IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Това не е вярно всичко може да бъде копирано, цялата технология е свободна. Реално повечето от алт. монетите са копия на Биткойн и това всъщност е добре. Дори създателя на Етириум не веднъж е повтарял, че без Биткойн нямаше да има Етириум. Всъщност който знае историята на Виталик от самото начало, ще разбере, че Виталик просто се е вдъхновил от Биткойн и тъй като не е могъл да подобри по никакъв начин самия Биткойн (защото никой от Биткойн дивеолопърите по това време не му обръща внимание, казват му че това може да бъде изградено върху Биткойн по късно). Основно поради тази причина Виталик решава да създаде Етириум и да добави там всички свои идеи, по късно и други хора се включват и така на практика се създава Етириум (някои го наричат Биткойн 2.0+) . Реално Етириум е Mastercoin (сега се казва Omni) + Counterparty + други идеи и подобрения. (разбира се това е супер опростено описание)

    Днес Биткойн е окупиран от дивелопъри, които не вярват изобщо в идеята и ги интересува само тяхната лична печалба и облагодетелстване. Днес истинският Биткойн, този който е оригиналната идея, е жив основно в лицето на Етириум. Оригиналният Биткойн няма никакво бъдеще, ако по някакъв начин не бъдат сменени днешните дивелопъри. Нещо което се оказва доста трудна задача, защото повечето миньори си нямат на идея какво точно работят, а за съжаление има и езикова бариера (защото са в Китай).





    Няма как банките да направят криптовалута, защото не им трябва. Те могат да съществуват единствено по стария начин, с бавни и скъпи транзакции.

    Реално погледнато ако банките искаха бързи и евтини транзакции можеха да са го направили, още когато е бил измислен телеграфа... т.е. края на 19-и век. То си е цяла наука човек да разбере, защо са им на банките, бавни и скъпи транзакции, но това е неоспорим ФАКТ. Транзакциите на банките понякога са по бавни дори от физическата доставка на стоката.

    Никой който наистина се интересува от криптовалути няма да използва Ripple, вместо това може да си ползва PayPal, който и сега си работи така или иначе.

    Ripple може да го крепят изкуствено известно време, но без реално приложение, няма бъдеще.

    Иначе банките ако искат бързи транзакции имат цяла плеяда от технологии (не са само криптовалутите). Дори могат да ползват стария телеграф и по него да ги пускат с морзов код, ако искат... но няма да го направят. Те ще изчезнат преди да са направили бързи и евтини транзакции. Както казах, цяла наука е човек да разбере, защо банките ТРЯБВА да са бавни.
    Всяко нещо се променя, ако това е бъдещето те няма да останат по назад. Пък и свят без банки няма как да стане.Дали чрез биткойни моини банките винаги ще са там. Съществуват от 16 век и цялата световна икономика е свързана с тях. Така че ако ме питаш кое ще оцелее по-дълго банките или биткойна, на 100% казвам че това ще са банките
    15 of the top 50 banks work with Ripple
    30 active integrations
    87% coverage of FX crosses
    9 countries with banks implementing Ripple in production

    А щом ти който се занимаваш с тия неща и не вярваш и отричаш Ripple значи нещата там ще станат и обмислям скоро да си купя няколко хилки рипълчета

    Коментар


    • Благодря за отговора
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        Хman1,поправи ме ако греша,но според мен интересна е технологията зад Етериума,и в този ред на мисли, той може да бъде копиран.Говоря за смарт контрактите.
        Докато Биткойна не.

        Това не е вярно всичко може да бъде копирано, цялата технология е свободна. Реално повечето от алт. монетите са копия на Биткойн и това всъщност е добре. Дори създателя на Етириум не веднъж е повтарял, че без Биткойн нямаше да има Етириум. Всъщност който знае историята на Виталик от самото начало, ще разбере, че Виталик просто се е вдъхновил от Биткойн и тъй като не е могъл да подобри по никакъв начин самия Биткойн (защото никой от Биткойн дивеолопърите по това време не му обръща внимание, казват му че това може да бъде изградено върху Биткойн по късно). Основно поради тази причина Виталик решава да създаде Етириум и да добави там всички свои идеи, по късно и други хора се включват и така на практика се създава Етириум (някои го наричат Биткойн 2.0+) . Реално Етириум е Mastercoin (сега се казва Omni) + Counterparty + други идеи и подобрения. (разбира се това е супер опростено описание)

        Днес Биткойн е окупиран от дивелопъри, които не вярват изобщо в идеята и ги интересува само тяхната лична печалба и облагодетелстване. Днес истинският Биткойн, този който е оригиналната идея, е жив основно в лицето на Етириум. Оригиналният Биткойн няма никакво бъдеще, ако по някакъв начин не бъдат сменени днешните дивелопъри. Нещо което се оказва доста трудна задача, защото повечето миньори си нямат на идея какво точно работят, а за съжаление има и езикова бариера (защото са в Китай).


        Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

        Точно защото са валутата на банките за мен имат най-голям шанс плавно и постепено да станат новата световна криптовалута. Банките няма да пуснат бизнеса и да го оставят на разни сатошовци. Аз не вярвам в идеята а във спекулата с криптовалутите и мисля,че тези Ripple от 0,25 цента като нищо до 2-3 години могат да чукант 50 долара , а може би и 100. Скоро обмислям да закупя от двете валути за спекула. Етерума ми е много скъп 395 беше парчето и сега ако срутят биткойна ще падне и той стабилно

        Няма как банките да направят криптовалута, защото не им трябва. Те могат да съществуват единствено по стария начин, с бавни и скъпи транзакции.

        Реално погледнато ако банките искаха бързи и евтини транзакции можеха да са го направили, още когато е бил измислен телеграфа... т.е. края на 19-и век. То си е цяла наука човек да разбере, защо са им на банките, бавни и скъпи транзакции, но това е неоспорим ФАКТ. Транзакциите на банките понякога са по бавни дори от физическата доставка на стоката.

        Никой който наистина се интересува от криптовалути няма да използва Ripple, вместо това може да си ползва PayPal, който и сега си работи така или иначе.

        Ripple може да го крепят изкуствено известно време, но без реално приложение, няма бъдеще.

        Иначе банките ако искат бързи транзакции имат цяла плеяда от технологии (не са само криптовалутите). Дори могат да ползват стария телеграф и по него да ги пускат с морзов код, ако искат... но няма да го направят. Те ще изчезнат преди да са направили бързи и евтини транзакции. Както казах, цяла наука е човек да разбере, защо банките ТРЯБВА да са бавни.
        Last edited by Xman1; 14.06.2017, 02:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Супер, ако го направят може изцяло да премина на крипто-рубли. Имам повече доверие на Путин, отколкото на разни неизвестни китайски олигарси.
          Ще преминеш към руските олигарси. Я ми кажи за един доволен руснак от руските олигарси? Ми те като нашите само дето по-алчни и крадат в по-големи мащаби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
            Руснаците подготвят крипто-рубла.Други ЦБ също не дремят.И предстои поредния филм без надписи.
            Супер, ако го направят може изцяло да премина на крипто-рубли. Имам повече доверие на Путин, отколкото на разни неизвестни китайски олигарси.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Руснаците подготвят крипто-рубла.Други ЦБ също не дремят.И предстои поредния филм без надписи.
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                В момента, в който стане неизгодно да се печата и ще го зарежат. Ще създадат нов бай хойн 2 ще почнат пак да го печатат от 0 до 21 милиона... Олигарсите са инвестирали твърде много пари в печатници за хойни, няма как да оставят всичкия този хардуер на боклука.
                Не знаех, че съм олигарх с моята малка печатница с мощност 300 MHS, която печати 44 долара на ден
                Абе, хлапе, защо не коментираш само неща, които разбираш ?

                Коментар


                • абе тея китайци граматиката си не знаят, трънале са да лалетоманизират некаква химера)))))) Абе тея не са ли чели история некаква по-сериозна, да ме стане "от играчка-плачка")))))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                    ​​​​
                    Ripple не стават, те са валутата на банките. Едва ли някой който вярва в идеята на криптовалутите би се занимавал с тях, дори само заради себеуважение. Има и дълго обяснение защо Ripple не стават, но не ми се пише всеки път, мисля че с едно търсене в Гугъл или дори тук във форума можеш да намериш достатъчно по въпроса.

                    Относно NEM си признавам, че не знам почти нищо. Поглеждам ги от време на време и винаги изумявам, че са някъде там горе, но не мога да дам съвет, защото аз самият не знам почти нищо за тях. За разлика от повечето тролове в тази тема, аз не коментирам отрицателно за неща които не познавам. Винаги съм си мислел да им направя малко по сериозно проучване, но все нямам време.
                    Точно защото са валутата на банките за мен имат най-голям шанс плавно и постепено да станат новата световна криптовалута. Банките няма да пуснат бизнеса и да го оставят на разни сатошовци. Аз не вярвам в идеята а във спекулата с криптовалутите и мисля,че тези Ripple от 0,25 цента като нищо до 2-3 години могат да чукант 50 долара , а може би и 100. Скоро обмислям да закупя от двете валути за спекула. Етерума ми е много скъп 395 беше парчето и сега ако срутят биткойна ще падне и той стабилно
                    Last edited by prectical; 13.06.2017, 22:25.

                    Коментар


                    • Хman1,поправи ме ако греша,но според мен интересна е технологията зад Етериума,и в този ред на мисли, той може да бъде копиран.Говоря за смарт контрактите.
                      Докато Биткойна не.
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                        Верно ли е 5 долара транзакцията? В такъв случай вече и за дарения не става!
                        Язък за биткомата в Интерпред! Толкова му се радвах!
                        Мда, това са средни стойности. Виждал съм и по 100 долара комисиони, а понякога минават и без... Абе, странна работа. Всичко зависи какво си изберат миньорите да включат в блока базирано на софтуера, който ползват за "майнинг", но най-вече гледат да има повечко комисиони.
                        Като спре майнинга, ако дотогава не е изчезнал биткойна, реално ще останат само комисионите и тогава става интересно.
                        Например: В момента един миньор печели на блок около 16 (12.5 награда + 4 бтц комисиони) биткойна х 5000 лв., това са = 80 000 лв. на блок. За да се запази сегашното ниво на печалба. без "награда" за копане, комисионите трябва да са около 18 лв. на транзакция (капацитета на един блок е около 4400 транзакции по 226 байта).

                        Коментар


                        • В момента, в който стане неизгодно да се печата и ще го зарежат. Ще създадат нов бай хойн 2 ще почнат пак да го печатат от 0 до 21 милиона... Олигарсите са инвестирали твърде много пари в печатници за хойни, няма как да оставят всичкия този хардуер на боклука.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Mладежи, с Fоrex Master, нашият крипто идеолог какво стана? Да не е потънал в МтГокс, и сега да си яде хартиените бакъпи на ключовете?
                            http://www.investor.bg/users/index/8450/
                            тука се подвизава ама под друг ник и ходи и го дири кой точно е ..... или е този ДелчоСмока, че той много се обяснява и се пише фермани или имаше един МайкФлорида, но и той изчезна ......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobbyD Разгледай мнение
                              ...Както съм писал по-долу в момента средната комисиона на биткойн транзакция е 5 долара и ще се покачва с напредване на времето и особено с изчерпването на майнинга (ако не предприемат нещо по въпроса). ...
                              Верно ли е 5 долара транзакцията? В такъв случай вече и за дарения не става!
                              Язък за биткомата в Интерпред! Толкова му се радвах!

                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                                Дай още инфо.
                                Общо взето се смята, че Етириум скоро ще надмине Биткойн и ще стане дефакто най използваната криптовалута, което означава и най висока пазарна капитализация. Освен това аз мисля, че Биткойн не е това което трябваше да бъде, няма и помен от евтините транзакции, няма и помен от децентрализацията (5 миньора в Китай държат почти целия хеш капацитет), няма и помен от визията на Сатоши. Един от главните дивелопъри на Биткойн смята че Земята е плоска (не се шегувам). Рално 5 човека са "окупирали" Биткойн и се опитват да го превърнат в тяхна лична криптовалута. Биткойн ако не се раздели, ако не ги разкара тия хора, няма никакво бъдеще. Обикновените хора са много далече от тези неща и дори си нямат идея за какво става въпрос. Но основните инвеститори ги знаят тези неща и вече се местят към Етириум. За сега процеса е плавен, защото никой не иска да срути Биткойн. Един вид за останалия свят Биткойн е лицето на криптовалутите и никой не иска да му разваля имиджа.

                                Биткойн най вероятно скоро ще се разцепи на две, което може да бъде много лошо за всички криптовалути, ако Етириум не е вече на първа позиция. Хората си вярват, че криптовалути = Биткойн... това трябва да се промени. Според мен днес Етириум е дефакто новият Биткойн. Евтини бързи разплащания, децентрализация при миньорите (всеки който има видеокарта може да копае), добър дивелопмент екип, единна общност и тн.



                                Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                                Форекс Мастъра позна не само за Биткоина и за Златото, а преди това за депозитите и въобще всичко което е казал тук се е сбъднало!
                                ПОКЛОН че го сподели с нас!!!
                                +++1000.

                                Жалко че не пише вече тук... явно му е омръзнало да се занимава с едни и същи тролове.


                                ​​​​​​​
                                Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                                За Етириума ли говориш?, Я някой специалист да ми даде мнение за Ripple и NEM. Като гледам солидни валути в топ 5 и с доста евтина цена.Зад Ripple гледам седят разни банки, като нищо това може да е новата световна криптовалута, а биткойна да е само експеримент за масите и да го съборят с времето.

                                Ripple не стават, те са валутата на банките. Едва ли някой който вярва в идеята на криптовалутите би се занимавал с тях, дори само заради себеуважение. Има и дълго обяснение защо Ripple не стават, но не ми се пише всеки път, мисля че с едно търсене в Гугъл или дори тук във форума можеш да намериш достатъчно по въпроса.

                                Относно NEM си признавам, че не знам почти нищо. Поглеждам ги от време на време и винаги изумявам, че са някъде там горе, но не мога да дам съвет, защото аз самият не знам почти нищо за тях. За разлика от повечето тролове в тази тема, аз не коментирам отрицателно за неща които не познавам. Винаги съм си мислел да им направя малко по сериозно проучване, но все нямам време.
                                Last edited by Xman1; 13.06.2017, 21:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X