IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Не бъди толкова сигурен, разбира се не всички ще осъзнават че участват... т.е. ще има хора които дори няма да знаят, че това което използват има блокверига в основата си. Аз на няколко пъти се опитвах да обясня основните причини поради които това ще се случи, но получих само нападки и обиди в отговор, затова няма да си правя труда да обяснявам отново.

    На мен сегашната ситуация, ми напомня 90-те години и недоверието на хората към Интернет и Персоналните компютри. Тогава на повечето хора и двете неща им се виждаха безмислени и смятаха, че ще си останат такива... а я виж сега какво се случва.

    На практика в момента почти няма човек без компютър и Интернет. Изключвам "старата генерация"... т.е. хората на по 60 - 70 години. (макар че част от тях също имат)
    То и дотком балона тръгна с тая песен за интернета... после имаше много плач!

    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Несравними неща. Говорим за вероятна революция във финансовата сфера - третата (пръвата е измислянето на парите, заменили натуралната размяна, втората е измислянето на книжните пари, заменили златните), а не просто някакъв нов продукт в ай-ти сферата. Дори преподавателят във ВУЗФ - на академията, дето заведох учениците си, каза тия неща - които ние сме коментирали отдавна, помня: с някои наши другари от Инвесторът още преди 10-12 години коментирахме какво може да замени компрометиралите се хартиени държавни пари - е, за туй не бяхме се сетили - но - мисля: криптосите са бъдещето или поне основата му.

      На държавно ниво - Мъдуров и други такива - вкопчват се за криптоси или си измислят свои само от спекулативна цел - за да изкарат със зарибяване на будали някоя мегабимберичка зелено - съмнително е дали те разбират въобще идеята на. Вова не го мисли - той трупа огромни запаси златце. Криптопарите са създадени като противовес именно на държавите, политиците и техните измамнически (вече) пари - които още се крепят само благодарение на навикът на хората и фактът, че им плащат в хартийки. в края на краищата: пари може да е всичко, което ние приемаме за пари и което се приема от търговците в магазинът - ако решим да търгуваме с мидички, офис-кабарчета "боц-боц" или акции на Софарма - то нима не може? Впрочем разликата е, че боц-боц се произвеждат лесно и ще стане обезценяване, докато акциите на Софарма - няма как - защото са краен брой - и винаги може да бъдат обменени срещу аналгинчета, ако ни заболят тимбериците от финансови галимации.
      Съгласен съм теб за две неща Книжните пари не се ползвали в началото с голямо доверие. И също можем да сравним крипто балона с балона с на Джон Лоу . http://www.banker.bg/sudbi/read/geni...enika-djon-lou. Което предполагам имаш предвид. Това което ме притеснява за криптосите е реалните извършени разплащания. И държавите залагащи на него. Относно измамническите пари вече съм писал коментар по статия ,,Крипто валутите са схема понци предопреди президента на световната банка,, виж в профила ми. А второ нещо за,, вова,, мисля че действа правилно. Иска не иска централната банка трябва да се държи като трейдър. Кво прави БНБ купува облигации от ядрото на еврозоната.Поне малко франкове да беше купила. Ако почнат да купуват злато ще ги обявят за луди и ще ги уволнят.
      Last edited by Todor Sabev; 26.02.2018, 21:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        в момента телефоните представляват малък компютър с тъч-скрийн
        А стига бе ...............
        Верно ??
        Баси гения си ..............
        Като малък сигурно са те ударили с ябълка по главата.............
        И.........само малко не стига да си Нютон
        Last edited by БАЦЕ; 26.02.2018, 21:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          По-миналата година койнЪТ беше $500. Относително еднакви, а?
          Биткойнът няма копия. Не си схванал, че форкът не прави клонинги Ако разглеждаш всяка монета като акция, пусната от тийм-а зад нея, ще ти просветне защо тепърва се развива тоя пазар. За капак хубавото е че е на принципа на краудфъндинг.
          Казах еднакви за долара, не за койна.
          Хубаво, нямал койнът копия и не било клонинг. Тогава е инфлация, другата дума на печатане. Увеличаване на паричното предлагане.
          В момента имаме 15-тина милиона биткойна, и към няколко трилиона алтернативни монети.
          Last edited by IvanTerziev; 26.02.2018, 21:30.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Ха, Добри Ютро!!!
            Goldman Sachs-backed payments company Circle has acquired U.S. cryptocurrency exchange Poloniex
            https://poloniex.com/press-releases/...-joins-Circle/
            "вълците" като ви говорят едно - мислете точно обратното!!!
            П.С. Та какво излезе??? Гаражната борса Полониекс - гаражна, гаражна, колко да е гаражна???
            П.С. 2: Преди повече от месец започнах да си изнасям средставата от там и към момента държа "символични" суми ама след 2-3 дни тях ще съм изнесъл от там
            Last edited by marin1; 26.02.2018, 21:33.
            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
              Mиналата година един гараж в София струваше 25 К лева. Биткойн беше над 20 К $.
              Тая година един гараж в София пак струва 25 К лева. Биткойн беше под 6К $.
              Цените на $ спрямо нефт, храна, енергия и т.н. пак са относително еднакви. Нещо не ми се струва удачно точно с измислените цифрички да сравнявате всичко.
              Твоя си работа точно криптосите да са ти еталон. Обаче досега никой не успя да каже за какво му е това крипто. Извън надеждата някой друг да го купи, също без идея за какво му е.
              защото логаритъмът не го позволява.
              Предполагам имаше предвид алгоритъм. Хубаво, ама се появиха десетина копия само на Биткойн, останалите 1200 криптота отделно. Твоите лайтчета също са към т.нар. алтернативни койнове, дето излизат на ден по 2 нови.
              По-миналата година койнЪТ беше $500. Относително еднакви, а?
              Биткойнът няма копия. Не си схванал, че форкът не прави клонинги Ако разглеждаш всяка монета като акция, пусната от тийм-а зад нея, ще ти просветне защо тепърва се развива тоя пазар. За капак хубавото е че е на принципа на краудфъндинг.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Компютрите вече не са толкова масови. Младото поколение ползват телефони и ако нямат реална нужда от компютър не купуват.
                в момента телефоните представляват малък компютър с тъч-скрийн

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Съжалявам, но нищо не си разбрал от постът ми. Изчисляваш стойността на криптосите в пари, които отдавна са загубили всякаква идея за стойност. Ако утре шефчето на ФЕД реши да изфабрикува 658 ТБ зеленички, то ще стори това с няколко клика на мишката, няма нужда вече дори да ги печата. В същото време ако някой реши да изфабрикува 500 КБ биткойнчета - това ще си остане негова мечта, защото логаритъмът не го позволява. Няма как дори да фалшифицира каквото и да е количество - защото ще трябва да удвоянчи цялата верига чак до началото и, а за това трябва да има ебаси машината.

                  Точно ТОВА е предимството на криптовалутите.

                  А да сравняваш зеленичките или кои да са други пари със златото, което е реален физически актив, е абсурдно.
                  Mиналата година един гараж в София струваше 25 К лева. Биткойн беше над 20 К $.
                  Тая година един гараж в София пак струва 25 К лева. Биткойн беше под 6К $.
                  Цените на $ спрямо нефт, храна, енергия и т.н. пак са относително еднакви. Нещо не ми се струва удачно точно с измислените цифрички да сравнявате всичко.
                  Твоя си работа точно криптосите да са ти еталон. Обаче досега никой не успя да каже за какво му е това крипто. Извън надеждата някой друг да го купи, също без идея за какво му е.
                  защото логаритъмът не го позволява.
                  Предполагам имаше предвид алгоритъм. Хубаво, ама се появиха десетина копия само на Биткойн, останалите 1200 криптота отделно. Твоите лайтчета също са към т.нар. алтернативни койнове, дето излизат на ден по 2 нови.
                  Last edited by IvanTerziev; 26.02.2018, 21:12.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                    18 $.... е нe утре
                    18 $ е finito de finalo de finito - ченченцето
                    Самата корекция , преди предполагаемия , от мене ''нов връх'' , може да продължи доста време
                    Но ... края е ясен !
                    На биткойнЯ ............ не на блокчейна
                    А с Павлик Морозов , грешката е моя , имах предви Александър Матросов
                    Айде , наздраве
                    Биткойнът - куцото му е, че става все по "тежък", помнейки всички транзакции на света, затова мисля и аз, че ще остане само нумизматически един вид, макар и ного скъп донякога - но той бе само първопроходецът.

                    Наздраве ти, щом пиеш нещо
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Xman1 - койните са за трансфер на пари от тези които ги имат и се чудят какво да ги правят - сиреч са им излишни , към тези на които са им необходими и имат какво да направят с тях. Имам впредвид че ще ги ползват за друго а не да ги сменят за файлчета в някаква си верига. Имат приложение и то се прилага.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Има известна прилика с дот ком балона от 90 години. Големия брой интернет компании и сега големия брой крипто инструменти. Обикновено при класическите балони всичко се концентрира около един инструмент, разбира се не винаги е така. С приликите до тук. При дот ком балона се създаваше нова индустрия с моментално потребление и приложение. За сега сега при крипто инструментите основното потребление, има предвид по мащабни плащания са в DARK WEB при престъпни схеми. На държавно ниво имат намерение да се възползват от технологията авторитарни режими и диктатори , Мадуро, Лукашенко, Суадитска Арабия. Да видим какво ще предприемат Путин и Ким Чен Ун.
                        Несравними неща. Говорим за вероятна революция във финансовата сфера - третата (пръвата е измислянето на парите, заменили натуралната размяна, втората е измислянето на книжните пари, заменили златните), а не просто някакъв нов продукт в ай-ти сферата. Дори преподавателят във ВУЗФ - на академията, дето заведох учениците си, каза тия неща - които ние сме коментирали отдавна, помня: с някои наши другари от Инвесторът още преди 10-12 години коментирахме какво може да замени компрометиралите се хартиени държавни пари - е, за туй не бяхме се сетили - но - мисля: криптосите са бъдещето или поне основата му.

                        На държавно ниво - Мъдуров и други такива - вкопчват се за криптоси или си измислят свои само от спекулативна цел - за да изкарат със зарибяване на будали някоя мегабимберичка зелено - съмнително е дали те разбират въобще идеята на. Вова не го мисли - той трупа огромни запаси златце. Криптопарите са създадени като противовес именно на държавите, политиците и техните измамнически (вече) пари - които още се крепят само благодарение на навикът на хората и фактът, че им плащат в хартийки. в края на краищата: пари може да е всичко, което ние приемаме за пари и което се приема от търговците в магазинът - ако решим да търгуваме с мидички, офис-кабарчета "боц-боц" или акции на Софарма - то нима не може? Впрочем разликата е, че боц-боц се произвеждат лесно и ще стане обезценяване, докато акциите на Софарма - няма как - защото са краен брой - и винаги може да бъдат обменени срещу аналгинчета, ако ни заболят тимбериците от финансови галимации.
                        Last edited by Императорът; 26.02.2018, 20:40. Причина: Ърм
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Бе знам, че не си картофоглавият, щото ного интелигентно звучиш, а он е кух като гъдулка. И аз изказвам мнение - и няма значение, че не съм сигурен как точно да си запазя портфейлът при преинсталация на (иначе съм си направил портфейл, не се притеснявай, ще се науча и на другите работи) - по е важно, че моето мнение е визионерско така да се каже един вид (това е да си форумен философ ли) - аз мисля това, което казах - и не съм Павлик Морозов (кой беше тоя момък, звучи ми познато).

                          Не съм джендър или каквото и да е такова, нито са ме били по тимберицата, за да чета - аз обичах това така и така.

                          А че ти се облизваш кат` тако`а - така мисля - и това не е обидно: и аз се облизвам да се сринат криптосите, та да се нагувича - ама няма да станат 18 зеленички биткойнченцата, колкото и да ни се ще
                          18 $.... е нe утре
                          18 $ е finito de finalo de finito - ченченцето
                          Самата корекция , преди предполагаемия , от мене ''нов връх'' , може да продължи доста време
                          Но ... края е ясен !
                          На биткойнЯ ............ не на блокчейна
                          А с Павлик Морозов , грешката е моя , имах предви Александър Матросов
                          Айде , наздраве

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                            От статията

                            which launched with $150 million in crowdfunding in June 2016, and was immediately hacked and drained of US$50 million in cryptocurrency.

                            Shareholder participation in DAOs can be problematic. For example, BitShares has seen a lack of voting participation, because it takes time and energy to consider proposals.

                            The code of a given DAO will be difficult to alter once the system is up and running, including bug fixes that would be otherwise trivial in centralised code. Corrections for a DAO would require writing new code and agreement to migrate all the funds. Although the code is visible to all, it is hard to repair, thus leaving known security holes open to exploitation unless a moratorium is called to enable bug fixing.


                            Демек докато то има само критики към технологията. Статията е в стил - това е еди си кво, обаче за нищо не става, щото .....


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Само дето хората бързо откриха ползата от Нета и тогава почна бума и на компютрите. Първо да пращаш емейли, после за Скайп и филми. Сега обаче Скайп и филми можеш и на таблет и на телефон. При което компютри си купуват само хората, на които наистина им трябват.

                              А на криптото какви са практичните приложения? Освен да изкараш някой лев като копаш. Такива има в България и май са единствените дето движат пазара на компютри (за населението без фирмите).
                              Има известна прилика с дот ком балона от 90 години. Големия брой интернет компании и сега големия брой крипто инструменти. Обикновено при класическите балони всичко се концентрира около един инструмент, разбира се не винаги е така. С приликите до тук. При дот ком балона се създаваше нова индустрия с моментално потребление и приложение. За сега сега при крипто инструментите основното потребление, има предвид по мащабни плащания са в DARK WEB при престъпни схеми. На държавно ниво имат намерение да се възползват от технологията авторитарни режими и диктатори , Мадуро, Лукашенко, Суадитска Арабия. Да видим какво ще предприемат Путин и Ким Чен Ун.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                                И , що реши , че след като изразявам мнение , че Биткойня е buble , седя под някаква '' лоза с тежки гроздове и се облизвам '' ( бая са те били като малък да четеш А.Каралийчев и Е.Пелин)
                                Като те гледам , и портфейл не мож' си напраиш , ама иначе си форумен философ и скачаш в защита бииткойнова , като Павлик Морозов .
                                Седи си на гъза , и по кротко с обръщенията и алегориите , че ако верно съм '' картофоглавия'' ....... до 2 часа ще има '' много като теб плакаха ''
                                За твое '' щастичице'' - не съм
                                Та ..... ако имаш някаква идея , предположение , виждане по темата в която сме , с графика , цитат или друго - дай си ги
                                Само , ако може без умалителни от типа '' златценцето'' .... ''биткойнченцето''
                                Некъкси ...... джендърско ми е
                                Бе знам, че не си картофоглавият, щото ного интелигентно звучиш, а он е кух като гъдулка. И аз изказвам мнение - и няма значение, че не съм сигурен как точно да си запазя портфейлът при преинсталация на (иначе съм си направил портфейл, не се притеснявай, ще се науча и на другите работи) - по е важно, че моето мнение е визионерско така да се каже един вид (това е да си форумен философ ли) - аз мисля това, което казах - и не съм Павлик Морозов (кой беше тоя момък, звучи ми познато).

                                Не съм джендър или каквото и да е такова, нито са ме били по тимберицата, за да чета - аз обичах това така и така.

                                А че ти се облизваш кат` тако`а - така мисля - и това не е обидно: и аз се облизвам да се сринат криптосите, та да се нагувича - ама няма да станат 18 зеленички биткойнченцата, колкото и да ни се ще
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X