IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • OneGram cryptocurrency

    https://tokensale.onegram.org/

    Gold Investments & Sharia Law

    Historically gold investing has been problematic under Sharia law. While there is currently limited guidance for gold coins and bars, there is virtually no guidance on gold elsewhere in the financial sector.

    In most cases trading gold futures contracts is forbidden by Islamic law as gold futures contracts are not backed by physical gold and one can end up paying or receiving interest on your trading account. The upshot is that most people who wanted to buy gold as an investment have purchased gold in its physical form through for example coins or jewellery.

    New Standard

    Things are changing though. Back in December 2016, the Sharia Gold Standard, which OneGram complies with, was introduced by the Accounting and Auditing Organization for Islamic Financial Institutions (AAOIFI), the World Gold Council and Amanie Advisors.

    As a result of this new standard, Muslim investors will now be able to take advantage of an increasing range of gold-backed investment opportunities, which hitherto had been non-compliant.
    Last edited by michaelis21; 07.07.2017, 14:14.
    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      ...не вярвам в блокчейн технологията...
      Melanie Swan "Blockchain: Blueprint for a New Economy"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        На пазарна, купени са вчера. Както ти казах, все ми е тая, не разчитам изобщо и не вярвам в блокчейн технологията и т.н., разчитам само на алчността и глупостта, съчетани с фарисейщината да помогнем на бежнаците. Ако има ръст при койна, там (предполагам) ще е по 10, ако няма - живи и здрави, оставам си без уикенд и толкова Още не съм се отказал да скъсявам койна от 3К, ако стигне пак там.
        Успех на теб
        Точно това им е проблема на humaniq твърде идеалистични изглеждат, на мен ми изглеждат просто като един голям PR за наивници. Африка има съвсем други проблеми, които нямат общо с банкирането. Освен това не е ясно от къде humaniq ще печели, защото Африканците нямат пари... за какво му е банка, на човек който няма пари и дори елементарни условия за живот? Ако Африканцеца има пари и достъп до компютър или смартфон, защо няма да използва просто Биткойн или Етириум, а ще ползва humaniq?!

        Ще бъде голяма глупост да скъсяваш Биткойн на 3К, ако не знаеш причината защо е стигнал 3К. Биткойн не винаги повтаря това което е правил в миналото. Освен това шанса за печалба при криптовалутите със скъсяване е много малък, а риска много голям, защото максимум със скъсяване можеш да спечелиш 100%, а на дълга позиция, хиляди проценти. Така изгоряха много хора които скъсяваха Етириум, някои от тях дори вкарваха допълнителни пари за да поддържат марджин, докато накрая фалираха. Внимавай когато Биткойна или която и да е криптовалута тръгне наистина нагоре, никой не знае кога ще спре, може да качи 1000% и дори повече преди да се "укроти".

        Мисля че подценяваш много блокчейн технологията, хората така някога подценяваха Интернет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

          Знам ги Хуманик, това е сигурно най лошото място където да сложиш 500лв... или другия вариант е наистина да вярваш, че на Африка най големият им проблем е липсата на банкиране. Надявам се не си ги купил на пазрна стойност, а си учавствал в ICO-то, което пак си е набутвация, но не чак толкова голяма.
          На пазарна, купени са вчера. Както ти казах, все ми е тая, не разчитам изобщо и не вярвам в блокчейн технологията и т.н., разчитам само на алчността и глупостта, съчетани с фарисейщината да помогнем на бежнаците. Ако има ръст при койна, там (предполагам) ще е по 10, ако няма - живи и здрави, оставам си без уикенд и толкова Още не съм се отказал да скъсявам койна от 3К, ако стигне пак там.
          Успех на теб

          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            И на КТБ-то и окрадоха активите, но вложителите си взеха парите.



            Като е толкова интересна технология, защо никой не я използва?
            Не виждам нищо революционно в безмислено хабене на ток за напълно ненужни математически изчисления.

            Вложителите си взеха парите, за сметка на всички останали невинни граждани, защото държавата покри загубата от кражбата.



            "Никой не я използва" са силни думи, повече хора използват блокверигата отколкото например държавата България... това не е малко... и като се замислиш, държавата България е на повече от 1300 години, а блокверигата само на 8. Също така блокверигата трупа потребители, а държавата България губи граждани.


            Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Xman1, няма никаква вяра, брат, има само едно - дива спекула тип лалета и прееВи другарче, като зависи в кой ще остане черният петър накрая, това е. Ето, да ти се похваля, че съм си купил някаква съвсем измислена валута - хуманик, едва ли дори и ти си я чувал, но не си милси, че имам някаква вяра в технологиите ѝ - о, не, разчитам само на алчността и тъпотата на западното общество, съчетано с фалшивата им загриженост да помагат на бедните и изтерзани циганьори

            Не съм си взел много - репих да рискувам един хубав уикенд в Бг (500 кинта) за екскуразия до Япония (10-15 пъти ръст, ако стане). Ако не стане - един уикенд ще си вися в нас пред ТВ-то и готово, не е драма. Голямата част от инвеститорите в криптовалути са точно таквиа като мен - надяват се да се намери друг балък, който да им купи измислицата. Досега това върви, дано да повърви още малко, пък ако не - здраве да е, ама дитирамби от мен за възхвала на новата "валута" няма да чуеш, просто парите не миришат, а дигиталните пък съвсем, но само ако след това реално ми влязат в джоба, иначе са си компютърна игричка за мерене на пишки
            Знам ги Хуманик, това е сигурно най лошото място където да сложиш 500лв... или другия вариант е наистина да вярваш, че на Африка най големият им проблем е липсата на банкиране. Надявам се не си ги купил на пазрна стойност, а си учавствал в ICO-то, което пак си е набутвация, но не чак толкова голяма.
            Last edited by Xman1; 06.07.2017, 16:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
              Ганьо,казах ти-ходи в темата за аграрите,там ти е силата,остави го това де не го разбораш,и стига си плюл,понеже ти е непонятно и плюеш,пфууу,баси хората....

              Или никога няма да го разбереш(няма да загубиш много,и баща ми не разбира смартфоните)
              Или по натам със стадото ще го асимилирате,като ви влезе в ежедневието,щеш не щеш....
              Просто признай пред себе си,че не го разбираш,и не е за теб,и спри да плюеш!
              • Където глупостта е образец, там разумът е безумие.
              • Когато пръстът сочи Рая, глупакът гледа пръста.
              • Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения.
              • И най-глупавият може да пита повече, отколкото и най-умният може да отговори.
              • Глупаците се учат от своите грешки, а мъдрите - от грешките на другите.
              • Човек, който настойчиво повтаря, че не е глупак, обикновено има съмнения по този въпрос.
              • Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
              • Глупакът има голямо предимство пред образования човек: той винаги е доволен от себе си.
              • Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен.
              • Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
              • Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят.

              Коментар


              • Ганьо,казах ти-ходи в темата за аграрите,там ти е силата,остави го това де не го разбораш,и стига си плюл,понеже ти е непонятно и плюеш,пфууу,баси хората....

                Или никога няма да го разбереш(няма да загубиш много,и баща ми не разбира смартфоните)
                Или по натам със стадото ще го асимилирате,като ви влезе в ежедневието,щеш не щеш....
                Просто признай пред себе си,че не го разбираш,и не е за теб,и спри да плюеш!
                Last edited by hemilio; 06.07.2017, 12:31.
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                  На теб не ти ли обясниха десетки пъти,че не може да ти влезе в главата това нещо,и да не се мъчиш да го разбереш,няма смисъл,не е за всяка глава това нещо.
                  По повод на смешната новинка за кражба за милион долара ,мога да ти намеря новинки за кражби на милиарди от твоите любими хартийки.
                  И на КТБ-то и окрадоха активите, но вложителите си взеха парите.

                  Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                  Блокверигата е изключително интересна технология, първоначално започваш с малки стъпки и когато започнеш поне малко да разбираш нещата, все едно получаваш просветление, толкова елементарно на пръв поглед и с такава голяма сила. В историята е трудно да се намерят примери за такава наглед проста система, която води до революция, можеби откриването на азбуката или десетичната бройна система.
                  Като е толкова интересна технология, защо никой не я използва?
                  Не виждам нищо революционно в безмислено хабене на ток за напълно ненужни математически изчисления.
                  Last edited by Frosty; 06.07.2017, 10:53.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Xman1, няма никаква вяра, брат, има само едно - дива спекула тип лалета и прееВи другарче, като зависи в кой ще остане черният петър накрая, това е. Ето, да ти се похваля, че съм си купил някаква съвсем измислена валута - хуманик, едва ли дори и ти си я чувал, но не си милси, че имам някаква вяра в технологиите ѝ - о, не, разчитам само на алчността и тъпотата на западното общество, съчетано с фалшивата им загриженост да помагат на бедните и изтерзани циганьори

                    Не съм си взел много - репих да рискувам един хубав уикенд в Бг (500 кинта) за екскуразия до Япония (10-15 пъти ръст, ако стане). Ако не стане - един уикенд ще си вися в нас пред ТВ-то и готово, не е драма. Голямата част от инвеститорите в криптовалути са точно таквиа като мен - надяват се да се намери друг балък, който да им купи измислицата. Досега това върви, дано да повърви още малко, пък ако не - здраве да е, ама дитирамби от мен за възхвала на новата "валута" няма да чуеш, просто парите не миришат, а дигиталните пък съвсем, но само ако след това реално ми влязат в джоба, иначе са си компютърна игричка за мерене на пишки
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Точно тъй, виртуални пари, демек измислени - вчера ги имаше, днес ги няма.
                      Дигиталните пари са съвсем друго нещо - не се копаят от сульо и пульо.

                      Поредният виртуален обир.
                      http://thehackernews.com/2017/07/bit...-exchange.html

                      За мен няма никакъв смисъл да се копаят или да се купуват тези виртуални измишльотини.
                      Най-лесният начин да обереш парите на балъците е като си направиш една борсичка за виртуални стоинки и когато се накачат достатъчно много шарани на кукичката, просто изчезваш с парите им на Малдивите, като преди това обявяваш, че незнайни хакери(вероятно руски) са ги откраднали.


                      Кражбите се случват винаги от "класическата" страна на нещата, никога от страната на "блокверигата". Досега все още никой не е пробил блокверигата и от там да е откраднал пари. Кражбата се случва, защото борсата е направана по класически начин, ако например самата борса използва собствена блокверига, ще е невъзможно да се краде. Вече има идеи как това да се направи ефективно, а дори в момента има децентрализирани борси, които печелят все по голяма популярност. Проблема с децентрализираните борси засега са значително по високите такси, но сигурноста при децентрализираните борси е почти на нивото на блокверигата.

                      За в бъдеще с разивитие на технологията, кражбите от борсите ще станат практически невъзможни.

                      По интересното е че ако в момента наредим технологиите с най голяма перспектива и значимост биха изглеждали така: блокверига > квантови компютри > изкуствен интелект... т.е. от трите най малко значим е изкуственият интелект. Трудно е да се повярва това от обикновените хора, на които им е трудно да повярват, че дори изкуственият интелект е изобщо осъществим. Когато осъзнаеш изкуственият интелект до каква революция би довел, тогава ще трябва да започнеш да мислиш по посока на квантовите компютри... и ако някога успееш нещо да разбереш, блокверигата ще ти е най трудна за асимилиране.

                      Блокверигата е изключително интересна технология, първоначално започваш с малки стъпки и когато започнеш поне малко да разбираш нещата, все едно получаваш просветление, толкова елементарно на пръв поглед и с такава голяма сила. В историята е трудно да се намерят примери за такава наглед проста система, която води до революция, можеби откриването на азбуката или десетичната бройна система.

                      П.С. Сигурно така скептични са били и първите хора видели азбуката... "Пффф, защо ще записвам нещо, като мога да си го помня." "Безмислено хабене на каманаци и клинове, вместо да си построя къща, да дялам тия глупости по скалите по цял ден." " Пффф пък даже и не ги разбирам какво означават... к'ъв е изобщо смисъла."
                      Last edited by Xman1; 06.07.2017, 01:39.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Точно тъй, виртуални пари, демек измислени - вчера ги имаше, днес ги няма.
                        Дигиталните пари са съвсем друго нещо - не се копаят от сульо и пульо.

                        Поредният виртуален обир.
                        http://thehackernews.com/2017/07/bit...-exchange.html

                        За мен няма никакъв смисъл да се копаят или да се купуват тези виртуални измишльотини.
                        Най-лесният начин да обереш парите на балъците е като си направиш една борсичка за виртуални стоинки и когато се накачат достатъчно много шарани на кукичката, просто изчезваш с парите им на Малдивите, като преди това обявяваш, че незнайни хакери(вероятно руски) са ги откраднали.
                        На теб не ти ли обясниха десетки пъти,че не може да ти влезе в главата това нещо,и да не се мъчиш да го разбереш,няма смисъл,не е за всяка глава това нещо.

                        По повод на смешната новинка за кражба за милион долара ,мога да ти намеря новинки за кражби на милиарди от твоите любими хартийки.
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Точно тъй, виртуални пари, демек измислени - вчера ги имаше, днес ги няма.
                          Дигиталните пари са съвсем друго нещо - не се копаят от сульо и пульо.

                          Поредният виртуален обир.
                          http://thehackernews.com/2017/07/bit...-exchange.html

                          За мен няма никакъв смисъл да се копаят или да се купуват тези виртуални измишльотини.
                          Най-лесният начин да обереш парите на балъците е като си направиш една борсичка за виртуални стотинки и когато се накачат достатъчно много шарани на кукичката, просто изчезваш с парите им на Малдивите, като преди това обявяваш, че незнайни хакери(вероятно руски) са ги откраднали.
                          Last edited by Frosty; 06.07.2017, 10:44.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                            Ба го,па ти на всяка манджа си меродия.

                            И едно уточнение за таквиз кът теб:
                            Правилното е:Дигитални пари,а не виртуални!
                            Не на всяка...тоя да не би да ти е ортак , та рипаш тъй...кротко бе !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                              Ба го , па ти на сека виртуална пара си поне на 2000% ...как въртиш и останалите никове не зная...
                              Ба го,па ти на всяка манджа си меродия.

                              И едно уточнение за таквиз кът теб:
                              Правилното е:Дигитални пари,а не виртуални!
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron


                                Биткойнът играе "Умиращият лебед"
                                Темата трябва да се прекръсти на Litecoin
                                Благодарение на лайткойните барбарон направи 2000% за 6 месеца
                                Ба го , па ти на сека виртуална пара си поне на 2000% ...как въртиш и останалите никове не зная...

                                Коментар

                                Working...
                                X