IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Тази теория е абсолютно по Кейнс. Трябва да се чете.

    Хайман Мински и теорията за нестабилността на финансовата система много нашумя след кризата. Мински реално доразвива Кейнс и дори не го крие ами директно си го цитира на всяка втора страница.
    Ами Кейнс е посял една нестабилна финансова система. Съвсем логично е, когато някой се опитва да се пребори с този факт, да доразвива Кейнс. Иначе трябва да го отрекат и да минат на австрийската школа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
      В икономиката могат да бъдат прилагани теориите на Карл Юнг - за колективния ирационализъм.
      Тази теория е абсолютно по Кейнс. Трябва да се чете.

      Хайман Мински и теорията за нестабилността на финансовата система много нашумя след кризата. Мински реално доразвива Кейнс и дори не го крие ами директно си го цитира на всяка втора страница.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Чели са го, чели са го. И всички фиатни пари са ги покрили.
        Нищо не са чели. Само формулки подмятат, защото толкова могат. Формулките са залъгалка, с която лесно можеш да подмениш липсата на критична мисъл.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

          Мишо, ако си си забравил паролата на другия акаунт, пиши на админите да ти помогнат.

          За теб знаем, че си препрочитал Кейнс поне дваж, с един път трудно се затвърждават толкова много неверни клишета, които обичаш да проповядваш.
          Администраторът не можа да ми помогне.

          Коментар


          • Интересна е нервността, с която реагират банки и правителства спрямо биткойна. Да, добре, бил балон, бил виенско колело, бил на магарето големата работа - какво от това? Не стояло нищо зад него - а кой го надува този балон тогава, може би Евгени Минчев надува червени бузи предколедно? Биткойнът притежава всички характеристики на актив и е признат дори за спекулативен такъв от тези, които го ненавиждат. После твърдят, че зад този актив не стои нищо. Това е семантична раздвояване на мисълта - семантична шизофрения. Въздух бил. Зад въглеродните емисии какво стои? Защо може да се търгува с въглеродни емисии, а не може да се търгува с чист въздух?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              До сега не съм виждал някой да използва койните за нещо в реалния живот. Всички ги купуват само с цел бързо забогатяване.
              Единственото им реално приложение е да ги използват за откупи и изнудване заедно с крипто-вирусите.
              В началото на всяко откритие е така, да не би години след откриването на електричеството някой да го е използвал за нещо, сега дали на някой му пука как се движат електроните като ги използва. Е да де маса хора за умрели от токов удар.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                Неокейнсианството е кейнсианство-менте. Силно ме съмнява да са чели Кейнс. Но както и да е.
                Чели са го, чели са го. И всички фиатни пари са ги покрили.

                Коментар


                • До сега не съм виждал някой да използва койните за нещо в реалния живот. Всички ги купуват само с цел бързо забогатяване.
                  Единственото им реално приложение е да ги използват за откупи и изнудване заедно с крипто-вирусите.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                    Ама не спестяваш като си купуваш компютри, нали? Полезността няма много общо със свойството да съхранява стойност. Всички тези койни могат и да намерят приложение, но то няма да бъде като масово средство за разплащане, още по-малко пък алтернатива на златото.
                    До колкото разбирам, очаква се това да бъде среда за разплащания, нещо като операционна система.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      Неокейнсианството е кейнсианство-менте. Силно ме съмнява да са чели Кейнс. Но както и да е.
                      Мишо, ако си си забравил паролата на другия акаунт, пиши на админите да ти помогнат.

                      За теб знаем, че си препрочитал Кейнс поне дваж, с един път трудно се затвърждават толкова много неверни клишета, които обичаш да проповядваш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                        То и първите компютри бяха също пълна безсмислица, ама виж какво стана.
                        Ама не спестяваш като си купуваш компютри, нали? Полезността няма много общо със свойството да съхранява стойност. Всички тези койни могат и да намерят приложение, но то няма да бъде като масово средство за разплащане, още по-малко пък алтернатива на златото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                          Заради това хората звучат толкова ентусиазирани, заради вярата, че можем да направим един по-добър свят.
                          Последните подобни идеи по нашите ширини май бяха на Петър Дънов и на комунистите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                            Неолиберализмът е неокейнсианство. Той е производна на отказа на Кейнс от златото, зловеща производна. Не математическа, разбира се. Кейнс да не е по-светъл ум от Хюм и Рикардо? Или Хайек и Мизес? Кейнс е удобен за приложение във времена на тотална разруха, каквито са били след ВСВ, защото е необходим бърз растеж, неограничаван от парична котва. То и Джон Лоу е предизвикал бум при Луи14. И не си ме разбрал - аз не съм привърженик на формули в икономиката, защото математиката е фундаментална наука и е годна за приложение във фундаментални науки като физика, химия. В икономиката могат да бъдат прилагани теориите на Карл Юнг - за колективния ирационализъм.
                            Неокейнсианството е кейнсианство-менте. Силно ме съмнява да са чели Кейнс. Но както и да е.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                              Блокверигата има приложения, но засега само хипотетични. Единствените, които работят върху създаването на реално работещи блокчейн технологии нямат нищо общо със спекулата около 1300+ койни. Дори Етериум, който незнайно защо се претовари с пускането на една игричка за котенца, не се използва за нищо, за което уж е създаден, а именно смарт-контрактите. Ти да си чул за някой смарт контракт с приложение, различно от котенца и поредния токен за поредната безмеслена тъпня, която никога няма да види бял свят? Ако има такива, ще се радвам да ги видя, ама.....

                              Относно утопията съм напълно съгласен - блокверигата наистина засенчва всички утопии, но, подобно на тях, един ден ще свърши със сълзи и разочарования.

                              Само да уточня - не съм против биткойн, имал съм и пак ще имам един ден. Но останалите спекулативни хипер балони първо трябва да гръмнат и тогава ще се върна в играта.
                              То и първите компютри бяха също пълна безсмислица, ама виж какво стана.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                                ......Да речем в момента повечето неща които правят хората са абсолютно безмислени и свързани с преразпределение на вече произведените богатства. Когато криптовалутите навлязат на 100%, те ще извършват тази дейност почти изцяло автоматизирано... т.е. нещо което през по голямата част от историята е било "правено" от някой, вече ще е напълно автоматично. Което от своя страна ще промени изцяло финансовия баланс на цивилизацията.Мисля че дори най утопичните системи бледнеят пред блокверигата, за която вероятно ще ни трябва нов дял във философията. Според мен изобретяването на блокверигата е равностойно с откриването на "Философския камък" в химията или "отглеждането" на легендарната птица "Феникс" в биологията. Разбира се нашата наука не може да "произведе" нито едно от тези две неща... но блокверигата им е равностойна. Заради това хората звучат толкова ентусиазирани, заради вярата, че можем да направим един по-добър свят.
                                Блокверигата има приложения, но засега само хипотетични. Единствените, които работят върху създаването на реално работещи блокчейн технологии нямат нищо общо със спекулата около 1300+ койни. Дори Етериум, който незнайно защо се претовари с пускането на една игричка за котенца, не се използва за нищо, за което уж е създаден, а именно смарт-контрактите. Ти да си чул за някой смарт контракт с приложение, различно от котенца и поредния токен за поредната безмеслена тъпня, която никога няма да види бял свят? Ако има такива, ще се радвам да ги видя, ама.....

                                Относно утопията съм напълно съгласен - блокверигата наистина засенчва всички утопии, но, подобно на тях, един ден ще свърши със сълзи и разочарования.

                                Само да уточня - не съм против биткойн, имал съм и пак ще имам един ден. Но останалите спекулативни хипер балони първо трябва да гръмнат и тогава ще се върна в играта.
                                Last edited by fantasy_gt; 21.12.2017, 11:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X