IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
    Ох, ша падна! Явно съм от онези 99,9%, защото пак не ми стана ясно как определихте, че е световна валута????
    Аргумента е стабилен - ползва се навсякъде. Нещо като питайната вода.
    Можеш да си купиш вода с биткойн и салам може да си купиш - някъде назад в темата и такива аргументи имаше.
    Та така, световна валута.
    #dagoduhatbednite

    Коментар


    • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
      Нали знаеш кога се почва с личните нападки и обиди??? Свършиха аргументите ли или толкова си можеш?
      Няма нападки и няма лоши чувства Има досада от елементарни въпроси,задавани нон-стоп ,предимно от елементарни хора ,който не са си направили труда да отделят малко време да прочетат темата ,и на който елементарни въпроси е отговаряно поне 30 пъти.Само в тази тема.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
        Ванката,на въпросите ти е отговаряно и то МНОГОКРАТНО именно в тази тема.Трябва ли на всеки разбрал недоразбрал да му се обяснява по 10 страници,докато процесорът му почне да загрява ???

        Прочети темата бавно,виж уикипедия и някой други източници,инсталирай клиента,направи един два трансфера ,виж как работят нещата ,напрегни процесора да обработи и осмисли информацията и едва тогава ако имаш някакви по-сложни въпроси ,заповядай.

        И си струва човек да отдели ден-два в разучаване,макар и крайно недостатъчно ,понеже това е бъдещето Ванка ! Ако не вярваш питай тея от Кипър или сега в Гърция

        Ако пък нещо не те кефи биткойна,продължавай да въртиш геврека или баданарката и не го мисли много.
        На тези въпроси отговори няма в темата.

        Ако смяташ, че има значение дали ти плащат в биткойн или в долари - добре за теб. Мен 5-те хиляди еврака ги отчитат на края на месеца, сигурно щото не ми загрява процесора.
        #dagoduhatbednite

        Коментар


        • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
          Ох, ша падна! Явно съм от онези 99,9%, защото пак не ми стана ясно как определихте, че е световна валута????
          По най-простия начин. Няма страна в света, където биткойн не се използва!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
            Ванката,на въпросите ти е отговаряно и то МНОГОКРАТНО именно в тази тема.Трябва ли на всеки разбрал недоразбрал да му се обяснява по 10 страници,докато процесорът му почне да загрява ???

            Прочети темата бавно,виж уикипедия и някой други източници,инсталирай клиента,направи един два трансфера ,виж как работят нещата ,напрегни процесора да обработи и осмисли информацията и едва тогава ако имаш някакви по-сложни въпроси ,заповядай.

            И си струва човек да отдели ден-два в разучаване,макар и крайно недостатъчно ,понеже това е бъдещето Ванка ! Ако не вярваш питай тея от Кипър или сега в Гърция

            Ако пък нещо не те кефи биткойна,продължавай да въртиш геврека или баданарката и не го мисли много.
            Нали знаеш кога се почва с личните нападки и обиди??? Свършиха аргументите ли или толкова си можеш?

            Коментар


            • Ох, ша падна! Явно съм от онези 99,9%, защото пак не ми стана ясно как определихте, че е световна валута????

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                Е хубавоа де, нали затова е дискусия. Ако всички знаехме всичко - би се загбил смисъла на форумите, нали?
                Ванката,на въпросите ти е отговаряно и то МНОГОКРАТНО именно в тази тема.Трябва ли на всеки разбрал недоразбрал да му се обяснява по 10 страници,докато процесорът му почне да загрява ???

                Прочети темата бавно,виж уикипедия и някой други източници,инсталирай клиента,направи един два трансфера ,виж как работят нещата ,напрегни процесора да обработи и осмисли информацията и едва тогава ако имаш някакви по-сложни въпроси ,заповядай.

                И си струва човек да отдели ден-два в разучаване,макар и крайно недостатъчно ,понеже това е бъдещето Ванка ! Ако не вярваш питай тея от Кипър или сега в Гърция

                Ако пък нещо не те кефи биткойна,продължавай да въртиш геврека или баданарката и не го мисли много.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                  Конкрето това с gmail-a показва нивото, на което задълбаваш по принцип. Без да се задълбае сериозно, не бива да се хвърлят думи напосоки и да се казва, че биткойна няма да го бъде или каквото и да било друго.
                  Получава се като пред клетката на жирафа в зоопарка - "Те такова животно нЕма".
                  Биткойн кат овсяко нещо си има своите проблеми, но те не са тези , които цитираш. Доста повече четене трябва. А ако не ти се занимава - просто гледай на него като на някакви стотинки в портмонето(уолета) - по-просто и от електронна поща звучи дори.
                  Това с gmail+a, беше груб пример, за това - че всяко нещо бива контролирано от един или много обекта.
                  Идеята на койнката, че нищо не я контролира, или я контролират юзърите е много обширна, а се оказва - че койнката бива контролирана от 51% от изчислителната сила.
                  Трудността на "копаене" се завишава изкуствено, за да може по-бавно да се копаят койнките. Кому е нужно това и не е ли тотална загуба на електричество/ресурси.
                  Веригата е крайна и защо просто не се изкопаят всичките блокчета, и който му е кеф - да си обмени фиатните пари в крипто стотинки/както се изрази/. Интересно е, че не се слува това - защо ли? Може би, защото ще лъсне неудобната истина.
                  Каква е причината да се копае постепенно - не би трябвало да има такава - тогава защо е това завишаване на трудността, само и само да не се "изкопаят" всичките стотинки веднага... Може би защото, ако се изкопаят ще се види идеята, че на никой няма да му дреме за 1 уникална паричка от една уникална верига. А ако на никого не му пука - тогава това няма стойност.
                  #dagoduhatbednite

                  Коментар


                  • биткойни миткойни и в един момент като създаде някой можещ безброй виртуални (интернет) пари дето по тях няма никаква защита като при реалните и хайде хоп честито на всички инвестирали средства в нещо което даже и не виждате.създаването на определена маса пари води до инфлация а при БЕЗБРОЙ.....??????????????????????????????????

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Не са 4. Повече са.

                      Ако някоя компания направи откритие /и такива постоянно се правят/ то тя ще предпочете да копа биткойни, защото ще спечели много повече от присъединяване към мрежата отколкото от атака срещу нея!
                      Тук изниква въпроса - как така ще спечели поевче ако се присъедини?
                      Един възможен отговор ми изглежда, че ако стане видно колко контролируема е "независимата" валута - то тя ще загуби стойността си.
                      #dagoduhatbednite

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                        Е хубавоа де, нали затова е дискусия. Ако всички знаехме всичко - би се загбил смисъла на форумите, нали?
                        Ще се радвам да видя кое написано от мен е глупост, конкретно това с gmail+a ли, или?
                        Конкрето това с gmail-a показва нивото, на което задълбаваш по принцип. Без да се задълбае сериозно, не бива да се хвърлят думи напосоки и да се казва, че биткойна няма да го бъде или каквото и да било друго.
                        Получава се като пред клетката на жирафа в зоопарка - "Те такова животно нЕма".
                        Биткойн кат овсяко нещо си има своите проблеми, но те не са тези , които цитираш. Доста повече четене трябва. А ако не ти се занимава - просто гледай на него като на някакви стотинки в портмонето(уолета) - по-просто и от електронна поща звучи дори.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                          Нищо не пречи на някоя компания от тези 4-те, които произвеждат тоя специализиран хардуер да направи откритие с което да увеличи изчислителната мощност на някоя машинка стократно и в кооперация с някоя държава/корпорация да завземе 51%+ от изчислителната мощност.
                          Не са 4. Повече са.

                          Ако някоя компания направи откритие /и такива постоянно се правят/ то тя ще предпочете да копа биткойни, защото ще спечели много повече от присъединяване към мрежата отколкото от атака срещу нея!
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                            vankata23,
                            Доста глупости изръси. Да не би вЕрно да си на 23.
                            Ето - да прочетеш колко 'просто' нещо е електронната поща. На български.

                            https://bg.wikipedia.org/wiki/SMTP



                            и т.н.

                            Сравни го с червените букви, които размахваш за биткойн.

                            А иначе и аз съм фен на алтернативните криптовалути, но съм фен и на сериозното отношение.
                            Е хубавоа де, нали затова е дискусия. Ако всички знаехме всичко - би се загбил смисъла на форумите, нали?
                            Ще се радвам да видя кое написано от мен е глупост, конкретно това с gmail+a ли, или?
                            #dagoduhatbednite

                            Коментар


                            • vankata23,
                              Доста глупости изръси. Да не би вЕрно да си на 23.
                              Ето - да прочетеш колко 'просто' нещо е електронната поща. На български.

                              https://bg.wikipedia.org/wiki/SMTP

                              ... Първоначалната SMTP спецификация не включва метод за автентикация на подателя. В последствие, SMTP-AUTH разширението е определено в RFC 2554.[12] ESMTP предоставя механизъм за и-мейл клиентите да определят метода на защита към пощенският сървър, да оторизират размяната, и да определят профил на защита ....
                              и т.н.

                              Сравни го с червените букви, които размахваш за биткойн.

                              А иначе и аз съм фен на алтернативните криптовалути, но съм фен и на сериозното отношение.
                              Last edited by verimg; 14.07.2015, 14:42.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Радвам се, че дотук отговорих на твоите въпроси. Хубаво би било да попочетеш малко преди да продължиш с въпросите.

                                В момента биткойн мрежата е най-мощният супер компютър на Земята! Дори ако обединиш първите 100 суперкомпютъра в различните държави те пак не биха имали надмощие от 51% от съвкупната изчислителна мощ на биткойн мрежата за да пречат на биткойн преводите. Освен това Биткойн мрежата е високо специализиран разпределен супер компютър, който извършва изчисления само за SHA256 хеш функции и за нищо друго! Това го прави невероятно защитен и икономичен!
                                Малка корекция - не са 100, ами първите 500 суперкомпютъра.
                                Въпроса е - колко би струвало да контролираш биткойна. И не е ли малко плашещо, че е възможно да бъде контролиран, ако някоя от свръхбогатите нации реши така тайно да изгради едно огромно хале с такива разпределени супер-компютри?

                                Също така технологията се развива и изчислителната мощност към $ спада с всеки изминал час. Нищо не пречи на някоя компания от тези 4-те, които произвеждат тоя специализиран хардуер да направи откритие с което да увеличи изчислителната мощност на някоя машинка стократно и в кооперация с някоя държава/корпорация да завземе 51%+ от изчислителната мощност. Тук се крие заека.
                                #dagoduhatbednite

                                Коментар

                                Working...
                                X