IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хиксман, това “предимство”, че т.нар. криптовалути нямат нищо общо с нищо в реалния свят не е никакво предимство. Хората могат много бързо да си променят мнението за цената му, както и става, при това без грам логика.

    Именно това прави крипто”валутата” инструмент за чиста спекулация.

    Хората искат пари, които са точно обратното на това.

    Който иска да спекулира - има акции, има джънк облигации, има деривати, има ВИКС, рулетка, тото.
    Last edited by Money; 27.02.2018, 17:06.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Сега - като разсъждавам - осени ме един вид така да се каже: прозрение.

      Аз мисля - че може би най-секси ще е: криптовалута, базирана на златце - един вид - зад всяка единица криптовалутка стои един грам или една тройунция жълтичко. Търгувайки или пазарувайки с криптовалутката все едно търгуваш със златцето - и двете са обменими едно в друго, отчасти - например само на цели единици (т.е. минимум един цял криптос). Общото между едното и другото е - че са теоретически почти безкрайно делими - но чрез криптовалутите златцето ще е делимо повече, отколкото е реално таковата - щото е малко неудобно да разнасяш някакви молекулки - по 0.00001 грама златце.


      Идеята криптовалутите да се "връзват" към каквото и да било физическо или материално нещо не е добра... защото материята във вселената е почти неограничена... т.е. ако цената нарастне достатъчно, ще може да се изкопае повече злато и то ще се обезцени, както вече се е обезценявало през времето. Криптовалутите имат предимство пред кое да е материално нещо, защото са ограничени математически... т.е. няма никакво значение колко е развита цивилизацията... няма вариант за "технологично чийтване"... дори да имаш най-великите технологии във вселената, си ограничен от чиста математика. Образно казано ако утре дойдат едни супер развити извънземни, те ще могат да предложат всеки един друг ресурс в почти неограничени количества... с изключение на крипто. Разбира се те могат да изкарат по-мощни миньори от нашите и да "завземат" изцяло миньорския бизнес, но няма да могат да "напечатат" повече от 21 милиона Биткойна. Това е голямата сила на крипто която повечето хора не осъзнават, и вероятно скоро няма да осъзнаят. Крипто не е необходимо да са вързани към каквото и а било, защото те са "еталона" по който ще се измерва всичко останало.

      Разбира се това в момента не е така, но времето е съюзник на криптовалутите и те неминуемо ще се докажат, пред всичко останало, както на теория така и на практика.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Всъщност забавното е че при криптото има всички условия обезпечението да е справедливо - т.е. собственият труд и произведени блага, без централен курс, контрол, машинации. Когато има свободен пазар и конкуреция, цените са справедливи и НИСКИ. Самото обезпечение в традиционния му вид се обезсмисля. Искаш "пари"? Изработи си ги!
        Наистина ли наричаш работа....пилеенето на енергия и закупуването на хардуер...който да пилее енергия решавайки безмислени математически задачи с цел копаенето на дигитална валута?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Сега - като разсъждавам - осени ме един вид така да се каже: прозрение.

          Аз мисля - че може би най-секси ще е: криптовалута, базирана на златце - един вид - зад всяка единица криптовалутка стои един грам или една тройунция жълтичко. Търгувайки или пазарувайки с криптовалутката все едно търгуваш със златцето - и двете са обменими едно в друго, отчасти - например само на цели единици (т.е. минимум един цял криптос). Общото между едното и другото е - че са теоретически почти безкрайно делими - но чрез криптовалутите златцето ще е делимо повече, отколкото е реално таковата - щото е малко неудобно да разнасяш някакви молекулки - по 0.00001 грама златце.
          Добре)))

          А кво става като изкопаят да кажем следващия месец още 1 тон злато? Пада ли валутата? И спрямо кое пада? Или се вдига..и спрямо кое се вдига?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Iv-max - драго ми е да те "видя" отново

            Ами че нали точно това са биткойнчетата, лайткойнчетата и всички уважавани криптовалути - те са по дефиниция краен брой и не може да се копат безконтролно. Няма контрол кой ще ги добие - но има контрол КОЛКО ще бъдат добити - и то контрол, който не се влияе от нито един жив човек.

            Инфлацията на простите пари може да е контролирана, но може и да не е - и това е извън властта и на хората, и на математиката.

            Разменен курс? Защо зеленото да е в основата на? Сам знаеш, че някога "световната валута" е бил британският паунд. Защо в бъдеще да не е биткойнът? Дори не е нужно той да се използва ного-ного - както и килограместият еталон в Париж никой не го ползва за да си отмери кило компири.

            Да, всеки може да си измисли виртуална валута... но ако тя не бъде приета от достатъчно голям брой хора, значи само си е играл. Има десетина може би криптоси, които се признават от всички криптаджии.

            Виждам - че почти всички правите тази грешка - мислите по инерция - изчислявате всичко в зелено. И преди много съм се борил с това закостеняло убеждение - но относно златцето - и съм се мъчил да ви внуша - че щом златцето е реален актив, а зеленото е безконтролно печатаемо, то значи 1 грам златце струва точно 1 грам златце.

            Не казвам, че процесът ще е лесен. Той трябва да преодолее бясната съпротива на централните бамки, които виждат мошшшшеничеството си че се срива - а и на хорският навик.... но процесът вече върви.

            Иване - за паралелна реалност ли говориш?

            Тодоре - акциите са по-истински пари по съдържанието си - и то не е обвързано с инфлация или дефлация. Разбира се - ако са на могъщи компании с реални активи. И за да не играят ролята на пари - проблем са основно ного големият им брой и липсата на еталон между тях.... вече и транзакцията им не е толкова затруднена. И друго - ако акциите са пари, в какво ще си плащат дивидентите?
            Ами Императоре не си прав)))

            Не са краен брой криптовалутите. Или поне никой не им знае края)) Теоритично е краен брой - практически не.
            Освен това..неясния краен брой е по скоро минус от колкото плюс поради невъзможността да се определеи стойността еднозначно.
            Не казвам че долара трябва да е в основата...на квото и да е...пример беше това. Може да е в бъдеще китайския юан.
            Наистина не искам да влизам в дълбочина...за крайния брой.
            Освен това не е възможно в целия свят да се използва само една дигитална валута поради елементарния факт че тя няма как да е достатъчна за всички хора чисто количественно. Ако има повече от една....тогава няма да има проблем да има още 100. Тая работа с признаването е относителна. Днеска признават биткойна - утре им писва и признават неткойна.... Пак акзвам няма как да се определеи СТОЙНОСТТА на коя да е дигитална валута. Това е проблема. И следващия проблем че сериозните и курсови разлики с другите валуи поради неясна стойност ще я правят много воалитна а НИКОЙ не иска да притежава като ежедневно платежно средство воалитна валута. Ако утре еврото почне да мърда всеки ден с 5 % ти ще си купиш ли евро да го държиш? Освен ако не смяташ че всеки ден ще е нагоре с 5 %.. Може да си спомниш обезценката на лева в България....може да си спомниш що всички искаме валутен борд например...сега.
            Теорията ти, колкото и справедлива да ти се вижда, че нещо ще замени конвенционалните валути които са подкрепени от централните банки...без значение дали са дигитални е абсолютно невъзможна да се превърне в реалност поради причина че банките няма да могат да провеждат парична политика. Т.е да влияят на икономиката...предлагането на пари...лихвени проценти и т.н. Ако сега ти се вижда лошо...при липсата им ще стане...влакче на ужасите. Всеки ден като се събудиш може или да си милионер или да си фалирал, или ако днеска си милионер утре пък може да си фалирал, преувеличено разбира се

            Всички говорят за дигиталните валути САМО по една причина. Щото скочиха десетки хиляди проценти за 1 година. Ако ти смяташ че скочиха 10 хиляди процента щото света изведнъж е осъзнал че е открил велкия ГРАЛ....значи...помисли за обратния вариянт...за да може някой да повярва че е открил великия грал и да "ИНВЕСТИРА" в него, е необходимо валутите да скочат 10 хиляди процента ))

            Коментар


            • Къси.

              Коментар


              • Една идея остава до пробива.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Ако държиш да скъсиш, почвай Лайткойна. Временно.
                  Оше не виждам сигнал за къси. Те ще тръгнат колективно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                    Засега съм дълъг, като му дойде времето ще скъсявам.
                    Ако държиш да скъсиш, почвай Лайткойна. Временно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                      Още малко въображение де, не може ли златцето и фиятните пари да са обезпечени с биткоинченца напримерно. Така всичко си идва на мястото.
                      Всъщност забавното е че при криптото има всички условия обезпечението да е справедливо - т.е. собственият труд и произведени блага, без централен курс, контрол, машинации. Когато има свободен пазар и конкуреция, цените са справедливи и НИСКИ. Самото обезпечение в традиционния му вид се обезсмисля. Искаш "пари"? Изработи си ги!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Ти още ли мислиш за къси бре? Айде, че проби $10 000 - нагоре
                        Засега съм дълъг, като му дойде времето ще скъсявам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                          Щом има има такова разминаване на мнения значи има НЕЩО, засега биткойна се държи перфектно. Тръгна да тества канала а щом има канал той трябва да бъде пробит рано или късно.
                          Ти още ли мислиш за къси бре? Айде, че проби $10 000 - нагоре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Сега - като разсъждавам - осени ме един вид така да се каже: прозрение.

                            Аз мисля - че може би най-секси ще е: криптовалута, базирана на златце - един вид - зад всяка единица криптовалутка стои един грам или една тройунция жълтичко. Търгувайки или пазарувайки с криптовалутката все едно търгуваш със златцето - и двете са обменими едно в друго, отчасти - например само на цели единици (т.е. минимум един цял криптос). Общото между едното и другото е - че са теоретически почти безкрайно делими - но чрез криптовалутите златцето ще е делимо повече, отколкото е реално таковата - щото е малко неудобно да разнасяш някакви молекулки - по 0.00001 грама златце.
                            Още малко въображение де, не може ли златцето и фиятните пари да са обезпечени с биткоинченца напримерно. Така всичко си идва на мястото.

                            Коментар


                            • Сега - като разсъждавам - осени ме един вид така да се каже: прозрение.

                              Аз мисля - че може би най-секси ще е: криптовалута, базирана на златце - един вид - зад всяка единица криптовалутка стои един грам или една тройунция жълтичко. Търгувайки или пазарувайки с криптовалутката все едно търгуваш със златцето - и двете са обменими едно в друго, отчасти - например само на цели единици (т.е. минимум един цял криптос). Общото между едното и другото е - че са теоретически почти безкрайно делими - но чрез криптовалутите златцето ще е делимо повече, отколкото е реално таковата - щото е малко неудобно да разнасяш някакви молекулки - по 0.00001 грама златце.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                                Добре, в какво да смятаме цената на Биткойна? Ако я обърна в петрол, имоти или памперси - пак е поевтинял 3 пъти за месец. Караш в насрещното и коригираш, че хиляди карат в насрещното. Всички други стоки наедно с $ поевтинели, само Биткойн бил пазил цена... това е абсурдно. Ако си държан в пещера и сега излизаш - ще те разбера.

                                Каква паралелна реалност - като се претовари Биткойн инфраструктурата и само най-щедрите комисионни минават. Другите влизат в графата непотвърдени транзакции. И още не е станал кеш, освен това е много далеч от кеш. Още по освен това - и тия, дето го ползваха за кеш се отказват от него. Плащаш и палиш свещи да ти мине трансфера... Дори не знам какво се случва, като влезе в небитието. Толкова абсурдна е цялата работа, че дори не ми се рови да проверя как точно седят нещата.
                                https://bitcoinborsa.bg/2017/11/12/%...A%D0%B8%D0%B8/
                                Интересно - как в случая изчисляваш цената на слузта или памперсите? Ти - вместо зеленото само по себе си - изчисляваш биткойнченцето в... стоки с цени в зелено - ами то е съвсем тоже същото.

                                Аз ти разбирам идеята - и съм по-съгласен с тебе, отколкото мислиш, затова ти казах, че трябва да се преодолее огромната инерция на обществото - и за това ще са нужни години... но началото вече поставено е.

                                Защо не кажеш: "От декември до сега зеленото поскъпна спрямо Биткойнът с около 48%"?

                                Сам аз - защото и аз съм таковата - гледам цената на биткойнченцето, лайткойнченцето, дашчето, етерчето, рипълченцето, кученцето и т.н. в зеленички - но аз поне осъзнавам атавистическото в случая.

                                Както казах ногократно - няма да е бръз и лесен процес.
                                Last edited by Императорът; 27.02.2018, 15:05. Причина: Ъръмчх.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X