IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
    Туй животно замря на тез нива и не мърда
    Ту много скачало, после пък много падало .....
    Сега що не мърда???
    Това на вас спекулантите - не може да се угоди!!!
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Туй животно замря на тез нива и не мърда
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Но е факт че произведените в Китай боклуци се повреждат при прегряване, т.е. в тях е заложен капан за потребителя - направени са така че да се повредят.
        Говориш глупости. Това че някой купува от Китай евтини боклуци и ги продава някъде скъпо си е негов проблем. Аз имам компютърни части сглобени в Китай, които работят вече 10 години и не са изгорели. Друг е въпроса, че повечето хора нямат адекватно охлаждане.

        Да не говорим, че в днешно време почти всичко е произведено в Китай. АйФоните също са в Китай.
        Last edited by Xman1; 03.07.2017, 13:30.

        Коментар


        • michaelis21 - по принцип електронните компоненти имат защити от 80-те години масово, т.е. не е възможно да прегрееш карта и така да я повредиш. При всички положения става въпрос за дефект не по вина на потребителя. Но е факт че произведените в Китай боклуци се повреждат при прегряване, т.е. в тях е заложен капан за потребителя - направени са така че да се повредят.
          D.Y.F-091066

          Коментар



          • Is China Gaming Bitcoin? | China Uncensored




            https://www.youtube.com/watch?v=v1uFcUt0IVE
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
              http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

              Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени или поправи ?
              Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
              Зависи от конкретния продавач. Някои просто ти сменят картата без да задават въпроси, други не я сменят. Друг е въпроса, защо смяташ, че ще я прегрееш?!

              А и доставката от ebay безплатна ли ще бъде?!


              П.С. Все пак да си кажа, че нямам опит от ebay с нови карти.

              П.С.2. Мисля че този Сапфир от Ардес е по добър, защото охлаждането е доста по добро. Може да ги попиташ, ако я имат не е ли по добре да вземеш от тях?!
              Last edited by Xman1; 29.06.2017, 15:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

                Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени ?
                Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
                За международна гаранция - нямам опит .....
                Българските фирми, ако се случи нещо с картата, ти я сменят с нова а ако до 30 дена не доставят ти връщат парите. Това е по ЗЗП и се спазва, знам от опит. Както съм писал преди, досега са минали над 40 карти през ръцете ми. Само с две съм имал проблеми и бяха заменени от фирмата доставчик. Даже последната, не знам какво беше станало, но намерих капки калай върху плочките след като изгоря - занесох си я във фирмата откъдето съм я купувал и след 30 дни ми дадоха нова.
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon...8AAOSwZVlXqbvk

                  Добре, мн важен въпрос, ето нова карта с гаранция, продавача (не само ебей ами например голям магазин) как ще е сигурен, че не си я прегрял за да ти я смени или поправи ?
                  Гаранцията само за фабрични дефекти ли е?
                  Last edited by michaelis21; 29.06.2017, 15:25.
                  „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                    тука пише че има "ограничени количества", но не ми се обажда защото нямам намерение да купувам
                    https://ardes.bg/product/sapphire-ra...7-02-20g-80155
                    ма то така и така не става за копане на Етерум а за Монеро или ZEC, примерно, не се искат 4 GB та и 2 GB ще докарва малко по-малко от 4GB-та версия
                    Най вероятно нямат, ще трябва предварителна заявка и да се чака незнайно колко време. А трудноста през това време ще си расте всеки ден.


                    П.С. Лошото е че аз и нямам място за повече миньори. А тези ще заемат повече място от другите и ще копаят по малко... няма смисъл. Щеше да е хубаво някой да пусне RX 480...
                    Last edited by Xman1; 29.06.2017, 15:30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                      По интересното е че все пак е намерил някъде 4GB версията в наличност. Но си изтри коментара... явно няма да ни каже от къде.
                      тука пише че има "ограничени количества", но не ми се обажда защото нямам намерение да купувам
                      https://ardes.bg/product/sapphire-ra...7-02-20g-80155
                      ма то така и така не става за копане на Етерум а за Монеро или ZEC, примерно, не се искат 4 GB та и 2 GB ще докарва малко по-малко от 4GB-та версия
                      Last edited by marin1; 29.06.2017, 15:19.
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                        Абсурд!!!
                        Първо объркани са МН/с. Не съм имал никога РХ460 защото са доста слабички, но сега поради липса на по-добри карти за копаене, започнаха и с тях да копаят.
                        На Етерум (алгоритъм Ethhash) такава карта докарва до около 13-14 МН/с - което ще е приход около 1$/ден след приспадане на тока
                        На Монеро (алгоритъм CryptoNight) ще докарва около 330 МН/с - което ще е приход около 0,70$ на ден след разхода за ток.
                        аз съм с 12 по-мощни карти от тази и пак не мога да докарам приход 90 лв. на ден ......
                        По интересното е че все пак е намерил някъде 4GB версията в наличност. Но си изтри коментара... явно няма да ни каже от къде.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                          .........

                          Дори на Етириум тази карта няма да докара повече от 10 - 12 MH/s


                          Ето тук можеш да сравняваш миньорския хардуер, за да не те лъжат:
                          https://www.cryptocompare.com/mining/#/equipment

                          Реално всичко което може да прави добри пари е отдавна изкупено и поръчано за месеци напред. Това което е налично обикновено е с 3 пъти по висока цена.

                          Друг е въпроса къде я гледаш тази карта на тази цена, нова?! Аз отдавна не намирам 4GB версиите... има само 2GB налични.
                          По-скоро ти си прав колега - едва ли ще докара повече от 10 МН на Етерум. Паметта на тези карти е 128 битова а етерума иска поне 256 битова шина.
                          Също добро место за смятане на доход от различните карти е https://whattomine.com/coins
                          Тука-таме все още се намират 4ГБТ 460-ки но ограничени количества и цени над 300 лв.
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение

                            RX 460 4GB (23 MH/s) нова за 265 лв, която докарва за ден бруто 90 лв (1.20 Монеро), реално ли е ?
                            Абсурд!!!
                            Първо объркани са МН/с. Не съм имал никога РХ460 защото са доста слабички, но сега поради липса на по-добри карти за копаене, започнаха и с тях да копаят.
                            На Етерум (алгоритъм Ethhash) такава карта докарва до около 13-14 МН/с - което ще е приход около 1$/ден след приспадане на тока
                            На Монеро (алгоритъм CryptoNight) ще докарва около 330 МН/с - което ще е приход около 0,70$ на ден след разхода за ток.
                            аз съм с 12 по-мощни карти от тази и пак не мога да докарам приход 90 лв. на ден ......
                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение

                              RX 460 4GB (23 MH/s) нова за 265 лв, която докарва за ден бруто 90 лв (1.20 Монеро), реално ли е ?
                              Не тия 23 MH/s най вероятно са за друга криптовалута, тази карта при Монеро ще прави някъде около 400 H/s .

                              То ако някой можеше да си докара бруто 90лв. на ден, мислиш ли че щеше да я продава тази карта?!?

                              Дори на Етириум тази карта няма да докара повече от 10 - 12 MH/s


                              Ето тук можеш да сравняваш миньорския хардуер, за да не те лъжат:
                              https://www.cryptocompare.com/mining/#/equipment

                              Реално всичко което може да прави добри пари е отдавна изкупено и поръчано за месеци напред. Това което е налично обикновено е с 3 пъти по висока цена.

                              Друг е въпроса къде я гледаш тази карта на тази цена, нова?! Аз отдавна не намирам 4GB версиите... има само 2GB налични.
                              Last edited by Xman1; 29.06.2017, 14:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                                Писал съм го и преди - Монерото (XMR) се води монетата на системните администратори, защото има приличен добив с читави Процесори (няма нужда от яка видеокарта)! И нали се сещате по администрацията след 18.00 как автоматично стартират мньорските програми ......
                                само че копаят не за собственика си (държавата) а за системния администратор!
                                RX 460 4GB (23 MH/s) нова за 265 лв, която докарва за ден бруто 90 лв (1.20 Монеро), реално ли е ?
                                „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                                Коментар

                                Working...
                                X