IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Говоря за Гугъл. А и ред други чудовища. Говоря за създаване на електронна валута от тях срещу да речем, реална реклама, реални отстъпки от цени, реално потребление и т.н.
    Много пари се инвестират в криптовалути, гигантите също чакат да видят коя от идеите ще се окаже жизнесособна. Ама точно биткойна едва ли ще е сред печелившите, първите много рядко оцеляват. Ще има огромни промени, тия криптовалути променят самата концепция на банкирането финансовите отношения, ще е интересно какво ще стане.

    Коментар


    • Какво имаме насреща от биткойн? Копаене на нещо. Така и не разбрах какво
      А и вече никак не си струва при тези цени

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Познавам човека. Ако искаш нещо да му предам, кажи!


        За какво иде реч? Нещо съм изпуснал явно....

        "Производствените" разходи на биткойн винаги ще клонят към цената на биткойн по борсите. Такава е икономиката на биткойн и на копането на биткойни. В момента курса е около 260 евро за 1 биткойн.
        Говоря за Гугъл. А и ред други чудовища. Говоря за създаване на електронна валута от тях срещу да речем, реална реклама, реални отстъпки от цени, реално потребление и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Пичове, кво прайм с биткойна?
          http://forum.bitcoin.bg/index.php/to...msg68.html#new

          Мастър, не знам този сайт ти ли го списваше....
          Познавам човека. Ако искаш нещо да му предам, кажи!

          Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Какво става и след като оня ден една компания се оказа по-велика от 95% от държавите в света?
          За какво иде реч? Нещо съм изпуснал явно....

          "Производствените" разходи на биткойн винаги ще клонят към цената на биткойн по борсите. Такава е икономиката на биткойн и на копането на биткойни. В момента курса е около 260 евро за 1 биткойн.
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • .

            Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            И да вкараме малко конструктивен елемент в темата. Копаете ли Биткойн?
            И ако да - имате ли стабилен % възвръщаемост. Ако има заинтересовани - при подходящ процент съм готов да се включа с известна сума.
            Копаеме,копаеме! На мен себестойността на един биткойн ми е 1000$. Ако ти се вкарват пари в койни,последното нещо,което трябва да направиш е да ги инвестираш в копаене! Поне в настоящата ситуация.

            Коментар


            • Пичове, кво прайм с биткойна?
              http://forum.bitcoin.bg/index.php/to...msg68.html#new

              Мастър, не знам този сайт ти ли го списваше....


              Та какво става, ако Paypal /отделя се от ибей/, GOOGLE, AMZN, FB, C вкарат в обръщение койни.

              Тогава аз слепият вече ще виждам стойност различна от имагинерната за биткойн.

              Какво става и след като оня ден една компания се оказа по-велика от 95% от държавите в света?

              Въпрос, който задавах и преди години.

              Аз продължавам да съм прост. Осветлете ме!!!!


              Ако може да ме светнете и за производствените разходи за един койн в момента. Около 200 долара?? Поправете ме, ако греша!!!!

              Коментар


              • Аз лично нямам опит, но ще се радвам някой да сподели впечатления!

                Коментар


                • Имате ли опит с rgcoins.com ,интересуваме дали са бързи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                    На тези въпроси отговори няма в темата.

                    Ако смяташ, че има значение дали ти плащат в биткойн или в долари - добре за теб. Мен 5-те хиляди еврака ги отчитат на края на месеца, сигурно щото не ми загрява процесора.
                    Не е повод за гордост 5000 ойро месечно на 23 години. Повод за замисляне е. Човек трябва да разбере точно как се 'създават' парите, за да ги оцени истински. Биткойн мрежата дава възможност именно за това. Да проследиш именно този процес. От 'печатането' през добиването на стойност, кражбата, загубването, даряването, покупката, продажбата. Твоите 5000 каква част са от всички напечатани 'ойрунгери'. А от всички раздадени кредити в евро? Ако имаш 5 биткойна - знаеш, че имаш точно 0.0000238% от всички монети, които ще бъдат напечатани някога. Няма как да бъдат допечатани. Няма как да бъдат възстановени загубени и унищожени монети. Твоят процент може само да се увеличи. Докато при еврото в общи линии си принуден да го харчиш бързо при тези отрицателни лихви. А това те стимулира да не мислиш. Нямаш избор освен да се 'отървеш' бързо от еврото. Може да изкараш още евра, но накрая пак трябва да го махаш. Можеш да набиеш в имоти, но и там си има поддръжка, риск.
                    Къде можеш да съхраниш стойност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                      Малко тъпа стратегия се оказа щото цените все си падат.
                      Да не стане същото с акциите на Епъл?!...
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                        Тука е най-големия балон.Бягай докато можеш
                        Да има нещо вярно. В чужбина влизам само съвсем краткосрочно и веднага излизам щом се постигне целата. Сега примерно взех евтини акции на Apple и ще ги продам след седмица като обявят отчета тъй като очаквам добър разтеж на приходите за последното тримесечие. А и парите ми в чужбина дори като не съм в акции са си пак застраховка да не стане някое мазало в България.

                        А в България за съжаление ми е малко трудно да изляза поради неликвидния пазар
                        След номера с КТБ миналата година няколко пъти се заричам да излизам. И излизам ама пак се изкушавам от все по ниските цени и пак влизам. Малко тъпа стратегия се оказа щото цените все си падат Поне съм се набутал Атери и други дивидентни предимно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                          3/4 от спестяванията са ми в акции (български и на световните борси), 1/4 в биткойн.
                          Тука е най-големия балон.Бягай докато можеш !!!

                          Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
                          Но просто няма как да се съглася, че е световна валута!
                          Моля ти се да се съгласиш ! От това зависи живота ми
                          Last edited by kurta007; 14.07.2015, 18:33.

                          Коментар


                          • Мисля че под "не е световна валута" irena има предвид популярността на биткойн в света която разбира се е сравнително малка засега. С долари в джоба ще се оправиш в която и да е държава докато с биткойн ще ти е доста по-трудно поне засега.

                            Биткойн е децентрализирана валута с разпространение в цял свят и не не зависи от паричната политика на някоя държава.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
                              Но просто няма как да се съглася, че е световна валута!
                              Биткойн е най-световната валута. Не принадлежи нито на една държава. Може и да не ти харесва, но е факт!
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                                Не знам защо в темата основно се спори какво е биткойн, дали е някаква измама и т.н. Аз лично се интересувам от биткойн и имам инвестиции, но не пиша в тази тема защото повечето дискутиращи са изглежда хора които не се интересуват от него

                                В интерент има предостатъчно инфомрация как точно (до най-малката подробност) работи биткойн. Всеки може да се запознае и да прецени дали го интересува биткойн.

                                Bitcoin е startup и хората които сега инвестират в него са Venture капиталисти. Това означава че има много рискове и съответно има потенциал за по-голяма печалба ако се инвестира по-рано. Да може утре да се открие някакъв сериозен бъг в управляващия софтуер и да срути цялата система. Или САЩ и Европа да съзрат заплаха за световните си валути и да го забранят. Или някое тайно общество от милиардери да завземе 51% от изчислителната мощ. Затова не е добре да се инвестират пари които не можете да си позволите да загубите.

                                За мен консервативните валути също не са особено сигурни. Дали имаш пари или не в банката е също толкова виртуален въпрос както с биткойн. За справка Венецуела, Аржентина, Кипър, Гърция, България по време на инфлацията и банковите фалити и т.н.
                                Дори еврозоната има някакъв шанс да се разпадне и еврото да изчезне (много малък разбира се).

                                Единственото сигурно нещо е да си държиш златни кюлчета в мазето (докато държавата не ти спусне закон да те задължи да и ги предадеш, както се е случвало в миналото).

                                Мен лично много ме притеснява как само за няколко години всички държави задлъжняха с трилиони долари/евро и как се надува дългов балон който започна да се пука при най-задлъжнелите. Не е нормално в несвяст да се печатат пари, лихвите да са отрицателни за да се поддържа изкуствено някакъв разтеж. Затова за мен биткойн освен рискова инвестиция с потенциал за печалба е и вид убежище при следващата финансова криза. 3/4 от спестяванията са ми в акции (български и на световните борси), 1/4 в биткойн.

                                Имам малко повече доверие в биткойн отколкото в българските ми акции честно казано тъй като първото е напълно прозрачно, а за България никой не знае какво могат да спретнат Пеевски и Василев утре. Защото 51% от системата вече я държат хора като тях. Това го знаем всички но ще е досадно все пак ако в темите за акции всяко 3-то мнение е "Ама системата в България е много несигурна, не знаем кой реално управлява, как може да си купувате акции!"
                                Във всичко има риск, само две неща на тоя свят са сигурни, а в България е даже едно..... Но просто няма как да се съглася, че е световна валута!

                                Коментар

                                Working...
                                X