTA се движат заедно, така че няма да се изненадам и сега да стане така. Не е препоръка. Успехи!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                  Абе сега предпразнично според вас хората ще кешират или ще влизат нови, какво мислите

                  Суперче, да разбирам, че според теб кода на биткоин никой не го разбира и освен това, ти не го разбираш, но пък смяташ, че в него имало таймер
                  Според мен ще кешират, поне отчасти. Ама заради това може да им направят един хубав пъмп, че да ги хване яд, че са изпуснали и да се пускат след Нова година с нови сили Но пък някои ще се видят с няколко свободни дни, ще прочетат тук-там по нещо и може и да се пуснат. Ще видим.
                  Last edited by new_investor; 18.12.2017, 10:46.

                  Коментар


                  • Абе сега предпразнично според вас хората ще кешират или ще влизат нови, какво мислите

                    Суперче, да разбирам, че според теб кода на биткоин никой не го разбира и освен това, ти не го разбираш, но пък смяташ, че в него имало таймер

                    Коментар


                    • Money - не съм сгурен че регулацята ги е възпрепятствала да влязат, спящите портфейли са с твърде голяма стойност и основно съдържанието на койни е в тях. Мисля че са заложени и съм сгурен че правят опит да ги преразпределят с търговия извън спота..но ако има таймер в Китай като гръмне финансовата им система ще удари и Европа здраво.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Money - не може да се прогнозира и дори това което тиражират как няма да удари икономката като се срине е възможно да е невярно. Ако има банки и заеми срещу койни и ако банките са ги мултиплицирали тези заеми, в Китай тази мултпликация била над 10 пъти казват. Може и таймер да има в кода и веригата да се заключи на определена дата и час - софтуера въобще е с неясен никому код.
                        Ако говорим за истински банки, не вярвам. Те са най-строго регулираният бизнес (като изключим фармацията).

                        Иначе разни “борси” сигурно са мултиплицирали и са нещо като биткойн банки, но това не мисля, че е много страшно.

                        Коментар


                        • Money - не може да се прогнозира и дори това което тиражират как няма да удари икономката като се срине е възможно да е невярно. Ако има банки и заеми срещу койни и ако банките са ги мултиплицирали тези заеми, в Китай тази мултпликация била над 10 пъти казват. Може и таймер да има в кода и веригата да се заключи на определена дата и час - софтуера въобще е с неясен никому код.

                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Утре като се събудите ако Койна е под 17 500 - продавайте.

                            Само визионерите могат да държат и да се запасяват с още.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Това е че няма никакво инфо какво се случва та всички стари номера са позволени. Голяма част са кухи все още тоест не са продадени от китовете но с времето ако се задържи цената или расте съм склонен да вярвам че капитализацията ще става все по пълна с всички тези нови спекуланти. Предполагам една не малка част от спекуланти през 2017 са влезли на маржин все пак е по голяма тръпката този начин
                              Как можеш да прецениш кое е пълна капитализация? Няма как да го оцениш това чудо.

                              На марджин - не знам. Някой трябва да приеме койните като залог. И какъв марджин ще даде при тази волатилност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                600 млрд. ако няма взети големи кредити за “инвестиране” в тези “активи” не е достатъчно да ни докара криза. Но трябва да се гледат всичките койни заедно. Пък те не бяха ли вече 500 млрд.

                                Преразпределението между спекулантите не е опасно освен за тях самите.
                                Това е че няма никакво инфо какво се случва та всички стари номера са позволени. Голяма част са кухи все още тоест не са продадени от китовете но с времето ако се задържи цената или расте съм склонен да вярвам че капитализацията ще става все по пълна с всички тези нови спекуланти. Предполагам една не малка част от спекуланти през 2017 са влезли на маржин все пак е по голяма тръпката този начин

                                Коментар

                                Working...
                                X