IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • michaelis21 - по принцип електронните компоненти имат защити от 80-те години масово, т.е. не е възможно да прегрееш карта и така да я повредиш. При всички положения става въпрос за дефект не по вина на потребителя. Но е факт че произведените в Китай боклуци се повреждат при прегряване, т.е. в тях е заложен капан за потребителя - направени са така че да се повредят.
    D.Y.F-091066

    Коментар



    • Is China Gaming Bitcoin? | China Uncensored




      https://www.youtube.com/watch?v=v1uFcUt0IVE
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
        http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

        Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени или поправи ?
        Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
        Зависи от конкретния продавач. Някои просто ти сменят картата без да задават въпроси, други не я сменят. Друг е въпроса, защо смяташ, че ще я прегрееш?!

        А и доставката от ebay безплатна ли ще бъде?!


        П.С. Все пак да си кажа, че нямам опит от ebay с нови карти.

        П.С.2. Мисля че този Сапфир от Ардес е по добър, защото охлаждането е доста по добро. Може да ги попиташ, ако я имат не е ли по добре да вземеш от тях?!
        Last edited by Xman1; 29.06.2017, 16:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
          http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

          Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени ?
          Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
          За международна гаранция - нямам опит .....
          Българските фирми, ако се случи нещо с картата, ти я сменят с нова а ако до 30 дена не доставят ти връщат парите. Това е по ЗЗП и се спазва, знам от опит. Както съм писал преди, досега са минали над 40 карти през ръцете ми. Само с две съм имал проблеми и бяха заменени от фирмата доставчик. Даже последната, не знам какво беше станало, но намерих капки калай върху плочките след като изгоря - занесох си я във фирмата откъдето съм я купувал и след 30 дни ми дадоха нова.
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

            Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени или поправи ?
            Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
            Last edited by michaelis21; 29.06.2017, 16:25.
            „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

              тука пише че има "ограничени количества", но не ми се обажда защото нямам намерение да купувам
              https://ardes.bg/product/sapphire-ra...7-02-20g-80155
              ма то така и така не става за копане на Етерум а за Монеро или ZEC, примерно, не се искат 4 GB та и 2 GB ще докарва малко по-малко от 4GB-та версия
              Най вероятно нямат, ще трябва предварителна заявка и да се чака незнайно колко време. А трудноста през това време ще си расте всеки ден.


              П.С. Лошото е че аз и нямам място за повече миньори. А тези ще заемат повече място от другите и ще копаят по малко... няма смисъл. Щеше да е хубаво някой да пусне RX 480...
              Last edited by Xman1; 29.06.2017, 16:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                По интересното е че все пак е намерил някъде 4GB версията в наличност. Но си изтри коментара... явно няма да ни каже от къде.
                тука пише че има "ограничени количества", но не ми се обажда защото нямам намерение да купувам
                https://ardes.bg/product/sapphire-ra...7-02-20g-80155
                ма то така и така не става за копане на Етерум а за Монеро или ZEC, примерно, не се искат 4 GB та и 2 GB ще докарва малко по-малко от 4GB-та версия
                Last edited by marin1; 29.06.2017, 16:19.
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                  Абсурд!!!
                  Първо объркани са МН/с. Не съм имал никога РХ460 защото са доста слабички, но сега поради липса на по-добри карти за копаене, започнаха и с тях да копаят.
                  На Етерум (алгоритъм Ethhash) такава карта докарва до около 13-14 МН/с - което ще е приход около 1$/ден след приспадане на тока
                  На Монеро (алгоритъм CryptoNight) ще докарва около 330 МН/с - което ще е приход около 0,70$ на ден след разхода за ток.
                  аз съм с 12 по-мощни карти от тази и пак не мога да докарам приход 90 лв. на ден ......
                  По интересното е че все пак е намерил някъде 4GB версията в наличност. Но си изтри коментара... явно няма да ни каже от къде.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                    .........

                    Дори на Етириум тази карта няма да докара повече от 10 - 12 MH/s


                    Ето тук можеш да сравняваш миньорския хардуер, за да не те лъжат:
                    https://www.cryptocompare.com/mining/#/equipment

                    Реално всичко което може да прави добри пари е отдавна изкупено и поръчано за месеци напред. Това което е налично обикновено е с 3 пъти по висока цена.

                    Друг е въпроса къде я гледаш тази карта на тази цена, нова?! Аз отдавна не намирам 4GB версиите... има само 2GB налични.
                    По-скоро ти си прав колега - едва ли ще докара повече от 10 МН на Етерум. Паметта на тези карти е 128 битова а етерума иска поне 256 битова шина.
                    Също добро место за смятане на доход от различните карти е https://whattomine.com/coins
                    Тука-таме все още се намират 4ГБТ 460-ки но ограничени количества и цени над 300 лв.
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение

                      RX 460 4GB (23 MH/s) нова за 265 лв, която докарва за ден бруто 90 лв (1.20 Монеро), реално ли е ?
                      Абсурд!!!
                      Първо объркани са МН/с. Не съм имал никога РХ460 защото са доста слабички, но сега поради липса на по-добри карти за копаене, започнаха и с тях да копаят.
                      На Етерум (алгоритъм Ethhash) такава карта докарва до около 13-14 МН/с - което ще е приход около 1$/ден след приспадане на тока
                      На Монеро (алгоритъм CryptoNight) ще докарва около 330 МН/с - което ще е приход около 0,70$ на ден след разхода за ток.
                      аз съм с 12 по-мощни карти от тази и пак не мога да докарам приход 90 лв. на ден ......
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение

                        RX 460 4GB (23 MH/s) нова за 265 лв, която докарва за ден бруто 90 лв (1.20 Монеро), реално ли е ?
                        Не тия 23 MH/s най вероятно са за друга криптовалута, тази карта при Монеро ще прави някъде около 400 H/s .

                        То ако някой можеше да си докара бруто 90лв. на ден, мислиш ли че щеше да я продава тази карта?!?

                        Дори на Етириум тази карта няма да докара повече от 10 - 12 MH/s


                        Ето тук можеш да сравняваш миньорския хардуер, за да не те лъжат:
                        https://www.cryptocompare.com/mining/#/equipment

                        Реално всичко което може да прави добри пари е отдавна изкупено и поръчано за месеци напред. Това което е налично обикновено е с 3 пъти по висока цена.

                        Друг е въпроса къде я гледаш тази карта на тази цена, нова?! Аз отдавна не намирам 4GB версиите... има само 2GB налични.
                        Last edited by Xman1; 29.06.2017, 15:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Писал съм го и преди - Монерото (XMR) се води монетата на системните администратори, защото има приличен добив с читави Процесори (няма нужда от яка видеокарта)! И нали се сещате по администрацията след 18.00 как автоматично стартират мньорските програми ......
                          само че копаят не за собственика си (държавата) а за системния администратор!
                          RX 460 4GB (23 MH/s) нова за 265 лв, която докарва за ден бруто 90 лв (1.20 Монеро), реално ли е ?
                          „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            E, то тези ферми, ако изобщо ги има, са правени преди няколко години Даже един приятел се беше зарибил, та и той прави подобно нещо с ток, дето е малко или повече безотчетен. Що да не го направят, като системата им дава възможност? Аз много се кефя на хора, които рискуваха и спечелиха (особено тук) - аз не повярвах, а можех спокойно да сложа 1000 лева преди 5 години, ама на, не повярвах и реших да си ходя по екскурзии. Ама и да бях ги вкарал, каквото изкарах, пак щеше да иде в екскурзии, така че не се ядосвам много
                            успех на хората по позицията, аз засега (докато не стигне пак 3К) съм лаладжия и си чета информативно


                            Можеш да се включиш още сега, представи си че днес е "преди 5 години", защото след 5 години ще е точно така. Освен това не е задължително да започнеш с 1000лв. можеш да започнеш и с 200лв. Просто за да видиш, че няма как да ги изгубиш, защото повечето хора от това се страхуват... за да изгубиш 200лв. ще трябва Биткойна да падне до 0. Как си го представяш това да стане?! Дори да има 1 човек да вярва в Биткойн, пак няма да е 0.


                            П.С. Не вярвам някой който е писал тук преди 5 години и наистина е купил биткойн, да продължи да пише тук. Тези хора най вероятно са мултимилионери в момента и са някъде по топлите морета.

                            П.С.2. Преди 5 години на мен Биткойн ми изглеждаше като поредната пирамида зарибявка за глупаци и си вярвах, че ще падне до 0 съвсем скоро. Дори си вярвах, че Сатоши ще открадне парите и ще избяга (супер наивно и смешно... но все пак наистина си го мислех това)
                            Last edited by Xman1; 29.06.2017, 15:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                              Най много някой сис админ да копае тайно на служебните компютри.
                              Писал съм го и преди - Монерото (XMR) се води монетата на системните администратори, защото има приличен добив с читави Процесори (няма нужда от яка видеокарта)! И нали се сещате по администрацията след 18.00 как автоматично стартират мньорските програми ......
                              само че копаят не за собственика си (държавата) а за системния администратор!
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                                Разхода за Ел. Енергия беше фактор при цена на Биткоин в диапазона 250-400 $
                                При настоящите цени на Биткоина и другите Криптовалути за АМД разхдода за ток/спрямо добива се движи в диапазона 25% (за старите карти) до около 9-10% за най-новите!
                                А за ЕнВидиа е около 7-8% защото са по-икономични, но и по-скъпи като първоначална инвестиция.
                                E, то тези ферми, ако изобщо ги има, са правени преди няколко години Даже един приятел се беше зарибил, та и той прави подобно нещо с ток, дето е малко или повече безотчетен. Що да не го направят, като системата им дава възможност? Аз много се кефя на хора, които рискуваха и спечелиха (особено тук) - аз не повярвах, а можех спокойно да сложа 1000 лева преди 5 години, ама на, не повярвах и реших да си ходя по екскурзии. Ама и да бях ги вкарал, каквото изкарах, пак щеше да иде в екскурзии, така че не се ядосвам много
                                успех на хората по позицията, аз засега (докато не стигне пак 3К) съм лаладжия и си чета информативно
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X