IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Другари,

    Технически въпрос:

    Иде време най-после - въпреки своята неохота (знаете каква е играчка), да преинсталирам своят компютър, но - искам да си запазя - то се знае - портфейлът за лайткойнченца. Имам си външен хард - та всъщност питам:

    1. Как се премества портфейлът на него - ето от туканка ли, това е всъщност правене на копие ли? как се случва по-подробно - генерира се някакъв ключ ли, що ли?


    https://imgur.com/a/8QQxz

    2. Може ли по принцип там да си седи портфейлът?

    Благодаря предварително
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Аз нищо не пренасям , просто има такава закономерност балон и последващ колапс. А дали мисля забавно , хич няма да е забавно когато пазара на акции обърне дългосрочно.
      Поне малко акъл да покажеш, а то единствено цикличност на пазарите се вижда. Какво ме брига спад след 30 години, когато ще съм изкуфял дядка в пенсия?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Иновацията е направена точно навреме. Нарича биткойн Дау нарави дъното 6800 някъде около март 2009. ...Само 2 месеца преди това Сатоши пуска съобщението че управителя (фед) ще има още да спасява банки - в първия генезис-блок на койна. Според мене копирал зподзаглавие от вестник, някои обаче го изкарват велик икономист това е вбез значение ,в случая. Така или иначе инфлацията (илизшъка от пари и богатство го поема ... койна, с цел анихилацията му да не доведе срив и на пазарите Фед държи немалък % от фрифлоута ))) A допечатка на изгубени, изчезнали изобщо да го кажем изведени от употреба койнове ... не е решена алгоритмично Явно не е панирано да е бъде валута )))) (ne e preporyka)
        Виждам че си чел Костолани , въпроса е какво си възприел. Думата анихилация носи нещо апокалиптично в себе си. Как си представяш дълг 250 - 300 трилиона да почне да се свива и изчезва мирно и тихо Иновация която може на изведе от ситуацията , трябва да създаде достатъчно голяма нова индустрия която да доведе до нов растеж.Нивата на дълга са такива като при връх. Новата индустрия също ще се нужда е от нов дълг, няма на къде. А дали крипто инструментите са такава иновация , те не могат да създадат мащабна нова индустрия.По точно приличат на лекарство което може да убие своя пациент .Ако се наложат като начин за разплащания са предпоставка за дефлациона депресия.
        Last edited by Todor Sabev; 24.02.2018, 10:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev
          Балоните и се развиват в края на цикъла по време на кредитна експанзия и излишък на пари и .... ...А дали предстои иновация от голям порядък която да ни измъкне от ситуацията не е сигурно. Преди това пазарите ще колабират....
          Иновацията е направена точно навреме. Нарича биткойн Дау нарави дъното 6800 някъде около март 2009. ...Само 2 месеца преди това Сатоши пуска съобщението че управителя (фед) ще има още да спасява банки - в първия генезис-блок на койна. Според мене копирал зподзаглавие от вестник, някои обаче го изкарват велик икономист това е вбез значение ,в случая. Така или иначе инфлацията (илизшъка от пари и богатство го поема ... койна, с цел анихилацията му да не доведе срив и на пазарите Фед държи немалък % от фрифлоута ))) A допечатка на изгубени, изчезнали изобщо да го кажем изведени от употреба койнове ... не е решена алгоритмично Явно не е панирано да е бъде валута )))) (ne e preporyka)
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

            Е трябва да има и реална причина за обръщане на тренда в дългосрочен план, а такава причина липсва, само спекулантите да натискат цената надолу, няма да им се получи.

            А тепърва ни предстоят, блоквериги, ИИ и квантови компютри...
            Нали помниш какво съм ти обещал, накрая портиерче при нас, да разсмиваш клиентите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


              Мисля че правиш връзка между събития, които нямат нищо общо помежду си... и стига вече с тия лалета. Тази мания по лалетата, дори не е исторически факт, а е някаква измишлиотина. Освен това дори да е истина, въпросната история... Холандия 1000 пъти си е върнала загубите от 1637-а година. Дори да сме в подобна ситуация, ако ефекта е подобен на този при лалетата... държава да се кръсти "страната на криптовалутите", ще е огромен успех. (но няма да се случи това)

              По-скоро трябва да се направи аналогия с Интернет, криптовалутите са най-близки по свойства до Интернет.

              Интернет демократизира движението на информацията, криптовалутите демократизират движението на парите.





              Е трябва да има и реална причина за обръщане на тренда в дългосрочен план, а такава причина липсва, само спекулантите да натискат цената надолу, няма да им се получи.

              А тепърва ни предстоят, блоквериги, ИИ и квантови компютри...
              1929 г всичко изглежда идеално , както и при дигиталната революция в края на 90 години. А причината ще ни извади очите глобалния дълг гони 300 процента който е по голям от 1929 г А дали предстои иновация от голям порядък която да ни измъкне от ситуацията не е сигурно. Преди това пазарите ще колабират.
              Last edited by Todor Sabev; 24.02.2018, 01:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                Изброявам годините 1637 г, 1720 г, 1929 г, 2000г, 2007г Класически пример е всеизвестната манията по лалетата по време на холандския златен век .Мисля че сме в подобна ситуация.

                Мисля че правиш връзка между събития, които нямат нищо общо помежду си... и стига вече с тия лалета. Тази мания по лалетата, дори не е исторически факт, а е някаква измишлиотина. Освен това дори да е истина, въпросната история... Холандия 1000 пъти си е върнала загубите от 1637-а година. Дори да сме в подобна ситуация, ако ефекта е подобен на този при лалетата... държава да се кръсти "страната на криптовалутите", ще е огромен успех. (но няма да се случи това)

                По-скоро трябва да се направи аналогия с Интернет, криптовалутите са най-близки по свойства до Интернет.

                Интернет демократизира движението на информацията, криптовалутите демократизират движението на парите.


                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Аз нищо не пренасям , просто има такава закономерност балон и последващ колапс. А дали мисля забавно , хич няма да е забавно когато пазара на акции обърне дългосрочно.

                Е трябва да има и реална причина за обръщане на тренда в дългосрочен план, а такава причина липсва, само спекулантите да натискат цената надолу, няма да им се получи.

                А тепърва ни предстоят, блоквериги, ИИ и квантови компютри...
                Last edited by Xman1; 24.02.2018, 00:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                  Мислиш... забавно Пренасяш механично, това правиш.
                  Аз нищо не пренасям , просто има такава закономерност балон и последващ колапс. А дали мисля забавно , хич няма да е забавно когато пазара на акции обърне дългосрочно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                    Ей тая тема доста е изтъпяла в сравнение с това, което беше преди 4 години, затова и почти не я чета, камо ли да пиша.

                    Ето ви все пак малко прясна/пресна информация, която мернах преди малко някъде:

                    https://news.bi.tcoin.com/belarus-le...icos-tax-free/

                    И приятен пъмпо-дъмпов уикенд.
                    Не ти се отваря линка, но Ето началото..

                    The president of Belarus, Alexander Lukashenko, has signed a decree which legalizes cryptocurrencies, initial coin offerings (ICOs), and smart contracts. All crypto transactions and related income, including from mining, will be tax-free for the next five years.

                    Коментар


                    • Ей тая тема доста е изтъпяла в сравнение с това, което беше преди 4 години, затова и почти не я чета, камо ли да пиша.

                      Ето ви все пак малко прясна/пресна информация, която мернах преди малко някъде:

                      https://news.bi.tcoin.com/belarus-le...icos-tax-free/

                      И приятен пъмпо-дъмпов уикенд.

                      Коментар


                      • Мислиш... забавно Пренасяш механично, това правиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Todor Sabev - причината е умрелия дребен и среден бизнес, гръбнака на икономиката го няма и е станала безгръбначна. Хората почват да се занимават с глупости които могат да им бъдат уж персонален бизнес.
                          Балоните и се развиват в края на цикъла по време на кредитна експанзия и излишък на пари и богатство Изброявам годините 1637 г, 1720 г, 1929 г, 2000г, 2007г Класически пример е всеизвестната манията по лалетата по време на холандския златен век .Мисля че сме в подобна ситуация. При дефлационен колапс когато действително бизнеса е буквално умрял и средната класа почити изчезнала никой не може да си позволи или помисли да да инвестира в каквото и да е.Прилагам историческа графика.
                          Click image for larger version

Name:	Cv9FbPZUEAIBuCO.jpg
Views:	3
Size:	48.5 КБ
ID:	3303326

                          Коментар


                          • Todor Sabev - причината е умрелия дребен и среден бизнес, гръбнака на икономиката го няма и е станала безгръбначна. Хората почват да се занимават с глупости които могат да им бъдат уж персонален бизнес.

                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                              Интернета е готин, защото всеки си мисли, че знае всичко.... на един клик разстояние е.
                              Не е нужно много да се мисли - Интернет знае и мисли за вас

                              Джордж Оруел го е предвидил преди седемдесетина години
                              Тежко ни ако нета мисли вместо нас, но за съжаление масата точно това прави.

                              Коментар


                              • Интернета е готин, защото всеки си мисли, че знае всичко.... на един клик разстояние е.
                                Не е нужно много да се мисли - Интернет знае и мисли за вас

                                Джордж Оруел го е предвидил преди седемдесетина години

                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X