IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам защо в темата основно се спори какво е биткойн, дали е някаква измама и т.н. Аз лично се интересувам от биткойн и имам инвестиции, но не пиша в тази тема защото повечето дискутиращи са изглежда хора които не се интересуват от него

    В интерент има предостатъчно инфомрация как точно (до най-малката подробност) работи биткойн. Всеки може да се запознае и да прецени дали го интересува биткойн.

    Bitcoin е startup и хората които сега инвестират в него са Venture капиталисти. Това означава че има много рискове и съответно има потенциал за по-голяма печалба ако се инвестира по-рано. Да може утре да се открие някакъв сериозен бъг в управляващия софтуер и да срути цялата система. Или САЩ и Европа да съзрат заплаха за световните си валути и да го забранят. Или някое тайно общество от милиардери да завземе 51% от изчислителната мощ. Затова не е добре да се инвестират пари които не можете да си позволите да загубите.

    За мен консервативните валути също не са особено сигурни. Дали имаш пари или не в банката е също толкова виртуален въпрос както с биткойн. За справка Венецуела, Аржентина, Кипър, Гърция, България по време на инфлацията и банковите фалити и т.н.
    Дори еврозоната има някакъв шанс да се разпадне и еврото да изчезне (много малък разбира се).

    Единственото сигурно нещо е да си държиш златни кюлчета в мазето (докато държавата не ти спусне закон да те задължи да и ги предадеш, както се е случвало в миналото).

    Мен лично много ме притеснява как само за няколко години всички държави задлъжняха с трилиони долари/евро и как се надува дългов балон който започна да се пука при най-задлъжнелите. Не е нормално в несвяст да се печатат пари, лихвите да са отрицателни за да се поддържа изкуствено някакъв разтеж. Затова за мен биткойн освен рискова инвестиция с потенциал за печалба е и вид убежище при следващата финансова криза. 3/4 от спестяванията са ми в акции (български и на световните борси), 1/4 в биткойн.

    Имам малко повече доверие в биткойн отколкото в българските ми акции честно казано тъй като първото е напълно прозрачно, а за България никой не знае какво могат да спретнат Пеевски и Василев утре. Защото 51% от системата вече я държат хора като тях. Това го знаем всички но ще е досадно все пак ако в темите за акции всяко 3-то мнение е "Ама системата в България е много несигурна, не знаем кой реално управлява, как може да си купувате акции!"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
      На тези въпроси отговори няма в темата.
      Сигурен ли си ?

      Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
      И да вкараме малко конструктивен елемент в темата. Копаете ли Биткойн?
      И ако да - имате ли стабилен % възвръщаемост. Ако има заинтересовани - при подходящ процент съм готов да се включа с известна сума.
      Да ти кажа често ,това е офертата на живота ми Откога чакам някой да ми каже че има пари и е готов да се включи и то с "известна сума"
      Невроятен късмет имам
      Last edited by kurta007; 14.07.2015, 16:40.

      Коментар


      • И да вкараме малко конструктивен елемент в темата. Копаете ли Биткойн?
        И ако да - имате ли стабилен % възвръщаемост. Ако има заинтересовани - при подходящ процент съм готов да се включа с известна сума.
        #dagoduhatbednite

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
          Нека се наложи. Не съм сигурен, че си най-точния източник. От изказа ти изглежда, че обкръжението ти е главно от какви бяха? Миячи на чинии, бакшиши, ягоди ли чух и тем подобни. От човек с такова обкръжение, трудно ще купя знания, които да капитализирам впоследствие.
          А от къде знам какво ти е обкръжението - просто е - ако не беше такова, щеше да допуснеш, че има нормални хора, работещи нормални работи и получаващи достойно възнаграждние.
          Нещо, много бързо превключи на задна скорост, ванката на 23... хаха
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Ще ти се наложи! Аз знания давам само срещу биткойни. Задаваш си въпросчето. Казвам ти колко биткойна струва отговора. Купуваш с една нищожна част от твоята 5000 еврова заплата биткойнчета и ги превеждаш на биткойн адреса по-долу и получаваш отговор и знания.... Просто е налЕ?
            Нека се наложи. Не съм сигурен, че си най-точния източник. От изказа ти изглежда, че обкръжението ти е главно от какви бяха? Миячи на чинии, бакшиши, ягоди ли чух и тем подобни. От човек с такова обкръжение, трудно ще купя знания, които да капитализирам впоследствие.
            А от къде знам какво ти е обкръжението - просто е - ако не беше такова, щеше да допуснеш, че има нормални хора, работещи нормални работи и получаващи достойно възнаграждние.
            #dagoduhatbednite

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
              А пари за знания бих дал, но не за биткойнката.
              Ще ти се наложи! Аз знания давам само срещу биткойни. Задаваш си въпросчето. Казвам ти колко биткойна струва отговора. Купуваш с една нищожна част от твоята 5000 еврова заплата биткойнчета и ги превеждаш на биткойн адреса по-долу и получаваш отговор и знания.... Просто е налЕ?
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                Е сега почвам да ти търся из мненията от март и април и да гледам някви фотошопирани снимки на еди какво си
                И 20к на месец да правиш,нито ме интересува,нито пък завиждам на някой.
                Но по драсакниците ти в темата ,съдя че това е крайно нереално или е било епизодичен случай.
                И не си мисли ,че ти си единствения човек в този форум който прави пари .
                Фотошоп, нали
                Така е, турдно е човек да си представи, че има други извън блатото.
                Нито един аргумент не е бил оборен в темата, само общи приказки говорите.
                #dagoduhatbednite

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                  Ако някога изпиташ съмнения - можеш да скиваш коментарите от края на Март месец - профила ми е публичен.
                  пс, Само да добавя, че тогава бяха още жалките 3751€..

                  .
                  Е сега почвам да ти търся из мненията от март и април и да гледам някви фотошопирани снимки на еди какво си
                  И 20к на месец да правиш,нито ме интересува,нито пък завиждам на някой.
                  Но по драсакниците ти в темата ,съдя че това е крайно нереално или е било епизодичен случай.
                  И не си мисли ,че ти си единствения човек в този форум който прави пари .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                    Тръпна от нетърпение Не знам как ще издържа докато свършиш работа.Ще бъде един много дълъг и мъчителен следобяд
                    Тогава може и да е утре или другата седмица, аз съм жестока и обичам да виждам страданието в хорските очи....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
                      Момчета, понеже някои хора още работим за хартийки и имам много работа, ще трябва да си запазя правото да продължим дискусията по-късно? Ок?
                      Тръпна от нетърпение Не знам как ще издържа докато свършиш работа.Ще бъде един много дълъг и мъчителен следобяд

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                        Щом си такъв милиардер,за което аз нямам никакви съмнения , няма да ти е проблем да преведеш 200 от тея еврака и ще ти отговорим на всеки въпрос напълно обширно.
                        Нали знаеш ,времето е пари
                        Аз, като предвилив самарянин съм постнал фиша, за да няма 6-5. Ти си добър човек, нали, ама нашата бедна нация и е много трудно да си представи как един тип на 23 може да изкарва 5 хиляди еврунерчета - затова screensot на фиша ми е в коментарите. Ако някога изпиташ съмнения - можеш да скиваш коментарите от края на Март месец - профила ми е публичен.
                        пс, Само да добавя, че тогава бяха още жалките 3751€..

                        А пари за знания бих дал, но не за биткойнката. Като подръжник на идеята за бъдещето е биткойн - във ваш интерес е да обедите колкото се може повече хора в правотата си, за да се достигне критичната маса и биткойнката да е бъдещето. Не е в мой интерес. Ако си съберете критичната маса - за мен няма да е трудно - превалутирам в биткойнка и купувам една флашка за 30-тина еврунгерчета и ето ти уолет.
                        #dagoduhatbednite

                        Коментар


                        • Момчета, понеже някои хора още работим за хартийки и имам много работа, ще трябва да си запазя правото да продължим дискусията по-късно? Ок?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                            Мен 5-те хиляди еврака ги отчитат на края на месеца, сигурно щото не ми загрява процесора.
                            Щом си такъв милиардер,за което аз нямам никакви съмнения , няма да ти е проблем да преведеш 200 от тея еврака и ще ти отговорим на всеки въпрос напълно обширно.
                            Нали знаеш ,времето е пари

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
                              Как разбра???
                              При биткойн всичко е прозрачно, освен ако самият потребител не пожелае друго!

                              https://getaddr.bitnodes.io/
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                По най-простия начин. Няма страна в света, където биткойн не се използва!
                                Как разбра???

                                Коментар

                                Working...
                                X