IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
    Та как Бабата ще изпрати на внучето Биткоин в Ню Йорк:
    Приемаме че Бабата е средностатистическа, т.е. няма Биткоин Портфейл и налични Биткоини. Също приемаме че Бабата е софиянка и има 5.000 лв. в банкова сметка, или налични в брой/кеш/на ръка (както ти харесва).
    Има много вариянти, аз ще ти дам само един Обажда се на внучето или си пишат по скайп, фейсбук или е-мейл (вече има доста Баби ползват тези услуги) и така междудругото моли внучето да и изпрати Биткоин адреса си.
    После копира адреса - влиза тук:
    rgcoins.com или тук:
    crypto.bg
    И купува Биткоин за 5.000 лв. - директно се изпращат на адреса на внучето и цялата работа приключва за има/няма 5-10 минути. Ако парите са и в брой/кеш - ще трябва да се разходи до някой от адресите посочени на по-горните сайтове или до най-близкия Изипей. Ако са и в банка - трябва да направи банков превод - и това вече ще я забави поне още 24 часа ...... но това не е проблем на Биткоин а на банките в които Бабата си държи парите!!!
    Анадънмо бе Фрости???
    Ясно, значи бабата първо за да си купи койните трябва да отиде до банката да направи превод до трети лица и да чака 24 часа за да си вземе от тях койните и чак тогава да ги праща на внучето. А защо да се занимава с глупости, вместо да прати парите директно от банковата си сметка по сметката на внучето?

    Така, стана ми ясно за бабата... да кажем, че след 24 часа чакане, най-накрая е купила койните и ги е пратила, а как внучето там ще си получи парите от койните, ЕЙ ТОВА НЕ МИ Е ЯСНО?
    Трябва да търси някой местен балък да му ги пробута за кеш или какво?
    Last edited by Frosty; 13.10.2017, 16:25.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Дори аз: Императорът - напоследък заинтересувах от.

      И аз мисля тоже - засега: балоняк - на тази цена и може да пукне - НО: дългосрочно може и още да върви нагоре поради самите си характеристики - за разлика от държавните пари - които политическите мошшшшшеници фабрикуват безпределно, Биткойновете и повечето алтернативи - математечески ограничени са - и никой не може да надхвърли лимитът, ако ще да си разкъса с правата лопата изходящото отверстие. Тези които залагат на Биткойновете - пределно добре разбират държавните мошшшшеничества и машшшинации - и затуй - те така.

      Освен туй - смятам че самият Биткойн е понадценен към сега - но някои други криптоработи остават в сянката му - но тепръва може да избуят от нея, затуй основно на тях залагам - без да бръзам, по най-почтен начин - просто намерих един сайт (май руски - руснаците са голяма работа в интернет сферата - страшни гяволи), дето човекът може да си копа около девет виртуални валути - освен биткойнове, може тоже да копа и Етерченца, Дашчета, Лайткойнчета, кучешки койнчета, Монеро, Неймкойнчета и още някакви. Аз - като четох разни работи за всичките - и си харесах Дашченца и Лайткойнченца и малко по малко си ги копам - да има за зор заман, пък: каквото стане. И двете - също като Биткойнът - имат математически предел - Лайткойн - 84 милиона, Даш - около 20. Дори и сега не са евтини, макар да се добиват по-лесно - Дашът струва колкото Етерчето, Лайтът - зелена петдесетуна. Самият сайт позволява да разпредели човекът ресурс процентно, така че да копа, в желано от него съотношение, повече от един криптомангиз.

      Ако някой се интересува - ще му метна един линк.

      https://scheriton.com/?ref=RLpkgZ
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

        И купува Биткоин за 5.000 лв. - директно се изпращат на адреса на внучето и цялата работа приключва за има/няма 5-10 минути. Ако парите са и в брой/кеш - ще трябва да се разходи до някой от адресите посочени на по-горните сайтове или до най-близкия Изипей. Ако са и в банка - трябва да направи банков превод - и това вече ще я забави поне още 24 часа ...... но това не е проблем на Биткоин а на банките в които Бабата си държи парите!!!
        Описанието за стъпките на превода - добре... Ама, /то е ясно, че не вярваш на банки, както и много други/, те питат за масата хора, незапознати с рисковете на хуйнята. Я сега си представи пързалка при хойна за 5-10 минути до 24 часа... Та, в тая ситуация какво е изпратила бабата... и какво ще получи внучето... и чий проблем е това...???

        Коментар


        • Адмирал сипват яко:
          Защо Bitcoin може да удари 7 000 USD следващата седмица?
          Last edited by IvanTerziev; 13.10.2017, 16:13.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            ........
            Аз понеже не разбирам, я обясни по-подробно как точно става превода на пари чрез койните?
            Примерно бабата от България иска да изпрати на внучето в Ню Йорк 5000 лева чрез койни, по случай дипломирането.
            Бабата отива в банката и по-нататък какво прави??? Откъде ще вземе койните и как ще ги прати?
            Фрости, за последeн път в тази тема правя компромис със себе си и ти отговарям ......
            Следващия път ще ти отговоря, само ако се върнеш тук:
            http://forum.investor.bg/forum/%D0%B...%D0%BD/page414
            Изчетеш цялата тема и издържиш ИЗПИТ!!!

            Та как Бабата ще изпрати на внучето Биткоин в Ню Йорк:
            Приемаме че Бабата е средностатистическа, т.е. няма Биткоин Портфейл и налични Биткоини. Също приемаме че Бабата е софиянка и има 5.000 лв. в банкова сметка, или налични в брой/кеш/на ръка (както ти харесва).
            Има много вариянти, аз ще ти дам само един Обажда се на внучето или си пишат по скайп, фейсбук или е-мейл (вече има доста Баби ползват тези услуги) и така междудругото моли внучето да и изпрати Биткоин адреса си.
            После копира адреса - влиза тук:
            rgcoins.com или тук:
            crypto.bg
            И купува Биткоин за 5.000 лв. - директно се изпращат на адреса на внучето и цялата работа приключва за има/няма 5-10 минути. Ако парите са и в брой/кеш - ще трябва да се разходи до някой от адресите посочени на по-горните сайтове или до най-близкия Изипей. Ако са и в банка - трябва да направи банков превод - и това вече ще я забави поне още 24 часа ...... но това не е проблем на Биткоин а на банките в които Бабата си държи парите!!!
            Анадънмо бе Фрости???
            Last edited by marin1; 13.10.2017, 16:05.
            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

              Няма нито едно верно нещо от това което си написал .....
              1. Обяснено ти бе че има леки и сигурни вариянти за портфейл, не само Биткоин Ядро!
              2. Транзакциите стават за 10 макс. 20 минути! Имаше период (преди 6-7 месеца) когато съм чакал 12-13 часа, но това вече е минало!
              3. Последната транзакция - преведох 1 Биткоин, таксата бе 0,0001 ........ т.е. ако трябва да е във фиатно изражение 5.000$ ги изпращаш КЪДЕТО СИ ПОИСКАШ (а не само в рамките на ЕС, примерно) при такса 0,5$
              Това последното ми напомня, когато ми обясняваха за ИП телефонията (някъде около 2000 г.) - няма значение до къде се обаждаш, дали до съседната стая или в Австралия, цената за обаждането е една и съща - близка до 0 !!!
              Сега, 17 години по-късно, всеки го приема за нещо нормално, но 2000 г. звучеше като "Е ТакоУ жУотно - нема!!!"
              За какво са им на хората главоболия с вашите измислени койни, след като има банки за тази цел?

              Аз понеже не разбирам, я обясни по-подробно как точно става превода на пари чрез койните?
              Примерно бабата от България иска да изпрати на внучето в Ню Йорк 5000 лева чрез койни, по случай дипломирането.
              Бабата отива в банката и по-нататък какво прави??? Откъде ще вземе койните и как ще ги прати?
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                Няма нищо едно верно нещо от това което си написал .....
                1. Обяснено ти бе че има леки и сигурни вариянти за портфейл, не само Биткоин Ядро!
                ...
                Е лек портфейл хубаво, ама нейде трябва да живее и тежък портфейл. Явно ще почнат да правят специализирано оборудване - терабайтови клъстери, ако бай хойн стане ежедневие.
                Засега работи някак. Това го написах за когато бабичките почнат да пазаруват с хойни.

                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  Ахам, ще се моля амчи... 200 терабайтов портфейл, и чакаш 1 седмица за транзакция...
                  50$ за комисионна ще ги преживея
                  Няма нито едно верно нещо от това което си написал .....
                  1. Обяснено ти бе че има леки и сигурни вариянти за портфейл, не само Биткоин Ядро!
                  2. Транзакциите стават за 10 макс. 20 минути! Имаше период (преди 6-7 месеца) когато съм чакал 12-13 часа, но това вече е минало!
                  3. Последната транзакция - преведох 1 Биткоин, таксата бе 0,0001 ........ т.е. ако трябва да е във фиатно изражение 5.000$ ги изпращаш КЪДЕТО СИ ПОИСКАШ (а не само в рамките на ЕС, примерно) при такса 0,5$
                  Това последното ми напомня, когато ми обясняваха за ИП телефонията (някъде около 2000 г.) - няма значение до къде се обаждаш, дали до съседната стая или в Австралия, цената за обаждането е една и съща - близка до 0 !!!
                  Сега, 17 години по-късно, всеки го приема за нещо нормално, но 2000 г. звучеше като "Е ТакоУ жУотно - нема!!!"
                  Last edited by marin1; 13.10.2017, 15:36.
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    200 терабайтов портфейл, и чакаш 1 седмица за транзакция...

                    Това.... "при липса на табло"...., мое ли се транзитира... въобще...??? ))))))))))))))))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                      Ванка, значи казваш Бабичките купуват ??? (майтап)
                      А сега сериозно - моли се само Бабичките да не почнат да купуват, че тогава и най-смелите прогнози за милионни цени ще ни се видят като първолашки мечти ....
                      Ахам, ще се моля амчи... 200 терабайтов портфейл, и чакаш 1 седмица за транзакция...
                      50$ за комисионна ще ги преживея

                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

                        То и сега има 800 лимитирани криптоса. Ако има достатъчно шарани може и 8000 да станат. Минеш сутринта, удариш една коса на баламите, до обяд поникнали нови...
                        еми много лимитирани копия станаха и то не само, че се множат като мангали ами се и делят като амеби помежду си .... ако е за рулетката нека си житкат пичовете, ама за повече да дрънкат няма смисъл ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Тия, дето идея си нямат какво седи зад тия хойни. Те купуват. Тъй им казала рекламата за новата парадигма, и за новата икономика. Като наще бабички също, дето се наредили на опашка от 7 сабахлем, да си изкажат ценното гласче на референдума за електронното гласуване. Иначе като кажа мишка на туй до компа и мислят, че се бъзикам.
                          Някой го каза преди малко. Поскъпва, щото поскъпва. После пада, щото пада.
                          Ванка, значи казваш Бабичките купуват ??? (майтап)
                          А сега сериозно - моли се само Бабичките да не почнат да купуват, че тогава и най-смелите прогнози за милионни цени ще ни се видят като първолашки мечти ....
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Будалите на тоя свят никога няма да свършат...А като се има предвид,че за мен лично,биткойна е световна пирамида,а не като досега,горе -долу, на национално ниво,предполага,че будалите са много по-сериозно количество и от там се удължава времето на съществуване на пирамидата...
                            Ще ти дам един пример,може и вече да съм го давал...Имам приятел в Германия,които си е направил сайт и предсказва числата от тотото...От тая глупост ,си изкарва една средномесечна заплата?!?!Ти прдставяш ли си ,колко трябва да е глупав човек ,за да вярва,че някой може да му предскаже числата от тотото,пък дори и да може ,защо тоя някой, сам да не се възползва от предсказанието си,а да се мъчи като събира такси от тези, на които предсказва....А най-фрапиращото е,че има и хора с абонамент за няколко предсказания...
                            Толкоз за будалите....
                            Еееее, ми то без цаца, няма как да има акули...

                            Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                            А иначе,вие си печелете,докато можете,радвам се,просто бъдете с едно на ум....Въпросът е да останете печеливши от цялата схема,а не да влезете в графата - будали..
                            Като закрият таблото, както казва бай Михал, )))))))))))) иииии... да си Фнимавал в картинката.... )))))))))))))))))))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              Иванчо, я ми кажи, ти си "окомуш" момче, Китай забраниха Биткоин, Русия и те го забраниха, Южна Корея също, ако питаш Фрости в Япония никой не е чувал за Биткоин ... САШ (Голдман САШ) и те го забраниха .....
                              Кои са тези будали дето продължават да купуват че цената рипа ли рипа???
                              Е как кои са тези будали - същите, които го произвеждат. Местят си парите от единия джоб в другия с фиктивни анонимни сделки, за да напомпят цената и ако могат да привлекат някой нов балък да им купи измислиците. Кой друг би се набутал на нелицензирана, нерегулирана, анонимна борса хоствана в някой гараж? Големи и сериозни институционални инвеститори няма как да участват в такава пародия. Остават само разни дребни шмекери и частни спекуланти.

                              Бай Марине, сещаш ли се какво става с едно предприятие, когато разходите за производство станат много по-големи от печалбата?
                              Според мен краят на цялата тая бутафория е близо.
                              Много ми е интересно обаче как ще приключи всичко.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                                Иванчо, я ми кажи, ти си "окомуш" момче, Китай забраниха Биткоин, Русия и те го забраниха, Южна Корея също, ако питаш Фрости в Япония никой не е чувал за Биткоин ... САШ (Голдман САШ) и те го забраниха .....
                                Кои са тези будали дето продължават да купуват че цената рипа ли рипа???
                                Ако позволиш и аз да се вклююча в отговора...Будалите на тоя свят никога няма да свършат...А като се има предвид,че за мен лично,биткойна е световна пирамида,а не като досега,горе -долу, на национално ниво,предполага,че будалите са много по-сериозно количество и от там се удължава времето на съществуване на пирамидата...
                                Ще ти дам един пример,може и вече да съм го давал...Имам приятел в Германия,които си е направил сайт и предсказва числата от тотото/немското тото/...От тая глупост ,си изкарва една средномесечна заплата?!?!Ти прдставяш ли си ,колко трябва да е глупав човек ,за да вярва,че някой може да му предскаже числата от тотото,пък дори и да може ,защо тоя някой, сам да не се възползва от предсказанието си,а да се мъчи като събира такси от тези, на които предсказва....А най-фрапиращото е,че има и хора с абонамент за няколко предсказания...
                                Толкоз за будалите....
                                А иначе,вие си печелете,докато можете,радвам се,просто бъдете с едно на ум....Въпросът е да останете печеливши от цялата схема,а не да влезете в графата - будали..
                                Last edited by retro_69; 13.10.2017, 14:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X