IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едно е ясно според мен.
    В блокчейн технологията има хляб, може да се прилага в много сфери, и е ясно също, че и банките хвърлят голям ресурс за R&D там.
    Ще измислят нещо гаранция. Теоретично могат да спестят много разходи (и персонал включително), ако приложат успешно и сигурно смарт контрактите в организацията на процесите си.
    За валути не мога да гадая, биткойна и другите са само експеримент мисля. Тепърва ще гледаме развитие.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      И аз съм фен на златото, ама и златната ера ще свърши някога. Консумацията му в електрониката е нищожна, спрямо хилядолетната традиция да запазва състояние.
      Каменната ера не е свършила, щото свършили камъните.
      Не знам и аз кое ще е измерител за благосъстояние, ама койновете май няма да са. 96%-ово падение за няма и година - хич не е оферта. Влагаш 100$ бели пари за черни дни, и като ти потрябват - останали ЧЕТИРИ от стоте.
      Иване,за да занулят койните трябва сама да се появи в темата доктор Черкезов.

      Коментар


      • И аз съм фен на златото, ама и златната ера ще свърши някога. Консумацията му в електрониката е нищожна, спрямо хилядолетната традиция да запазва състояние.
        Каменната ера не е свършила, щото свършили камъните.
        Не знам и аз кое ще е измерител за благосъстояние, ама койновете май няма да са. 96%-ово падение за няма и година - хич не е оферта. Влагаш 100$ бели пари за черни дни, и като ти потрябват - останали ЧЕТИРИ от стоте.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
          Запасявата се със злато банките защото виждат,че долърът е зле,но докога златото ще е бенчмарк? Все някога ще загуби "блясъкът си".В елктрониката няма да спре да се използва.но ще намалява.Сам си отговори за рециклирането/влагано е преди време,сега се извлича/.
          Нещо става бенчмарк, когато е проверено от времето. Ако нещо друго се докаже във времето, нека.
          Ама при едното говорим за над 5 000 години, за други бенчмаркове с такава история не се сещам. 5 000 години няма да се затрият лесно.
          Злато на стойност около $500 млн. отива само за смартфоните на година. Само. Сещайте се за други електроники. А в critical control hardware само злато слагат, където трябва. Просто златото има уникални физични и химични характеристики.

          Прав си за банките, руснаците точно затова разпродадоха всички американски трежърита дето имаха, и накупиха злато. Пък се избягват още и евентуалните проблеми от типа на разни санкции, любими на американските другари.

          Златото става идеално и за анонимни разплащания (големи). Губи ми се сега една статия за швейцарците, какво са спретнали напоследък. Накратко, те имат много скривалища из планините, които военните някога са правили и ползвали, и сега са изоставени. Някои идейни пичове са купили такива и са ги оборудвали като трезори с всички охранителни екстри. Скатават си там разни имотни хора кюлчетата, наблизо има изграден хотел с петзвездни екстри (изключват се там всякакви плащания, освен кеш), има и осигурен транспорт с хеликоптери до мястото. подходящо за преговори. Никой не знае къде си бил, какво си правил, какво и колко си платил (едни кюлчета просто сменят местата в трезора) и така. Следа няма никаква, оставяш телефоните на охраната да ги разкарва из Цюрих примерно, и всичко е шест.

          Кюлче злато от 1 kg, проба 9999, е с размери грубо 12 х 3 х 1.5 сантиметра и по сегашна стойност е около $40 000.
          $1 000 000 е 25 кюлчета. Нищо работа, ще се съберат в малка дамска чанта, ама 25 кила???
          Last edited by Kildirim_Bei; 30.11.2018, 16:58.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Когато парите (във всякаква форма, особено цифрова) са замествали златото, никой нищо хубаво не е видял. Освен тия, които ги издават, и тия, които ги разпределят сред публиката. «Дайте ми правото да печатам парите на една държава, след което не ме интересува кой прави законите». Неслучайно го е казал Ротшилд това.

            По отношението на търсенето на злато, противоположно на твоето мнение, в последните години централните банки се изтрепват да го купуват. Чак пък да са толкова назад в мисленето централните банкери, и да не знаят нещо, което ти знаеш....
            А в електрониките има толкова злато, че си има бизнес за рециклирането им, чрез който да се извлече обратно златото от тях. Що се мъчат тия с рециклирането?
            За бижутата не знам какво имаш предвид като заместител на златото.... те жените ги разбират тия неща той и вибратора е заместител, ама в друго е истината....
            Запасявата се със злато банките защото виждат,че долърът е зле,но докога златото ще е бенчмарк? Все някога ще загуби "блясъкът си".В елктрониката няма да спре да се използва.но ще намалява.Сам си отговори за рециклирането/влагано е преди време,сега се извлича/.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
              В бъдеще златото ще се търси все по-малко.Има заместители в електрониката,заместители в бижутерията,заместители в медицината,заместители като инвестиция /например койните-това с койните е шега естественно/.
              Когато парите (във всякаква форма, особено цифрова) са замествали златото, никой нищо хубаво не е видял. Освен тия, които ги издават, и тия, които ги разпределят сред публиката. «Дайте ми правото да печатам парите на една държава, след което не ме интересува кой прави законите». Неслучайно го е казал Ротшилд това.

              По отношението на търсенето на злато, противоположно на твоето мнение, в последните години централните банки се изтрепват да го купуват. Чак пък да са толкова назад в мисленето централните банкери, и да не знаят нещо, което ти знаеш....
              А в електрониките има толкова злато, че си има бизнес за рециклирането им, чрез който да се извлече обратно златото от тях. Що се мъчат тия с рециклирането?
              За бижутата не знам какво имаш предвид като заместител на златото.... те жените ги разбират тия неща той и вибратора е заместител, ама в друго е истината....
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                В момента може и така да е. Но преди 100-200-300 години, примерно са нараствали с 5-6%.

                А в бъдеще пак не се знае. Може и по-бавно да нарастват, може и по-бързо. Зависи от търсенето, цената му и приложението му.
                В бъдеще златото ще се търси все по-малко.Има заместители в електрониката,заместители в бижутерията,заместители в медицината,заместители като инвестиция /например койните-това с койните е шега естественно/.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                  Досега, през цялата история на човечеството, са изкопани около 180 000 тона злато (побират се в куб със страна 22 м).
                  Ти потвърждаваш думите ми, че запасите нарастват само с около 1-1.5% годишно.
                  В момента може и така да е. Но преди 100-200-300 години, примерно са нараствали с 5-6%.

                  А в бъдеще пак не се знае. Може и по-бавно да нарастват, може и по-бързо. Зависи от търсенето, цената му и приложението му.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    ГОкс може да са върнали някоя стинка, колко да не ги опандизят, ама не са върнали всичко. Пък и не само те потънаха, знам за няколко затворили борси. Може би има поне 10 такива случая. "Човекът взе парите, каза чакай малко, фана самолета, чакай да се върне"!
                    Второто изречение не го разбрах, някаква инверсия на иронията, обърках се вече. Преди около 4 години пак имаше стригане на балъц... ъъъ пардон, парадигмаджии. Тогава Лайткойн беше втора или трета по капитализация, и от близо 50 долара отиде на долар и нещо. 30 и няколко пъти обезценка, като с бтк кеш сега. Има още накъде да потъва. Клонингът се клонирал.... ааааа ... ни моъ! Дори Шкумбата не може да изиграе такава простотия!
                    Gox-а върнаха всичко. Толкова и знаеш:

                    n March 2018, the trustee Kobayashi said that enough BTC has been sold to cover the claims of creditors

                    https://www.mtgox.com/img/pdf/20180307_report.pdf

                    Найсхеш бяха ударени преди година - връщат на порции и досега са над 60%, да си чул класическа пирамида да върне така пари? Не си Те така и със самолета.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Значи ми твърдиш, че варненските пирамиди все още връщат парите? Щото МтГокс го правят
                      Ти май си удивително неграмотен, чак се изненадвам как смело тръгваш да спориш

                      ПП: всички биткойнаджии отпреди средата на 2017та били на върха на пирамидата, ти да видиш... че биткойн има поне от 10-ина години бре нашия
                      ГОкс може да са върнали някоя стинка, колко да не ги опандизят, ама не са върнали всичко. Пък и не само те потънаха, знам за няколко затворили борси. Може би има поне 10 такива случая. "Човекът взе парите, каза чакай малко, фана самолета, чакай да се върне"!
                      Второто изречение не го разбрах, някаква инверсия на иронията, обърках се вече. Преди около 4 години пак имаше стригане на балъц... ъъъ пардон, парадигмаджии. Тогава Лайткойн беше втора или трета по капитализация, и от близо 50 долара отиде на долар и нещо. 30 и няколко пъти обезценка, като с бтк кеш сега. Има още накъде да потъва. Клонингът се клонирал.... ааааа ... ни моъ! Дори Шкумбата не може да изиграе такава простотия!
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

                        Мани ги тия мохабети от преди 10 г. Тия на върха на пирамидата обикновено печелят. Дай да видим сега, как новата парадигма се обезценява с 96%. Кво се случва с тия на дъното на пирамидата.
                        Швейцарците си вдигнаха стандарта като им поскъпна валутата. С 1000 франка можеха да си купят повече вносни стоки от преди.

                        п.с. Сходството на МтГокс и останалите крипто крадци е поразително с варненските пирамиди от близкото минало.
                        Значи ми твърдиш, че варненските пирамиди все още връщат парите? Щото МтГокс го правят
                        Ти май си удивително неграмотен, чак се изненадвам как смело тръгваш да спориш

                        ПП: всички биткойнаджии отпреди средата на 2017та били на върха на пирамидата, ти да видиш... че биткойн има поне от 10-ина години бре нашия

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Дори с твоите мерки печалбата на койнаджиите е 100%. А франкаджиите нямат и 10%. Не се ли усещаш, че наливаш вода в моята мелница

                          Инак се мери винаги във валутата, в която харчиш. Като имаш франкове в Швейцария, мериш в тях и поскъпването се определя спрямо покупателната способност. Останалото са фантасмагории, затова и ти дадох примера с Венецуела
                          Мани ги тия мохабети от преди 10 г. Тия на върха на пирамидата обикновено печелят. Дай да видим сега, как новата парадигма се обезценява с 96%. Кво се случва с тия на дъното на пирамидата.
                          Швейцарците си вдигнаха стандарта като им поскъпна валутата. С 1000 франка можеха да си купят повече вносни стоки от преди.

                          п.с. Сходството на МтГокс и останалите крипто крадци е поразително с варненските пирамиди от близкото минало.
                          Last edited by IvanTerziev; 30.11.2018, 13:24.
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Франкът го мерим спрямо $, както и биткойна го мерим спрямо $.
                            Швейцарците МОЖЕХА да си купят повече неща, като им поскъпна валутата.
                            Иначе да, купили бития за 10$ и го продали за 20. Малцина са тия, дето още стискат от тия години. Ама не е късно пак да се върне там. Нещо се свършиха парадигмаджиите.
                            Дори с твоите мерки печалбата на койнаджиите е 100%. А франкаджиите нямат и 10%. Не се ли усещаш, че наливаш вода в моята мелница

                            Инак се мери винаги във валутата, в която харчиш. Като имаш франкове в Швейцария, мериш в тях и поскъпването се определя спрямо покупателната способност. Останалото са фантасмагории, затова и ти дадох примера с Венецуела

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Спрямо какво е поскъпнал франка? Нима швейцарците можеха да си купят повече с парите си в Швейцария? Че то по тая логика доларът е поскъпнал милион пъти ... спрямо венецуелските хартишки

                              Що не пробваш жалко за умниците, дето купиха бития на $10? Дали им е зле само с 400 пъти поскъпване за две-три години
                              Франкът го мерим спрямо $, както и биткойна го мерим спрямо $.
                              Швейцарците МОЖЕХА да си купят повече неща, като им поскъпна валутата.
                              Иначе да, купили бития за 10$ и го продали за 20. Малцина са тия, дето още стискат от тия години. Ама не е късно пак да се върне там. Нещо се свършиха парадигмаджиите.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                                Злато се копа яко. Ако преди са се добивали по 500 тона годишно, после по 1500. Сега се добиват по над 3000 тона годишно злато. Демек за 3 години златния резерва на САЩ се изкопава. На Германия за 1 година. Това е поради напредъка на технологиите и улесненията за копане. Едно време всичко се е правило на ръка, сега има машини. Демек трудността спада при златото.
                                Досега, през цялата история на човечеството, са изкопани около 180 000 тона злато (побират се в куб със страна 22 м).
                                Ти потвърждаваш думите ми, че запасите нарастват само с около 1-1.5% годишно. Ако махнем и частта, която отива за производство на електроники и бижутерия, остават още по-малко.
                                А и златните мини не са мандра. Всичко е крайно на земята, с изключение на човешката глупост и алчност.
                                Last edited by Kildirim_Bei; 30.11.2018, 13:18.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X