IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Да но надявам се си даваш сметка, че на CME само 2% от сделките завършват с "физическа доставка"... в смисъл повечето трейдъри не желаят наистина доставка на 1000 барела петрол в "задния си двор".

    Просто е въпрос на време и това да стане т.е. да има и "физическа доставка" на Биткойн, но нещата се случват стъпка по стъпка. Според мен CME искат да се включат "внимателно"... а не с "рогите напред".
    Това са различни неща:
    едно е да дадеш възможност за нещо на някого и той да прецени дали да го използва, съвсем друго е да не му да деш възможност, защото си преценил, че той няма нужда от това.
    Почти като разликата между икономиката и математиката.
    И води до различни резултати.

    Коментар


    • Така е.. всичко за биткойн е казано още в първия ред на уайтпапъра на Накамото - A Peer-to-Peer Electronic Cash System. Ако повечето тук разглеждат стойността му като обменен курс, а не като цена, нещата ще им се получат доста по простички..

      P.S. Wow.. всички монетки в топ 60 в зелено!!!
      Last edited by innergy; 01.12.2017, 20:23.

      Коментар


      • Когато на търг за произведение на изкуството цената стигне милиони то отива само при един собственик, без да нахрани и напои никого. На фона на това биткойн е общонародна собственост.

        Коментар


        • McAfee е един от най-големите американски копачи. Чувал съм го от неговите уста в интервюта. Не му обръщай голямо внимание..

          Коментар


          • https://twitter.com/officialmcafee/s...328768/photo/1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Нещо като Chicago Mercantile Exchange, но с физическа доставка на биткойн, а не с кешов сетълмент, както смятат да предложат те.
              Доколкото разбрах, възнамеряват на единия екран да следят какво се случва с цената и обемите на търговия на вашите борси, а на другия екран да рисуват един индекс, който повтаря движенията на биткойн и да си смятат по него цените на фючърсите си.

              Което означава, че дори целия свят да изшорти биткойна през тях, можете да си свиркате и дори да ги направите на луди с 10-тина биткойна оборот.

              Да но надявам се си даваш сметка, че на CME само 2% от сделките завършват с "физическа доставка"... в смисъл повечето трейдъри не желаят наистина доставка на 1000 барела петрол в "задния си двор".

              Просто е въпрос на време и това да стане т.е. да има и "физическа доставка" на Биткойн, но нещата се случват стъпка по стъпка. Според мен CME искат да се включат "внимателно"... а не с "рогите напред".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                Ти наистина не разбираш или се правиш, че не разбираш , но с незнанието си и липсата на опит подвеждате хора които след това в този малоумен свят могат да плащат до края на живота си за грешките си. За жълти стотинки сте готови да продадете и майките си. Вчера един познат ми каза, че негов приятел си е продал апартамента и си е купил биткойни, познавам една дето 200 хил взе заеми и ги набута в койни, спи по цял ден и като се събуди гледа цените в общи линии са такива играчите и копачи.. Това цялото няма никаква логика ако някой им търси пари за образование за здраве да се помогне на някой никой няма да даде, но ако е за простотии няма проблем и заеми ще се взимат.

                Момче младо от теб няма никаква полза защото нищо смислено не си направил. Като за начало прочети някоя книга и започни да мислиш а не да пазиш като куче форума да не би някой да вземе да каже нещо лошо за балона ти.
                Биткойн няма за цел да превъзпитава глупаците. Това горното не е проблем на биткойна, това е проблем на образованието и ниската финансова култура на булгаристанеца.. иначе ми е много забавно да наблюдавам хора, които не могат да наредят 2 павета на централния булевард в столицата си, да критикуват технология с обща капитализация няколко пъти по-голяма от собствения им БВП.. не е възпитано някак.
                Last edited by innergy; 01.12.2017, 19:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                  Пак не отговори директно... аз те питах няколко пъти какво е "истинска борса"... ти ме пращаш да чета. Е нека приемем, че съм най големия глупак на света и никога не съм чувал за борси... какво е "истинска борса" и какво не е "истинска борса"... защото явно има два вида според теб?
                  Нещо като Chicago Mercantile Exchange, но с физическа доставка на биткойн, а не с кешов сетълмент, както смятат да предложат те.
                  Доколкото разбрах, възнамеряват на единия екран да следят какво се случва с цената и обемите на търговия на вашите борси, а на другия екран да рисуват един индекс, който повтаря движенията на биткойн и да си смятат по него цените на фючърсите си.

                  Което означава, че дори целия свят да изшорти биткойна през тях, можете да си свиркате и дори да ги направите на луди с 10-тина биткойна оборот.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                    Нищо не си изчел, ако беше нямаше да питаш. Дано само подлъжете по-малко хора и излезете навреме. Не си мисли,че тук сме ви врагове или ви завиждаме. Един от хора в БГ направил най-много кинти от койни ми е приятел. Та той самия го казва, че е балон. Вече почти е излязал, питах го наскоро докъде ще стигне, той каза хората са луди всичко е възможно, но малко от тях ще спечелят.

                    Пак не отговори директно... аз те питах няколко пъти какво е "истинска борса"... ти ме пращаш да чета. Е нека приемем, че съм най големия глупак на света и никога не съм чувал за борси... какво е "истинска борса" и какво не е "истинска борса"... защото явно има два вида според теб?! БФБ истинска борса ли е?

                    Иначе е възможно в момента да сме в балон, но спора изобщо не е относно това. Самият аз казах преди ден, че в момента не е добър момента за инвестиция, защото са възможни манипулации преди и след появата на фючърсите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                      Не ми отговори на въпроса, а тръгна да ме препращаш да чета книжки, тези книжки отдавна съм ги изчел та и отгоре. Питах те какво е според теб "истинска борса"... "Дядо Господ" ли трябва да я "одобри" за да е "истинска".

                      Изобщо какви са тия глупости, които си написал?!... какъв е този "укор", от твоя страна, какви са тези наивни "примери" ?! Някои хора си продават апартаментите на рулетка да играят, но това какво общо има?! Неразумни хора винаги е имало и винаги ще има. Аз винаги съм казвал, че човек трябва да инвестира разумно... и никога не съм давал инвестиционни съвети.


                      П.С. Също така се съмнявам, че познаваш такива хора... или ако ги познаваш, то те имат вече почти 2х тия пари... защото Биткойна се качи почти 2 пъти за 1 месец, а апартамент не се продава за 1 ден. Не ми казвай, че точно вчера са "инвестирали".
                      Нищо не си изчел, ако беше нямаше да питаш. Дано само подлъжете по-малко хора и излезете навреме. Не си мисли,че тук сме ви врагове или ви завиждаме. Един от хора в БГ направил най-много кинти от койни ми е приятел. Та той самия го казва, че е балон. Вече почти е излязал, питах го наскоро докъде ще стигне, той каза хората са луди всичко е възможно, но малко от тях ще спечелят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                        Ти наистина не разбираш или се правиш, че не разбираш , но с незнанието си и липсата на опит подвеждате хора които след това в този малоумен свят могат да плащат до края на живота си за грешките си. За жълти стотинки сте готови да продадете и майките си. Вчера един познат ми каза, че негов приятел си е продал апартамента и си е купил биткойни, познавам една дето 200 хил взе заеми и ги набута в койни, спи по цял ден и като се събуди гледа цените в общи линии са такива играчите и копачи.. Това цялото няма никаква логика ако някой им търси пари за образование за здраве да се помогне на някой никой няма да даде, но ако е за простотии няма проблем и заеми ще се взимат.
                        Не ми отговори на въпроса, а тръгна да ме препращаш да чета книжки, тези книжки отдавна съм ги изчел та и отгоре. Питах те какво е според теб "истинска борса"... "Дядо Господ" ли трябва да я "одобри" за да е "истинска".

                        Изобщо какви са тия глупости, които си написал?!... какъв е този "укор", от твоя страна, какви са тези наивни "примери" ?! Някои хора си продават апартаментите на рулетка да играят, но това какво общо има?! Неразумни хора винаги е имало и винаги ще има. Аз винаги съм казвал, че човек трябва да инвестира разумно... и никога не съм давал инвестиционни съвети.


                        П.С. Също така се съмнявам, че познаваш такива хора... или ако ги познаваш, то те имат вече почти 2х тия пари... защото Биткойна се качи почти 2 пъти за 1 месец, а апартамент не се продава за 1 ден. Не ми казвай, че точно вчера са "инвестирали".

                        Last edited by Xman1; 01.12.2017, 18:44.

                        Коментар


                        • Down The Rabbit Hole .......https://www.youtube.com/watch?v=YSn7Iomisyc

                          Коментар


                          • Няма нужда от обвинения и повдигане на напрежението.

                            Просто трябва да се обяснява ясно на всички, които са готови "да помогнат на комисар Петров", като си хвърлят парите от балкона или пък си купят билетчета за търкане, че печелившите са на съвсем друго място!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                              Какво изобщо имаш предвид с това... какво е "истинска борса" според теб ?! Колко "истинска" трябва да бъде една борса повече от това? Държвата ли трябва да го организира за да е "истинско" ?!... или някой от ФЕД трябва да каже "Ей таз борса е истинска, взЕмайте котировките от нея."

                              Не разбираш ли че колкото е по голяма "регулацията" толкова всъщност е по голяма и манипулацията, защото регулатора започва да манипулира цената със своите "изказвания", които само шепа хора ги знаят какви ще са, преди да са се случили.

                              Защо не погледнеш историята на Уолстрийт и как е започнало всичко, колко "истински" са били днешните "истински" борси.

                              Фючърсите са дериват така или иначе, няма значение дали има "реален сетълмент". Добре е да има такъв и най вероятно ще се случи с времето...

                              Ти наистина не разбираш или се правиш, че не разбираш , но с незнанието си и липсата на опит подвеждате хора които след това в този малоумен свят могат да плащат до края на живота си за грешките си. За жълти стотинки сте готови да продадете и майките си. Вчера един познат ми каза, че негов приятел си е продал апартамента и си е купил биткойни, познавам една дето 200 хил взе заеми и ги набута в койни, спи по цял ден и като се събуди гледа цените в общи линии са такива играчите и копачи.. Това цялото няма никаква логика ако някой им търси пари за образование за здраве да се помогне на някой никой няма да даде, но ако е за простотии няма проблем и заеми ще се взимат.

                              Момче младо от теб няма никаква полза защото нищо смислено не си направил. Като за начало прочети някоя книга и започни да мислиш а не да пазиш като куче форума да не би някой да вземе да каже нещо лошо за балона ти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HuKePa Разгледай мнение
                                superamateurtrader и сие - моля спазете си обещанието и напуснете темата, защото мисля всички видяхме колко компетентни прогнози давате и колко сте вещи...

                                смешно е да изразявате мнение след всички простотии които бълвате
                                Oтвори тема "Какво поскъпване очаквате за криптовалутите?". Обещавам да не пиша там.
                                Или според теб изобщо не е възможно цената да се сурне 36 пъти като преди 3 години за Лайткойн примерно? Хем Лайта все пак оцеля! Всички без 3-4 вида алткойнове потънаха в забвение!
                                Кое му е различното тоя път?
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X