IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    . Криптовалутите са последствие от възникнал проблем с фиатната система, а не причина.
    Да,но те/сегашните криптоси/ не изчистват нито един от проблемите с парите."Печат" се на поразия,нямат покритие,позволяват да се извършват сделки "мръсни сделки" ,крадат се...и много други недостатъщи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

      Със сигурност в бъдеще ще има криптовалути,но не и сегашните.Те не отговарят на нито един признак за валута.Сегшните са като лагерни колички пред болид от Формула 1.
      Имай в предвид, че не само скороста е от значение. Това на какво "отговарят" според "експертите" няма значение, това е още един признак, защо старата система започва не работи и защо се появиха криптовалутите. Криптовалутите са последствие от възникнал проблем с фиатната система, а не причина.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        Ако беше пирамида, разбирам хлопват кепенците и край, но криптосите не са пирамида (има и такива които са пирамида, но те са отделен случай). Няма "кой" да "хлопне кепенците", може цикъла да е по дълъг, примерно цената да се задържи 2 - 3 години ниска и народа да "забрави"... но после отново ще се върнат с "гръм и трясък", просто защото нямат алтернатива. Разбирам да имаше алтернатива, тогава можеше да се спори, но нямат. Остарялата фиат система, не е алтернатива и това е ясно на всички. (дори на част от защитниците на старата система).
        Обясни ако обичаш,кои криптоси са пирамида и как разбираш кои криптоси стават и кои не?Защото всички криптоси са най-просто поредица от символи.Бъркате тотално технологията на блокчейна с криптосите.Това е все едно да кажеш,че ядрените бомби са полезни и необходими,защото ядрените централи дават най-евтината енергия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          И аз те уважавам много, за компетентността ти относно криптовалутите
          и за младежкия ентусиазъм на либертарианец - анархист
          Но моето житейско битие ми определя друго съзнание
          И банките в Европа са "малко" по-различни от тези в Русия и България

          Между другото, във Франция забраниха плащания с банкноти на повече от 1000 евро.
          Но курса на биткойните не подскочи нагоре
          Ако се опитам да платя някъде с банкнота от 500 евро, веднага викат полицията
          Прави са, затрудняват "малко" ъндерграунда

          В падането на курсовете на крипто-валутите ти виждаш заговори.
          Аз виждам, че:
          • подмамените за бърза печалба разбират вече, че не всеки печели на борсата
          • миньорите разбират, че няма смисъл да купуват нов хардуер при падащи цени и гасят копачките
          Страшното ще е, когато всички разберат това
          Миньорите са го разбрали, защото преди всяка разпродажба на копачки Bitmain приключваше за секунди и/или сайта им блокираше поради огромния интерес.
          Сега трудността пада, а страхотните евтини копачки за 28 TH/s с фантастичните 7 nm процесори събират прах по рафтовете
          https://shop.bitmain.com/product/det...31prWuuVTy0738

          Съгласен съм до някъде с това което си написал, но не мога да направя връзката, как това ще доведе до цена 0 и до изчезването на всички криптоси ?!

          Миньорите които не могат да печелят, просто ще спират поетапно копачките докато трудноста не падне на ниво на което отново да са на печалба. Спекулантите ще "разтоварят" и после какво ще правят?! Ще се откажат от криптосите ли?!... едва ли. Ще се върнат и пак ще "напомпат" цената до "незапомнени висини"... после цикъла се повтаря и така. Ако беше пирамида, разбирам хлопват кепенците и край, но криптосите не са пирамида (има и такива които са пирамида, но те са отделен случай). Няма "кой" да "хлопне кепенците", може цикъла да е по дълъг, примерно цената да се задържи 2 - 3 години ниска и народа да "забрави"... но после отново ще се върнат с "гръм и трясък", просто защото нямат алтернатива. Разбирам да имаше алтернатива, тогава можеше да се спори, но нямат. Остарялата фиат система, не е алтернатива и това е ясно на всички. (дори на част от защитниците на старата система).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            barbarone

            За последно само да кажа, че ако в света всичко беше "наред", крипто никога нямаше да се появи, защото нямаше да има смисъл от него.

            Между другото, изчезването и ограничаването на парите кеш, само ще засилят влиянието на криптовалутите.
            Със сигурност в бъдеще ще има криптовалути,но не и сегашните.Те не отговарят на нито един признак за валута.Сегшните са като лагерни колички пред болид от Формула 1.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
              barbarone
              Уважавах те много, но малко ми падна в очите с последните си изказвания.
              ...
              За последно само да кажа, че ако в света всичко беше "наред", крипто никога нямаше да се появи, защото нямаше да има смисъл от него.
              Между другото, изчезването и ограничаването на парите кеш, само ще засилят влиянието на криптовалутите.
              И аз те уважавам много, за компетентността ти относно криптовалутите
              и за младежкия ентусиазъм на либертарианец - анархист
              Но моето житейско битие ми определя друго съзнание
              И банките в Европа са "малко" по-различни от тези в Русия и България

              Между другото, във Франция забраниха плащания с банкноти на повече от 1000 евро.
              Но курса на биткойните не подскочи нагоре
              Ако се опитам да платя някъде с банкнота от 500 евро, веднага викат полицията
              Прави са, затрудняват "малко" ъндерграунда

              В падането на курсовете на крипто-валутите ти виждаш заговори.
              Аз виждам, че:
              • подмамените за бърза печалба разбират вече, че не всеки печели на борсата
              • миньорите разбират, че няма смисъл да купуват нов хардуер при падащи цени и гасят копачките
              Страшното ще е, когато всички разберат това
              Миньорите са го разбрали, защото преди всяка разпродажба на копачки Bitmain приключваше за секунди и/или сайта им блокираше поради огромния интерес.
              Сега трудността пада, а страхотните евтини копачки за 28 TH/s с фантастичните 7 nm процесори събират прах по рафтовете
              https://shop.bitmain.com/product/det...31prWuuVTy0738
              Last edited by barbaron; 27.11.2018, 13:36.

              Коментар


              • barbarone

                Уважавах те много, но малко ми падна в очите с последните си изказвания.

                Крипто няма как да изчезне, защото хората винаги ще искат да разполагат с парите си. Парите в банката са пари под условие, те реално не са твои. Банката по всяко време може да си измисли причина да ти ги блокира, държавата също. Ти реално нямаш никакъв начин да се бориш с каква да е несправедливост от страна на нечестен служител/служители в тия институции. (е можеш да ги съдиш, но тръгваш по спиралата на корумпетата, те именно това искат, още повече разходи за теб) . Иначе тия институции са много силни и щеше сигурно да е "рай на земята", ако не бяха пълни с корумпирани хора. Да не говорим, че корумпетата се натискат 2 пъти по силно от нормалните хора да са в някоя "институция" и да "колят и бесят" нормалните хора от нейно име... всичко това в името уж на "справедливостта и благоденствието" .... т.е. личния им интерес.

                Иначе същите тия хора ни обясняват как живеем в свободна и демократична система, но гледат по всякакъв начин да ограничават свободата на хората с най различни закони... уж пак за тяхно добро.

                Поради гореизброените причини крипто ще го има, поне докато съществуват гореизброените несправедливости, ако те по някакъв начин изчезнат и крипто ще изчезне, защото няма да има полза/смисъл от него.

                Вариантите за това което се случва в момента са общо взето два... единия вариант е същите спекуланти които "напомпаха" цената до $ 20 000 в момента излизат... а другия вариант е скрита неформална атака от държави и банки.

                За последно само да кажа, че ако в света всичко беше "наред", крипто никога нямаше да се появи, защото нямаше да има смисъл от него.

                Между другото, изчезването и ограничаването на парите кеш, само ще засилят влиянието на криптовалутите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  сигурно много шуми , но да ти кажа честно чуден калорифер става от това за зимните месеци.
                  ако включиш една духалка киловат и половина без да я гасиш един месец ще ти изгори 1MW или около 200 кинта инженерно...
                  а това чудо си назад само 18$
                  ако му се направи някакво пичовско охлаждане с голям радиатор става една мног интелигентна печка
                  но както каза бай марин напролет ще имаш една много скъпа печка.
                  Както ти писах вчера, това чудо зависи много от
                  • курса на биткойните
                  • трудността на хеширане
                  Завъртях днес колелото на рулетката и вече "това чудо" губи 21.31 долара, а не 18
                  https://www.cryptocompare.com/mining...iningPoolFee=1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    МОДЕРАТОРЕ, ще питам твоя началник защо и тези обиди не са изтрити.
                    Според мен е защото не разбираш същността на нашата дискусия!
                    барби,
                    виж му портфейла и го остави да плува. по-голям от него няма. не му влизай в темпото.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                      Щото те изкарах на светло какъв си кьорфишек, затова. Ти пусни койните на адреса, аз сам ще си го купя АСИК-а
                      Щял да ми прати, освен чалъми да ми продаваш тук - друго не можеш.
                      МОДЕРАТОРЕ, ще питам твоя началник защо и тези обиди не са изтрити.
                      Според мен е защото не разбираш същността на нашата дискусия!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Sorry, офертата беше специално за един трол тук:
                        Освен това не толерирам краденето на ток от клетите българи
                        Не толерирам също и нелоялната конкуренция при "миньорите" на криптовалути
                        Не, няма да крада ток. Просто ще го пусна в сървърното на фирмата, в която работя. Предния път нямаха нищо против ама 36 гигахеша е брутално безсмислено, та вече не "копая".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dkmi Разгледай мнение
                          Хм, видях офертата и за това се регистрирах Важи ли още това за S9-ката, имам къде да я забия, където няма да плащам ток....
                          Sorry, офертата беше специално за един трол тук:
                          Освен това не толерирам краденето на ток от клетите българи
                          Не толерирам също и нелоялната конкуренция при "миньорите" на криптовалути
                          Last edited by aleks262; 27.11.2018, 10:45.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                            Що ми губиш времето бе?
                            Колко пъти да ти пиша, че
                            Аз мислех да ти пратя един или няколко от моите Antminer S9 и/или Antminer L3, които са в мазето, пък ти си искал да ти купя нови
                            взимам един S9

                            Коментар


                            • Хм, видях офертата и за това се регистрирах Важи ли още това за S9-ката, имам къде да я забия, където няма да плащам ток....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Що ми губиш времето бе?
                                Колко пъти да ти пиша, че
                                Аз мислех да ти пратя един или няколко от моите Antminer S9 и/или Antminer L3, които са в мазето, пък ти си искал да ти купя нови
                                Щото те изкарах на светло какъв си кьорфишек, затова. Ти пусни койните на адреса, аз сам ще си го купя АСИК-а
                                Щял да ми прати, освен чалъми да ми продаваш тук - друго не можеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X