IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ....
    3. Клонинги много, хич не пречат. Само дето никой от тях няма и 1/100 от цялата инфраструктура на биткойн - най-защитена мрежа, утвърден и проверен протокол, софтуер, изградена инфраструктура от борси, банкомати, търговци, хардуерни портфейли и т.н.
    Това е то предимството на бай хойна. Пръв навлезе и има най-много поддръжка. Не го отричам това.
    4.За BTC-E, арестуваха собственика в Гърция. Ако знаеш колко хора се арестуват по света ... Та какво общо има с биткойна?
    Дори не беше собственика, ама както и да е. Американецът доказва, че може да прави каквото си иска в суверенни държави. Инак не отричам, че хойновете са основно за спекула и за гадости.
    Всъщност наркотиците не са кой знае какъв грях ако не вреди на другите, ама това е съвсем отделна тема.
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

      Ти за locabitcoins.com чувал ли си? Ами ако в договора е написано, че става валиден при получаването на еди колко си биткойна на еди кой си адрес?
      Е и? И какво от това? Какво ми пречи, при получаването на койните да отида в банката и да кажа, че съм сбъркал превода и искам да бъде канцелиран и отменен? Ти какво ще направиш с твойте койни, ще ги върнеш ли?
      При сделка койни срещу пари, винаги прецаканата страна е този който държи койните и по елементарен начин могат да му бъдат взети и конфискувани. Мутричките ако се усетят каква е далаверата, тея с койните ще изгорят ми се струва.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

        Те данъчните нека знаят колко съм изкарал, но колко съм спестил си е моя работа.
        То и сега си е твоя работа,какво си спестил....Или си мислиш,че ако биткойна стане масово разплащателно средство,и данъчните решат да ти направят една ревизия,няма да измислят начин ,по който да им предоставиш информация за всичките си "биткойн сметки" ,и няма да носиш наказателна отговорност ,ако укриеш нещо?!?Не товоря за данъчните в България в частност,а за данъчните,да речем на САЩ ,Германия,Франция и т.н./"развития свят"/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

          Ти за locabitcoins.com чувал ли си? Ами ако в договора е написано, че става валиден при получаването на еди колко си биткойна на еди кой си адрес?
          Те данъчните нека знаят колко съм изкарал, но колко съм спестил си е моя работа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Всеки шмекер, ако иска може да ти конфискува койните по най-елементарен начин.

            Пуска обява, че спешно търси да купи 10 биткойна на цена 6100 долара. Срещате се лично, той ти пуска превод от електронното банкиране за 61 хиляди долара, ти му пращаш койните по негов адрес. В моментът, в който си получи койните, той отива в банката и казва, че е станала голяма грешка и отказва превода. И койнаджията увисва като прани гащи.

            Ако сделката е койни срещу стока, конфискацията е още по-лесна.

            Примерно продавам си беемвето за 5 биткойна. Отиваме при нотариус за договор и в момента, в който ми прехвълиш койните казвам, че се отказвам от сделката, ставам и си тръгвам.
            Ти за locabitcoins.com чувал ли си? Ами ако в договора е написано, че става валиден при получаването на еди колко си биткойна на еди кой си адрес?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

              1. Така са заложени в протокола по който работят всички клиенти и миньори.
              2. Не е толкова лесно и от борса. Вече има доста утърдени имена и при борсите, където никой нищо не е откраднал. Е ако паролата ти е 12356 ....
              3. ЕС, САЩ, Канада + много страни от Африка, Азия и Латинска Америка - Филипини, Тайланд, Венецуела ... Bitpesa покрива Нигерия, Кения, Уганда и Танзания ...
              4. Защо да чакам дни и да плащам едни таксички на едни банки, дори и сделките да са ми чисти?
              5. Не е задължително да носиш никакви флашки, но това е друга тема.
              6. Да, да възстановява, знаеш ли колко хора са пили по една студена вода, след източване на карти? Между другото, вече се предлагат и дебитни карти захранвани с биткойни.
              7. Има много места където можеш да платиш направо с биткойни от резервации на самолетни билети, хотели, покпука на яхти до обикновени стоки от Амазон.
              8. Тук ги сравнявам с по-дългосрочните активи.
              9. С валути е много трудно и скъпо да си скриеш състоянието, трябват офшорни сметки и компании. А примерно ако имаш някакъв по-малък бизнес или по-добра заплата, съвесем реално е да изкараш примерно 0.5-1 милиона и да не искаш жена ти, данъчните и кой ли още не да знае за тези пари.
              И как си го представаш това ,данъчните да не знаят ,какви пари си изкарал?Ако всички го направят нали ще рухнат държавите и целия съвременен свят...Ще настъпи брутална анархия....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                Много хейтъри са се събрали в тази тема. Терзиев се радвал, че не налял пари в това нещо. Според мен, по-скоро съжалява и сега си търси оправдания и само намира кусури на биткойна.
                2. Не подлежат на конфискация
                Та моля който ми посочи актив с по-добри свойства от биткойна, ще го черпя бутилка уиски.
                Всеки шмекер, ако иска може да ти конфискува койните по най-елементарен начин.

                Пуска обява, че спешно търси да купи 10 биткойна на цена 6100 долара. Срещате се лично, той ти пуска превод от електронното банкиране за 61 хиляди долара, ти му пращаш койните по негов адрес. В моментът, в който си получи койните, той отива в банката и казва, че е станала голяма грешка и отказва превода. И койнаджията увисва като прани гащи.

                Ако сделката е койни срещу стока, конфискацията е още по-лесна.

                Примерно продавам си беемвето за 5 биткойна. Отиваме при нотариус за договор и в момента, в който ми прехвълиш койните казвам, че се отказвам от сделката, ставам и си тръгвам.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                  Пак бягаш от отговорите.Никой не сравнява биткойна с акции,а с пари-основно разплащателно средство.Кой гарантира ,че волатилността с времето ще намалее?
                  1. Лимитирани са-Кой го гарантира.ЕЖК /една жена ми каза/
                  2. Не подлежат на конфискация-Дали?Ама лесно се крадат,от борса,носител и няма възстановяване,застраховка...
                  3. Приемат се по целия свят-Къде го видя този цялия свят. В половина Африка,в много азиатски страни няма ток.....,на лагерен огън ли ще правят трансферите.И кажи ми какво си купи с биткойн като го приемат на всякъде?
                  4. Бързи международни трансфери-като е нейзползваем за какво са ти бързи трансфери.,освен за 'мръсни" сделки
                  5. Защита срещу фалшифициране-А срещу кражба на носителя,нали трябва да плащаш с него,значи постоянно носителя/флашка или.../ е с теб.
                  6. Съхраняват се лесно, безплатно и сигурно (стига да знаеш какво правиш)- не е по лесно и сигурно от дебитна/кредитна / карта,ако ги загубиш,откраднат банкати ти ги въстановява.а биткойна го пиши избегал.
                  7. Бързо ликвидни са-писах -не са .те не са валута,а стока която някой трябва да купи.Парите са бързо ликвидни,на всякъде ги вземат,а биткойна къде ще го харчиш...
                  8. Делят се лесно- и на парите връщат ресто.
                  9. Много трудно е трети лица да разберат колко притежаваш-има си начини да си скриеш финансовото състояние и с всякакъв вид валута.Нали за да купиш биткойн-трябва да си имал пари/имам предвид сериозно количество/ така,че всеки който е трябвало ти е знаел финансовото положение.Освен ако не си ги купил за 10$ и са станали десетки хилиди.Но тогава си богаташ само в мислите ти-знаеш ,че са волатини...
                  И нещо важно-не дават кредити в биткойни....
                  1. Така са заложени в протокола по който работят всички клиенти и миньори.
                  2. Не е толкова лесно и от борса. Вече има доста утърдени имена и при борсите, където никой нищо не е откраднал. Е ако паролата ти е 12356 ....
                  3. ЕС, САЩ, Канада + много страни от Африка, Азия и Латинска Америка - Филипини, Тайланд, Венецуела ... Bitpesa покрива Нигерия, Кения, Уганда и Танзания ...
                  4. Защо да чакам дни и да плащам едни таксички на едни банки, дори и сделките да са ми чисти?
                  5. Не е задължително да носиш никакви флашки, но това е друга тема.
                  6. Да, да възстановява, знаеш ли колко хора са пили по една студена вода, след източване на карти? Между другото, вече се предлагат и дебитни карти захранвани с биткойни.
                  7. Има много места където можеш да платиш направо с биткойни от резервации на самолетни билети, хотели, покпука на яхти до обикновени стоки от Амазон.
                  8. Тук ги сравнявам с по-дългосрочните активи.
                  9. С валути е много трудно и скъпо да си скриеш състоянието, трябват офшорни сметки и компании. А примерно ако имаш някакъв по-малък бизнес или по-добра заплата, съвесем реално е да изкараш примерно 0.5-1 милиона и да не искаш жена ти, данъчните и кой ли още не да знае за тези пари.

                  Коментар


                  • 1. Относно скалируемостта - https://en.bitcoin.it/wiki/Scalability
                    2. Относно квантовите компютри - https://en.bitcoin.it/wiki/Quantum_c...ng_and_Bitcoin (може и това да си отпечаташ).
                    3. Клонинги много, хич не пречат. Само дето никой от тях няма и 1/100 от цялата инфраструктура на биткойн - най-защитена мрежа, утвърден и проверен протокол, софтуер, изградена инфраструктура от борси, банкомати, търговци, хардуерни портфейли и т.н.
                    4.За BTC-E, арестуваха собственика в Гърция. Ако знаеш колко хора се арестуват по света ... Та какво общо има с биткойна?
                    5. От къде знаеш колко лица се изхранват с крадене на портфейли, нали нямало информация? А знаеш ли колко лица се изхранват с взломни кражби, имотни измами, източване на банкови сметки, кражби на коли, кражби на цели бизнеси, рекет?
                    6. Портфейла е публично достъпен, но нямаш информация кой точно стои зад даден адрес,
                    7. Депозит от 1 милион в КТБ (освен ако не си виден политик). Има и по-лоши варианти, къща в Ирак или Сирия. Ако си купил акции на AAPL 2000-а, колко години е трябвало да ги чакаш, че да излезеш на печалба?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                      Много хейтъри са се събрали в тази тема. Терзиев се радвал, че не налял пари в това нещо.
                      1. Лимитирани са.
                      2. Не подлежат на конфискация
                      3. Приемат се по целия свят
                      4. Бързи международни трансфери
                      5. Защита срещу фалшифициране
                      6. Съхраняват се лесно, безплатно и сигурно (стига да знаеш какво правиш)
                      7. Бързо ликвидни са..
                      8. Делят се лесно.
                      9. Много трудно е трети лица да разберат колко притежаваш
                      Пак бягаш от отговорите.Никой не сравнява биткойна с акции,а с пари-основно разплащателно средство.Кой гарантира ,че волатилността с времето ще намалее?
                      1. Лимитирани са-Кой го гарантира.ЕЖК /една жена ми каза/
                      2. Не подлежат на конфискация-Дали?Ама лесно се крадат,от борса,носител и няма възстановяване,застраховка...
                      3. Приемат се по целия свят-Къде го видя този цялия свят. В половина Африка,в много азиатски страни няма ток.....,на лагерен огън ли ще правят трансферите.И кажи ми какво си купи с биткойн като го приемат на всякъде?
                      4. Бързи международни трансфери-като е нейзползваем за какво са ти бързи трансфери.,освен за 'мръсни" сделки
                      5. Защита срещу фалшифициране-А срещу кражба на носителя,нали трябва да плащаш с него,значи постоянно носителя/флашка или.../ е с теб.
                      6. Съхраняват се лесно, безплатно и сигурно (стига да знаеш какво правиш)- не е по лесно и сигурно от дебитна/кредитна / карта,ако ги загубиш,откраднат банкати ти ги въстановява.а биткойна го пиши избегал.
                      7. Бързо ликвидни са-писах -не са .те не са валута,а стока която някой трябва да купи.Парите са бързо ликвидни,на всякъде ги вземат,а биткойна къде ще го харчиш...
                      8. Делят се лесно- и на парите връщат ресто.
                      9. Много трудно е трети лица да разберат колко притежаваш-има си начини да си скриеш финансовото състояние и с всякакъв вид валута.Нали за да купиш биткойн-трябва да си имал пари/имам предвид сериозно количество/ така,че всеки който е трябвало ти е знаел финансовото положение.Освен ако не си ги купил за 10$ и са станали десетки хилиди.Но тогава си богаташ само в мислите ти-знаеш ,че са волатини...
                      И нещо важно-не дават кредити в биткойни....

                      Коментар


                      • Много хейтъри са се събрали в тази тема. Терзиев се радвал, че не налял пари в това нещо. Според мен, по-скоро съжалява и сега си търси оправдания и само намира кусури на биткойна.
                        Ако знам какво ще се случи в бъдеще - мога да печеля от АБСОЛЮТНО ВСЕКИ актив или акция на борсата. На дълго или на късо. Изобщо не съжалявам за най хойн. Няма как да прогнозирам човешкото невежество.
                        Размера на блокчейна не е никакъв проблем. Винаги може да се направи почистване на веригата при необходимост. В генезис блока се записват само балансите и се продължава напред.
                        Това не е вярно.
                        Квантовите компютри не са никаква заплаха за биткойна
                        Хубаво, ще си го запиша и туря в рамка на стената!

                        А относно липсата на фундамент, не съм съгласен. Имат си много стабилен фундамент.
                        1. Лимитирани са.
                        Нароиха се няколко клонинга, само за летно-есенния сезон!
                        2. Не подлежат на конфискация
                        За BTС-e нещо да кажеш? Една от най-големите борси. Дойде американеца и я затвори в Гърция!!!
                        https://btc-e.com/index.html
                        3. Приемат се по целия свят
                        4. Бързи международни трансфери
                        Е колко да са бързи? Ще чака сервитьорката няколко дни да си платя пицата?

                        6. Съхраняват се лесно, безплатно и сигурно (стига да знаеш какво правиш)
                        Имаш ли идея колко народ се изхранва, докато краде портфейли? И няма кой да ги гони, щото правителствата не се кефят на криптоси.
                        9. Много трудно е трети лица да разберат колко притежаваш
                        Всеки портфейл е публично достъпен.

                        Нека някой ми посочи друг актив с по-добри свойства, на който цената му да не се променя?
                        Злато? Цената му също е волатилна, съхранява се трудно, трудно се прехвърля в чужбина.
                        Акции? Пак са волатилни, конфискуват се лесно, трети лица знаят какво и колко притежаваш.
                        Недвижими имоти? Бавно ликвидни, подлежат на конфискация, има ежегодни разходи по тях, не могат да се делят.
                        Депозит в банка? Инфлация, фалити, деноминации, конфискации и т.н. (справка КТБ, 96/97-а)
                        Диаманти? Трудно ликвидни, подлежат на фалшифициране, не се делят, трудно се съхраняват.
                        Та моля който ми посочи актив с по-добри свойства от биткойна, ще го черпя бутилка уиски.
                        Качих огромна картинка. Ако ми посочиш по-лоша инвестиция, дето и падна 4 пъти цената и седя така 3 и нещо години...
                        Верно, винаги има и по-зле, казал оптимистът като теб!

                        Last edited by IvanTerziev; 29.10.2017, 11:55.
                        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                        Коментар


                        • Много хейтъри са се събрали в тази тема. Терзиев се радвал, че не налял пари в това нещо. Според мен, по-скоро съжалява и сега си търси оправдания и само намира кусури на биткойна. Размера на блокчейна не е никакъв проблем. Винаги може да се направи почистване на веригата при необходимост. В генезис блока се записват само балансите и се продължава напред. Квантовите компютри не са никаква заплаха за биткойна, освен ако не използваш един и същ адрес за повторно плащане. Волатилността на цената му ще намалява с времето. Те и много акции са така, примерно APPL, колко струваха когато Бил Гейтс тръгна да ги спасява?
                          А относно липсата на фундамент, не съм съгласен. Имат си много стабилен фундамент.
                          1. Лимитирани са.
                          2. Не подлежат на конфискация
                          3. Приемат се по целия свят
                          4. Бързи международни трансфери
                          5. Защита срещу фалшифициране
                          6. Съхраняват се лесно, безплатно и сигурно (стига да знаеш какво правиш)
                          7. Бързо ликвидни са..
                          8. Делят се лесно.
                          9. Много трудно е трети лица да разберат колко притежаваш

                          Нека някой ми посочи друг актив с по-добри свойства, на който цената му да не се променя?
                          Злато? Цената му също е волатилна, съхранява се трудно, трудно се прехвърля в чужбина.
                          Акции? Пак са волатилни, конфискуват се лесно, трети лица знаят какво и колко притежаваш.
                          Недвижими имоти? Бавно ликвидни, подлежат на конфискация, има ежегодни разходи по тях, не могат да се делят.
                          Депозит в банка? Инфлация, фалити, деноминации, конфискации и т.н. (справка КТБ, 96/97-а)
                          Диаманти? Трудно ликвидни, подлежат на фалшифициране, не се делят, трудно се съхраняват.
                          Та моля който ми посочи актив с по-добри свойства от биткойна, ще го черпя бутилка уиски.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                            И за това (както и за повечето неща свързани с Криптовалутите) си закъснял Иванчо .....
                            PrimeCoin: http://primecoin.io/
                            Валута, блокчеина на която е базиран в/у алгоритъм за намирането на Прости числа (Prime Numbers)
                            Много добре знам на какво е базирана криптографията. Туй си беше бъзик и половина. Така изглеждат в моите очи тия, де се верят и кълнат в Биткойн. Валута на Бога било... сещам се за търговците в храма! Верно сбърках процента на максималния размер на файла, и верно не съм запознат как точно изглежда софта на портфейла и на миньора.
                            И не ме интересува. Виждам фундаментални проблеми.
                            Иначе си мисля, че има реални резултати с квантовите машини. И имат силен мотив да не оповестяват разбиване на число на прости множители с алгоритъма на Шор.
                            1994
                            • Питър Шор предлага един квантов алгоритъм, който решава ефективно проблема за първичната факторизация. Теоретично алгоритъма на Шор, ако се реализира от един голямо мащабен квантов компютър, ще пробие много от съвременните криптографски системи.
                            2015
                            • D-Wave създават третия си квантов компютър – D-Wave 2x, който работи с над 1000 кюбита
                            Само си мисли Иванчо...
                            Направих си труда да извадя графика как от близо 1300$ за хойн падна на под 300. Че го помня реално как се случи, тогава за малко да налея пари в тая дивотия. После на картинката най долу може да видите, че около 3 години цената си седи на около 300 $. Най-долу е графика в едър мащаб, а линкът откъдето са данните е видим в горната част. Всеки може да провери.
                            https://s1.postimg.org/88xmwgobrj/Bitcoin_Price.png
                            Last edited by IvanTerziev; 29.10.2017, 10:50.
                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                              ........
                              Аз да взема да почна да продавам простите числа, че са чиста математика и ще свършат
                              И за това (както и за повечето неща свързани с Криптовалутите) си закъснял Иванчо .....
                              PrimeCoin: http://primecoin.io/
                              Валута, блокчеина на която е базиран в/у алгоритъм за намирането на Прости числа (Prime Numbers)

                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Едно Добро интервю на Джеймсън Луп - https://cryptohackers.party/jameson-lopp/
                                Повечето списващи тук ДА ГО ПРОЧЕТАТ ПОНЕ 2-3 ПЪТИ, или колкото пъти им е необходимо за да го разберат (убеден съм че има и такива, които колкото и да го четат няма да го разберат), ПРЕДИ ОТНОВО ДА РЪСЯТ "БИСЕРИ" ТУК!!!
                                П.С. Препоръка е!!!
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X