IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Шансът биткойн да задържи над 9 000 е нищожно малък. Ако не пробие и 8 000 другата седмица, пак добре.
    Аз мисля: надали нещо може да спре възходът на криптопаричките. Самата им същност е такава - неизбежно води тя до два резултата:

    - Хората ще ги предпочитат, защото са нефалшифицируеми и нефабрикуеми в неограничен мащаб - тоест - ИСТИНСКИ пари по дефиниция.
    - Държавите никога няма да ги приемат доброволно - и то точно по същите причини.

    Вярвам (разбира се - ако не се озъбим скоро), че ще бъдем свидетели на събития - уникални във финансовата история на света.

    Ако се сринат - както казваш ти - толкова по-добре за всеки който е разумен, защото ще има възможност да се понагувичи с.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Шансът биткойн да задържи над 9 000 е нищожно малък. Ако не пробие и 8 000 другата седмица, пак добре.
      Колко си готов да сложиш в къса позиция за 1 седмица?

      Коментар


      • Шансът биткойн да задържи над 9 000 е нищожно малък. Ако не пробие и 8 000 другата седмица, пак добре.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

          Играл съм го с други неща през годините.. акции.. тук нещата са ясни към 0-ла.. другото са подробности...
          ЕЖК

          Коментар


          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
            Играл съм го с други неща през годините.. акции.. тук нещата са ясни към 0-ла.. другото са подробности...

            Казваш го в минало време... явно не си бил много добър и си се занулил... ако са ти такива разсъжденията, не се учудвам.


            Умния човек инвестира разумно, вади си изводи от грешките и продължава напред, глупака взЕма заем, слага всичко на едно нещо и после като изгуби се отказва... потънал в дългове. След това плюе по форумите колко е лош живота и как пазара аха ще се спихне. Но пазара си продължава напред и бележи нови върхове. Разбира се това не се отнася за всички пазари и всички компании.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Играл си ти, 10к в понеделник следобед пак
              Играл съм го с други неща през годините.. акции.. тук нещата са ясни към 0-ла.. другото са подробности...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                10к вече едва ли ще видите... прибирайте си печалбите.. ще ревете.. това съм го играл няколко пъти до сега.
                Играл си ти, 10к в понеделник следобед пак

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                  Импе, walet.dat файла пази ВСИЧКО!!! Всъщност идеята е че в този файл се пазят адресите ти и всичко което си получил по тях, също и паролата и цялата история която имаш в блокчеина на съответната КриптоВалута. Коините които имаш не са в портфейла ти, или в компютъра на който е инсталиран портфейла - ТЕ СА В БЛОКЧЕИНА НА СЪОТВЕТНАТА КРИПТОВАЛУТА!!! Портфейла ти е просто визуализация на публичните и частните ключове, един вид е направен като интерфейс, който да е по-удобен за потребителите да контролират това което притежават.
                  Няма нужда да изпращаш Лайткоините към виртуални портфейли, макар че и това е добра идея, аз съм го правил много пъти към Jaxx и после обратно. Просто съхрани си wallet.dat файла и го преинсталирай на новия компютър. Може да го направиш 1-2 пъти тестово да видиш дали работи и дали си се справил.
                  А иначе за малките суми - не се притеснявай и аз почнах да събирам Лайткоини през фаусетчета преди повече от 5 години Ноооо апетита идва с яденето!!!
                  Зная това, драги - просто исках да съм сигурен дали и сега мога да запаметя транзакциите с walet.dat файлът.
                  Няма да е нов компютърът, просто ще дам да ми преинсталират този, който си е съвсем добър за домашно ползване, но не е преинсталиран никога - към пет години вече и неизбежно се е задръстил, колкото и да го чистя с разнип рограми, а и е още на ХР, защото съм си свикнал с него, но явно трябва да се откажа вече от.

                  Не се притеснявам от малките суми Ако Алчният и някои други са прави и има по-сериозен спих на криптовалутите, ще започна и да си купувам, засега само се уча и си покопвам по малко. Впрочем и аз вярвам, че ще има поне един по-сериозен спад, и ако това стане - ще се понагувича.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Точно нормалното поведение, в понеделник в 4 следобед ще дърпа нагоре - и те така.
                    10к вече едва ли ще видите... прибирайте си печалбите.. ще ревете.. това съм го играл няколко пъти до сега.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      ............
                      Не разбрах съвсем напълно обяснението ти обаче - ако сега сторя това - то ще запази ли този wallet dat файл настоящата наличност по този портфейл? Ако не - как да я запазя, например да я кача в някой виртуален портфейл ли?
                      .................
                      Импе, walet.dat файла пази ВСИЧКО!!! Всъщност идеята е че в този файл се пазят адресите ти и всичко което си получил по тях, също и паролата и цялата история която имаш в блокчеина на съответната КриптоВалута. Коините които имаш не са в портфейла ти, или в компютъра на който е инсталиран портфейла - ТЕ СА В БЛОКЧЕИНА НА СЪОТВЕТНАТА КРИПТОВАЛУТА!!! Портфейла ти е просто визуализация на публичните и частните ключове, един вид е направен като интерфейс, който да е по-удобен за потребителите да контролират това което притежават.
                      Няма нужда да изпращаш Лайткоините към виртуални портфейли, макар че и това е добра идея, аз съм го правил много пъти към Jaxx и после обратно. Просто съхрани си wallet.dat файла и го преинсталирай на новия компютър. Може да го направиш 1-2 пъти тестово да видиш дали работи и дали си се справил.
                      А иначе за малките суми - не се притеснявай и аз почнах да събирам Лайткоини през фаусетчета преди повече от 5 години Ноооо апетита идва с яденето!!!
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                        Импе - ще ти отговоря, само от уважение към теб поради факта че далечната 2007 г. имаше голяма "вина" да се насоча към Инвестиционно Злато.
                        Това което си дал като скрийн шот е трябвало да го направиш още преди да получиш първите Литошита!!!
                        Казва се "backup" на Портфейла. Резултата от този backup е един wallet.dat файл в койти има цялата необходима инфорация за твоя портфейл.
                        Така че трябва да направиш следното:
                        1. Направи си такъв backup (wallet.dat файл)
                        2. Запази го на ПОНЕ 2 тайни места - USB стикове или някъде в тайна директория на харддиска си
                        3. Когато си сменяш компютъра - инсталираш новия портфейл. Изключваш го и после трябва да намериш директорията C:\Users\YOURNAME\AppData\Roaming\Litecoin и да замениш новогенерирания wallet.dat файл със своя стар!
                        Успехи и повече Лайткоини!!!
                        Благодаря, радвам се, че съм ти повлиял за златцето - ти хубаво отигра Биткойновете, но мисля, че криптовалутите са вероятното бъдеще на парите, така че не се отказвай от

                        Не разбрах съвсем напълно обяснението ти обаче - ако сега сторя това - то ще запази ли този wallet dat файл настоящата наличност по този портфейл? Ако не - как да я запазя, например да я кача в някой виртуален портфейл ли?

                        Редов - колкото толкова - сега се уча на криптови работи и поради воатилството и убеждението ми, че поне един сериозен спад на цената ще има, не ща засега да купувам... а и защо мислиш, че това на екранчето са всичките ми входящи трансфери, ърм?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Моментума на Койна нещо много яко издиша. Уикенд е, а койнът пада.

                          Лоша поличба.
                          Точно нормалното поведение, в понеделник в 4 следобед ще дърпа нагоре - и те така.

                          Коментар


                          • Моментума на Койна нещо много яко издиша. Уикенд е, а койнът пада.

                            Лоша поличба.

                            Коментар


                            • Импе, в твоя случай е без значение - като гледам какъв си
                              Не си заслужава труда.
                              Last edited by RUBLA; 24.02.2018, 20:03. Причина: Обида.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Другари,

                                Технически въпрос:

                                Иде време най-после - въпреки своята неохота (знаете каква е играчка), да преинсталирам своят компютър, но - искам да си запазя - то се знае - портфейлът за лайткойнченца. Имам си външен хард - та всъщност питам:

                                1. Как се премества портфейлът на него - ето от туканка ли, това е всъщност правене на копие ли? как се случва по-подробно - генерира се някакъв ключ ли, що ли?


                                https://imgur.com/a/8QQxz

                                2. Може ли по принцип там да си седи портфейлът?

                                Благодаря предварително
                                Импе - ще ти отговоря, само от уважение към теб поради факта че далечната 2007 г. имаше голяма "вина" да се насоча към Инвестиционно Злато.
                                Това което си дал като скрийн шот е трябвало да го направиш още преди да получиш първите Литошита!!!
                                Казва се "backup" на Портфейла. Резултата от този backup е един wallet.dat файл в койти има цялата необходима инфорация за твоя портфейл.
                                Така че трябва да направиш следното:
                                1. Направи си такъв backup (wallet.dat файл)
                                2. Запази го на ПОНЕ 2 тайни места - USB стикове или някъде в тайна директория на харддиска си
                                3. Когато си сменяш компютъра - инсталираш новия портфейл. Изключваш го и после трябва да намериш директорията C:\Users\YOURNAME\AppData\Roaming\Litecoin и да замениш новогенерирания wallet.dat файл със своя стар!
                                Успехи и повече Лайткоини!!!
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X