IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vm20 Разгледай мнение
    [/COLOR][/B]

    Здравейте,

    Днес е чудесен ден, да зададем отново въпросът в червено.

    Вече имаме история по-дълга от Тулип манията.
    Проблемът е, че това дето беше писано не стана. Може да прочетеш горните 4 точки дадени от автора на темата и да видиш, че нито една не е реализирана.

    Биткоина оцеля и поскъпна доста, но причините са други, а не тези дето се рекламираха в началото.

    Сега викат че бил за съхранение на стойност.

    Според мен си е за спекула и нищо повече.

    Но щом хората имат нужда от пореден инструмент за спекула - няма лошо.

    Нито ще е първия, нито последния.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Днес 14.11.2012 г. откривам в този форум най-горещата тема у нас и по света през следващите 5-10 години. Всеки форум с финансова насоченост ще ври и кипи на тази тема през следващите години.

      1. Можете ли да си представите свят, в който разплащанията се правят без посредничеството на банки? Банките стават излишни.
      2. Можете ли да си представите свят, в който преводите на пари струват по-малко от 5 стотинки/цента независимо от сумата и местоположението на получателя?
      3. Можете ли да си представите свят, в който плащането на данъци ще е абсолютно доброволно тъй като вашите пари ще са абсолютно анонимни?
      4.... И още 1001 "невероятни" въпроса...

      Това е биткойн!

      Най-"веселата" част е, че технологията на която се основава биткойн няма нужда от ничие разрешение или озаконяване за да съществува. Има ли финансисти и политици в България, които разбират величината на предстоящото финансово земетресение породено от приватизацията на парите и какви ще са социално-икономическите последствия от това?


      Здравейте,

      Днес е чудесен ден, да зададем отново въпросът в червено.

      Вече имаме история по-дълга от Тулип манията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        Големо иху-аха имало последните 2 дни.

        Гледам тука понеже няма как да правите фундаментален анализ, оти това неща нема фундамент, сте наблегнали на техническия.

        Аз отдавна съм го направил фундаменталния анализ, за който е искал да чете, нищо от тогава не се е променило. Вече не ми се пишат дълги постове като някога, защото не ми се влиза във разправия с троловете. Затова ще го напиша с няколко думи.

        Фундмента на Биткойн (криптовалутите) е математиката.
        Ти като математик също би трябвало да си го разбрал, но за съжаление явно не си.

        Няма значение колко е цената на криптовалутите в момента, едно единствено нещо има значение, те са неоспорими и несломими, защото зад тях не стоят хора с интереси, а стои алгоритъм, който винаги казва "истината" и това може да бъде проверено от всеки участник в системата, независимо къде по веригата се намира.... никой не може да вкарва "фейк" блокове, без всички останали да разберат. Никой не може да лъже според интереса си, веригата е основана на строги правили които важат за всички, за най-бедния и за най-богатия, за най-големия и за най-малкия, за най-силния и за най-слабия. Това мисля не е малко като фундамент. Във всяка една друга система, която има човечеството това не е така, за всичко друго има значение кой си, колко си богат и тн. За криптовалутите няма никакво значние и най-бедния просяк има достъп до тази система, колкото и най-богатия милиардер.

        Биткойн не за първи път достига 20 хил., но никога до сега не е бил толкова силен на 20 хил. Разбира се покачването на Биткойн е само една малка част от това което предстои. Умните договори и децентрализираните финанси, едва сега прохождат и започват да намират както се казва "реално приложение" .

        Биткойн се качи като цена, защото институциите са започнали да го откриват, но те ще "отркият", че има и други, вероятно можем да очакваме покачване и на другите монети в средносрочен план.


        П.С. Мнението ми не е съвет или консултация за нищо, със сигурност ще претърпите финансови загуби ако инвестирате в Криптовалути. Ако искате някога да инвестирате, най-добре си наемете финансов консултант, а не да обръщате внимание на анонимни постве в нета.

        Коментар


        • Не виждам тук най-очевадната причина за ръста на btc: просто има прекалено много пари, които се чудят къде да се наместят. Имотите се надуха, акциите са надуха, лекарствата се надуха, активите поеха нагоре... къде остана да се слагат трилионите? Сигурен съм, че по инвестиционните гиганти всяка сутрин се прави мозъчна атака на тема - остана ли нещо, което не е балон, за да купуваме? Като вече няма,започват да измислят; фючърсите върху водата са пример. Та въпросът не е дали койните ще катерят, а дали ще катерят повече от другите неща. Засега нафтата е абсолютен рекорд. Май беше отишла на -30.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Най-простия пример: вкарай отрицателна risk-free лихва в който и да е съществуващ модел за оценка на някакъв финансов инструмент - ще останеш учуден от резултатите
            Чак пък учуден Само където ни замина мотото "един лев днес струва повече от един лев утре"...
            А по темата с койните - виждам някаква корелация м/у хакерски атаки и цената, но не знам коя е зависимата променлива. Сега остава пак да плъзнат рансомите, и цената ще улети с още едни 10к нагоре. Слагайте си виндолса на руски език, че чувам ги подминават

            п.п. не знам защо, ама "койни" ми се асоциират с множество копия на Койна Русева. Бих си изкопал една ако можеше....ох на батьооо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

              А ти можеш ли да направиш фундаментален анализ на златото или на една картина на Пикасо?
              Можеш. Сентимент му се вика - те това бачка и за биткойна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Големо иху-аха имало последните 2 дни.

                Гледам тука понеже няма как да правите фундаментален анализ, оти това неща нема фундамент, сте наблегнали на техническия.
                Къв фундаментален анализ да правиш при тонове падащи фиатни пари от въздуха?
                Фундаментален анализ на ДЦК с отрицателна лихва?!? Фундаментален анализ на Теслата?!? Фундаментален анализ на злато?!? И още хиляди примери има.... Най-простия пример: вкарай отрицателна risk-free лихва в който и да е съществуващ модел за оценка на някакъв финансов инструмент - ще останеш учуден от резултатите
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Големо иху-аха имало последните 2 дни.

                  Гледам тука понеже няма как да правите фундаментален анализ, оти това неща нема фундамент, сте наблегнали на техническия.
                  А ти можеш ли да направиш фундаментален анализ на златото или на една картина на Пикасо?

                  Коментар


                  • Големо иху-аха имало последните 2 дни.

                    Гледам тука понеже няма как да правите фундаментален анализ, оти това неща нема фундамент, сте наблегнали на техническия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                      Мисля, че ще е доста по-различно. В момента биткойн се изкупува основно от големи институционални инвеститори, които гледат доста по-напред в бъдещето, а не гонят бързи печалби. Заявките за продажба в Койнбейс до $40 000 са под 3 000 биткойна.

                      И аз ама съмнения че размера на корекциите може да се ограничът до към 25 процента , поради влизане на институционалните. Дали това влизане е релно с големи обеми или символично и повече медиино бръщолевене.

                      Тая работа докато не реши да разтовари некой Кит.
                      Last edited by Todor Sabev; 17.12.2020, 15:53.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Освен техническите подкрепа като предишни дъна и други, когато койна е във възходящ тренд обикновено коригира между 30 и 40 процента преди новият импулс на горе.
                        Мисля, че ще е доста по-различно. В момента биткойн се изкупува основно от големи институционални инвеститори, които гледат доста по-напред в бъдещето, а не гонят бързи печалби. Заявките за продажба в Койнбейс до $40 000 са под 3 000 биткойна.

                        Коментар



                        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                          помпате ли дирижабъла...
                          Готини дирижабли - един за $255 милиарда, друг за $43 милиарда

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                            На 17800 е ниво съпорт / резистънс и ще е здравословно да охлади на тези нива
                            Освен техническите подкрепа като предишни дъна и други, когато койна е във възходящ тренд обикновено коригира между 30 и 40 процента преди новият импулс на горе.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                              Нещата отиват към обръща тези дни като се тестава нивата от 15000 - 17000 януари месец. Да видим дали спускането ще е от тук или от 25000 - 26000
                              На 17800 е ниво съпорт / резистънс и ще е здравословно да охлади на тези нива

                              Коментар


                              • помпате ли дирижабъла...
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X