IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Не копам директно, но има сайтчета, дето пускат койнчета - по мънинко, но все е нещо - аз не бръзам. Вярно ли толкова тежък биткойновият портфейл? Пробвах да го актуализирам - за 2-3% актуализация ми глътна около 18 гигабайта. Ако е толкова тежък - ще се откажа от биткойнът - с лайткойнът нямам тоя проблем.
    https://blockchain.info/bg/charts/blocks-size
    Има - няма 140 гигабайта.
    Това е начинът хойновете да са баш при теб. Иначе се доверяваш на Електрум и производни.
    Доверяваш се на сорса на бай хойн. Доверяваш се на сорса на много друг софт, който хойн ползва. Доверил си пул да ти копа, доверил си онлайн портфейл, че няма да ти скива секретния ключ...
    И валута на Бога било... за мен тоя лаф е обида към интелекта, за Бог не знам!

    Киризя хойна откато беше под 30 $. Таман да купя и няква борса се срина. Май SilkROad беше. После уйде до 1200 $, слезе на 600 и там нейде МтГокс направи валат. Пак се върна на 300$. Ония дни затвориха БТЦ-е, ЦРУ у Гърция, смятай...
    Сега се чудя още кво трябва да стане, че да се върне на нормална цена! Ако изобщо има такава.
    Last edited by IvanTerziev; 27.10.2017, 20:33.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Бай хойн се копа само на ASIC. Да разбирам ли, че си разкешил 5 бона за копане на кески, или има нещо друго? Не ща да говоря за лошия безплатен ток, щото може да се добива от фотосолар, засега легално.
      Не копам директно, но има сайтчета, дето пускат койнчета - по мънинко, но все е нещо - аз не бръзам. Вярно ли толкова тежък биткойновият портфейл? Пробвах да го актуализирам - за 2-3% актуализация ми глътна около 18 гигабайта. Ако е толкова тежък - ще се откажа от биткойнът - с лайткойнът нямам тоя проблем.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        ...
        Иване Терзиев - прав си - това е тегаво. Сам не знам дали да трупам биткойнове (щото покопвам и такива) или да си ги обръщам в други койнове.
        Бай хойн се копа само на ASIC. И то само от правилното последно поколение, че да си избие тока. Да разбирам ли, че си разкешил 5 бона за копане на кески, или има нещо друго? Не ща да говоря за лошия безплатен ток, щото може да се добива от фотосолар, засега легално.
        Last edited by IvanTerziev; 27.10.2017, 20:18.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

          Ти нали уж си фундаменталист и предпазлив.Какво са койните?.Сигурно в света има десетки милиони кадърни софтоерни специалисти които могат да ти ги "произведат",Все едно моята или твоята/или на когото и да е / картина да е по-скъпа от Леонардовите-защото ще нарисуваме по една през живота си,и ще е единствена/ уникат/
          Да, такова съм - затова си копам по мънинко, но не си пазарувам.

          Иване Терзиев - прав си - това е тегаво. Сам не знам дали да трупам биткойнове (щото покопвам и такива) или да си ги обръщам в други койнове.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Ми не знам какво ме питаш - аз казах за две неизбежни работи:

            - Неизбежното нагоре - очевидно защо: защото качествените криптовалути математически са ограничени като обем (всяка една от тях), а държавните пари не са, тях политиците и баш-бамкерите си ги фабрикуват неограничено. Все едно да питаш защо златцето е по-скъпо от желязото - нали криптовалутите са измислени да се "копат" в намаляващи обеми като златцето?
            ...
            Ти поне може ли да обясниш закво ти са тия "качествените криптовалути" дето са "ограничени като обем". Не те бърка да прехвърлиш пари ако бай хойн е 10 000 или 100 000 левчета.
            Пусках и вица за кеските, и те са ограничени, ама бабите не знаят за кво са им.
            Бай хойн е най-динозавърската валута. Всички останали стъпват върху неговия сорс с някакво подобрение. Вече има подобрени Етери, т.е. еволюцията в криптосите върви с пълна скорост.
            Всички криптоси са много далеч от възможност да заменят кеша. Блокчейна на бай хойн не се събира и на най-големите флашки, и още дори не са почнали да си плащат пицата с него. Всяка една транзакция седи в блокчейна, форевър енд евър! Кво праим като почне баба Пена да си плаща зарзавата с хойни?
            Last edited by IvanTerziev; 27.10.2017, 19:58.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Аз чакам момент пак да скъсявам - при предишния ядох шамарите, при този следва аз да ги раздавам .
              Като падаш, поне гледай да е красиво!Зарежи тия криптобоклуци разработени от АНС и купувай франкове....

              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                Нали и аз така викам хаха.... спокойно няма да си купя от твойте биткойни...не се пъни да ме убеждаваш продай ги на друг ако ти разрешат от борсата
                да... ти когато трябваше не си взе, сега аз ще те убеждавам... все ми е на акъла

                пък за борсите няма вЪобЩе да коментирам, от там личи колко си чел и ти кат Снежин
                Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Ми не знам какво ме питаш - аз казах за две неизбежни работи:

                  - Неизбежното нагоре - очевидно защо: защото качествените криптовалути математически са ограничени като обем (всяка една от тях), а държавните пари не са, тях политиците и баш-бамкерите си ги фабрикуват неограничено. Все едно да питаш защо златцето е по-скъпо от желязото - нали криптовалутите са измислени да се "копат" в намаляващи обеми като златцето?
                  - Неизбежният по-дълбок или по-недълбок временен спих - защото такава е пазарната логика: спекулантите просто няма да се въздържат първо да не очешат държавните пари на рибоците (на върхът), а после - на дъното - да им очешат и биткойнченцата, лайткойнченцата, дашченцата, етерченцата и другите крипто-работи. Така се движат и финансовите пазари откак съществуват - чесане горе, после яко надолулу - и пак: чесане.
                  Ти нали уж си фундаменталист и предпазлив.Какво са койните?.Сигурно в света има десетки милиони кадърни софтоерни специалисти които могат да ти ги "произведат",Все едно моята или твоята/или на когото и да е / картина да е по-скъпа от Леонардовите-защото ще нарисуваме по една през живота си,и ще е единствена/ уникат/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                    Много добре ми качи снимката със зимбвавийските долари.Ако биткойна е 6000 в тази валута си прав,че не е поскъпнал, апарите са се обезценили.Тоест наистина с тази количка пари,може да купиш няколко хилиди биткойна и с тях една пица-като в доброто старо време.Но поне книжните пари стават за снимка,да си завиеш нещо в тях,да запалиш печката,а биткойна и за това не става.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                      Защо никога не казваш за рублата? Аз не виждам другите криптоси да летят като бай хойна. Дори етера който го превъзхожда седи на нивата от когато биткойна беше 3 хилки.
                      Етера беше 90 цента..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение
                        Императоре, защо да е неизбежнo, какво имаш предвид ?
                        Ми не знам какво ме питаш - аз казах за две неизбежни работи:

                        - Неизбежното нагоре - очевидно защо: защото качествените криптовалути математически са ограничени като обем (всяка една от тях), а държавните пари не са, тях политиците и баш-бамкерите си ги фабрикуват неограничено. Все едно да питаш защо златцето е по-скъпо от желязото - нали криптовалутите са измислени да се "копат" в намаляващи обеми като златцето?
                        - Неизбежният по-дълбок или по-недълбок временен спих - защото такава е пазарната логика: спекулантите просто няма да се въздържат първо да не очешат държавните пари на рибоците (на върхът), а после - на дъното - да им очешат и биткойнченцата, лайткойнченцата, дашченцата, етерченцата и другите крипто-работи. Така се движат и финансовите пазари откак съществуват - чесане горе, после яко надолулу - и пак: чесане.
                        Last edited by Императорът; 27.10.2017, 13:47. Причина: Златце и железак.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                          Нищо няма да забрани, даже се обсъжда данъчно облагане на доходите в криптоси... В областта на финансите и технологиите Русия е поне 5 години преди нас

                          Наскоро Виталик беше приет радушно в Русия на най високо ниво
                          https://www.youtube.com/watch?v=1rLMhiufYmM

                          Пп. Ако можеш да четеш между редовете, Яндексни и прочети за Александър Винник.
                          Пет години са пред другите високотехнологически, пред нас: с 15-тина.

                          Напримерно - американците измислиха Paypal, руснаците измислиха куп платежни системи, които са дори по-добри от. Например Перфектните парички, дето ти дават добра лихва затуй, че си държиш парите при тях, или Пайърчето, с което се работи ного по-бръже и лесно, отколкото с Пейпалчето. Да не говорим, че измислят и купища методи за пасивни доходи през Интернет, например разни игрички.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • https://www.youtube.com/watch?v=Ja9D...ature=youtu.be

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                              Етера е поколение Биткойн 2.0, но превъзходството е само технологично. Биткойна превъзхожда етера, като пари, в Биткойна има магия... Биткойна е създаден от Бога, а етера е създаден от талантливо момче, като Виталик и т.н.
                              ...
                              Eй, няма да се уморите с патетичните празнословия!
                              Биткойн има единственото предимство да е първия, и има най-добра поддръжка откъм трети страни. Примерно е интегриран в някои платформи за разплащане.
                              Но е безумие да твърдиш, че ще остане последния, форевър енд евър!

                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                                Фен съм на хартиените пари понеже по-мръсно от тях,няма!

                                Досега не съм чул и видял някой да е спечелил от биткойн (с изключение на дупнишкия барбарон с екселските таблички....) както между другото и от златото (но това е отделна тема).Преди 2 дни рових този сайт и попаднах на линка;

                                https://admiralmarkets.bg/about-us/n...a-pri-bitkoina

                                Налага се факта,че умишлено се спекулира върху оригинала и се протежират нови и нови образи които да добият бърз блясък по заимстване след което или да го унищожат, или те самите ще бъдат ликвидирани ако не се справят със задачата! "Чакаме" 16,11,2017 и "трудната вилица" (изгребаната паница).
                                Без да съм му адвокат, но човекът застана зад думите си и почерпи за успешната си инвестция - мога само да го поздравя и да му пожелая все повече да печели. Затова моля политическите пристрастия да не се прехвърлят върху икономическите постижения.
                                П.С. Аз чакам момент пак да скъсявам - при предишния ядох шамарите, при този следва аз да ги раздавам
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X