IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В момента ситуацията не е много розова, биткойна може да се сурне и под 15500.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
      Това е емпиричен извод. Факт е, в Кения е същото. Само не знам при такава поголовна неграмотност по тези ширини, как се справят. Там интернетът е като див кон - за да го яхнеш, трябва да си махнеш ташаците.

      Причината е че криптовалутите не е нужно да ги разбираш, за да ги използваш... та заради това.

      Дори за някои по-неграмотни хора е по-лесно да ги разберат, защото не са им толкова промити мозъците... а в Кения и Зимбабве, вярата в "държавата" е равна на 0.


      Биткойн е направен да "вирее" и в хаос и в ред... вижте контраста Япония - Зимбабве.
      Last edited by Xman1; 21.12.2017, 10:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Може ли някой да открие колко лъжи има в една статия от която е този абзац ?
        "Търсенето на биткойн е в бум и в страни с нестабилна икономическа конюнктура и девалвираща валути, защото представлява сигурен начин да предпазиш парите си. В изстрадалото от катастрофалната стопанска политика на правителството си Зимбабве например един биткойн се търгува на умопомрачителните 26 000 долара."
        Това ми се струва доста манипулативно и май е за кафенето ...
        Досега не бях се изказвал толкова крайно...
        Това е емпиричен извод. Факт е, в Кения е същото. Само не знам при такава поголовна неграмотност по тези ширини, как се справят. Там интернетът е като див кон - за да го яхнеш, трябва да си махнеш ташаците.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
          ...и за капак бъкани с микроби.
          Това е най гнусното нещо на хартиените пари, не стига всичко друго, а разпространяват и болести. Банкнотите са едно от най мръсните неща, а нашите в БГ (особено ниските номинации), приличат на парцали. Сякаш колкото по изстрадал е народа, толкова по изстрадали са и банкнотите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
            Всъщност биткойните, ще се ползват предимно за ИТ услуги....и пици (евентуално, докато пицарите пуснат своята валюта), а водкойните ще ти потрябват, когато ти избие вода в банята.
            Ще се наложи на всяко кьоше да има "борси" за "валюти".
            Няма да се наложи. На крипто-идиотите така и не им дойде акълът, че тези измислици не стават за разплащания.
            Когато купуваш стоки и услуги с пари, няма оскъпяване от транзакцията.
            Ако ще купуваш нещо срещу койни, при всяка покупка ще трябва да плащаш, първо такса за транзакцията, второ разликата между курс купува/продава на продавача и трето ще плащаш косвено данъка върху криптосите.
            Даже и насила не могат да накарат населението да използва криптосите вместо пари.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              И сега сериозно: Как си представяш свят, в който дори да махнем националните валути (а това е на практика невъзможно) биха съществували 1300-2000-3000-5000-10000 вида дигитални токени?
              Трудно ми е да си представя какво точно ще се случи, защото промяната ще е много голяма. Криптовалутите вероятно ще изменят света до такава степен, че ще бъде непознаваем от днешна гледна точка. Да речем в момента повечето неща които правят хората са абсолютно безмислени и свързани с преразпределение на вече произведените богатства. Когато криптовалутите навлязат на 100%, те ще извършват тази дейност почти изцяло автоматизирано... т.е. нещо което през по голямата част от историята е било "правено" от някой, вече ще е напълно автоматично. Което от своя страна ще промени изцяло финансовия баланс на цивилизацията. Мисля че дори най утопичните системи бледнеят пред блокверигата, за която вероятно ще ни трябва нов дял във философията. Според мен изобретяването на блокверигата е равностойно с откриването на "Философския камък" в химията или "отглеждането" на легендарната птица "Феникс" в биологията. Разбира се нашата наука не може да "произведе" нито едно от тези две неща... но блокверигата им е равностойна. Заради това хората звучат толкова ентусиазирани, заради вярата, че можем да направим един по-добър свят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                Защо се ограничаваш с десетки хиляди???
                Хората по света в момента са над 9 милиарда!
                Защо всеки да си няма собствена валЮта?
                Ми то сега не е ли така бе, секи си има в джоба собствена валута с различни картинки, цифрички, нюанси, материали, нови стари и за капак бъкани с микроби.

                Коментар


                • Може ли някой да открие колко лъжи има в една статия от която е този абзац ?
                  "Търсенето на биткойн е в бум и в страни с нестабилна икономическа конюнктура и девалвираща валути, защото представлява сигурен начин да предпазиш парите си. В изстрадалото от катастрофалната стопанска политика на правителството си Зимбабве например един биткойн се търгува на умопомрачителните 26 000 долара."
                  Това ми се струва доста манипулативно и май е за кафенето ...
                  Досега не бях се изказвал толкова крайно...
                  Last edited by Protokol; 21.12.2017, 10:16.
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Всъщност биткойните, ще се ползват предимно за ИТ услуги....и пици (евентуално, докато пицарите пуснат своята валюта), а водкойните ще ти потрябват, когато ти избие вода в банята.
                    Ще се наложи на всяко кьоше да има "борси" за "валюти".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                      Защо се ограничаваш с десетки хиляди???
                      Хората по света в момента са над 9 милиарда!
                      Защо всеки да си няма собствена валЮта?
                      Бъди реалист, щото има ограничения - не може всеки туземец да си направи валута ... в близко бъдеще най-много 1 млрд. ще разбират от програмиране
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                        .....

                        Професор Каро би се гордял от висините, до които е стигнала неговата теория за "чистотата" в инвестирането.


                        И сега сериозно: Как си представяш свят, в който дори да махнем националните валути (а това е на практика невъзможно) биха съществували 1300-2000-3000-5000-10000 вида дигитални токени?
                        Защо се ограничаваш с десетки хиляди???
                        Хората по света в момента са над 9 милиарда!
                        Защо всеки да си няма собствена валЮта?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                          Подпират се една друга... дори когато са "врагове"... а някой разправяше, че една щяла да изяде всички.
                          Ако има някаква логика в съществуването и оцеляването на биткойн, то тя е, че тази "валута" един ден може да измести традиционните убежища за съхранение на богатство.


                          Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          Това което се случва при криптовалутите е много различно от това което се случва при компаниите например, които се изяждат една друга, докато не остане само една.
                          Инвестирането в истински компании май не ти е силната страна.

                          Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          Тук всичко тръгна от Биткойн, сега са 1300 монети, всяка със своя съдба и движение, но в никакъв случай Биткойн или коя да от големите, не "изяжда" малките и не им отнема стойност. Дори може да се каже, че големите монети придават повече стойност на малките, като ги "издърпват" нагоре.
                          Професор Каро би се гордял от висините, до които е стигнала неговата теория за "чистотата" в инвестирането.


                          И сега сериозно: Как си представяш свят, в който дори да махнем националните валути (а това е на практика невъзможно) биха съществували 1300-2000-3000-5000-10000 вида дигитални токени?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                            Не е мъртъв. Просто нео-либерализмът, либертарианството и фанатичната вяра в мъдростта на пазара са политическа платформа, която се крие зад псевдо доказателства с формули. Мейнстрийм икономиката има сериозен проблем с реалността, която отказва да следва бутафорните математически доказателства.

                            Не е случайно това, че напоследък Нобеловата награда за икономика се дава предимно на психолози.
                            Неолиберализмът е неокейнсианство. Той е производна на отказа на Кейнс от златото, зловеща производна. Не математическа, разбира се. Кейнс да не е по-светъл ум от Хюм и Рикардо? Или Хайек и Мизес? Кейнс е удобен за приложение във времена на тотална разруха, каквито са били след ВСВ, защото е необходим бърз растеж, неограничаван от парична котва. То и Джон Лоу е предизвикал бум при Луи14. И не си ме разбрал - аз не съм привърженик на формули в икономиката, защото математиката е фундаментална наука и е годна за приложение във фундаментални науки като физика, химия. В икономиката могат да бъдат прилагани теориите на Карл Юнг - за колективния ирационализъм.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                              Мерси! Бъдещето изглежда е на монетите, преливат една в друга и се тикат нагоре.
                              Подпират се една друга... дори когато са "врагове"... а някой разправяше, че една щяла да изяде всички. Ето Биткойна пак тръгна нагоре. (предполагам ми прави "на пук" на мен)

                              Това което се случва при криптовалутите е много различно от това което се случва при компаниите например, които се изяждат една друга, докато не остане само една. Тук всичко тръгна от Биткойн, сега са 1300 монети, всяка със своя съдба и движение, но в никакъв случай Биткойн или коя да от големите, не "изяжда" малките и не им отнема стойност. Дори може да се каже, че големите монети придават повече стойност на малките, като ги "издърпват" нагоре.

                              Коментар


                              • Мерси! Бъдещето изглежда е на монетите, преливат една в друга и се тикат нагоре.

                                Коментар

                                Working...
                                X