IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    То ясно, обаче мога ли да копам с фризер
    Технически е напълно възможно. Само интернет връзка на фризера е необходима. Няма обаче да бъде биткойн, а някакъв тостеркойн, който трябва да бъде пуснат в мрежата. Честно казано, мислил съм го преди година и може да се направи. Проблем са гаранциите, че няма да се включи да копае някой с космическа совалка. Това е трудността засега.Тогава ние с фризерите ще се почувстваме 'емоцонално наранени'
    Извън иронията идеята всъщност е добра, защото има милиони фризери по света и с фризеркойна ще се реализира идеята за децентрализирана валута по- добре от биткойна. В момента биткойн е доста централизиран - копае се само от големи ферми с ASIC . А в началото, всеки с процесора на компютъра си е можел да изкопае 10000 за ден .
    С навлизането на IP6 протокол - всеки фризер ще е в интернет и като е така защо и да не валидира транзакциии. Определено поне 10 програмиста по света мислят по въпроса. Не съм търсил в гугъл, но гаранция. Всяка щура идея, която ни хрумне - някой я реализира вече някъде.
    Last edited by verimg; 15.02.2015, 12:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      ...
      Пак ти каам тея виртуалните глупости нямат грам стойност в състояние на криза каквато е в Украйнаs:
      Не бъди толкова сигурен. Точно тези дни чух за познат българин от Украйна, който точно благодарение на тази глупост е успял да се откупи от насилствена мобилизация. След мародерство не му е останало нищо друго. Нали се сещаш, когато всичко е въп.ос на часове нито имоти нито заровено някъде злато вършат работа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
        мда съвсем сериозно ше им обърнем внимание, че те изникнаха като гъби ......

        WTF нали уж били уникални то май всеки си прай уникални дигитални банкноти, тва е ебаси зарибявката за бастуни ......
        Всеки кой малко разбира от програмиране и айдеее стана банкер на некакав си "...coin" ....
        Ей ви златото ако толко ви треа нещо ценно има сребро платина тях не мое ги "копат" ей така
        Всеки може да си направи... но съвсем друг въпрос е дали някой ще я използва.

        Има подобна аналогия с Интернет търсачките... всеки може да си направи търсачка, но Google е само една.

        Някои хора се възползват от общото незнание на другите и правят скам алтернативки т.е. такива които се правят просто за понци схема. Някой прави някаква монета, събира инвеститори и изчезва... монетката "умира" и хората на практика си губят парите.

        Всеки който си мисли, че ще забогатее лесно ще си изгуби парите. Биткойн е технология която тепърва навлиза и рисковете са големи... няма гаранция, че Биткойн ще е Google при криптовалутите.

        Проблема с Биткойн не е технологичен... проблема идва от това, че хората в масата си, са все още слабо технически грамотни. Те тепърва се учат да използват Интернет... и повечето от тях не се справят... я накарай някой обикновен човек да ти направи настройки на рутер или да преинсталира Уиндоус, да програмира някаква (дори най елементарна програмка) и ще видиш каква ще е реакцията. Човек трябва със затворени очи да ги може тия работи преди да се захваща с Биткойн. Все още Биткойн не е направен достатъчно лесен за работа от обикновен човек.

        На практика до навлизането на смартфоните, хората като цяло почти не използваха пълноценно Интернет. Повечето хора имат страх от компютрите... нямат им доверие, защото им изглеждат като "магическа кутия", която не им е ясно как работи. Виж на автомобилите примерно имат много по голямо доверие (което е повече от смешно).

        Колкото до това каква е стойноста на Google, за хората които го използват е безценен и не може да бъде измерен в пари. Това което Google ни позволява, беше невъзможно до преди 10-тина години. Сега когато човек има някакъв проблем просто пита Google... преди трябваше да се обръща към "дебелите книги" или към някой специалист, но в повечето случаи и дебелите книги и специалиста не знаеха отговорите. Сега е лесно питаш Google и отговорите (или липсата на такива) се появяват веднага. Дори липсата на отговори може да означава много... можеби въпроса не е зададен както трябва или проблема е специфичен. Например ако попиташ Google "what is bitcoin"... ще ти даде директно дефиниция... при това правилна дефиниция. Също така ще ти даде история и произход на думата.

        За разлика от преди, сега Google дава и директни отговори, а не просто ликове към други източници.... т.е. Google вече си има един вид собствено мнение по въпросите. И въпреки това тук се намират хора които казват, че Google няма стойност... е как човек който не разбира стойноста на Google, ще разбере стойноста на Биткойн?!

        Коментар


        • Това не може да е вярно: Хакери откраднали над $300 млн. от 100 банки
          15.02.2015


          http://news.ibox.bg/news/id_28779974


          А нека се запознаят с чичо им МАДОФ и неговата пирамида за 65 млрд. долара http://www.investor.bg/sviat/6/a/byr...-dolara-76982/


          и после го сравнят с 8млн от тая борсичка
          Last edited by X_Y; 15.02.2015, 11:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trivelius Разгледай мнение
            Броя на мненията не са важни, важни са аргументите.

            Тука да видя аргументи? Аз не твърдя че Биткойн е хранилище за стойност или, че е супер инвестиция, а напротив. Той е страхотен нерегулиран спекулативен инструмент, поне за сега. Предоставя ми удобства и възможности, които преди съм нямал. Каквото мога да извлека в моя полза от протокола го използвам, но не бих заложил на него като инвестиция. Все пак съм очарован от хитрата идея на механизма му.

            Айде със здраве.
            Ама кво със здраве нали по-долу някой беше пуснал графиката на тоя биткойн еее ??
            Ако си купил на 1$ тоя койн и си го продал на 1200$ ми благо теби да илядиш, ама не зарибявайте новобраците да си губят парите там.
            Точно, че е нерегулирано далече от тея те и бинарните опции са нерегулирани и има бая ощипани там тъй, че остай остай......
            Ако нещо стане моеж само на арменския поп да се оплачеш и пиеш една студена вода........
            Спекулирайте с тва бе щом умеете аз кво да ви кажа, значи на тея където взимате пирите те са още по-големи глупаци щом го купуват тва ........
            Пак ти каам тея виртуалните глупости нямат грам стойност в състояние на криза каквато е в Украйна, та дори и в Гърция не мисля, че някой щурав Грък ше си хвърли парите и ше си ги тури у спестовна книжка с биткойни и като фалира оная измислена биткойн борса там как и беше името и аре почешай коня за гривата .......
            Last edited by michaelis; 14.02.2015, 23:05.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Ние сме прости, но обясни като за лаици, но ентусиасти как се копае, тъкмо ще натрупаш и още няколко поста в този си нов профил!
              Броя на мненията не са важни, важни са аргументите.

              Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              притежавали най-голямата мрежа вили на могили.
              Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              А Google има стойност уйя ми, както и тоя Фейсбоклука и останалите тъпотии където са основани на users. Има и други търсачки и те ше наберат сила и времето на Gogala ше отече в канала ти кво си мислиш, че те ше останат вовеки веков ?!?!?
              Тука да видя аргументи? Аз не твърдя че Биткойн е хранилище за стойност или, че е супер инвестиция, а напротив. Той е страхотен нерегулиран спекулативен инструмент, поне за сега. Предоставя ми удобства и възможности, които преди съм нямал. Каквото мога да извлека в моя полза от протокола го използвам, но не бих заложил на него като инвестиция. Все пак съм очарован от хитрата идея на механизма му.

              Айде със здраве.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trivelius Разгледай мнение
                Всяка криптовалута има различна по мащаби мрежа зад себе си. Биткойн притежава най-голямата и най-мощна такава. Ако утре си пуснеш една твоя криптовалута, най-вероятно ще си оператор на най-централизираната мрежа защото ще си я ползваш само ти . Google не се яде нито може да се пипне, но има стойност . В случая ти си играеш с думи измислени точно заради такива като теб, защото "копането" е твърде абстрактен процес за да бъде разбран от повечето хора.
                Офф брачед, кво да ти кажа малко да поспорим и тука с вас, че в политиката ми писна .....
                Ако искате да си хвърляте парите - давайте, аз кво мога да ви кажа, притежавали най-голямата мрежа вили на могили.
                А Google има стойност уйя ми, както и тоя Фейсбоклука и останалите тъпотии където са основани на users. Има и други търсачки и те ше наберат сила и времето на Gogala ше отече в канала ти кво си мислиш, че те ше останат вовеки веков ?!?!?
                Ако стане няква патаклама както е са в Украйна питай ги там хората за тях кви стойности имат ?? Ми имат стойности уйя ми за хората в Украйна има стойност нещо което се яде, пие и може да се облече не някви виртуални кретениии. Златото за хората там има повече стойност от някви си биткойни и други тъпотиии като са срутени мрежите и компютрите кви койни кви 5 лева вие луди ли сте
                Last edited by michaelis; 14.02.2015, 22:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trivelius Разгледай мнение
                  ... защото "копането" е твърде абстрактен процес за да бъде разбран от повечето хора.
                  Ние сме прости, но обясни като за лаици, но ентусиасти как се копае, тъкмо ще натрупаш и още няколко поста в този си нов профил!
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                    може бее включи си и телефона и с него също копай ..... фризера, фритюрника, телевизора, маша, сушоар, бойлер абе общо взето всичко де що харчи ток .....
                    Успокои ме
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      мда съвсем сериозно ше им обърнем внимание, че те изникнаха като гъби ......

                      WTF нали уж били уникални то май всеки си прай уникални дигитални банкноти, тва е ебаси зарибявката за бастуни ......
                      Всеки кой малко разбира от програмиране и айдеее стана банкер на некакав си "...coin" ....
                      Ей ви златото ако толко ви треа нещо ценно има сребро платина тях не мое ги "копат" ей така
                      Всяка криптовалута има различна по мащаби мрежа зад себе си. Биткойн притежава най-голямата и най-мощна такава. Ако утре си пуснеш една твоя криптовалута, най-вероятно ще си оператор на най-централизираната мрежа защото ще си я ползваш само ти . Google не се яде нито може да се пипне, но има стойност . В случая ти си играеш с думи измислени точно заради такива като теб, защото "копането" е твърде абстрактен процес за да бъде разбран от повечето хора.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        То ясно, обаче мога ли да копам с фризер
                        може бее включи си и телефона и с него също копай ..... фризера, фритюрника, телевизора, маша, сушоар, бойлер абе общо взето всичко де що харчи ток .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                          ...
                          То ясно, обаче мога ли да копам с фризер
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Нищо не разбираш от технологии! Тук компютри копаят пари! Това дори в романите на Айзък Азимов го няма или в приказки от 1001 нощ, но технологиите са напред!

                            Искам да питам сериозно и моля да ми се обърне внимание. Тъй като във всички електроуреди и автомобили има вече компютри, то може ли пералнята и тостера ми да копаят койни и да трупат стойност докато пера или си пека филийки? Или докато гледам "Листопад" и "Робинята Изаура" да трупам пачки от телевизора, който е и компютър?!
                            мда съвсем сериозно ше им обърнем внимание, че те изникнаха като гъби ......

                            Bitcoin
                            $4,754,296,898
                            $349.81

                            Litecoin
                            $121,860,749
                            $3.53

                            Dogecoin
                            $20,112,825
                            $0.00

                            Peercoin
                            $14,882,010
                            $0.68

                            Darkcoin
                            $11,066,538
                            $2.24

                            Primecoin
                            $961,543
                            $0.12

                            WTF нали уж били уникални то май всеки си прай уникални дигитални банкноти, тва е ебаси зарибявката за бастуни ......
                            Всеки кой малко разбира от програмиране и айдеее стана банкер на некакав си "...coin" ....
                            Ей ви златото ако толко ви треа нещо ценно има сребро платина тях не мое ги "копат" ей така

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                              Още ли се занимавате с тая дигитална тъпотия .....
                              Нищо не разбираш от технологии! Тук компютри копаят пари! Това дори в романите на Айзък Азимов го няма или в приказки от 1001 нощ, но технологиите са напред!

                              Искам да питам сериозно и моля да ми се обърне внимание. Тъй като във всички електроуреди и автомобили има вече компютри, то може ли пералнята и тостера ми да копаят койни и да трупат стойност докато пера или си пека филийки? Или докато гледам "Листопад" и "Робинята Изаура" да трупам пачки от телевизора, който е и компютър?!
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Е то няма и как да е чувал някой за борса, която никога не е съществувала. Тези китайци просто са си организирали пирамида под мотото "Дайте 400 000$ и ще ви изкопаем 90 биткойна." Когато измамените си поискали биткойните - им казали до довличат още хора . Но никога не са търгували биткойни, нито са копали. Изводът е, че криптопарите са доста популярно нещо и всякакви се опитват да печелят на техен гръб. Нещо, което се случва и с други неща. Но често няма нищо общо с нещата.

                                Коментар

                                Working...
                                X