IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Няма да влизам в мерене на ..... % си е правилната мярка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Skromen Разгледай мнение
      Като направя 12 месеца ще стане 720%, за сега 70%, но пак ми се вижда повечко от 7%. Въпреки , че и 7% едва ли сте видяли от друго.
      Не знам за тези 3 месеца да съм направил разходи. Какво имате предвид с тези разходи за съхранение?
      Тоест ти очакваш цени от близо 30 хиляди до 12 месеца? Доста смело предвид,че в бгмама и бтв почнаха да говорят за биткойни. нали знеш че 7% може да са много повече от 720% в зависимост от сумата

      Коментар


      • Като направя 12 месеца ще стане 720%, за сега 70%, но пак ми се вижда повечко от 7%. Въпреки , че и 7% едва ли сте видяли от друго.
        Не знам за тези 3 месеца да съм направил разходи. Какво имате предвид с тези разходи за съхранение?
        Last edited by Skromen; 28.10.2017, 15:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Skromen Разгледай мнение

          720% ръст за последните 12 месеца достатъчно ли е като аргумент?
          Ако на БФБ си направил повече - евала, но се съмнявам
          28 юли 2017, 12.58 ч.
          Мисля да инвестирам в ВТС, дали е удачен момента?...

          това е твое мнение от преди няколко месеца демек ти не си реализирал тоя ръст а само си го видял. Като е минал е много лесно да се плямпа. И аз ако бях купил акции на ябълката като цената им беше долър сега щях да си увелича 100 пъти богатсвтото. Айде малко по-кротко. Ще се изказваш като голям началник ако си си купил койни на 10 долара. А като гледам поста ти ти си купил някаде седмица след това на цена някаде около 3600....така че нз за какви 720% ръст ми говориш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Skromen Разгледай мнение

            720% ръст за последните 12 месеца достатъчно ли е като аргумент?
            Ако на БФБ си направил повече - евала, но се съмнявам
            Аха, на никого не са нужни, ами само за спекулации го ползвате. Само че не съм чул нещо дето да му расте цената до безкрай. Вече сме гледали как поевтинява 3-4 пъти. От 1200 и нещо на под 300$. Кофтито е, че не знаеш кога ще те завлече надолу! Рулетка си имаме и у наща махала, дори безплатно пиене дават. Не да ми бръмчат риговете, и да плащам космически сметки за ток, надявайки се да не поевтинее, щото ще съм на загуба.
            Last edited by IvanTerziev; 28.10.2017, 14:47.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Skromen Разгледай мнение

              720% ръст за последните 12 месеца достатъчно ли е като аргумент?
              Ако на БФБ си направил повече - евала, но се съмнявам
              А.ти реализира ли го този ръст или само цитираш статистика.Защото ако си ги копал имаш разходи,ако си ги купил пак имаш разходи.Сигурно печалбата ти е само на книга.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение


                1. Що са ви тия хойни? Какво предимство дава притежанието им?
                720% ръст за последните 12 месеца достатъчно ли е като аргумент?
                Ако на БФБ си направил повече - евала, но се съмнявам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                  X-man - Ограмотяването на хора, които не искат да бъдат ограмотени, е КАУЗА ПЕРДУТА!!!
                  Въобще не мога да разбера какво ви смущава размера на блокчейна??? за 140 гигабайта си купувате един външен хард диск 1 или 2 Терабайта, инсталирате на него портфейла и за 15-20 минути на ден става ъпдейта или макс. 2 часа на седмица. Така си осигурявате и по-голяма сигурност защото портфейла ви не е в копютъра а е свързан в мрежата само когато работите с него.
                  Бай Марине, айде за 10-ти път!
                  1. Що са ви тия хойни? Какво предимство дава притежанието им?
                  2. Файлът ще стане петабайти, ако бай хойн стане ежедневно ползвана валута. Не, че не може да расте до безкрай, ама май ще трябва да му правят специална операционна система. Oще отсега задръстиха мрежата, и почнаха да и правят клонинги. Как я мислиш тая да измести всичкия хартиен кеш? Засега блокчейна расте линейно, но ако влезе в реална употреба ще почне да расте ЕСПОНЕНЦИАЛНО!
                  Ext4 has a maximum filesystem size of 1EB and maximum filesize of 16TB.
                  https://unix.stackexchange.com/quest...xt4-filesystem
                  Демек в момента наближава 10% от възможния размер на файл. 16 терабайтови дискове още не са излезли, или поне аз не знам.

                  Не мога да си представя какво точене по нета ще прави всеки нов миньор! То и отсега се точи със дни и седмици!
                  Last edited by IvanTerziev; 28.10.2017, 12:27.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • X-man - Ограмотяването на хора, които не искат да бъдат ограмотени, е КАУЗА ПЕРДУТА!!!
                    Въобще не мога да разбера какво ви смущава размера на блокчейна??? за 140 гигабайта си купувате един външен хард диск 1 или 2 Терабайта, инсталирате на него портфейла и за 15-20 минути на ден става ъпдейта или макс. 2 часа на седмица. Така си осигурявате и по-голяма сигурност защото портфейла ви не е в копютъра а е свързан в мрежата само когато работите с него.
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                      Когато човек започне да ти обяснява за принципа ти се впускаш в технически детайли които нямат значение. Също така твърдиш неща които не са верни. Освен това не можеш да направиш разлика между "лек портфейл" и "онлайн портфейл" (винаги ги слагаш под общ знаменател). Нивото ти на знание за криптовалутите е толкова ниско, че човек дори не може да обсъжда технически детайли с теб,
                      ...
                      И като как трябва да се доверя на тоя портфейл, ако и секретния ключ да е при мен? Значи инсталирам някакво binary и му се доверявам до степен да спестявам за пенсия?
                      После ми предлагаш да си напиша мой портфейл... хубаво, приемам. Ей ся почвам да пиша, че да си вардя кеските вътре!
                      Колко гигабайта ще стане блокчейн веригата, ако почнем да си пазаруваме пица с бай хойн? Все пак някакви компютри трябва да го съхраняват. Поне на отделни файлове да беше, не на един единствен.
                      Някак си ме обвиняваш, че съм се разровил в детайли, а не махам с опашка на каквото са ми сипали в купичката.
                      Малък жокер, има разлика между генериране (сглобяване) на транзакция и изпращане... ако можеш да си обясниш тази малка част ще разбереш, защо криптосите са трудни за пробиване.
                      Аз не говоря за пробиване. Питах за кво реално са ви тия кески, дето сте се наредили на опашка, че щели да свършат.

                      Ей тука за копачите:
                      https://money.bg/macro/tokat-v-germa...o-polzvat.html
                      Last edited by IvanTerziev; 28.10.2017, 11:45.
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

                        Дай да мислим по същество?
                        Какво знаеш за принципа на работа на всички криптоси?
                        Когато човек започне да ти обяснява за принципа ти се впускаш в технически детайли които нямат значение. Също така твърдиш неща които не са верни. Освен това не можеш да направиш разлика между "лек портфейл" и "онлайн портфейл" (винаги ги слагаш под общ знаменател). Нивото ти на знание за криптовалутите е толкова ниско, че човек дори не може да обсъжда технически детайли с теб,

                        Сега ще ти кажа една "тайна"... всеки портфейл който не е сихнронизиран с веригата е на практика "лек" портфейл. Не е необходимо даден портфейл да е синхронизиран, за да изпраща транзакции. Разбира се има неща които могат да се объркат, ако човек не знае какво прави... затова хората са направили специализрани "леки портфейли". Може да се изпращат транзакции без да си синхронизиран... т.е. версията ти, че трябва да сваляш 140 гигабайта, за да използваш Биткойн просто не отговаря на истината.

                        Леките портфейли просто синхронизират, само часта от веригата която им трябва... затова са "леки", но дори тази синхронизация не е задължителна.

                        Пълната синхронизация с веригата е нужна само ако човек работи с някакви големи обеми, защото тогава при атака срещу Биткойн веригата, няма как да знае коя е истинската верига, но това един обикновен "юзър" така или иначе няма как да го знае, така че няма значение. Това е по скоро важно за миньорите, борсите и други големи играчи. Заради това хората препоръчват за крайни потребители "лек портфейл", защото е лесен за употреба и предлага същата сигурност както и "пълният", но без да е необходимо да се свалят 140гб.


                        Също така забелязвам, че се занимаваш повече със софтуера, на портфейлите и по малко с принципната работа на монетите. Още един жокер, ако си такъв гении за какъвто се смяташ, не ти трябва чужд софтуер можеш и сам да си напишеш такъв. Ето ти един линк с обяснение как да си генерираш "личен ключ" със зарове и елементарен скрипт, това сигурно е по сигурен метод за генериране от кой да е портфейл. Така вече поне ще можеш да получваш монети, без да се притесняваш, че някой ти е хакнал портфейла: http://www.swansontec.com/bitcoin-dice.html
                        Ако те е страх да кликаш по линкове... напиши в Гуглето: Creating Bitcoin Private Keys with Dice



                        Ако искаш да изпратиш транзакция е малко по сложно... ще ти го оставя "за домашно", но и там можеш да си направиш собствен скрипт.


                        Теоретично погледнато, един истински гении би го направил всичко това с молив, монета и калкулатор, за да е сигурен, че никога транзакциите му не се докосват до компютър, освен за да изпраща готови такива. Последната болдната част на това изречение ще ти я оставя сам да си я дешифрираш. Малък жокер, има разлика между генериране (сглобяване) на транзакция и изпращане... ако можеш да си обясниш тази малка част ще разбереш, защо криптосите са трудни за пробиване.
                        Last edited by Xman1; 28.10.2017, 11:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                          Виждаш ли, проблема е там,че сме се задълбочили да бистрим принципа на работа на криптосите
                          Аз пък залагам само на каквото му разбирам смисъла и принципа на работа.


                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

                            Дай да мислим по същество?
                            Какво знаеш за принципа на работа на всички криптоси?
                            Виждаш ли, проблема е там,че сме се задълбочили да бистрим принципа на работа на криптосите......

                            А, НЕ това е важното

                            Тоя де продава грозде на пазара,мислиш ли,че знае как се отглежда гроздето?

                            Ми не знае!

                            Ама прави повече пари от производителя,де се е блъскал!
                            Last edited by hemilio; 27.10.2017, 22:56.
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                              Тука гледам нищо не се е променило-много хейт и малко мислене по същество.....
                              Дай да мислим по същество?
                              Какво знаеш за принципа на работа на всички криптоси?
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Тука гледам нищо не се е променило-много хейт и малко мислене по същество.....
                                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                                Коментар

                                Working...
                                X