IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Матеев и гербаджия ли се оказа освен всичко???

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Във форума съм не повече от 1 час на ден. Пред мене (и около мене) в стаята има десетина компютъра и десетина монитора - нещо като центъра за управление на полетите на НАСА. Всичко това работи за мене и на всеки един монитор има нещо, което го ползвам в момента. Отделно от това непрекъснато звъни GSM-а и непрекъснато трябва да взeмам решения и да се разпореждам на някого какво трябва да направи.

      Та в паузите на тази олелия хвърлям по едно око на форума, за да прочета поредния бисер.

      Имам дни, в които хабя много психическа енергия, но имам и дни, в които умирам от скука. Форума е едно от местата, където се разведрявам и където понякога се смея на глас на поредния бисер, пуснат от поредния "умник", който дори НЕ ЗНАЕ КАКВО НЕ ЗНАЕ, но е много уверен в изръсените "акъли".
      Стига бе.....не спре да се хвалиш колко пари имаш ..... и как по цел ден от скука не ти остава нищо друго освен да ни разясняваш що е то ПМО ....

      Всички са комплексари ...идиоти и олигофрени ......... Ти си пича с Москвича ...............

      Абе ти поглеждал ли си се ,честно ..... ама през очите на неутрален човек , а не през тези на някой пчелар зависим от теб ....

      Бил в ''център като НАСА'' ............... .................

      Дойде първоначално да ревеш от ИнстаФорекс за бонус от 1000 $ ....... смех .
      Скача като Матросов за маски , мерки , локдауни и ГЕРБ ..... (там направо се отвратих , до къде може да падне човек )
      Сега рекламираш и говориш глупости (защото изобщо не разбираш ) за Биткойна , и подлъгваш хора , които също е възможно да си нямат хал хабер .....

      А как завършва ВСЯКО НЕЩО с такава графика ...... в ИСТОРИЧЕСКИ ПЛАН ...... е ясно !!!!

      Няма , не е имало и няма да има друго развитие за нещо с подобно движение .......... освен тотален крах ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


        Умерената инфлация е хубаво нещо. Човешкият мозък е устроен да вижда прогрес. Ако няма прогрес изпада в депресия, алкохолизира се, почва да взема наркотици, бие жена си, развежда се и става бездомен просяк.

        Предполагам една от причините да махнат златния стандарт е, че е трябвало да го увеличават златото в трезорите на банката с 3% (толкова колкото е бил растежа на БВП).

        Та ако се ползва биткоина за разплащателна система по целия Свят и той както има ограничен брой коини, това ще значи прогресивно намаляване на цените на всичко + намаляване на заплатите.

        Начи произвеждаш нещо и го продаваш за 100 шиткоина. Да ама БВП нараства с 3%. Догодина трябва да го продаваш за 97 шиткоина, щото шиткоините са краен брои и не може да ги променяш, обаче са произведени 3% повече стоки и услуги отколкото предната година.

        Така ще имаш постоянно намаляващи цени на стоките, услугите и намаляващи цени на труда. Реално обаче стандарта ще ти расте, щото БВП расте. Обаче това не е добре за мозъка, не е добре за икономиката, не е добре за нищо. Даже не съм сигурен, че такава система може да съществува и да функционира от чисто практична гледна точка.

        От пишещите тука колко от тях биха са навили заплатите им в шиткоини да падат с 3% всяка година, нищо че стоките и те падат с 5% да кажем.

        Така че забравете за биткоина (или там нещо ограничено и дефлационно по природа) да стане разплащателна система.

        По скоро ще се върне златния стандарт (и всяка година да вкарват злато в системата, колкото е ръста на БВП), отколкото да се въведе дефлационно по природа разплащателно средство.

        Силно се съмнявам че такава система би изобщо работила, ако случайно се наложи по някакъв начин - няма да изкара повече от 5-10 години.
        Това написанато да го разбереш трябва да си прочел икономическа линература.Ако си прочел например само Винету няма как да го осмислиш.
        И да това е една от основните причина да отпадне златният стандарт,защото ограничава парите в обръщение,от там се ограничават и произведените стоки и услуги,съответно нараства инфлацията.От друга страна прекаленото печатане също не е добре защото се произвежда голямо количество стоки и услуги,които няма кой да ги купи цените почват да падат от това следва дефлация,която е пък пагубна за растежа.Кой ще е мотивиран да произвежда,когато стоката му залежава.Не случайно след премахването на златният стандарт световната икономика бележи толкова големи ръстове,защото има пари за инвестиции иновации и т.н.Според мен грешката на ФЕД,ЕЦБ и другите централни банки започнаха да печатат безконтролно за да спасяват закъсали компании и нерентабилни бизнеси.Просто трябваше да ги оставят да фалират т.н естествен подбор и нямаше да се стигне до това положение.Сега имаме безплатни пари,които се влагат в абсурди като криптокойни(да не се бърка с блокчейн технологията) и т.н.,което е парадокс при положение,че десетки милиони в Африканските страни гладуват. Абе с две думи мамата си джаса.
        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
          Тази стойност не е само крипто. За разлика от теб, дето си крайно неграмотен смешник със самочувствие / по отношение биткойн / и се налага да ти четем глупостите, за биткойн съм прочел всяка една книга и знам всичко. Дори на 10к да падне, пак съм 10Х. А ти продължавай да си драскаш
          Човека не обсъжда , колко си напред или на загуба .... Говори по принцип за биткойна . А ти не си го кеширал за да смяташ че си милионер в долари ........ За сега имаш само биткойни на плаваща цена от 50000 за койн .....
          Е , казваш че не те бърка и на 10000 да иде ..............
          И пак ще бъдеш на печалба...... Ами , не ....и тогава няма да бъдеш ...защото пак няма да си ги продал .......

          Мисля че никога няма да бъдеш ........ Ще си имаш биткойни ....докато изчезнат ......
          Ще ти останат само книжките , ако е вярно въобще че си изчел ''почти всичко ''

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

            Ти сериозно ли го написа това?
            Абсолютно сериозно.

            In the 1790s, the United Kingdom suffered a silver shortage. It ceased to mint larger silver coins and instead issued "token" silver coins and overstruck foreign coins

            Като ти свърши среброто за монети какво правиш?


            Many other countries followed Britain in returning to the gold standard, leading to a period of relative stability but also deflation.[29] This state of affairs lasted until the Great Depression (1929–1939) forced countries off the gold standard. On September 19, 1931, speculative attacks on the pound led the Bank of England to abandon the gold standard, ostensibly "temporarily".[14] However, the ostensibly temporary departure from the gold standard had unexpectedly positive effects on the economy, leading to greater acceptance of departing from the gold standard.[14] Loans from American and French Central Banks of £50,000,000 were insufficient and exhausted in a matter of weeks, due to large gold outflows across the Atlantic.[30][31][32] The British benefited from this departure. They could now use monetary policy to stimulate the economy. Australia and New Zealand had already left the standard and Canada quickly followed suit.


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Проблемът с неграмотноста на хората ще го разрешат технологиите. Например за крипто-портфейл ползваш Exodus, инсталиран на твоя смартфон. Самият смартфон се отключва само с твоя отпечатък или с поглед на камерата към твоите очи. Тези технологии са налични към днешна дата и ги могат повечето съвременни смартфони.

              С две думи - проблемът със сигурноста и надеждноста вече е разрешен от технологиите. Проблемът със загубването на койните - ами тука Google предлага решение - инсталираш си Google Disk, и тази програма ежедневно започва да прави бекъп на телефона ти в облака. Така се решава и проблема със загуба на пароли или на някой Private Key.

              Ако обаче някой е пълен олигофрен и се изхитри да си загуби койните или да се остави да му ги откраднат, ами че то този същия ще се издъни и с фиатните пари, като например ги хвърли през терасата на някой измамник.
              Матеев, а какво става ако си загубиш смартфона или изгори?
              Да се държат пароли или Private Key в Google Disk не е ли несериозно, ами ако го хакнат?
              Според мен проблема със запазването на самите койни е най-големият и ти сам го знаеш.. И именно това отказва огрома част от населението да инвестира в такъв тип валути, което ме навява на мисълта, че това е поредния балон.
              Last edited by ivooo; 18.02.2021, 17:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                И на мене не ми е ясна, защото никой не ти казва какво замислят, но 2-3 неща са сигурни още от сега:
                1. Ще се използва блокчейн технологията
                2. Ще има койн, но мрежата няма да е децентрализирана, а ще съществува само в сървърите на правителството.
                3. Решенията за промяна на параметрите на койна, както и за "печатането" на нови койни, пак ще се контролира от правителствата.
                4. Относно цената на койна - нямам никаква идея какво замислят.
                Ем оказа се че няма нищо общо с квото си мислим

                https://www.ecb.europa.eu/stats/mone.../index.en.html


                Хардуерни е-моней - пари на чип, които могат да се трансферират към друг чип без онлайн връзка и без наличието на банка и банкова сметка.

                Софтуерни е-моней - много подобно на онлайн банкиране, щото устройството трябва да направи връзка със сървър и там да стане магията. По-скоро PayPal - контролиран от централната банка.

                Всяка е-банкнота си има номер, което значи че може да бъде проследена.

                Демек нещо като пред-платена карта, която може да работи без връзка с мрежата.

                Демек друго изпълнение на фиатните пари, само че без хартия, а с чип.

                Коментар


                • Зарежете електронните пари. Криптосите са подмножество на тях.

                  https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95...B0%D1%80%D0%B8
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                    Умерената инфлация е хубаво нещо. Човешкият мозък е устроен да вижда прогрес. Ако няма прогрес изпада в депресия, алкохолизира се, почва да взема наркотици, бие жена си, развежда се и става бездомен просяк.

                    Предполагам една от причините да махнат златния стандарт е, че е трябвало да го увеличават златото в трезорите на банката с 3% (толкова колкото е бил растежа на БВП).

                    Ти сериозно ли го написа това?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Голяма теория - няма що. Да, ама е базирана на логически грешно умозаключение. Първо в бъдещето няма да има една единствена разплащателна система, а много на брой. Това вече го обсъждахме - нито една от по-старите разплащателни системи досега не е загинала, включително и бартера. Просто се преразпределя пазарния дял между различните разплащателни системи, и нищо повече.

                      Освен това Биткойна не е последната дума на модата и технологиите. Има и още по-нови разплащателни системи, като например цифровите пари в Китай (вече са в период на внедряване) и цифровите пари в Европа (до 3-4 години те също ще влязат в употреба). Също така вече има предприятия или групи от предприятия, които вече оперират със собствени койни, базирани на блокчейн, които обаче не са публични.

                      Въобще криптотехнологията в момента преживява невъобразим бум, и намира все повече нови и нови приложения. Ще стане нещо като с електрониката - за 30-40 години ще постигне напредък 1 милиард пъти повече от това, когато се е зараждала.
                      Имаш ли идея колко глупости написа в 20 изречения?!

                      Хайде сега да си помислиш и ти, и всички с твоите познания:
                      1. Как се провежда парична политика с нещо, което е децентрализирано? Имаш ли идея какво изобщо представлява термина "парична политика"?
                      2. Каква би била разликата между електронните пари и тия криптолайна в случай, че някоя държава изобщо реши да ги ползва?
                      3. Какво е предимството на конкретно биткойна пред електронните пари?
                      4. А на останалите шиткойни?
                      Last edited by Lupus; 18.02.2021, 17:27.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        ....
                        Сериозно питам, концепцията за електронните пари не ми е ясна.
                        И на мене не ми е ясна, защото никой не ти казва какво замислят, но 2-3 неща са сигурни още от сега:
                        1. Ще се използва блокчейн технологията
                        2. Ще има койн, но мрежата няма да е децентрализирана, а ще съществува само в сървърите на правителството.
                        3. Този койн ще бъде наложен и популяризиран със закон. Просто ще стане задължително разплащателно средство наравно с фиатните пари. Вероятно и името му ще е същото - напр. Euro.
                        4. Решенията за промяна на параметрите на койна, както и за "печатането" на нови койни, пак ще се контролира от правителствата.
                        5. Относно цената на койна - нямам никаква представа какво замислят.

                        Тези правителствените койни вероятно ще се появят по борсите, за да може да се прави търговия между тях самите и останалите децентрализирани койни. Така ще го има пазара, ще я има и търговията (спекулата), но ще има и дамоклев меч в ръцете на правителствата, с който ще контролират процеса, ако нещо започне да не им харесва.

                        Такива частни или централизирани койни има много и в момента, като най-яркия представител е Рипъл-а. Не изключвам до 10 години всяка една държава по света да си има собствен крипто-койн, наложен със закон.
                        Last edited by Mateev; 18.02.2021, 17:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Голяма теория - няма що. Да, ама е базирана на логически грешно умозаключение. Първо в бъдещето няма да има една единствена разплащателна система, а много на брой. Това вече го обсъждахме - нито една от по-старите разплащателни системи досега не е загинала, включително и бартера. Просто се преразпределя пазарния дял между различните разплащателни системи, и нищо повече.

                          Освен това Биткойна не е последната дума на модата и технологиите. Има и още по-нови разплащателни системи, като например цифровите пари в Китай (вече са в период на внедряване) и цифровите пари в Европа (до 3-4 години те също ще влязат в употреба). Също така вече има предприятия или групи от предприятия, които вече оперират със собствени койни, базирани на блокчейн, които обаче не са публични.

                          Въобще криптотехнологията в момента преживява невъобразим бум, и намира все повече нови и нови приложения. Ще стане нещо като с електрониката - за 30-40 години ще постигне напредък 1 милиард пъти повече от това, когато се е зараждала.
                          Има една система за разплащане - хартията.

                          Това че тук таме бабките по селата менкат марули за яйца, няма икономическо значение. Даже бабките менкат повече марули за яйца, отколкото биткоика се ползва за разплащане.


                          Електронните пари какво са? Пари в банката наредени с онлайн превод ли?

                          Щото моите пари от 20 години са в банката и ползвам главно пластика и онлайн банкиране, кеш много рядко.


                          Сериозно питам, концепцията за електронните пари не ми е ясна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            това е и трагедията с биткойн - прави много млади хора да не правят нищо полезно, много от тях може цял живот да си лежат
                            Може за тях това да е полезно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                              Умерената инфлация е хубаво нещо. Човешкият мозък е устроен да вижда прогрес. Ако няма прогрес изпада в депресия, алкохолизира се, почва да взема наркотици, бие жена си, развежда се и става бездомен просяк.

                              Предполагам една от причините да махнат златния стандарт е, че е трябвало да го увеличават златото в трезорите на банката с 3% (толкова колкото е бил растежа на БВП).

                              Та ако се ползва биткоина за разплащателна система по целия Свят и той както има ограничен брой коини, това ще значи прогресивно намаляване на цените на всичко + намаляване на заплатите.

                              Начи произвеждаш нещо и го продаваш за 100 шиткоина. Да ама БВП нараства с 3%. Догодина трябва да го продаваш за 97 шиткоина, щото шиткоините са краен брои и не може да ги променяш, обаче са произведени 3% повече стоки и услуги отколкото предната година.

                              Така ще имаш постоянно намаляващи цени на стоките, услугите и намаляващи цени на труда. Реално обаче стандарта ще ти расте, щото БВП расте. Обаче това не е добре за мозъка, не е добре за икономиката, не е добре за нищо. Даже не съм сигурен, че такава система може да съществува и да функционира от чисто практична гледна точка.

                              От пишещите тука колко от тях биха са навили заплатите им в шиткоини да падат с 3% всяка година, нищо че стоките и те падат с 5% да кажем.

                              Така че забравете за биткоина (или там нещо ограничено и дефлационно по природа) да стане разплащателна система.

                              По скоро ще се върне златния стандарт (и всяка година да вкарват злато в системата, колкото е ръста на БВП), отколкото да се въведе дефлационно по природа разплащателно средство.

                              Силно се съмнявам че такава система би изобщо работила, ако случайно се наложи по някакъв начин - няма да изкара повече от 5-10 години.
                              Голяма теория - няма що. Да, ама е базирана на логически грешно умозаключение. Първо в бъдещето няма да има една единствена разплащателна система, а много на брой. Това вече го обсъждахме - нито една от по-старите разплащателни системи досега не е загинала, включително и бартера. Просто се преразпределя пазарния дял между различните разплащателни системи, и нищо повече.

                              Освен това Биткойна не е последната дума на модата и технологиите. Има и още по-нови разплащателни системи, като например цифровите пари в Китай (вече са в период на внедряване) и цифровите пари в Европа (до 3-4 години те също ще влязат в употреба). Също така вече има предприятия или групи от предприятия, които вече оперират със собствени койни, базирани на блокчейн, които обаче не са публични.

                              Въобще криптотехнологията в момента преживява невъобразим бум, и намира все повече нови и нови приложения. Ще стане нещо като с електрониката - за 30-40 години ще постигне напредък 1 милиард пъти повече от това, когато се е зараждала.

                              Коментар


                              • Няма ли onecoin милионери тук? Някой може ли да покани и Ружа за мнение? От нея по-голям експерт в криптовалутите няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X