IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
    ...
    Кой купува злато все още - ей това не мога да проумея.
    Aз. Когато имам излишен кеш, и очаквам лоши времена.
    Златото не може да се манипулира като 1000 та вида койни. Не може да се сплитва, и така да удвоява количеството си. Не може да дойде чичо Сам, да те обвини у всички земни грехове, и да ти гепи койните. На златото не му е падала цената 36 пъти, като на Лайткойн. Ако купиш злато, участвало в престъпна схема - няма и на тебе да ти забранят да излизаш от държавата. Линк вече дадох.
    При койните всичко гореописано се случва.
    Всички парадигми за децентрализираност, непроследяемост и независимост от правителства - са плоска лъжа.

    Аз от своя страна не мога да проумея тия де наливат безумен кеш у безсмислено крипто. Изкопано с безсмислен хардуер, чрез безсмислени сметки, изгоряло тонове ток без полза и т.н. Ни се яде, ни може да го видиш и пипнеш накрая.
    Новите дрехи на царя!
    Last edited by IvanTerziev; 04.12.2017, 15:42.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
      Здравейте,
      При все прясно регистрираният ми профил - чета отдавна....
      Във връзка с биткойна - може ли един въпрос: Биткойн ВАЛУТА ли е, или СТОКА?
      Ограничен кръг стоки могат да бъдат закупени с биткойн - при това на ограничен кръг места.
      Във връзка със златото - то ВАЛУТА ли е или СТОКА?

      Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
      Това само по себе си не го прави валута, защото има места, на които мога да закупя неща и срещу автомобила си. Бартерът не прави нито една от разменяните стоки валута.
      Аз не знам дори и едно място, от където да си купя нещо срещу злато.

      Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
      ...... има ли друга причина да закупувате/копаете койни, освен че цената расте? Купувате ги, за да платите за храна/образование/наем/нещо? Купувате ги, за да идете на почивка в КойнЛенд?
      Замени койни със злато и кажи каква е разликата?

      Кой купува злато все още - ей това не мога да проумея.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
        Здравейте,
        При все прясно регистрираният ми профил - чета отдавна....
        Във връзка с биткойна - може ли един въпрос: Биткойн ВАЛУТА ли е, или СТОКА?
        Ограничен кръг стоки могат да бъдат закупени с биткойн - при това на ограничен кръг места. Това само по себе си не го прави валута, защото има места, на които мога да закупя неща и срещу автомобила си. Бартерът не прави нито една от разменяните стоки валута.

        И втори въпрос - има ли друга причина да закупувате/копаете койни, освен че цената расте? Купувате ги, за да платите за храна/образование/наем/нещо? Купувате ги, за да идете на почивка в КойнЛенд?
        Брой го за актив най общо казно.
        Във времето цената и начина по който ще се ползва ще се променя.
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
          Здравейте,
          При все прясно регистрираният ми профил - чета отдавна....
          Във връзка с биткойна - може ли един въпрос: Биткойн ВАЛУТА ли е, или СТОКА?
          За мен е донякъде игра донякъде акция. Конкретно на твоя въпрос стока. Или по-точно виртуална стока. Каквито са оръжията, броните, моторите, колите, гумите, дрехите, бижутата и др. в различните игри в интернет.
          Поради някой свои предимства лесна преносимост, бързи и ефтини транзакции, анонимност става предпочитана от определни групи хора и почва да се ползва все повеше и като валута.
          С течение на времето обаче се вдигна доста шум по повод койните. Даже и днес има статия по въпроса в инвестора. Това доведе до засилен интерес сред хората и това дигна цената. Което от своя страна вкара и спекулантите и се достигна до днешния бум на цената

          П.П. Смятам отделен пост да развия моето мнение за биткойн като игра и едновременно с това като компания която предлага тази игра
          Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
            Венецуела ще създаде собствена криптовалута, за да се бори срещу наложената й "финансова блокада". Това намерение оповести президентът Николас Мадуро, цитиран от Ройтерс.

            Новата валута дори вече си има име - "петро", защото щяла да бъде подкрепена от петрола, желязото и природния газ, с които страната е богата.

            Валута, която не е създадена от криптиращ алгоритъм, не е коректно да се нарича "крипто".
            Валута, която подлежи на някаква регулация, не може да бъде стабилна.


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение

              Дали САМО ?
              Е, и.... единствено съм забравил да допиша!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                Хаааааааххахахха, ама ти си мислиш, че мЪдуро ще ти продаде петро за биткойн ли????
                Нееее, той ще я продава САМО за гадни империалистки долари!
                Дали САМО ?
                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                  Перфектно!!! Крайно време беше.
                  "Петро" ще бъде идеално допълнение към портфейла ми от над 20 различни КриптоВалути. Ако се "копае" ще я накопаем ако не може ще си купим с Биткоин или с друга!
                  Само че Мадуро най-вероятно ще продава виртуалната си валута срещу омразни долари, а не срещу друга виртуална валута...

                  Коментар


                  • Хаааааааххахахха, ама ти си мислиш, че мЪдуро ще ти продаде петро за биткойн ли????
                    Нееее, той ще я продава САМО за гадни империалистки долари!

                    Коментар


                    • Перфектно!!! Крайно време беше.
                      "Петро" ще бъде идеално допълнение към портфейла ми от над 20 различни КриптоВалути. Ако се "копае" ще я накопаем ако не може ще си купим с Биткоин или с друга!
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Венецуела ще създаде собствена криптовалута, за да се бори срещу наложената й "финансова блокада". Това намерение оповести президентът Николас Мадуро, цитиран от Ройтерс.

                        Новата валута дори вече си има име - "петро", защото щяла да бъде подкрепена от петрола, желязото и природния газ, с които страната е богата.


                        Колкото и да ми смешно и жалко това шофьорче на автобус, трябва да призная, че петрото има доста повече "основа" и потенциал от бит, мит и други койни!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                          Добре си направил с български акциййй.
                          Като казах акциййй и облигацийй, та се присетих, да попитам:

                          -Как койните ще изпълнят регулаторните изисквания на MiFID2, MiFIR?

                          И въобще, цялото това "бързане" с цена, реклама и т.н. да не е, заради сакралната дата 03.01.2018?
                          Не говоря само за български акциЙЙ а въобще! Преди 4-5 години се бях засилил да купувам акции на компанията за която работя (т.е. купувам от тях), листвана в DAX , защото на всички събирания ни плашеха с "share holders" - те искали това, искали онова ...... та бях решил и аз да съм от тях! Не съжелявам че се отказах, защото последните 2-3 години същите тия ("share holders") натвориха такива глупости че конкуренцията почти ни смаза .....

                          На другите въпроси които си задал - нямам понятие какво питаш, пък и не ме интересува, така че отговор не мога да дам.

                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Добре си направил с български акциййй.
                            Като казах акциййй и облигацийй, та се присетих, да попитам:

                            -Как койните ще изпълнят регулаторните изисквания на MiFID2, MiFIR?

                            И въобще, цялото това "бързане" с цена, реклама и т.н. да не е, заради сакралната дата 03.01.2018?

                            Коментар


                            • Здравейте,
                              При все прясно регистрираният ми профил - чета отдавна....
                              Във връзка с биткойна - може ли един въпрос: Биткойн ВАЛУТА ли е, или СТОКА?
                              Ограничен кръг стоки могат да бъдат закупени с биткойн - при това на ограничен кръг места. Това само по себе си не го прави валута, защото има места, на които мога да закупя неща и срещу автомобила си. Бартерът не прави нито една от разменяните стоки валута.

                              И втори въпрос - има ли друга причина да закупувате/копаете койни, освен че цената расте? Купувате ги, за да платите за храна/образование/наем/нещо? Купувате ги, за да идете на почивка в КойнЛенд?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Имаше едно време една...или един акциЙЙ на име HDPAT, който за около 1 година повиши цената си около 25 пъти....и никой не продаваше, щото щял да я повиши още поне толкова пъти , пък и беше много перспективен.
                                ......
                                ИЗКЛЮЧИТЕЛНО УМЕСТНО СРАВНЕНИЕ!!!
                                Благодаря - Ще го имам предвид.....
                                П.С. акциййй - никога не съм притежавал и нямам намерение да притежавам .....
                                Помня само като писах в темата на ОЦК да не се набутват с този "боклук" всички там ми скочиха, как били с оловни топки и незнам какво си .....
                                Last edited by marin1; 04.12.2017, 10:55.
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X