IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Абе важното е да се купи...пък колко ще се праща...кво значение има...трябва да гледаме в бъдещето, след 200 години кой знае...може да спечелим))
    Както е тръгнало....епъл може да си направи....гугъл може да си направи...фейсбук може да си направи...най вече амазон пък...що да не си направи? Ще се завие свят на мераклиите коя да купуват по напред)) Както амазон ще влиза в банкирането - според мене 100 % ще праснат и те една валута ако нещо преди това не се преебе. Амазон и борса може да си направи....квото си иска ще си направи. Но трябва да е ограничена.....колкото по ограничена - по ценна))

    Сега се занимават с миньори някакви утре директно пари ще печатат...за кво да дават на други да изкарват пари...

    Междудругото не е забранено да си печаташ пари..не знам дали знаете.....квито си искаш стига да са твои а не копие)) А това реално го има отдавна...в Англия например имаше цели квартали си печатаха и ползваха по едно време собственна валута вързана към паунда по някакъв начин беше....и в щатите го имаше това по едно време преди 5-8 години нещо такова.

    Не знам само с ддс то кво ще каже нап))) дали ако си напечатам утре галактически долари....ще ми праснат 20 % ддс дето ги продавам))))))))))
    С което си идваме и на думата - защо вместо само биткойн - има толкова много койни, всичките глобални? Защото имат различни приложения и възможности.
    Мисли за тях като за акции в конкретната им сфера, фирми и технологии - ще вденеш и останалото

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Чат приложението Телеграм ще си има собствена криптовалута, която забележете ще може да си я пращате един на друг.

      Нещо като емотиконите, ама вместо усмихнати личица - жълти парички.



      https://techcrunch.com/2018/01/08/te...-open-network/
      Абе важното е да се купи...пък колко ще се праща...кво значение има...трябва да гледаме в бъдещето, след 200 години кой знае...може да спечелим))
      Както е тръгнало....епъл може да си направи....гугъл може да си направи...фейсбук може да си направи...най вече амазон пък...що да не си направи? Ще се завие свят на мераклиите коя да купуват по напред)) Както амазон ще влиза в банкирането - според мене 100 % ще праснат и те една валута ако нещо преди това не се преебе. Амазон и борса може да си направи....квото си иска ще си направи. Но трябва да е ограничена.....колкото по ограничена - по ценна))

      Сега се занимават с миньори някакви утре директно пари ще печатат...за кво да дават на други да изкарват пари...

      Междудругото не е забранено да си печаташ пари..не знам дали знаете.....квито си искаш стига да са твои а не копие)) А това реално го има отдавна...в Англия например имаше цели квартали си печатаха и ползваха по едно време собственна валута вързана към паунда по някакъв начин беше....и в щатите го имаше това по едно време преди 5-8 години нещо такова.

      Не знам само с ддс то кво ще каже нап))) дали ако си напечатам утре галактически долари....ще ми праснат 20 % ддс дето ги продавам))))))))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Златцето е ного добра инвестиция, когато е нумизматика - аз залагам именно на нумизматиката... е - и някой и друг дукат със здравословна цел - за близане
        По принцип е форсмажорен актив... но не и нумизматиката, тя си е и нефорсмажорен - защото цената върви само нагоре. Някой от моите най-секси монети - златни и сребърни - са ми и едни от най-доходните във времето инвестиции.
        Но това е коренно различна работа. Нумизматиката няма нищо общо със златото . Значи не би трябвало да казваш имам злато....а съм - коликционер. Аз тоя бизнес не го разбирам....и нито говоря за него нито участвам))
        А за злато - нищо по различно от инвестицинни кюлчета не трябва да държиш - щото е ужасно трудно ликвидно...ако искаш да го продадеш някога изгодно разбира се)) а не с 20 - 30 % дискаунт.

        Ти си знаеш....

        Коментар


        • Чат приложението Телеграм ще си има собствена криптовалута, която забележете ще може да си я пращате един на друг.

          Нещо като емотиконите, ама вместо усмихнати личица - жълти парички.



          https://techcrunch.com/2018/01/08/te...-open-network/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Да, верно, ако си ги държал в буркан щеше да загубиш над 95%.

            Но ако си ги беше държал на срочен влог нямаше да загубиш. Щеше да си на малка печалба.

            А ако искаше наистина да печелиш, щеше да ги вкараш в акции и с реинвестиран дивидент щеше да направиш възвръщаемост от 113 003.89% от март 1918 до днес.
            Паричков - нали затова пазаруваме акции? 1918-а не съм могъл да си купувам акции обаче - по технически причини... щото не съм Йода.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Златцето е ного добра инвестиция, когато е нумизматика - аз залагам именно на нумизматиката... е - и някой и друг дукат със здравословна цел - за близане
              По принцип е форсмажорен актив... но не и нумизматиката, тя си е и нефорсмажорен - защото цената върви само нагоре. Някой от моите най-секси монети - златни и сребърни - са ми и едни от най-доходните във времето инвестиции.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Знам - драги - съвременните финансови теории - целящи да облекат с розави памуци фалшивостта на парите. Зная и защо по-евтината валута е по-сгодна за експортните икономики - затова наскоро (покрай падналото Зеленичко) писах някъде - че докато обвиняват Доналдът за това, той потрива доволно рачички, защото спадът на - е добър за Америка.

                Ти не разбираш какво ме безпокои - това, че парите не са обезпечени с НИЩО е само едната страна на монетата - другата е по-страшната - че няма никакъв контрол над произвеждането на държавни пари. И ние - 90-те години свикнахме със "здравословната" инфлация - докато 96-а ного бръзо не стана ного грозно. Това може да се повтори и в световен мащаб с ного по-страшни последици... това винаги може да стане там, където не само че парите не са истински, но и фабрикуването им не се контролира.

                При златцето има ПРИРОДЕН контрол над неговото количество - което винаги е нараствало - защото има добив - при криптовалутите е симулиран същият процес... но не и при държавните пари. както казах - ако шефчето на ФЕД реши да изпонафабрикува 800 ТБ зеленички - това не е никакъв проблем - нито технически, нито какъвто и да е. Това е страшното - а не дали парите са хартиени, пластмасови или сламени - или електронни.

                Хубаво - съгласен съм, че 1-3% инфлация годишно - здравословно за икономиката - но кой гарантира, че само толкова ще остане? Повечето държави са задлъжнели като хъхреци-комарджии една към друга - ето защо изкушението да се напечатат яко празни мангизи е огромно.


                Импе, ти не знаеш защо държиш злато - убеден съм.
                Не казвам дали си прав или не - да държиш злато...това си е твое решене, и аз имам - и това е мое решение...но не казвам на някой купи злато.
                От това че въпреки че в дадена ситуация може да се окажеш много прав че имаш злато....причините поради които го държиш не са правилни.
                От тук идва и неразбирането ти за криптовалутите. И съответно монетарната политика.

                Ти емоционално си настроен антагонистично и това ти пречи според мен реално да видиш фактите.

                Значи аз имам един пост по назад - прочети го...свързан с това кога златото и защо може да се окаже спасение. Като отговарях на онзи дето казваше че златото и биткойна си приличат.

                няма да пиша много щото отивам да карам колело с малката...но.....

                Изключително погрешно според мен поставяш на първо място ограничението на даден ресурс.
                Важното е да поставиш на първо място смисъла на тоя ресурс. Това се отнася за всичко. И за златото и за биткойна.
                Хиперинфлацията не е в резултат на печатането на пари.
                Обезпечението на долара няма значение при положение че има гарант който дава лихвен процент спрямо инфлацията и провеждането на парична политика.
                Нито една централна банка не печата пари безконтролно - печата ги контролно. Нито едно правителство не иска хиперинфлация нито иска проблеми в паричната политика поради зависимостта да стои на власт ако икономиката е добре.
                Последиците в светован мащаб - ще са не само по страшни - ами абсолютно неконтролеруеми ако няма централни банки и всичко зависи от един ограничен ресурс. Това трябва рано или късно да го разбереш.Ако оставиш емоцията и помислиш рационално.

                Но в крайна сметка както искаш - така мисли...)) Аз не бих купил криптовалути каквито и да е още по малко дългосрочно.
                Всъщност и за златото - не бих държал злато...ако не мога да си го позволя))) Само че аз мога да си го позволя...и то представлява някакво сейфти плейс....ако всичко останало в света някога се сговняса....но за това шанса е много малък...но както застраховките....аз искам да съм застрахован...не ми коства нищо....и не ми пречи на живота така че.....за това имам злато. Но не го разглеждам като инвестиция. А като застраховка.




                Last edited by mibova; 10.03.2018, 15:42.

                Коментар


                • Знам - драги - съвременните финансови теории - целящи да облекат с розави памуци фалшивостта на парите. Зная и защо по-евтината валута е по-сгодна за експортните икономики - затова наскоро (покрай падналото Зеленичко) писах някъде - че докато обвиняват Доналдът за това, той потрива доволно рачички, защото спадът на - е добър за Америка.

                  Ти не разбираш какво ме безпокои - това, че парите не са обезпечени с НИЩО е само едната страна на монетата - другата е по-страшната - че няма никакъв контрол над произвеждането на държавни пари. И ние - 90-те години свикнахме със "здравословната" инфлация - докато 96-а ного бръзо не стана ного грозно. Това може да се повтори и в световен мащаб с ного по-страшни последици... това винаги може да стане там, където не само че парите не са истински, но и фабрикуването им не се контролира.

                  При златцето има ПРИРОДЕН контрол над неговото количество - което винаги е нараствало - защото има добив - при криптовалутите е симулиран същият процес... но не и при държавните пари. както казах - ако шефчето на ФЕД реши да изпонафабрикува 800 ТБ зеленички - това не е никакъв проблем - нито технически, нито какъвто и да е. Това е страшното - а не дали парите са хартиени, пластмасови или сламени - или електронни.

                  Хубаво - съгласен съм, че 1-3% инфлация годишно - здравословно за икономиката - но кой гарантира, че само толкова ще остане? Повечето държави са задлъжнели като хъхреци-комарджии една към друга - ето защо изкушението да се напечатат яко празни мангизи е огромно.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • "
                    Вие осъзнавате ли нонсенса в тази икономическа среда....осъзнавате ли че такава пряка конкуренция ще доведе до непридвидими последствия за вашия личен живот?"

                    Нон-сенс в това? Много си забавен, да не си комсомолски секретар случайно? Протекционизмът е проблем, освен за търтеите. Конкуренцията е чудесно нещо, за всеки който иска да се развива естествено. Не е нужно да остава само една валута - и в момента криптосите са хиляди. Но да е световно приета - да, задължително. Глобална, достъпна навсякъде.

                    Колкото до останалото - не вярвам някой да иска всичките посредници по веригата: банки , правителства, регулатори. Усещането за сигурност е хубаво, но идва на толкова висока цена - че се обезсмисля. В момента повече от 50% от доходите заминават натам, в някои държави - и 75%+.
                    Last edited by redcretin; 10.03.2018, 14:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Очевидно, че се е. След 100 години като вземам заплата не 1 Б, а 100 Б, това ще е ужасно.

                      Апропо - днес разбрах, че на децата ми са им дали задание - за седмицата на сухото: Какви ще са парите след 250 години - и щях да падна от смях - ами то преди 25 години никой не си е представял криптовалутите, преди 250 - никой не си е помислял, че парите ще са хартийки, тия слабоумни пърчовци искат да измислим какви ще са след 250 години...
                      Импе, верно е обезценил се е долара. Въпроса ти го зададох така поради друга причина. За да се замислиш до колко е важна математическата обезценка на дадена валута ако я разгледаш в контекста на покупателната и способност. Парите се обезценяват с инфлацията. Доходите на хората се вдигат с инфлацията . Този процес не е правопроционален и това се нарича - икономика. Важното нещо е - покупателната способност на дадена валута - за хората.
                      Защо съществуват курсови разлики между валутите? Изначално. Защо някой не фиксира, като при нас борда, долара с еврото например на определена стойност и не премахне валутния риск? На пръв поглед това ще е добре за хората. Ще живеят в по малко стрес. Но това не може да стане поради същата причина поради която има инфлация на парите и покачване на доходите - т.е поради икономиката. Т.е курсовата разлика между валутите се променя пради различното икономическо състояние на различните държави към даден момент. Обезценката на дадена валута спрямо друга отразяваща икономическото състояние на дадена държава в даден момент може да е положително за държавата...защото създава условия в които това което тази държава произвежда и изнася е по евтино - тя става по конкурентна...произвежда повече ..плаща повече заплати...и съитветно след някакъв период курса на валутата се покачава и пак....така...цикли на развитие.
                      Това е икономика.
                      Тея общи неща ги казвам за да помислиш че въпреки че на пръв поглед обезценката на дадени валути звучи неприятно - това не са лошо нещо .
                      Не съм сигурен дали осъзнаваш процеса на тази икономическа политика , ти и всички останали, които сте против конвенционалните пари поради повърхностното мнение че те нямат стойност щото се печатат и се обезценяват.

                      Сега....първо напечатания долар, евро и т.н чисто физически няма ниакква стойност наистина освен това че е гарантиран от дадена централна банка.
                      Как е гарантиран този долар на практика? Знаеш ли? Очевадно че не е свързан със златото вече или някой друг актив.
                      Той е гаратиран със лихвен процент който банката ти дава срещу депозит, дълг инвестиция и т.н който лихвен процент отразява евентуално инфлацията.
                      Примера който ти дадох не е случаен въпреки че някой се хвана за примера с колата или там техниката как се променяла което няма никакво значение за това което исках да те накарам да се замислиш.
                      В някаква икономическа обстановка - идеална да кажем...ако ти взимапш 100$ в даден момент....и може да си купиш 100 хляба....целта е след 50 години то да взимаш 1000$ и пак да можеш да си купиш 100 хляба. Спестените средста се олихвяват в идеалния вариянт за да не загубиш....и доходите ти се увеличават в идеалния вариянт. Както и цените на стоките с така наречената инфлация. Защо е нужно всичко това?
                      Защо хората наричат това нещо - РАЗВИТИЕ и свързват инфлацията с развитието?
                      Защото по време на това развитие....хората не се развиват пропорционално. Например....някой е направил бизнес със спестените пари и е преборил инфлацията + е спечелил, друг ги е държал на депозит - и евентуално запазил...или загубил......говоря за собствената си покупателна възможност.
                      ЕДИНСТВЕННОТО което е важно е покупателната способност на хората. Парите няма никакво значение дали се обезценяват или не....ако доходите на хората растат пропорционално.
                      Т.е централната банка....увеличава или намалява лихвения процент който би трябвало да отразява пък инфлацията. С цел да запази покупателната способност на парите на хората. И да инжектира нови пари в икономиката....НЕ С ПЕЧАТАНЕ - а с ДЪЛГ за да може тези пари да се използват за нови инвестиции....по големи доходи на хората и т.н. Разбираш ли процеса? Банките не печатат физически пари импе. Те създават дълг. Т,е създават дигитални пари. Така работи икономиката просто.
                      Чудя се сега....колко от тея неща някой ги разбира наистина? Въпреки че това са елементарни неща които не е трудно да ги разбере човек...нито са тайна...като прочете човек някой мнения оставам с впечетлението че не го разбирате това.

                      И да се върнем на криптовалутите.

                      Вие искате свят.....без инфлация....без централни банки....с лихвен процент който дават...и искате да не се обезценяват парите и затова харесвате да кажем 21 те милиона краен ограничен брой биткойни. И смятате че тоя свят ще е по добър.

                      Т.е какво би станало....ако всички ползват една валута...няма централни банки...няма лихвен процент ...няма инфлация....и няма покачване на доходите. Ако европа и САЩ за пример ползват само биткойн - как би се регулирала реалната икономика? Това означава пряка конкуренция между всеки един човек със всеки друг човек в света. Т.е няма да има ефекта на това че ти работиш в европа....купуваш ресурси в евро...еврото е ниско...спрямо долара....товйта стока е изгодна като цена, ти я продаваш в САЩ печелиш...до като не стане обратното.....


                      Вие осъзнавате ли нонсенса в тази икономическа среда....осъзнавате ли че такава пряка конкуренция ще доведе до непридвидими последствия за вашия личен живот?

                      Друго нещо - от къде ще дойдат парите за заеми - като всеки си държи биткойните у тях? Кой ще ви дава лихвен процент върху биткойните? Колко трябва да бъде курса на биткойна спрямо друга валута - и коя ще е тая валута? С какво дадена криптовалута ще се отличава от друга криптовалута като разликата между тях е технологията - но нас не ни интересува технологията а стойността? Как ще спреш всеки да си печата собственна валута?

                      Тея въпроси не са за да ми отговаряте....те са да се замислите.

                      За каква революция се говори в плащанията при положение че аз като питах ква е крайната цел.....оня умния ми отговори...няма крайна цел или не я знае...ама важното е че това не му е кеф...и биткойна е новия долар.

                      А единственното което всеки човек би трябвало да го интересува е с парите които получава - кво може да си купи. Т.е каква ви е покупателната способност.

                      Всички къде говорят че това е новото...никой не ми отговори що това евентуално ново е по добро от старото за да има сенс ...в това хората да инвестират в него.

                      Това ми е проблема с криптовалутите - факта че няма сенс в съществуването им като цяло освен печалба за този който ги е създал и борсите които ги търгуват. И евентуално спекулативната печалба на някой която пък е спекулативна загуба на друг. Аз обичам новите неща повече от вас......и не мога да намеря причина това ново да е по добро от старото.

                      Мантрата- живота не е справедлив...централните банки са мошенции....валутите се печатат безконтролно....правителствата са корумпирани....значи дайте да напарвим революция и да им ебем майката на всички е ОК. Ако някой излезе и каже....значи ако направим тази революция - ПРЕДЛАГАМ - живота да е ТАКЪВ ТАКЪВ или Такъв.....

                      Но при положение че това е все едно да се простреляш в крака.....и да направиш революция за да живееш в много по лоша среда.....всеки който го иска трябва да е идеот.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Отживяло, за злочестина, схващане - което е загубило смисъл преди дрътите професори, които сега като мантра повтарят го, още да пъкнат на тоя свят. Отживяло е точно преди около сто години - окончателно - когато немските работници са получавали по две заплати на ден - на обяд и вечерта... ного от тях само десетина години преди туй, са получавали заплатите си в истински пари от златце.

                        Зеленото - по което всички правите равнис на всякакви други активи, за 100 години е загубило 99% стойност, БЕЗ да има никога война в Щатите... какво да коментираме повече?
                        Да де ама по Коледа над 20 000$, пък средата на февруари - под 6 000? При все, че няма хиперинфлация, цените не са мръднали и на процент... 3 пъти разлика в Биткойня. Кви пари са това?
                        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          То че има, има. Ама не съм сигурен, че ти искаш да живееш като тях или сред тях.
                          Е той е отговорил вече - преместил се е в Германия не в Папуа Нова гвинея.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Твърде си ограничен. На тоя свят има цели народи и идеологии, които не се вълнуват от точно тоя вид прогрес Живеят доста щастливи, между другото.
                            За моя мозък няма значение увеличение, инфлация и т.н. Повече ме интересува сигурността.
                            То че има, има. Ама не съм сигурен, че ти искаш да живееш като тях или сред тях.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                              И по двата начина става. Но най-добре си купи един външен диск - примерно този: http://www.vario.bg/adata-dashdrive-durable-hd650-black и си инсталирай там портфейла. Ще има место за още 3-4 блокчейна за години напред и ще можеш да ги отваряш от всеки компютър.
                              Успехи
                              Е, аз си имам външно мозъче - там си пазя разни работи - благодаря ти ного за съвета... апропо - ти искаш да кажеш: самият портфейл - инсталиран на външен хард? Хм, добре е като идея
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Твърде си ограничен. На тоя свят има цели народи и идеологии, които не се вълнуват от точно тоя вид прогрес Живеят доста щастливи, между другото.
                                За моя мозък няма значение увеличение, инфлация и т.н. Повече ме интересува сигурността.
                                Абе , давай примери с някакви реални неща .
                                Не с абстрактни , несъществуващи или имагинерни за теб
                                Last edited by БАЦЕ; 10.03.2018, 07:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X