IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    УБИТКОЙНЕРИ

    ПО БИТИВИТУ В НОВИНИТЕ, ЦЕНТРАЛНА НОВИНА Е УБИТКОЙНА . ПАЗАТЕ СЕ . ПОЧВА СЕ ПАДАНЕТО

    АЗ ЩЕ ХВАНА ВЪРХО . АМА ВИЕ НЕ ХВАНАХТЕ ДЪНОТО . ХЯХЯХЯХЯХЯ
    Много ми е любопитно след като от години се хвалиш, че ловиш дъна и върхове, колко пари си спечелил до момента? Достатъчни ли са да си проектираш като архитект и да си построиш една къща-палат от например 2000 квадрата, както и да си купиш 2-3 коли с по 500 конски сили и нагоре?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Човек - запознай се малко по-подробно с начина на функциониране на Биткойна, и тогава коренно ще си промениш мнението. Да, различните хора го използват поради различни подбуди, но основното е ДОВЕРИЕТО, че Биткойна им дава по-добра защита и надеждност от виско друго, измислено до момента от човечеството. Нито една хартиена фиатна фалута няма нивото на защита, което може да осигури Биткойна.

      Колкото до опитите за спекулация и за използване на Биткойна като средство за първоначално забогатяване - ами има лапнишарани, които го вярват това, и затова се бият и те на бързея. Основната роля на Биткойна обаче е СЪХРАНЯВАНЕ НА ВЕЧЕ НАЛИЧНО БОГАТСТВО В МИНИМАЛЕН ОБЕМ - една микро SD карта.

      Опитвал ли си се да съхраняваш и охраняваш картина на Пикасо? Ами опитвал ли си се да я продадеш? Е с Биткойна ги няма тези проблеми - съхранението е лесно, продажбата също.

      Че видиш едно съхранение като ФЕД и ЦРУ ги нагазят. Даже и да е техен еспериментален пилотен проект това до хич не те пази .

      Коментар


      • УБИТКОЙНЕРИ

        ПО БИТИВИТУ В НОВИНИТЕ, ЦЕНТРАЛНА НОВИНА Е УБИТКОЙНА . ПАЗАТЕ СЕ . ПОЧВА СЕ ПАДАНЕТО

        АЗ ЩЕ ХВАНА ВЪРХО . АМА ВИЕ НЕ ХВАНАХТЕ ДЪНОТО . ХЯХЯХЯХЯХЯ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

          И кое му е гениалното?

          Утре същите тези "извънземни сили" може да измислят някакъв нов модел квантов супер компютър и да разбият цялата защита за няколко минути.

          А сега си представи че те вече го имат този компютър но го пазят в тайна
          Прекалено много теоретизираш ....

          Квантовите компютри няма да променят методите за криптиране - само ще вдигнат сложноста с няколко порядъка. Ами няма да работим с 256 бита ключ, а например с 1024 или 2048 .... Промяната се извършва за секунди във всеки един вече съществуващ софтуер.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Не съм сигурен че точно за тези цели го използват.

            Ако питаш мен са го купили с надеждата да го продадат след това по-скъпо на някой друг и да изкарат пари за бело, трева, пиене и жени.

            Предполагам има и уплашени че щяло да има инфлация и спестяванията им да се стопят. Но са много малко.
            Човек - запознай се малко по-подробно с начина на функциониране на Биткойна, и тогава коренно ще си промениш мнението. Да, различните хора го използват поради различни подбуди, но основното е ДОВЕРИЕТО, че Биткойна им дава по-добра защита и надеждност от виско друго, измислено до момента от човечеството. Нито една хартиена фиатна фалута няма нивото на защита, което може да осигури Биткойна.

            Колкото до опитите за спекулация и за използване на Биткойна като средство за първоначално забогатяване - ами има лапнишарани, които го вярват това, и затова се бият и те на бързея. Основната роля на Биткойна обаче е СЪХРАНЯВАНЕ НА ВЕЧЕ НАЛИЧНО БОГАТСТВО В МИНИМАЛЕН ОБЕМ - една микро SD карта.

            Опитвал ли си се да съхраняваш и охраняваш картина на Пикасо? Ами опитвал ли си се да я продадеш? Е с Биткойна ги няма тези проблеми - съхранението е лесно, продажбата също.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Между другото аз също нямах доверие във Биткойна до момента, до който не си направих труда да прочета как функционира, и как са решили различните проблеми с опитите за кражба или фалшификация. След като получих необходимата ми информация, сам стигнах до извода, че Биткойна е замислен и проектиран ГЕНИАЛНО, и че няма никакво място за притеснения по отношение на разни фалшификации.

              Нещо повече - стигнах до извода, че в проектирането на Биткойна вероятно имат намеса някакви извънземни сили, които дават подарък на човечеството, който ще направи РЕВОЛЮЦИОННИ ПРОМЕНИ в начините на разплащане и в начините на съхранение на богатството. Иначе няма как нещо толкова съвършено да бъде измислено от раз и да бъде пуснато в експлоатация без нито една грешка или недомислица.
              И кое му е гениалното?

              Утре същите тези "извънземни сили" може да измислят някакъв нов модел квантов супер компютър и да разбият цялата защита за няколко минути.

              А сега си представи че те вече го имат този компютър но го пазят в тайна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Ако ти я гепат гориш

                Верно че и другия няма да му върши работа. Ама и ти гориш. Трябва да имаш 5-6 копия.

                Сега малко сериозно. Не мисля, че много хора ще приемат идеята да си съхраняват богатството в цифрички на флашка.
                По добре да купувам земеделска земя - не могат да я откраднат, нито да произведат
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Ти не мислиш ... , но много много хора мислят, и наистина са решили, че Биткойна е подходящо място за съхранение на собственото им богатство. Тези хора държат почти 1 трилион долара (почти 1000 милиарда) .... . Как ти звучи тази цифра?
                  Не съм сигурен че точно за тези цели го използват.

                  Ако питаш мен са го купили с надеждата да го продадат след това по-скъпо на някой друг и да изкарат пари за бело, трева, пиене и жени.

                  Предполагам има и уплашени че щяло да има инфлация и спестяванията им да се стопят. Но са много малко.

                  Коментар


                  • Между другото аз също нямах доверие във Биткойна до момента, до който не си направих труда да прочета как функционира, и как са решили различните проблеми с опитите за кражба или фалшификация. След като получих необходимата ми информация, сам стигнах до извода, че Биткойна е замислен и проектиран ГЕНИАЛНО, и че няма никакво място за притеснения по отношение на разни фалшификации.

                    Нещо повече - стигнах до извода, че в проектирането на Биткойна вероятно имат намеса някакви извънземни сили, които дават подарък на човечеството, който ще направи РЕВОЛЮЦИОННИ ПРОМЕНИ в начините на разплащане и в начините на съхранение на богатството. Иначе няма как нещо толкова съвършено да бъде измислено от раз и да бъде пуснато в експлоатация без нито една грешка или недомислица.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Замисляли ли сте се къде бихте си крили собственото богатство, ако имахте такова?

                      Едно време хората са купували жълтици, и са ги закопавали в гърнета къде ли не. Сега се купуват диаманти или произведения на изкуството, но основния проблем си остава - те трябва да се охраняват и никой не ви гарантира защита против кражба.

                      При Биткойна също никой не ви гарантира защита против кражба, но човек трябва да е голям олигофрен, ако се остави да му откраднат биткойните. Най-важната характеристика - богатството при Биткойна се съхранява в много малък обем - една флашка или дори една микро SD карта, скриването на която е много лесно. Ако криптирате флашката и сложите парола, то тогава богатството се съхранява само във вашият мозък и никъде другаде.
                      От всичкото това последното е най-вярно и може би е единствената универсална мъдрост за вековете която ти я написа без да искаш.
                      Богатството е в мозъка и никъде другаде! Ако в мозъка нямаш богатство и извън него няма да имаш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Ако ти я гепат гориш

                        Верно че и другия няма да му върши работа. Ама и ти гориш. Трябва да имаш 5-6 копия.

                        Сега малко сериозно. Не мисля, че много хора ще приемат идеята да си съхраняват богатството в цифрички на флашка.
                        Ти не мислиш ... , но много много хора мислят, и наистина са решили, че Биткойна е подходящо място за съхранение на собственото им богатство. Тези хора държат почти 1 трилион долара (почти 1000 милиарда) .... . Как ти звучи тази цифра?

                        Нали знаеш, че всяка една фиатна валута, както и всеки един стоков актив, се крепи само и единствено на ДОВЕРИЕТО, което хората имат към него. Това е тънкият момент - явно определен брой хора с много пари имат ДОВЕРИЕ във Биткойна, и затова той не само е жив, но и се радва на ЦАРСКА КОРОНА.
                        Last edited by Mateev; 10.01.2021, 19:24.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                          Замисляли ли сте се къде бихте си крили собственото богатство, ако имахте такова?

                          Ако криптирате флашката и сложите парола, то тогава богатството се съхранява само във вашият мозък и никъде другаде.
                          Ако ти я гепат гориш

                          Верно че и другия няма да му върши работа. Ама и ти гориш. Трябва да имаш 5-6 копия.

                          Сега малко сериозно. Не мисля, че много хора ще приемат идеята да си съхраняват богатството в цифрички на флашка.

                          Коментар


                          • Замисляли ли сте се къде бихте си крили собственото богатство, ако имахте такова?

                            Едно време хората са купували жълтици, и са ги закопавали в гърнета къде ли не. Сега се купуват диаманти или произведения на изкуството, но основния проблем си остава - те трябва да се охраняват и никой не ви гарантира защита против кражба.

                            При Биткойна също никой не ви гарантира защита против кражба, но човек трябва да е голям олигофрен, ако се остави да му откраднат биткойните. Най-важната характеристика - богатството при Биткойна се съхранява в много малък обем - една флашка или дори една микро SD карта, скриването на която е много лесно. Ако криптирате флашката и сложите парола, то тогава богатството се съхранява само във вашият мозък и никъде другаде.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                              Аз като лаик на тема биткойн,от по старата генерация,искам да попитам какво ще се случи след изкопаването на 21 000 000 биткойн единици,с тази крипто валута.И все още не мога да си го обясня,защо криптото се приема като инвестиция.За мен това е чиста спекулация.По скоро съм склонен да вярвам,че чрез криптовалутите ще бъдат изтрити огромно количество фиатни пари напечатани пак от нищото.Още повече самият факт,че е измислена от неизвестен досега хакер,въпреки че се спрягат няколко имена буди съмнение.Блокчейн технологията като технология я приемам и има бъдеще,но дотам.Все едно един черно бял телевизор да има някаква стойност,освен колекционерска,въпреки че в миналото е струвал скъпо,а сега дори не се произвежда,защото никой няма да го купи.Но технологията остава и се развива.
                              Надеждноста на Биткойн е на светлинни години по-добра от надеждноста на която и да било фиатна валута. Цялото време на вселената не е достатъчно да се разбие дори и един единствен Private Key, а какво остава за милионите такива. Ето в това е силата на Биткойна - изключителна надеждност, защита против кражба и гаранция за оцеляване на собствените пари (инвестиции) през годините. Също така разбира се липсата на контрол върху Биткойна от страна на правителствата и на когото и да било друг.

                              Въобще ако има нещо надеждно и непробиваемо, което да съхранява стойноста на собственото богатство, това е Биткойн и нищо друго. Хората с пари го оценяват това. Поскъпването във времето е една допълнителна екстра, която е приятна, но не е основната характеристика на Биткойна Анонимноста също не е основна характеристика, въпреки че и тя е една приятна екстра.

                              Най-важното е НАДЕЖНОСТ, НАДЕЖДНОСТ и пак НАДЕЖДНОСТ !!!
                              Last edited by Mateev; 10.01.2021, 18:29.

                              Коментар


                              • Аз като лаик на тема биткойн,от по старата генерация,искам да попитам какво ще се случи след изкопаването на 21 000 000 биткойн единици,с тази крипто валута.И все още не мога да си го обясня,защо криптото се приема като инвестиция.За мен това е чиста спекулация.По скоро съм склонен да вярвам,че чрез криптовалутите ще бъдат изтрити огромно количество фиатни пари напечатани пак от нищото.Още повече самият факт,че е измислена от неизвестен досега хакер,въпреки че се спрягат няколко имена буди съмнение.Блокчейн технологията като технология я приемам и има бъдеще,но дотам.Все едно един черно бял телевизор да има някаква стойност,освен колекционерска,въпреки че в миналото е струвал скъпо,а сега дори не се произвежда,защото никой няма да го купи.Но технологията остава и се развива.
                                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                                Коментар

                                Working...
                                X