IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

    За машините поне нямам илюзии, но малко ме притеснява как се отразява спирането на ток и интернет, предвид услугите на някои местни доставчици. А доколкото заемите, ако някой веше взел заем преди 5 години и го беше вложил целия в биткойн, сега нямаше да го жалим Аз доста съжалявам, че не си взех през 2009-2010, но като се сетя за историята с двете пици доста се успокоявам, а и щях да съм излязъл много преди цената да стигне 10к.

    Ако нещата продължават така, скоро всички ще се чувстваме така, като този с 2-те пици.

    Все пак ако приемем, че не се случи корекция и нещата продължават така, очаквам конкуренция с Уолстрийт в съвсем скоро време... т.е. хората ще започнат да продават акции за да купуват крипто. Дори само 1% от Уолстрийт да влезе в крипто, може да се очаква 10-кратен скок дори при тези цени. Но това е твърде фантастичен вариант, според мен е много по-вероятно да се случи корекция.


    П.С. За хората които в момента виждат за първи път крипто... по добре стойте на страна, отидете в някоя друга тема. В крипто определено можете да изгубите много пари... със сигурност ще си изгубите парите. Сега не е момента за инвестиция.
    Last edited by Xman1; 29.11.2017, 17:35.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



      Мисля че хората трябва да започнат да продават в момента. Наистина този растеж изглежда прекалено голям... просто $10к беше предела. Всеки който купува Биткойн в момента да не се сърди, ако цената се срути на $2к - $3к .

      Според мен има реална опасност от голяма корекция.


      П.С. Аз съм един от най големите крипто оптимисти по принцип. Мнението ми не е съвет към никой за нищо.
      +
      И аз още сутринта го написах. Неминуемо ще има корекция и то жестока след такъв як ЪП!!!
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Това хубаво, но като ги гледам, повечето хора са далече от този етап... а и повечето в днешно време нямат пари за инвестиране а имат заеми.

        Освен това имат някаква наивна представа за миньорстването и ме питат редовно, дали с лаптопите си могат да изкопаят "милиони". Като им кажа какви МАШИНИ им трябват и се отказват мигновено.
        За машините поне нямам илюзии, но малко ме притеснява как се отразява спирането на ток и интернет, предвид услугите на някои местни доставчици. А доколкото заемите, ако някой веше взел заем преди 5 години и го беше вложил целия в биткойн, сега нямаше да го жалим Аз доста съжалявам, че не си купих през 2009-2010, но като се сетя за историята с двете пици доста се успокоявам, а и щях да съм излязъл много преди цената да стигне 10к.
        Last edited by Abnell; 29.11.2017, 17:32.

        Коментар


        • "easy come - easy go"
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            Мисля че хората трябва да започнат да продават в момента. Наистина този растеж изглежда прекалено голям... просто $10к беше предела. Всеки който купува Биткойн в момента да не се сърди, ако цената се срути на $2к - $3к .
            +++

            Коментар


            • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
              С това нездравословно темпо на ръст на обменния курс, някой ще яде дървото скоро. По принцип нямам нищо против глупаците да страдат, но е нечовешко някак... Опасявам се, че след един срив, доверието към криптосите ще бъде ликвидирано за дълъг период от време, ако не и завинаги. Кой знае, може и това да е целта. $10к за 5 години щеше да е ОК, но $10к за 5 месеца е проблем..


              Мисля че хората трябва да започнат да продават в момента. Наистина този растеж изглежда прекалено голям... просто $10к беше предела. Всеки който купува Биткойн в момента да не се сърди, ако цената се срути на $2к - $3к .

              Според мен има реална опасност от голяма корекция.


              П.С. Аз съм един от най големите крипто оптимисти по принцип. Мнението ми не е съвет към никой за нищо.
              Last edited by Xman1; 29.11.2017, 17:20.

              Коментар


              • Неволно всички признават, че нещо НЕ Е НАРЕД, просто като изразяват цената/"повишението" или "печалбата" от койни в.....USD.
                Ако погледнете "двойката" биткойн(или друг койн)/венецуелски боливар не би ви хванало, чак толкова страх. ...има още мегдан

                Коментар


                • Bitcoin Is Making People Rich All Over Europe

                  Bitcoin Will Make Many More Millionaires Before Diving

                  Коментар


                  • С това нездравословно темпо на ръст на обменния курс, някой ще яде дървото скоро. По принцип нямам нищо против глупаците да страдат, но е нечовешко някак... Опасявам се, че след един срив, доверието към криптосите ще бъде ликвидирано за дълъг период от време, ако не и завинаги. Кой знае, може и това да е целта. $10к за 5 години щеше да е ОК, но $10к за 5 месеца е проблем..

                    Коментар


                    • Като гледам графиките на криптосите все повече ми заприличват на ски щанца Да се приготвим за зимните спортове . Вярно ще излезне твърдението, че идиотите никога не свършват . За почитателите, за да ги окуража - наистина се пише история в момента, но не може да се каже дали е с холандски бекграунд или друг . Много е важен тайминга - кога по едрите държатели ще решат, че е момента да кешират - така че наблюдавайте размера на буфера в ляво , че после ЛАВИНАААААА .....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                        Една от "критиките" към Биткоина бе че са му скъпи транзакциите, сега вече и тя отпада.
                        Да видим какво ще измислят критикарите на нейно место?

                        Скъпи са ако се използва вместо пари... ако се използва като злато и диаманти са дори много евтини. Я си представи един тон злато ако трябва да транспортираш, какви пари ти трябват за транспорт и охрана... а 1 тон диаманти... а един тон (несъщесвуващ супер скъп елемент).... и тн. т.е. ако 1 биткойн стане 1 милион или 1 милиард... какво значение има, че 1 транзакция ще е 1000 долара примерно?!

                        Дали аз лично одобрявам това... не го одобрявам, но хората явно искат дигитално злато... а Биткойн има свойството да бъде това което хората поискат.... хммм... да не сме открили философския камък... да му се невиди... някога химиците толкова много са се мъчили... ей го на и това открихме.

                        Мисля че до края на 21-ви век цивилизацията ни ще стане неразпознаваема, за по-ранен наблюдател.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          ...
                          Ти да не си мислиш че с всякакви ASIC-и става, трябва да са по най модерната 16nm технология, иначе просто забрави.
                          Това е висшия пилотаж у хардуера, иначе да се бях хванал сам. Иска и сериозна лаборатория.
                          Ама...

                          Ако мислиш “сразен съм”, сразен си.
                          Ако мислиш “ не смея”, не смееш.
                          Ако казваш “бих искал”, но си мислиш “не мога”,
                          просто няма как да успееш.

                          Ако мислиш, че губиш, ”загубен си”
                          ще ти каже светът без упойка -
                          успехът се крие в твоята воля
                          и е в умствената ти настройка.

                          Ако мислиш “назад съм”, назад си,
                          който мисли високо, не пада.
                          Просто трябва да бъдеш напълно уверен
                          щом си тръгнал да дириш награда.

                          Не най-силният, нито най-бързият
                          обезателно грабват залога,
                          но човекът, който печели играта
                          е тоз, който мисли “АЗ МОГА”.

                          Приписват го на:
                          Иван Вазов
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                            Е то вече какво значение има и $100 за транзакция е малко... на фона $11 000 за единична бройка... пък който иска за семки и бонбонки... криптоси бол.... при Етера транзакцията е 4- 5 цента, при Даш същата работа.
                            Една от "критиките" към Биткоина бе че са му скъпи транзакциите, сега вече и тя отпада.
                            Да видим какво ще измислят критикарите на нейно место?

                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              Толкоз ли няма хардуеристи в България, да си спретнем една манифактура... Поне предния път като рових ASIC чиповете бяха достъпни и евтини. Сигурен бизнес за милиони!

                              Забрави го това... как ще се вместиш пред Битмайн във фабриката за чипове?! Защо мислиш, че има излишен капацитет за ASIC чипове... а и нали хората още не вярват в криптореволюцията.... никой не иска да рискува с допълнителни мощности. То нещата са толкова сериозни, че Японците се готвят сами да си ги произвеждат... ако имаше свободен капацитет, защо да не го използват?! Мисля че отново не си наясно с нещата и приличаш на познатите ми които искат да "копаят" с лаптопи.

                              Ти да не си мислиш че с всякакви ASIC-и става, трябва да са по най модерната 16nm технология, иначе просто забрави.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                                Междудругото, прави ми впечатление че с всеки изминал ден намаляват таксите за превод! Днешната транзакция е с такса 0,018%. Понеделнишката такса, за абсолютно същото количество Биткоин 0,021% и двете такси на фона на това което беще преди 4-5 месеца са нищожни.
                                Ама кой ти гледа покрай Еуфорията с Цената!!!
                                Е то вече какво значение има и $100 за транзакция е малко... на фона $11 000 за единична бройка... пък който иска за семки и бонбонки... криптоси бол.... при Етера транзакцията е 4- 5 цента, при Даш същата работа.


                                На мен лично идеята за "дигитално злато" не ми харесва, но след като хората искат "дигитално злато"... имат го. Ще има и "дигитален кеш"... в лицето на някоя от другите.

                                Коментар

                                Working...
                                X