IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение

    Ако можеш да чакаш, няма проблеми.
    Това е графиката на японския индекс Никей

    Както се вижда върха е преди 30 години. Ако си купил тогава - ще ти се отчака чакането.

    Така че не е като да няма прецеденти. Ако купиш сега на 50к биткоин не е ясно дали следващите 30 години ще може да го продадеш по-скъпо.



    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

      Добри Ютро!!!
      Много точно си го описал. Дори и тези купили на предишния връх , заложили апартаменти или какво то са имали, сега са на прилична печалба, могат да си откупят заложения актив + още един такъв, че и за почерпка ще остане!
      Тези с копачките също са на печалба - дори още по-голяма, защото изкопаното им е на + а хардуера може да се продаде дори и на още по-висока от закупената цена (в момента)!
      За да се се случило горното трябва единствено ВЯРА В ТЕХНОЛОГИЯТА, а не само мисъл за бърза печалба! Тези които са очаквали да забогатеят за 2-3 месеца са разпродали панически при корекцията и са на загуба есественно.
      Ако можеш да чакаш, няма проблеми. Обаче като имаш месечни вноски по кредит, с който си накупил биткойни, които към дадения момент струват 3-4 пъти по-малко, става доста интересно. Според тебе дали можеш да чакаш 1-2-3-5-10 години да се вдигне (едва ли някой е предполагал какво ще стане до преди няколко месеца). Така че не подлъгвайте новите лапнишарани как ще спечелят с 96% вероятност, защото това изобщо не е така. Едни са спечелили, други са загубили обаче за сметка на първите. И няма как всички винаги да печелят, просто се случва едно надлъгване кой на кого ще вземе парите, всичко останало са празни приказки.
      Между другото и аз съм прост копач, и аз си изплатих машината и разходите, сега съм на +, ако етера стане 10 к ще ми е много яко. А дано, ама надали.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

        Същото е и с криптото. От 5000 проекта ще останат десетина.
        Това се случи. Те са над 4500 и има няма 10 останали. Само дето и те ще умрат, просто щото нямат добавена стойност, а само преразпределят.

        Т.е. теоретически шансовете ти да изкараш пари са доста по-големи ако инвестираш в нещо дето създава добавена стойност, а не просто преразпределя.

        Което ме навежда на мисълта, че на времето имаше компании ракети, които иновираха, имаха космически приходи и големи печалби. Акциите им растяха и даваха шанс на акционерите да печелят и те.

        В момента сал един Мъск остана да иновира и чат пат Ябълката.

        По тоя повод се сещам за един цитат на Питър Тийл който казва "Как съвременните най-големите умове на Силициевата долина се занимават с оптимизиране на рекламни карета". Как да ги разположим така че юзерите да кликат повече.

        Така че една от причините биткоина да се ползва за спекупа може да именно липсата на иновативни проекти и компании, в които да се инвестира.

        Затуй дай да вкарваме пари в криптото барем направим някой бърз лев - след като липсват компании като Амазон, ФБ, Гугъл, Оракъл и др. в които ако си инвестирал 1000 долара в началото сега може да си милионер.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          По време на Дот Ком балона имаше една камара акции дето растяха до небето. После сал един Амазон остана.
          Същото е и с криптото. От 5000 проекта ще останат десетина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

            Да питам "разбирачите" тук - можете ли да се сетите за друг актив, който на всеки 3-4 години прави скок в цената си поне 4-5 пъти над предишния си връх и така вече 4-5 пъти? Аз не мога да се сетя за такъв актив - ама това е защото съм "прост копач"
            Айде посмали малко на всеки 3-4 години и така вече 4-5 пъти. Биткоина ще стане на 12 години.

            По време на Дот Ком балона имаше една камара акции дето растяха до небето. После сал един Амазон остана.

            Заложилите на него са изкарали доста пари. Заложилите на другите са пили по една студена вода.


            Amazon went public on May 15, 1997, and the IPO price was $18.00, or $1.50 adjusted for the stocks splits that occurred on June 2, 1998 (2-for-1 split), January 5, 1999 (3-for-1 split), and September 1, 1999 (2-for-1 split).

            Amazon.com Inc. held its initial public offering (IPO) on the Nasdaq on May 15, 1997, at a price of $18 per share.1 Notably, $10,000 invested on that day and price would be worth more than $12 million as of May 2020. That's more than 120,000% growth.


            п.п.

            Повечето съвременни големи технологични компании са такива. Проблемът е че като са излизали на пазара и са правили ИПО е имало още 100 като тях и да се чудиш в коя да си вложиш парите. Т.е. това с растежа го виждаш от днешна гледна точка след като се е случил. Но преди да се случи изборът е труден. Коя ще оцелее и коя ще фалира.

            Last edited by mathematician; 06.03.2021, 13:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от grainis Разгледай мнение
              България може да въведе своя собствена електронна валута - напр. Bulcoin, ако преди това въведе масово Технологията Вертикална Аеропонна Ферма, генерираща многомилиардни приходи.
              https://vertikalna-ferma.alle.bg
              И защо? След като гепиха преди време голяма сума биткойни,тях да продадат и милиярдите са налице.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от grainis Разгледай мнение
                България може да въведе своя собствена електронна валута - напр. Bulcoin, ако преди това въведе масово Технологията Вертикална Аеропонна Ферма, генерираща многомилиардни приходи.
                https://vertikalna-ferma.alle.bg
                идеята ви кефи ама защо в темата биткойна
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • България може да въведе своя собствена електронна валута - напр. Bulcoin, ако преди това въведе масово Технологията Вертикална Аеропонна Ферма, генерираща многомилиардни приходи.
                  https://vertikalna-ferma.alle.bg
                  Last edited by grainis; 06.03.2021, 12:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
                    Матеев, това го кажи на онези заложили апартаментите си през 2017-8-та и купили биткойн на цени от близо 20к. Също на копачите платили по 6-8 к .......
                    Добри Ютро!!!
                    Много точно си го описал. Дори и тези купили на предишния връх , заложили апартаменти или какво то са имали, сега са на прилична печалба, могат да си откупят заложения актив + още един такъв, че и за почерпка ще остане!
                    Тези с копачките също са на печалба - дори още по-голяма, защото изкопаното им е на + а хардуера може да се продаде дори и на още по-висока от закупената цена (в момента)!
                    За да се се случило горното трябва единствено ВЯРА В ТЕХНОЛОГИЯТА, а не само мисъл за бърза печалба! Тези които са очаквали да забогатеят за 2-3 месеца са разпродали панически при корекцията и са на загуба есественно.

                    Да питам "разбирачите" тук - можете ли да се сетите за друг актив, който на всеки 3-4 години прави скок в цената си поне 4-5 пъти над предишния си връх и така вече 4-5 пъти? Аз не мога да се сетя за такъв актив - ама това е защото съм "прост копач"
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Върви в полицията и се оплачи, че са ти откраднали койните... и после ни кажи дали е имало ефект.
                      Защо да се оплаквам от нещо, което не се е случило? И естествено, няма да отида в близкото РПУ, а ще се обърна към https://www.cybercrime.bg/bg

                      Коментар


                      • Върви в полицията и се оплачи, че са ти откраднали койните... и после ни кажи дали е имало ефект.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Защо американци, след като в има предостатъчно лапни-шарани в България?
                          Пък ти ако искаш после ходи се жалвай в българската полиция и прокуратура, че са ти взели койните. И въобще можеш ли да докажеш пред властите собственост върху койните?
                          Мисля си, че и в България ще се намерят полицаи и прокурори, които си разбират от работата. Да, мога да докажа собствеността си. Купувал съм през борси, имам си документи, кореспонденция, платежни нареждания, а на тези, които съм продал съм платил данък.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                            Каква е тази история? Линк?
                            https://www.bbc.com/news/business-56...y%20mistake%22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                              П.П. Да попитам какво стана с грешния превод на Сити за $500 милиона? Май пиха студена вода. Това е "великия" SWIFT за междубанкови "разплащания". Ха-ха!
                              Каква е тази история? Линк?

                              Коментар


                              • Защо американци, след като в има предостатъчно лапни-шарани в България?
                                Пък ти ако искаш после ходи се жалвай в българската полиция и прокуратура, че са ти взели койните. И въобще можеш ли да докажеш пред властите собственост върху койните?
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X