IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Това, че потенциално могат да се налеят още доста пари е ясно. И най-вероятно ще продължат да се наливат още поне два-три месеца.

    Но няма как да се прецени каква точно възвръщаемост очакват койн спекулантите, какъв им е времевия хоризонт, и толеранса към риска, колко волатилност могат да понесат и т.н. Нито има кой знае каква историческа база за сравнение или логика.




    Съгласен съм. Ще остане в историята като най-грандиозната пирамида. Паметник.
    Вярно, виртуалните койни май са първата глобална пирамида в историята.
    Това обаче не променя нещата. Когато населението почне масово да си вкарва парите в някакъв отнесен виртуален продукт, без практическо приложение, само с цел бързо забогатяване, мисля че на всички е ясно, какъв ще бъде краят.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
      Дигиталните пари са неизбежни!
      Парите така или иначе са си дигитални.

      Проблемът на крипто е, че просто не са пари и няма да бъдат дори да стигнат 100 000.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

        А какво стои зад тях? Това е голямата неизвестна. Засега са само игра на Монополи. Собственикът се уморява по некое врече, затваря таблата и парите, къщите, хотелите се оказват само хартишки.
        Що , на Уолстрийт да не би да правят друго ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
          Няма пирамида.. идва товарния влак на дигиталните пари за следващите няколко века, а вие седите на релсите и си викате "Това е мираж.." Да ще има пикове, сривове.. еуфория и отчаяние, но както казваше Радой Ралин едно време - "всяка болка е родилна" Дигиталните пари са неизбежни!
          А какво стои зад тях? Това е голямата неизвестна. Засега са само игра на Монополи. Собственикът се уморява по некое врече, затваря таблата и парите, къщите, хотелите се оказват само хартишки.

          Коментар


          • Това, че потенциално могат да се налеят още доста пари е ясно. И най-вероятно ще продължат да се наливат още поне два-три месеца.

            Но няма как да се прецени каква точно възвръщаемост очакват койн спекулантите, какъв им е времевия хоризонт, и толеранса към риска, колко волатилност могат да понесат и т.н. Нито има кой знае каква историческа база за сравнение или логика.


            Никоя пирамида не може да се сравни с койните.
            Съгласен съм. Ще остане в историята като най-грандиозната пирамида. Паметник.
            Last edited by Money; 16.12.2017, 13:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              Зависи, ако успеят дългосрочно да привличат нови инвеститори, които постоянно да наливат парите си в криптоси може и да изкарат дълго. Според мен ако видим масова истерия и ако твърде много хора почнат да влагат парите си, значи краят на крипто-пирамидата е близо. Всички понци-схеми действат на един и същ принцип, привличат спекуланти, като обещават на инвеститорите, нереално високи космически доходности.
              Намерих списък на популярните понци-схеми, всички са зарибявали инвеститори по същия начин, като са обещавали невероятно високи доходности от сорта на по 15% доходност на седмица, до над 1000% годишна възвръщаемост. Някои от тях са просъществували дълги години.
              За мен няма съмнение, че криптосите са куха понци-схема, защото никой не ги ползва за нищо, всички ги купуват само и единствено с цел бързо забогатяване.

              https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ponzi_schemes
              Никоя пирамида не може да се сравни с койните.
              Виж ми шитовете спрямо биткойн днес, при условие, че биткойн е 1% нагоре за деня.

              http://prntscr.com/ho8z04

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Сега е момента отново да им припомниш на фен клуба колко се писа за оная пирамида и никой не вЕрваше... Всъщност някой има ли инфо колко дълго се развиват пирамидалните структури - както в БГ така и по света ??? Година, две или повече
                Зависи, ако успеят дългосрочно да привличат нови инвеститори, които постоянно да наливат парите си в криптоси може и да изкарат дълго. Според мен ако видим масова истерия и ако твърде много хора почнат да влагат парите си, значи краят на крипто-пирамидата е близо. Всички понци-схеми действат на един и същ принцип, привличат спекуланти, като обещават на инвеститорите, нереално високи космически доходности.
                Намерих списък на популярните понци-схеми, всички са зарибявали инвеститори по същия начин, като са обещавали невероятно високи доходности от сорта на по 15% доходност на седмица, до над 1000% годишна възвръщаемост. Някои от тях са просъществували дълги години.
                За мен няма съмнение, че криптосите са куха понци-схема, защото никой не ги ползва за нищо, всички ги купуват само и единствено с цел бързо забогатяване.

                https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ponzi_schemes
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                  Готово! Грижи нямаш! Пиши на ЛС да се уточним.
                  Хах, с теб няма как да не се разберем. Все пак си единствения в този форум, който е с по-малък номер от мен и все още пише тук.

                  Верно, колко ще трябва да е комисиона за 60К сатошита? Моа платя и с кучета и с още 7-8 шита, които имам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Сега е момента отново да им припомниш на фен клуба колко се писа за оная пирамида и никой не вЕрваше... Всъщност някой има ли инфо колко дълго се развиват пирамидалните структури - както в БГ така и по света ??? Година, две или повече
                    Но тъй като койните се купуват, само защото им се вдига цената (и това е видно от разговорите на нашите съфорумци тука), то в един момент цената като не мърда нагоре, най-спекулативната част от койнаджиите ще започнат да продават.

                    Затова и биткойн феновете така хейтят - защото знаят, че койните ако не вървят нагоре, най-вероятно ща забият нос надолу. На тях им трябва да вербуват нови и нови донори на истински пари.

                    Според мене обаче биткойн няма да стигне нулата в близките години. Ще си съществува като екзотика, като до сега.
                    Last edited by Money; 16.12.2017, 13:07.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      Нямат жизнен цикъл. Виж пирамидата на Мадоф.

                      Биткойн може бързо да се срине на 1000, а може и да си стои над 10 000 години наред.

                      Логиката при биткойн е нулева и, парадоксално,
                      това е силата му.
                      Логиката е нулева само за пазарните донори...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Сега е момента отново да им припомниш на фен клуба колко се писа за оная пирамида и никой не вЕрваше... Всъщност някой има ли инфо колко дълго се развиват пирамидалните структури - както в БГ така и по света ??? Година, две или повече
                        Нямат жизнен цикъл. Виж пирамидата на Мадоф.

                        Биткойн може бързо да се срине на 1000, а може и да си стои над $10 000, години наред.

                        Логиката при биткойн е нулева и, парадоксално,
                        това е силата му.
                        Last edited by Money; 16.12.2017, 14:17.

                        Коментар


                        • Няма пирамида.. идва товарния влак на дигиталните пари за следващите няколко века, а вие седите на релсите и си викате "Това е мираж.." Да ще има пикове, сривове.. еуфория и отчаяние, но както казваше Радой Ралин едно време - "всяка болка е родилна" Дигиталните пари са неизбежни!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            marin1 - алчността не е водеща при спекулатвната търговия, по скоро голяма доза навност вкарва нормални хора в тази игра. Тя е чиста проба глупост, но обагатяваща органзаторите със сигурна печалба от такси и комисонни.
                            Сега е момента отново да им припомниш на фен клуба колко се писа за оная пирамида и никой не вЕрваше... Всъщност някой има ли инфо колко дълго се развиват пирамидалните структури - както в БГ така и по света ??? Година, две или повече
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                              Ако си го бях купил... я щеше да направи 5%, я не... такъв съм късметлия... хората мильонери станаха, аз за "жълти стотинки" работя... и изпуснах Cardano.
                              Хаха, напоследък и аз се чуствам по подобен начин. Не че монетките ми не растат, но не са чак като кардано и трон например. Буквално за часове го изпуснах карданото (чаках си превода в kraken и то през това време качи едни 30-40 процента), а освен това упорито стоя в Ark, които от месец се движат със скоростта на каруца, докато всичко покрай тях кара самолети и ракети Поне си взех dogecoion само за 20 сатоши и с бай Марин ще чакаме парите през следващата година - почти съм сигурен, че кучетата са имунизирани от проклятието на Ark. Xman1, ще дойдати при теб печалбите, понякога трябва повечко търпение с крипто, но почти винаги после се отплаща.
                              p.s.Всъщност сега като погледнах verge какво е направил, май нямам право да се оплаквам - вече съм на + 400% от него.
                              Last edited by Hammer; 16.12.2017, 11:49.

                              Коментар


                              • Защо се изтъква, че при биткойн разплащанията няма посредници, като самите "миньори" се явяват такива?

                                Коментар

                                Working...
                                X